Announcement

Collapse
No announcement yet.

Nole, idi u peršun!

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Originally posted by NI View Post
    Mogu biti zadovoljan. Zapravo prezadovoljan.

    Kad ima snage, nisu protivnici.

    Kad nema snage, a Rafa igra najbolje sto moze, onda su jednaki.

    Mentalno je bio jaci od Rafe u 3. setu.
    NI drug ne slazem se sa tobom sto se tice snage i kondicije, mozda je bila mala kriza ali Novak je imao snage u sebi za jos sat vremena ovakvog tenisa. Na 90% je garantujem.

    Mozda sam jedan od retkih ali sam ubedjen da bi ga Novak da je imalo vremena samleo u 4 setu. Potpisujem da je Novak mogao da bira nastavio bi mec.

    Originally posted by Srkisa View Post
    E sad pitanje je moze li Novak dovesti kondiciju ikad vise na nekadasnji nivo NI?
    Srki na US ako bude FIT, bice na 100%

    Послато са SM-N9005 уз помоћ Тапатока

    Comment


    • Onako kako sam ja to video, je da Novak set i po nije postojao na terenu. Ne sme i neće izgubiti sutra. 3.set za mene su odlucile 2 bekhend paralele na kraju seta za koje je skupio hrabrosti kad je bilo najtesnije.

      Razlog njegovog nepostojanja za tih set i po nisam najbolje ukapirao. Ne moguce da ne moze da odgovori Rafi kad ovaj podigne nivo. Sa druge strane Rafa je toliko linija pogodio da nisam mogao da verujem. Tajming za mrezu perfektan.

      Novak je statirao delom, po mom misljenju, jer nije imao odgovor na igru a ako se bude borio i trcao na sve lopte izgubice i snagu i energiju. Isao je na inteligenciju. I to je ispalo dobro.

      Preživeo je ogromnu oluju. Sutra na teren izlazi drugi Novak sigurno.

      Comment


      • Originally posted by cacanin View Post
        NI drug ne slazem se sa tobom sto se tice snage i kondicije, mozda je bila mala kriza ali Novak je imao snage u sebi za jos sat vremena ovakvog tenisa. Na 90% je garantujem.

        Mozda sam jedan od retkih ali sam ubedjen da bi ga Novak da je imalo vremena samleo u 4 setu. Potpisujem da je Novak mogao da bira nastavio bi mec.


        Srki na US ako bude FIT, bice na 100%

        Послато са SM-N9005 уз помоћ Тапатока
        Ne mozemo se uvijek slagati.

        Rafini udarci sa osnovne su postali razorni, u prvom redu FH paralela kad je snaga Novakovih udaraca pala. Sto mislis zasto je pala?

        Originally posted by Ljubitelj tenisa View Post
        Onako kako sam ja to video, je da Novak set i po nije postojao na terenu. Ne sme i neće izgubiti sutra. 3.set za mene su odlucile 2 bekhend paralele na kraju seta za koje je skupio hrabrosti kad je bilo najtesnije.

        Razlog njegovog nepostojanja za tih set i po nisam najbolje ukapirao. Ne moguce da ne moze da odgovori Rafi kad ovaj podigne nivo. Sa druge strane Rafa je toliko linija pogodio da nisam mogao da verujem. Tajming za mrezu perfektan.

        Novak je statirao delom, po mom misljenju, jer nije imao odgovor na igru a ako se bude borio i trcao na sve lopte izgubice i snagu i energiju. Isao je na inteligenciju. I to je ispalo dobro.

        Preživeo je ogromnu oluju. Sutra na teren izlazi drugi Novak sigurno.
        Novak je super racionalno koristi ostatke energije. Ali nije statirao. Rafa nije imao ni jednu BL u trecem setu. Nije dosao do djusa na Novakov servis. Zaostajao je veci dio TB.

        Druga je stvar sto si ti navikao da gledas kako se Rafa lomi, kako kasni na loptu itd. kada igra sa Novakom.
        Last edited by NI; 14-07-18, 00:24.

        Comment


        • Originally posted by Ljubitelj tenisa View Post
          Onako kako sam ja to video, je da Novak set i po nije postojao na terenu. Ne sme i neće izgubiti sutra. 3.set za mene su odlucile 2 bekhend paralele na kraju seta za koje je skupio hrabrosti kad je bilo najtesnije.

          Razlog njegovog nepostojanja za tih set i po nisam najbolje ukapirao. Ne moguce da ne moze da odgovori Rafi kad ovaj podigne nivo. Sa druge strane Rafa je toliko linija pogodio da nisam mogao da verujem. Tajming za mrezu perfektan.

          Novak je statirao delom, po mom misljenju, jer nije imao odgovor na igru a ako se bude borio i trcao na sve lopte izgubice i snagu i energiju. Isao je na inteligenciju. I to je ispalo dobro.

          Preživeo je ogromnu oluju. Sutra na teren izlazi drugi Novak sigurno.
          Novaka su dropšotovi i linije koje je Rafa pogađao izluđivale.Možda odatle utisak da je "statirao"?

          @Čačke mislim da je Novak bio već na izmaku snage ,ali ne fizičke nego mentalne...bio je predug dan, čekao je da počne meč, a onda i sve ovo što napisah iznad...

          I ne mislim ni ja da je baš na 90%...da je tako već bi pobedio i ne bi izlazio sutra na teren.
          Ali svakako ovo obećava kao što rekoh- kako god da završi turnir ovo je ozbiljan pomak i napredak
          Šampioni se ne stvaraju u teretanama. Šampioni se stvaraju od nečega što imaju duboko u sebi- želju, viziju i san. M.Ali
          Ko sme taj može.Ko ne zna za strah taj ide napred.
          "When the crowd is chanting Roger I hear Novak."

          Comment


          • Originally posted by NI View Post
            Ne mozemo se uvijek slagati.

            Rafini udarci sa osnovne su postali razorni, u prvom redu FH paralela kad je snaga Novakovih udaraca pala. Sto mislis zasto je pala?



            Novak je super racionalno koristi ostatke energije. Ali nije statirao. Rafa nije imao ni jednu BL u trecem setu. Nije dosao do djusa na Novakov servis. Zaostajao je veci dio TB.

            Druga je stvar sto si ti navikao da gledas kako se Rafa lomi, kako kasni na loptu itd. kada igra sa Novakom.
            Novak je poceo vise da gresi jer je video najboljeg Rafu na travi ikada pa je spustio malo ritam.
            Delis li misljenje da je Rafa igrao 90 minuta najboljeg tenisa ikada na travi.
            Nema ga nekoliko godina na travi nigde i bas kad se Novak vraca on igra nestvarno dobro.
            Novaku se nikako ne poklope kockice pogotovo kad nije na 100% kao ovoj dvojici, uvek mora preko jednog od njih ili cak preko obijice.

            Sta mislis za sutra NI, ne bih se puno iznenadio da Novak napravi suludu odluku i pristane da se igra na otvorenom.

            Послато са SM-N9005 уз помоћ Тапатока

            Comment


            • @NI

              U razmenama pola drugog i ceo treci set Novak je bio nemoćan. Da ga je izdao servis kao u drugom setu bio bi debakl. Noge su se ukopale fokus je opao.

              Nisam ja navikao da Rafa kasni na lopticu. Rafin drugi set je odraz stanja na atp listi. Ali kad je bilo obrnuto stanje Rafa nije bio Novaku do kolena. Borio se da uzima gemove da izbegne krompire. Apsolutno sam mislio da je Novak fizički spreman. Nije mi jasno kako mu je igra opala? I kako nije mogao da odgovori na igru Nadala? Gde je nestala hrabrost za BH paralelu?

              Ovaj treći set je neviđeni pomak napred.

              Kakav tvit Ozma "Sve mi je jasno u životu, samo ne i kako je Novak uzeo ovaj 3.set?" Haha

              Comment


              • Originally posted by cacanin View Post
                Novak je poceo vise da gresi jer je video najboljeg Rafu na travi ikada pa je spustio malo ritam.
                Delis li misljenje da je Rafa igrao 90 minuta najboljeg tenisa ikada na travi.
                Nema ga nekoliko godina na travi nigde i bas kad se Novak vraca on igra nestvarno dobro.
                Novaku se nikako ne poklope kockice pogotovo kad nije na 100% kao ovoj dvojici, uvek mora preko jednog od njih ili cak preko obijice.

                Sta mislis za sutra NI, ne bih se puno iznenadio da Novak napravi suludu odluku i pristane da se igra na otvorenom.

                Послато са SM-N9005 уз помоћ Тапатока
                Rafa je odigrao pola drugog i treći odlično.Ne smem ni da zamislim da su igrali u dnevnom terminu sa otvorenim krovom kako bi sve izgledalo.
                Navikli smo mi da Novak do titula ili finala uvek ide težim putem nego Rafa i Rodžer...ali Bože moj ovako je slađe
                Šampioni se ne stvaraju u teretanama. Šampioni se stvaraju od nečega što imaju duboko u sebi- želju, viziju i san. M.Ali
                Ko sme taj može.Ko ne zna za strah taj ide napred.
                "When the crowd is chanting Roger I hear Novak."

                Comment


                • Originally posted by Marija81 View Post
                  Novaka su dropšotovi i linije koje je Rafa pogađao izluđivale.Možda odatle utisak da je "statirao"?

                  @Čačke mislim da je Novak bio već na izmaku snage ,ali ne fizičke nego mentalne...bio je predug dan, čekao je da počne meč, a onda i sve ovo što napisah iznad...

                  I ne mislim ni ja da je baš na 90%...da je tako već bi pobedio i ne bi izlazio sutra na teren.
                  Ali svakako ovo obećava kao što rekoh- kako god da završi turnir ovo je ozbiljan pomak i napredak

                  Verovatno vrlo istinito zapazanje.

                  Bilo je jako vazno da se pocne mec veceras i odigra bar sat i po 2.


                  Pitanje je i sta Rafa moze. Ako je igrao bolje nego ikad na travi, igrao je u naletu. Da li to moze ponoviti? Ako Novak odigra za 15-20% bolje nego drugi i treci set, nece mu dozvoliti tu igru.
                  Last edited by Ljubitelj tenisa; 14-07-18, 00:48.

                  Comment


                  • Cacanin,

                    Ako Novak pristane da igra na otvorenom, onda nemam rijeci...

                    Gleado sam Nadal da igra ovako na travi. Izmedju ostalog i 2011. S izuzetkom 4 prva gema u 2. setu. Tada je igrao bolje nego moze.

                    Originally posted by Ljubitelj tenisa View Post
                    @NI

                    U razmenama pola drugog i ceo treci set Novak je bio nemoćan. Da ga je izdao servis kao u drugom setu bio bi debakl. Noge su se ukopale fokus je opao.
                    Brojevi to ne pokazuju. Ja sam to detaljno obradi u nekoliko postova.

                    Nisam ja navikao da Rafa kasni na lopticu. Rafin drugi set je odraz stanja na atp listi. Ali kad je bilo obrnuto stanje Rafa nije bio Novaku do kolena. Borio se da uzima gemove da izbegne krompire. Apsolutno sam mislio da je Novak fizički spreman. Nije mi jasno kako mu je igra opala? I kako nije mogao da odgovori na igru Nadala? Gde je nestala hrabrost za BH paralelu?

                    Ovaj treći set je neviđeni pomak napred.

                    Kakav tvit Ozma "Sve mi je jasno u životu, samo ne i kako je Novak uzeo ovaj 3.set?" Haha
                    Slusao sam komentare Bekera. On je rekao isto ono sto smo svi svi zapazili. Nadal je jaci u razmjenama u 3. setu ali Novak odlicno servira. Broji se jedno i drugo.
                    Ne znam da li je Ozmo mislio na razmjene zanemarujuci servis kad je poslao twit. Ako jeste onda...

                    Inace ja sam ocekivao sigurni poraz u TB. A poraz nije dosao jer je Novak pokazao Iznerovsku kombinaciju da Super racionalno trosi energiju, super intelegentno kalkulise sto da u kojem trenutku igra procijenjujuci rizik i dobitak perfektno i konacno, NAJVAZNIJE, FENOMANALNU MENTALNU SNAGU. Nije ga izbacila iz takta dupla greska u startu. Niti promaseni lagani return na prvoj BL.
                    Last edited by NI; 14-07-18, 01:03.

                    Comment


                    • Vec nije pristao, igra se u zatvorenom!

                      Comment


                      • Originally posted by NI View Post
                        Mogu biti zadovoljan. Zapravo prezadovoljan.

                        Kad ima snage, nisu protivnici.

                        Kad nema snage, a Rafa igra najbolje sto moze, onda su jednaki.

                        Mentalno je bio jaci od Rafe u 3. setu.
                        Pusti ti to NI, nema Novak 22 god., možda će uzeti još nekoliko slemova, a možda više neće biti ni blizu, ne znamo mi šta će biti čak ni u bliskoj budućnosti.

                        Dobio je set koji je trebao izgubiti protiv ludačkog Nadala, ovo se mora uzeti, ovakva prilika ne sme biti propuštena, dosta ih je u karijeri propuštao.

                        Slem posle 2 godine agonije bi bio nagrada i potvrda da se nije uzalud vraćao.

                        Ako bi sutra izgubio ili u finalu, to bi bio nastavak agonije, ništa ja tu pozitivno ne bih video. Jedino trofej razvejava sve sumnje i dileme.

                        Comment


                        • Originally posted by dekinjo View Post
                          Pusti ti to NI, nema Novak 22 god., možda će uzeti još nekoliko slemova, a možda više neće biti ni blizu, ne znamo mi šta će biti čak ni u bliskoj budućnosti.
                          Nema 22 godine. Ali..

                          U Miami je ponizen od Pera. (prije manje od 4 mjeseca)
                          U MC-u nije bio ravnopravan Timu.
                          Na RG je izgubio od Cekinata.
                          U Queensu je choknu protiv Cilica i izgubio dobijeni mec.
                          Ako si ocekivao da danas moze pregaziti top Nadala, onda imas nerealna ocekivanja.

                          Comment


                          • Ko kaže da sam mislio da će ga pregaziti? Nikada ga nije dobio 3:0, a ovo sinoć je najbolji mogući scenario za Novaka.

                            Sutra bi trebao da izgubi 2:0 od Nadala na travi. To bi s obzirom na prikazano sinoć bio baš veliki raspad, veliki čak i za Novaka na 90%.

                            Samo trofej je potvrda da ide u dobrom pravcu, sve ostalo je nastavak agonije.

                            Comment


                            • Originally posted by dekinjo View Post
                              Ko kaže da sam mislio da će ga pregaziti? Nikada ga nije dobio 3:0, a ovo sinoć je najbolji mogući scenario za Novaka.

                              Sutra bi trebao da izgubi 2:0 od Nadala na travi. To bi s obzirom na prikazano sinoć bio baš veliki raspad, veliki čak i za Novaka na 90%.

                              Samo trofej je potvrda da ide u dobrom pravcu, sve ostalo je nastavak agonije.
                              Ja isto nesto ne verujem da Novak moze da se raspadne bas toliko.
                              Zna Novak da ovo mora da zavrsi u cetiri seta a verovatno ce ga pritisnuti vec na pocetku. Isto tako zna sta bi Rafi znacilo ukoliko bi rano napravio brejk.

                              Comment


                              • Novak je pobedio Rafu sa 3:0 u ČF RG 2015., a sada sumnjam da je iko ocekivao takav rezultat.

                                Novak je bio bolji u 2/3 drugog seta, pa ga je izgubio, jer nije uspeo da iskoristi svoje sanse iz tog dela i dozvolio je opet da ga to prilicno poremeti, pogotovu zbog onih brutalnih riterna koje je imao u prva dva Rafina gema, ispostavice bez nagrada u vidu njihovih osvajanja.

                                Rafa sa druge strane jeste bio bolji u trecem, ali vise je izgledao jako, dominantno sa svojom super agresivnom igrom, besprekornim forhendima, dubinama, uglovima....sve ono sto Novak nije imo tada, a to i te kako pokazuje da je bio u fizickoj krizi....nego sto je Spanac uspeo da sprovede u plan sve te svoje prednosti, jer opet cinjenice govore da nije imao nijednu brejk loptu na Novakov servis, cak se ni na razliku nije igralo u njima.

                                Servis ga spasavao? Donekle, mada je njegova ubitacnost pala, nije bilo lakih poena iz njega, iako obojica imaju po 77% poena koje uzimaju na prvi (N 24/31, R 23/30), no ni Rafa nije bas mogao nekim riternom da se pohvali.


                                Strasan servis ima i mislim da ce sa tim promenama, koje je napravio u njegovom izvodjenju, tek da legne na svoje.
                                U svakom slucaju, servis iz prvog seta prizivamo, pa da devojke svoje finale pocnu na vreme.

                                tt
                                sigpic

                                Pablo Sandoval: A guy can change anything.. his face, his home, his family, his girlfriend, his religion, his God.
                                But there's one thing he can't change... he can't change his passion.

                                Comment

                                Working...
                                X