Announcement

Collapse
No announcement yet.

Nole, idi u peršun!

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Originally posted by skeptik View Post
    NI, imali smo slicnu diskusiju i ranije. Osnovni tvoj problem je da precenjujes Nisikorija kao prva stvar i druga da je Novak najgori moguci match up za Nisikorija tj. on posebno odgovara Novaku. H2H je 21:2 i ta dva poraza su dosla kad je Novak bio povredjen na kraju sezone 2011, i drugi na na US Openu 2014 u ekstremnim uslovima kada je temepertaura na terenu bila skoro plus 50. Novak ga je pobedjvao cak i kad mu nije bilo do tenisa i kad je bio van forme a kamoli sada kad je zdrav i motivisan, prema tome Nisikori meni nije nikakv reper. Vise sam se bojao meca protiv Edmunda nego protiv Nisikorija. Kirjos bi bio gora opcija po Novaka. Jednostavno neki igraci vise lezu Novaku a neki ne. Da ne govorim o tome da Nisikori vuce neku povredu i da je u 4. setu maltene statirao, uopste se nije namestao za udarce a da ne govorim o trcanju tako da je ta prica o 6. brzini malo deplasirana kad imas ovakvog protivnika ispred sebe.
    Ja sam pobedu ocekivao ali nacin na koji je izgubio 2. set me je razocarao. Ti si cak isao i dalje rekavsi da ce izgubiti mec zbog nacina na koji je izgubio taj set a imao ga je. Generalna ocena meca je 7/10 sto se tice Novaka ali to je nedovoljno za pobedu nad Nadalom. Mora to bolje, sa manje oscilacija i vise fokusa ako hoce do titule a to je cilj valjda.
    Mislim da se o Nishikoriju necemo nikada sloziti. Nema veze.

    To sto je izgubio 2. set na nacin na koji je izgubio, a potom dobio treci set na nacin na koji je dobio, je daleko bolje nego da je dobio 3:0 kako si ti priceljkivao. To je proces kaljenja. Ili novoga kaljenja. On traje! I samo se broje one situacije koje Novak voljom, zeljom, sampionskim menatalitetom prevazidje. Ne broje se glatke pobjede.

    Novak je vise od 7 od 10. Barem je 8 od 10. Za Nadalu mu treba 9 od 10. Da li ima u sebi tih 9 od 10? Ne znam. Mozda ima. U svakom slucaju je mec protiv Nadala prilika za novu rundu kaljenje.
    Last edited by NI; 12-07-18, 21:38.

    Comment


    • NI, mislim da je on malo mator za novo kaljenje a i da jeste za to su mu sluzili mecevi protiv Danijela, Pera, Tima... nema on vremena da celu godinu prolazi kroz taj proces kaljenja kako ga ti zoves. Meni je Novak vec od Rima kompetativan za titule ili bar finala ako hoces. Ide to nekako uzlaznom putanjom mada mu onaj poraz od Cekinata nije trebao.
      Bice mu potrebno 9/10 ako Nadal bude fizicki spreman u protivnom i 8/10 ce biti dovoljno jer mislim da je onaj maratonski mec ipak ostavio traga kod Nadala. Zavisice dosta i od vremesnkih prilika ali pre svega ce po meni odluciti dva faktora: Novakov retern i fokus. Ocekujem dobar mec sa dosta brejkova.

      Comment


      • Originally posted by skeptik View Post
        NI, mislim da je on malo mator za novo kaljenje a i da jeste za to su mu sluzili mecevi protiv Danijela, Pera, Tima... nema on vremena da celu godinu prolazi kroz taj proces kaljenja kako ga ti zoves. Meni je Novak vec od Rima kompetativan za titule ili bar finala ako hoces. Ide to nekako uzlaznom putanjom mada mu onaj poraz od Cekinata nije trebao.
        Bice mu potrebno 9/10 ako Nadal bude fizicki spreman u protivnom i 8/10 ce biti dovoljno jer mislim da je onaj maratonski mec ipak ostavio traga kod Nadala. Zavisice dosta i od vremesnkih prilika ali pre svega ce po meni odluciti dva faktora: Novakov retern i fokus. Ocekujem dobar mec sa dosta brejkova.
        Dok god igras moras da se kalis. Tu nema izbora. Kaljenje je najtezi ali na odredjeni nacin i najepsi dio sportske karijere. Definitvno je ono sto se najduze pamti i ono na sto je svaki sportista ponosan. Kaljenje su izjednaceni mecevi, mecevi koji se preokrenu, mecevi u kojima se nadje specijalna motivacija i specijalno dobro igra. Onaj Djokovic od prije 2 godine je bio prekaljen.

        Djokovic u Miamiu ove godine je bio pun sumnji i nesigurnosti. Bio je dobro zardjao. I onda je poceo proces oporavka. Vec u Rimu je taj proces ozbiljno napredovao. Mec protiv Nishikorija je bio ozbiljan korak naprijed. Prevario sam se mislici da je proces gotov. Mecevi protiv Cekinata i Cilica su pokazali da nije. Svejedno, on je od Rima otisao nastvaio sa napretkom. Na ovom Uimbldonu je imao dva meca u tom smjeru. (Edmund i Nishikori.) Mec sa Nadalom je korak dalje. Nikako i zadnji stepenik u tom procesu.

        Comment


        • sigpic

          Pablo Sandoval: A guy can change anything.. his face, his home, his family, his girlfriend, his religion, his God.
          But there's one thing he can't change... he can't change his passion.

          Comment


          • Jesu li realne šanse da Novak ne izadje uopste na teren? Bez obzira na reflektore i krov.

            Comment


            • Ovaj na RTS kaže da se može po našem vremenu igrati do 24h.

              Comment


              • Tako je oduvek (odavno), dobro kazu.

                tt
                sigpic

                Pablo Sandoval: A guy can change anything.. his face, his home, his family, his girlfriend, his religion, his God.
                But there's one thing he can't change... he can't change his passion.

                Comment


                • Ovi nece danas zavrsiti...

                  Comment


                  • Originally posted by Nesic View Post
                    Ovaj na RTS kaže da se može po našem vremenu igrati do 24h.
                    Da sem ako Marej treba sutradan da igra sa Novakom...
                    Policijsko demokratski cas u Londonu pocinje u 23h bez izuzetka.

                    Послато са SM-N9005 уз помоћ Тапатока

                    Comment


                    • 23 po njihovom

                      Comment


                      • Da u 23h po Londonskom.

                        Послато са SM-N9005 уз помоћ Тапатока

                        Comment


                        • Aoooooooo majkovicu, ides u lukac...zaboravila sam koliko je strasno sve ovo stresno.
                          A kukam za taj beneficiran radni staz godinama...

                          Ima jos mnogo posla, a svaka cast majstore, obojici svaka cast, brutalnooo!
                          Jos samo malo

                          tt
                          sigpic

                          Pablo Sandoval: A guy can change anything.. his face, his home, his family, his girlfriend, his religion, his God.
                          But there's one thing he can't change... he can't change his passion.

                          Comment


                          • Au. Kakav stres. Slazem se. Set i po igra na autopilot. Ali mora da verujemo. Rafa ne moze bolje od ovoga a Novak ima jos 2 brzine al mu se zaglavio menjač.

                            Comment


                            • Jooooj Nole opet Demetrine moram da pijem da bi zahrkaoooo. Jooooj sta mi radis...
                              Dobro je, bolje pobedjivati ovakve tesne meceve..
                              --ZA GOSPODINA GOVEDARICU OD NJEGOVOG VERNOG SK FAN KLEBA--

                              https://ibb.co/cD1Xnq

                              Comment


                              • Blizu smo, jako smo blizu, samo jos malo fali, samo jos malo.

                                Bez obzira na to sta bude sutra ja sam zadovoljan. Svestan sam cinjenice da on ovu prikazanu igru moze da podigne na jos visi nivo ali polako, sitnim koracima.

                                Vajdu kolektivno svi treba da ljubimo u bulju
                                There's something wrong with me chemically
                                Something wrong with me inherently
                                The wrong mix in the wrong genes
                                I reached the wrong ends by the wrong means
                                It was the wrong plan
                                In the wrong hands
                                With the wrong theory for the wrong man
                                The wrong lies, on the wrong vibes
                                The wrong questions with the wrong replies

                                Comment

                                Working...
                                X