Announcement

Collapse
No announcement yet.

Nole, idi u peršun!

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Stari sampion bi sigurno pobedio ovog polu-rapsalog Nadala.. A ovaj novi hipster, bejbi siter, new age man, mogao bi bar do jednog seta..
    --ZA GOSPODINA GOVEDARICU OD NJEGOVOG VERNOG SK FAN KLEBA--

    https://ibb.co/cD1Xnq

    Comment


    • Originally posted by NI View Post
      Da li iko misli da bi Novak danas imao sansi da je bio umjesto Thiema?
      Mentalno možda.
      Fizički možda
      Igrački da.
      Taktički da.
      Timov bekend i ritern su bili vrlo loši dok je Novak u oba segmenta daleko ispred.
      Tim nije uspevao da bekendom parira visokim spinovima, previše orijentisan na paralele a time i predvidiv.
      Ritern očajan posebno sa ofanzivnog aspekta.
      Novak bi svojim bekendom i riternom svakako pravio veću štetu a zašto to valjda znamo.
      Na taktičkom planu totalni Timov i Bresnikov promašaj.
      Tvrdoglavo forsiranje Nadalovog bekenda u situaciji kada se jasno vidi da ga ide sa te strane bilo je ravno samoubistvu. Varijacije tipa izlaska na mrežu ili drop mogli su se videti u tragovima.
      Novak bi to svakako drugačije a kako i to svakako znamo.
      sigpic

      Comment


      • Larisa

        Mislim da grijesis u par koraka, jer Novak nikada ne moze biti podjednako motivisan protiv Nadala i ovog Cekinata. Zasto je to tako? Upravo zbog ovoga sto vidimo danas, odnosno Nadalove nenormalne dominacije. Novak je tip igraca koji moze da se nalozi za jedan mec, narocito kada su Rafa i Rodzer u pitanju.Takodje zanemarujes jos jednu stvar a to je da Novak vise nema pritisak osvajanja RG. On sad komotno moze i da izgubi a da u sebi ne razmislja o novoj prilici i kad ce se i da li ona ponovo ukazati. Zatim Novak bi sa pobjedom protiv Italijana i kasnije Tima dobio mnogo na samopouzdanju i vjerovatno u mec usao u transu ali opusten sto je najbolje i najpozeljnije mentalno stanje u sportskom nadmetanju. Kad si u takvom stanju, opasan si pa i na 75%-80% fizicke spremnosti, narocito kad imas igru za Nadala. Tacnije Novak je izgradio svoj stil kako bi upravo prekinuo Nadalovu dominaciju. On je oduvijek imao igru za njega ali je kasnije dodatno unapredio. Naravno ne mislim da bi Novak danas dobio, ali bi se vise borio i vjerovatno uzeo jedan set. Mislim da bi mec bio daleko uzbudljiviji od ovoga sto smo vidjeli danas jer znamo koliko Rafa strepi od Noleta cak i kad nije u formi. Mozda si primjetila u zadnje vrijeme koliko je Novak upravo napaljeniji protiv dobrih igraca, kao Agut, Nisikori, pa i Nadala u Rimu a mnogo manje protiv daleko slabijih. Novak je navikao da dobija meceve protiv slabijih igraca posle 2011. god. a narocito u ovom poslednjem periodu dominacije bukvalno rutinski i sad kad to nije situacija on mora ponovo da povrati tu mogucnost ali to nije lako jer mora da je zaradi kroz pobjede i napor, naravno uz zavidnu fizicku spremnost koju on moze lako da popravi, cak i da bude bolje spreman nego ikada.
        Last edited by Ronald; 10-06-18, 20:50.

        Comment


        • Originally posted by NI View Post
          Da li iko misli da bi Novak danas imao sansi da je bio umjesto Thiema?
          Thiem je izgubio jer ima jednorucni bekhend. Igrac sa takvim udarcem nikad nije pobedio Nadala na RG.

          Novak bi imao sanse jer bi mogao da odigra na sve ili nista.

          Comment


          • Originally posted by Ljubitelj tenisa View Post
            Thiem je izgubio jer ima jednorucni bekhend. Igrac sa takvim udarcem nikad nije pobedio Nadala na RG.

            Novak bi imao sanse jer bi mogao da odigra na sve ili nista.
            A inace je on izgubio silne meceve na RGu, pa moze ovakva statistika da se pravi
            http://www.youtube.com/watch?v=RfzsyKXSs-Y

            Here's the most remarkable thing to me about Federer: Seems to me that the more you know about tennis, the more amazed you are by the guy. If you know nothing at all about tennis, he's amazing. If you know a little something about tennis—maybe you have played a few times in your life—he's more amazing. If you know a little more about tennis—maybe you played in high school and once had illusions of becoming a pro—he's even MORE amazing. And if you were a great player—if you are a McEnroe or a Connors or a Jim Courier—then Federer is preposterously amazing

            sigpic

            Don't argue with idiots. They'll drag you down to their level and beat you...
            with experience.

            Comment


            • Moji odgovori su crveni.
              Originally posted by pecaros View Post
              Mentalno možda. (ne) umorio bi se, bio bi nesiguran u kljucnim trenutcima
              Fizički možda (ne) trebalo bi mu preko 4 sata
              Igrački da. (mozda)(nisam siguran da BH paralela izdrzala)
              Taktički da. (da)(nema sumnje da bi znao sto treba da radi

              Comment


              • Originally posted by NI View Post
                Da li iko misli da bi Novak danas imao sansi da je bio umjesto Thiema?
                Imao bi vise sansi nego Tim, to je sigurno i pruzio bi veci otpor i to je sigurno.
                Da li bi pobedio - verovatno ne, ali iluzorno je o tome uopste razmisljati (i ako smo razmisljali u toku finala ubedjen sam) jer Novak prvo treba ponovo da nauci da rutinira znatno slabije od sebe, pa tek onda da puca na finala i titule.
                sigpic

                Always somewhere Miss you where I've been I'll be back to love you again

                U crnim rupama možeš ludo da se zezaš. Da lebdiš iznad zemlje. Da slušaš rock ´n´ roll.Dozivaš kišu.
                Ili da mazneš neku lepu ribu. Samo je bezveze kada se probudiš….

                Comment


                • Djokovic ne bi imao sansi protiv Nadala u ovom trenutku,jako tesko bi uzeo i set.Nemojte da uzimate mec iz Rima za poredjenje jer treba uzeti u obzir da je Nadal na Satrijeu u finalu Rg nesto sasvim drugo u odnosu na Rim kao sto i Djokovicu vise odgovoaraju uslovi iz Rima,to mu je najuspjesniji turnir na sljaci.Medjutim u nastavku sezone nas definitivno ocekuje Noletov uspon,ocekujem,tacnije siguran sam da uzima makar 1 masters do kraja godine.Na Us openu ocekujem od njega dobar rezultat,sf ili f,ne i titulu tamo.E vec od AO iduce godine mislim da ce bit na nivou,a to znaci konkurentan za Gs titule i ocekujem do kraja 2019 povratak na broj 1,i 1 ili 2 gs titule.Do kraja karijere kao sto sam rekao nekih 5Gs.To su moja ocekivanja.

                  Comment


                  • Originally posted by NI View Post
                    Da li iko misli da bi Novak danas imao sansi da je bio umjesto Thiema?
                    Protiv ovakvog Nadala u finalu cak i sa najboljom trenutnom igrom ne, sa Nadalom iz meca sa Svarcmanom mozda i to jedva ali iluzorno je o tome pricati kad on ne moze da pobedi jednog Cekinata. Da bi se pobedio Nadal izmedju svega ostalog potrebna je konstanost koju Djokovic nema, olako daje setove a kamoli gemove.

                    Comment


                    • Dakle vecina se slaze da Novak ne bi imao sansi. Izgledao bi bolje nego je Thiem izgledao. Dajem 50% sansi da bi otkinuo set i to je to. Protiv Svarcmana se igralo u drugim vremenskim uslovima.

                      Najbolji Novak bi bio priblizno ravnopravan jucerasnjem Nadalu.

                      Comment


                      • Kažite dragička...
                        Novak će verovatno igrati Kvins
                        Šampioni se ne stvaraju u teretanama. Šampioni se stvaraju od nečega što imaju duboko u sebi- želju, viziju i san. M.Ali
                        Ko sme taj može.Ko ne zna za strah taj ide napred.
                        "When the crowd is chanting Roger I hear Novak."

                        Comment


                        • Originally posted by Marija81 View Post
                          Kažite dragička...
                          Novak će verovatno igrati Kvins

                          Comment


                          • Sto se mora nije tesko.. U suprotnom bi ispao iz top 30
                            --ZA GOSPODINA GOVEDARICU OD NJEGOVOG VERNOG SK FAN KLEBA--

                            https://ibb.co/cD1Xnq

                            Comment


                            • Originally posted by Marija81 View Post
                              Kažite dragička...
                              Novak će verovatno igrati Kvins
                              Kvins je 18.-24.juna. To bi znacilo da bi trebao da je uveliko na terenu i trenira. U sta duboko sumnjam. Ne dopada mi se sto bas tako brzo ide na travu. Bolje je Eastbourne

                              Comment


                              • Šampioni se ne stvaraju u teretanama. Šampioni se stvaraju od nečega što imaju duboko u sebi- želju, viziju i san. M.Ali
                                Ko sme taj može.Ko ne zna za strah taj ide napred.
                                "When the crowd is chanting Roger I hear Novak."

                                Comment

                                Working...
                                X