Announcement

Collapse
No announcement yet.

Nole, idi u peršun!

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • I ja sam tog misljenja odavno, iako nisam nikada tvrdila, ipak sam laik.

    Danas, MC...



    tt
    sigpic

    Pablo Sandoval: A guy can change anything.. his face, his home, his family, his girlfriend, his religion, his God.
    But there's one thing he can't change... he can't change his passion.

    Comment


    • Svi smo mi laici.

      I ja sam do 2015. mislio, a nakon Wimbledona iste godine sam tvrdio, uvidjevši na pravi način moć njegove bekend paralele, riterna, counterpunchinga i servisa na travi.
      Last edited by Prle!; 14-06-18, 02:28.
      “It's no accident, I think, that tennis uses the language of life. Advantage, service, fault, break, love, the basic elements of tennis are those of everyday existence, because every match is a life in miniature. Points become games become sets become tournaments, and it's all so tightly connected that any point can become the turning point. It reminds me of the way seconds become minutes become hours, and any hour can be our finest. Or darkest. It's our choice.”

      Comment


      • Novak na travi svakako nije Bambi na ledu što nepobitno dokazuje statistika uspešnosti u finalima slemova.
        AO 6-0
        W 3-1
        USO 2-5
        RG 1-3
        I pored dve titule a zbog 5 poraza u finalima USO bi mogao na dno tabele dok je Vimbldon čvrsto na drugom mestu.
        Prva nedelja na Vimbldonu je problematična što je mali paradoks jer on koji bez problema proklizava i na betonu tada ima problem jer previše proklizava. Ako tu nedelju pregura onda stiže daleko.
        sigpic

        Comment


        • Nisam se vodila statistikom, vec lakocom sa kojom igra na travi, a sa kakavom na sljaci, gde mi se cesto izgleda da se muci.

          A bh paralela mi je prva koju vidim kada kazem trava

          I dobro Prle nisu bas svi laici. I medju njima imamo neke na visoj hijerarhiji...pa i ljude ovde koji pisu za neke portale ili su sudije tako da i ti laici nisu vise kao sto su bili

          sigpic

          Pablo Sandoval: A guy can change anything.. his face, his home, his family, his girlfriend, his religion, his God.
          But there's one thing he can't change... he can't change his passion.

          Comment


          • Originally posted by pecaros View Post
            Novak na travi svakako nije Bambi na ledu što nepobitno dokazuje statistika uspešnosti u finalima slemova.
            AO 6-0
            W 3-1
            USO 2-5
            RG 1-3
            I pored dve titule a zbog 5 poraza u finalima USO bi mogao na dno tabele dok je Vimbldon čvrsto na drugom mestu.
            Prva nedelja na Vimbldonu je problematična što je mali paradoks jer on koji bez problema proklizava i na betonu tada ima problem jer previše proklizava. Ako tu nedelju pregura onda stiže daleko.
            Mora se u jednačinu uvrstiti i servis koji je više od 70% igre na travi, a Novaku je taj udarac nikad gori (čak dok mu je Martin bio trener bolje je izgledao).
            Dobra stvar je što poeni ne traju dugo, pa neće dolaziti u situaciju da zbog duge razmene izgubi energiju.
            Kretanje na travi je isto posebna stvar na koju treba da se privikne, ali ubedljivo najvažniji je servis.
            “La vostra fama è come il fiore, che nasce e muore, e si secca allo stesso sole che gli ha dato vita dall'acerba terra"

            Comment


            • A sa servisom barabar i ritern.

              tt
              sigpic

              Pablo Sandoval: A guy can change anything.. his face, his home, his family, his girlfriend, his religion, his God.
              But there's one thing he can't change... he can't change his passion.

              Comment


              • Originally posted by miloolja View Post
                A sa servisom barabar i ritern.

                tt
                I BH paralela.Jao dosadih sa njom i Bogu i narodu
                Šampioni se ne stvaraju u teretanama. Šampioni se stvaraju od nečega što imaju duboko u sebi- želju, viziju i san. M.Ali
                Ko sme taj može.Ko ne zna za strah taj ide napred.
                "When the crowd is chanting Roger I hear Novak."

                Comment


                • Originally posted by dekkard View Post
                  Mora se u jednačinu uvrstiti i servis koji je više od 70% igre na travi, a Novaku je taj udarac nikad gori (čak dok mu je Martin bio trener bolje je izgledao).
                  Dobra stvar je što poeni ne traju dugo, pa neće dolaziti u situaciju da zbog duge razmene izgubi energiju.
                  Kretanje na travi je isto posebna stvar na koju treba da se privikne, ali ubedljivo najvažniji je servis.
                  Servis je svakako problematičan to je jasno, međutim premalo je vremena za radikalne popravke. Sada je nešto brži nego pre pauze ali sa manjim procentom ubačenog prvog. Ukoliko bi na W uspeo da procenat održi oko karijernog proseka (65%) to bi već davalo nadu. On je u uskoj vezi sa samopouzdanjem što je i sam nedavno izjavio a ono kako videsmo oscilira.
                  @Olja
                  Glede riterna tu već stvari bolje stoje i mogu biti još bolje ubrzo pod jednim uslovom. Mora biti maksimalno koncentrisan. Brzinu, gipkost, refleks i mogućnost 'čitanja' nije izgubio samo mu je potreban povratak onog stanja u kome mu se svaka dolazeća loptica čini velikom poput lubenice.
                  Inače je sada nešto agresivniji na drugi servis, uđe često korak, dva u teren i napada.
                  Trava će zbog svojih osobenosti zasigurno doprineti efikasnijem riternu nego na šljaci.
                  Last edited by pecaros; 14-06-18, 16:09.
                  sigpic

                  Comment


                  • Novak trenutno nema dobar servis, ali mu je prethodnih godina bio dobar. Pa napredak u servisu mu je doneo dominaciju od 2011.godine. Nema brz servis, ali ima preciznost i dosta varijacija. Kik servis mu je odličan.


                    Sent from my HUAWEI VNS-L21 using Tapatalk

                    Comment


                    • Da li je Novak bolji na travi nego na sljaci je krajnje diskutabilno. Ako gledamo na papiru sta je potrebno za travu, servis i volej igra pre svega, moze se reci da to nije Novakova komfort zona, takodje kretanje koje je jedan od Novakovih trejdmarkova manje dolazi do izrazaja kao prednost na travi zbog proklizavanja. Sa druge strane on ima 3 WB tiule tako da sa te strane potire ono sto na papiru izgleda logicno pa statisticki izgleda bolji na WB nego na RG. Glavni razlog za to je prosto receno Nadal. Da njega nema broj titula na RG bi bio veci i onda se ne bi postavljalo ovo pitanje. Stvar je u tome sto on na RG ima jednu ultimativnu prepreku koja na nekoj skali tezine ima vrednost 10/10, to je Nadal i par njih sa vrednoscu 8/10 i to je to uz uvek prisutne underdogove.
                      Na WB on nema igraca takve tezine kao sto je Nadal na sljaci, Federer i Marej mozda mogu da imaju tezinu 9/10 ali nije to ipak nivo Nadala na sljaci. Medjutim problem je u tome sto na WB ima masa igraca sa tezinom od 8/10 i 7/10 koji mogu da ga izbace sa turnira mnogo ranije tako da Novak ima vise problema da dodje do same zavrsnice WB nego na RG ali kad tamo dodje ima vece sanse za titulu nego na RG samo zbog faktora zvani Nadal.

                      Comment


                      • Na travi se najveci broj poena odigra u opsegu 1-3 udarca


                        Dva najbolja Novakova izdanja na travi u dva Wimbledonska Finala

                        2014

                        Novak 13 as servisa, Federer 29
                        60% poena je odigrano u 1-3 udarca
                        103 poena odigrana u 1-3 udarca na Novakov servis , osvojio 88 ( 85%)
                        Na Federerov se odgiralo 119 takvih a on je osvojio 98 ili 82%.


                        2015

                        Oba igraca imaju po 14 asova
                        Razlika je jos veca Novak osvaja 83% poena u 1-3 udarca na svoj servis a Federer 76%

                        Oba podatka govore ne samo o servisu I returnu vec I sledecem udarcu nakon (NI ima obicaj da kaze first strike tenis)


                        Naravno sada je Novak igracki daleko od onog koji je igrao ta dva finala.
                        Po meni nema segmenta igre koji nije kompromitovan u odnosu na nekadasnji. Promena na servisu je izforsirana povredom i po svemu sudeci servis ce ostati takav bar sto se petlje tice (lakse ga citaju protivnici, kick na drugi nije ni senka nekadasnjeg) Videcemo moze li i koliko popraviti % ubacaja prvog i sam drugi . Ali Novak vise nema konstantnost ni na returnu ni na Bh.Kretanje i citanje igre problematicni ..
                        Similis simili gaudet

                        Comment


                        • Ima on problema sa proklizavanjem i na šljaci ili bolje rečeno sa čestim 'zapinjanjem o podlogu' tako da to ne bih uzimao kao mjerilo. Servis&volej kao krucijalni segment bio bi relevantan da govorimo o tenisu koji je preovladavao 80-tih ili 90-tih, ali danas dobre i vrhunske grasscourtere ne mora krasiti kvalitetna egzekucija na mreži. Kada to kažem, onda tu podrazumijevam da ne moraju konstantno izvlačiti teške poene na mreži ili igrati voleje iz neizgrađenih pozicija u kontinuitetu, budući da imaju druga oružja kojima mogu dolaziti do poena.

                          Upravo su druga Novakova oružja ta koja njegov sistem igre na travi čine, po meni, ubojitijim igračem nego na šljaci. Efekat njegovog servisa i riterna na travi je veći, kao i njegovog counterpunchinga. Svaki od pomenuta tri segmenta ima razorniji utjecaj na protivnike na ovoj podlozi. Kada govorimo o Novaku, govorimo o igraču koji može manje ili više podjednako kvalitetno riternirati na svim podlogama, ali kada njegov ritern sklizne na travi, to je potpuno druga priča zbog brzine koju loptica dobija pri dodiru s podlogom. Isto je i sa servisom, teško ga je pročitati, još teže ukrotiti kako zbog varijacija koje onemogućuju anticipaciju, tako i zbog nedovoljnog vremena za kvalitetnu reakciju, opet, zbog brzine koju loptica dobija. Iz istih razloga ubitačan je i njegov counterpunching.

                          Ipak, ono što me posebno fascinira kod njegove igre na travi je lakoća ofenzivne kreacije, kontrolisanja razmjena i ubrzavanja tempa. Dosta manje se troši u razmjenama, pri odigravanju udaraca, a efekat njegove ofenzive i posebno bekend paralele je dosta veći. Tako da, čak i da je osvojio još nekoliko RG-ova, mislio i tvrdio bih isto - trava mu je druga najbolja podloga.
                          “It's no accident, I think, that tennis uses the language of life. Advantage, service, fault, break, love, the basic elements of tennis are those of everyday existence, because every match is a life in miniature. Points become games become sets become tournaments, and it's all so tightly connected that any point can become the turning point. It reminds me of the way seconds become minutes become hours, and any hour can be our finest. Or darkest. It's our choice.”

                          Comment


                          • Ako već ne ide servis i ne može ništa da se uradi po tom pitanju,onda se mora raditi na riternu.
                            Mene na travi plaše serveri i oni koji mogu da "polude na trenutak" poput Kverija,Kirjosa i sličnih.
                            Šampioni se ne stvaraju u teretanama. Šampioni se stvaraju od nečega što imaju duboko u sebi- želju, viziju i san. M.Ali
                            Ko sme taj može.Ko ne zna za strah taj ide napred.
                            "When the crowd is chanting Roger I hear Novak."

                            Comment


                            • Nije mu taj ritern sada toliko konstantan, cak je i previse oscilirao na sljaci, zato sam rekla da mu je u paketu sa servisom neophodan, ali naravno ocekujem da ce na travi biti onaj pravi.

                              Upravo sada...

                              sigpic

                              Pablo Sandoval: A guy can change anything.. his face, his home, his family, his girlfriend, his religion, his God.
                              But there's one thing he can't change... he can't change his passion.

                              Comment


                              • Obožavam ovu majicu mada najbitnije je da stigao i da trenira


                                Šampioni se ne stvaraju u teretanama. Šampioni se stvaraju od nečega što imaju duboko u sebi- želju, viziju i san. M.Ali
                                Ko sme taj može.Ko ne zna za strah taj ide napred.
                                "When the crowd is chanting Roger I hear Novak."

                                Comment

                                Working...
                                X