Announcement

Collapse
No announcement yet.

Nole, idi u peršun!

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Originally posted by MarkoNFL View Post
    @NI, šta mu ja kažem?

    Jedan od retkih. Generalno i svuda gde se okrene i ne može čuje.

    Ja mu kažem - Ok je majstore. Ok je šampione. Ok je da se povučeš. Ok je.
    Nisam rekao da mu nesto lose kazes ili nedaj boze mislis. Rekaos am da je tvoj post korektan.

    Originally posted by miloolja View Post
    Nista mene ne bi zabrinjavalo, niti izazvilo nelagodu, da on nije krajem oktobra 2016. na otvorenim tensikim terenima, imao onu kzn na kojoj je rekao vec cuvenu recenicu da mu tenis nije vise prioritet. Slucajnost? Netakticnost? Ne bih rekla. Bez obzira na povredu, sada iz ovog ugla...posle AO gde je igrao sa tom povredom, ali u skoro pa odlicnoj kondiciji, pa do par meseci kasnije kada je sanirao povredu, ali sve ostalo je na njanizem nivou... opet se alarmi bude.
    Meni ta recenica, konstatacija sta god, ne izlazi iz glave, a sa druge strane trazimo da bude iskren. Pa bio je.
    Videcemo uskoro da li se predomislio i da li ima motiva i dalje. Kljucna stvar je volja i zelja, pored toga da bude zdrav, sve ostalo je dim, nebitno. Zna on vrlo dobro kako se podize forma i sta je morao sve da prolazi da bi bio u top izdanju.

    tt
    Olja,

    Ta je izjava bila ekstremno bitna u to vrijeme, doduse dajes joj pogresno znacenje. Ona je bila duboko neiskrena.

    Ta izjava danas nema nikakvi znacaj.

    Comment


    • Ja uopste nisam pesimista po pogledu nastavka karijere,po pogledu osvajanja gsova nisam ni tamo ni vamo,a po pogledu igre iz 2015 i dominacije sam pesimista

      Realno gledajuci Novak bez problema sa povredom(kako mislimo da nije imao u Iw i majami),ii sa onakvim teniskim performansom u Ao on bez problema bi se nosio sa svim igracima trenutno,to je nivo koji ja ocekujem od njega i po meni je realan,2015 nivo ne on nego pitanje hoce li iko ikada vise ponoviti,a i ne treba mu tskav nivo sa ovakvom konkurencijom

      Ja sam posle Ao bio ubedjen da ako je povreda sanirana da ce on da osvoji Sunshine double(Majami+ iw)jer je u igri vecina toga stimalo,a podloge su mu odgovarale,medjutim ko u najvecim triler filmovima doslo je do neocekivanog preokreta koji ni ja nisam mogao zamisliti,i sad jedva cekam narednu epizodu ne znajuci sta ce se desiti,vala Novace ako batalis tenis prifati se filma, i Spilberg bi ti zavideo,mislim povreda je sanirana a igra i kondicija nestale??

      Svi smo mi detektivi u ovoj Novakovoj misteriji,ali kao u svakom filmu moracemo da sacekamo odgovor od rezisera da vidimo ko je u pravu(ako ikada i saznamo)

      Mislim da od ovih 10 najmanje ima veze sa Imazom i budizmom a najvise sa motivacijom i tim tackama,a ne bi odbacio i ovu 11 Nijevu mogucnost nikako

      Comment


      • Originally posted by miloolja View Post
        Nisam pesimista, ali mi se znaci ne dopadaju. Naravno nikako ne tvrdim da sam u pravu i nemam nista protiv da me demantuje. A i zanimljivo mi da pokusavate da Novaka branite od mene..ne samo ti, bilo je jos tu pokusaja.

        I znam sta je rekao Tanji u toj emisiji, samo jedno je to tada posle svega, a drugo ono kad je izasao na konferenciju sa tom vizijom. Bum! A ne bih ni razmisljala opet o tome da se od ova dva Mastersa, pa do ovog saopstenja (ne sto je raskinuo saradnju sa trenerima, nego sto do daljnjeg nastavlja sam) ne namece nekako samo.

        I opet ono sto nam jedino preostaje...mada zavisi koliko ga ko ima jos uvek... strpljenje.

        tt

        Tebi sam samo napisao za TV lica. Ostalo je odgovor ovako generalno.

        Ni ne mislim da si ti pesimista ali generalno je to utisak ove teme zadnja 2 meseca. Malo je optimista i svi to nesto realno sagledavaju. Nazalost realna slika nikad ne obećava mnogo i nije nadobudna.

        Comment


        • Ta rečenica kako mu tenis nije na prvom mjestu je logična i ispravna: zasnivao porodicu, dobio djete - kud ćeš normalnije konstatacije od te. Šta je trebao reći, tenis mi je na prvom mjestu a dijete na drugom

          Comment


          • Rodžeru 4 dece i 36 godina ne smeta da se i dalje posvećuje tenisu.
            “La vostra fama è come il fiore, che nasce e muore, e si secca allo stesso sole che gli ha dato vita dall'acerba terra"

            Comment


            • Originally posted by torpedo View Post
              Ta rečenica kako mu tenis nije na prvom mjestu je logična i ispravna: zasnivao porodicu, dobio djete - kud ćeš normalnije konstatacije od te. Šta je trebao reći, tenis mi je na prvom mjestu a dijete na drugom
              Da, upravo tako i ja to shvatih. Sasvim ljudska i normalna izjava koja je kroz neka druga tumačenja dobila karakter fatalističke.
              sigpic

              Comment


              • Kakav Rodžer više i poređenje sa njim. Životno iskustvo vas nije naučilo da su ljudi različiti i svako jedinka za sebe?

                Kod Novaka je jedini problem, po meni, psihološke prirode, odnosno pored zasićenja koje je imao i koje je više nego očigledno, pored povrede koja ga je mučila, vreme je prolazilo, bio je uz porodicu što je najviše i želeo kada mu se rodila ćerka, i sada, kada je rešio lakat, pod uslovom da nema još neku fizičku muku, ima problem da se vrati. I sve je to normalno.
                Ali ima tu još povređenih tenisera u vrhu, ali mi nešto i ne znamo šta je sa njima, osim u kojim su fazama oporavka i kada se vraćaju, dok je oko Novaka stalno neka nedorečenost, koji isključivo on sam mistifikuje i pothranjuje i to traje.

                Jedno vrlo pragmatično pitanje...zašto je bio onoliko razočaran i iznenađen svojom fizičkom nepripremljenošću na ova dva Mastersa? Ne zna u kakvoj je formi i kako se do nje stiže?

                Ja sam ubeđena da on ne može sam da se vrati, da mu je potreba pomoć, ne zbog toga što je zaboravio da igra tenis ili ne zna kako treba da se vrati u fizičku, vrhunsku, top kondiciju, već zbog toga što mu je potreba podrška porfesionalca i nekog sa kojim će da bude na istoj talasnoj dužini. Možda i traži/pregovara sa nekim za mesto trenera, mi to ne znamo, samo glasno razmišljam, ako mi nećete opet zameriti.
                sigpic

                Pablo Sandoval: A guy can change anything.. his face, his home, his family, his girlfriend, his religion, his God.
                But there's one thing he can't change... he can't change his passion.

                Comment


                • Te paralele sa Fedalom spadaju u red nemogućih. Ključ je u podršci koju dvojac ima sve vreme i u svim oblicima za razliku od Novaka.
                  sigpic

                  Comment


                  • Originally posted by pecaros View Post
                    Te paralele sa Fedalom spadaju u red nemogućih. Ključ je u podršci koju dvojac ima sve vreme i u svim oblicima za razliku od Novaka.
                    Kakvu podrsku ima Nadal?Kad si to primjetio?Ne sjecam se da su ga ikad na turnirima nesto previse favorizovali,redovno je dobijao da igra po zaropeku.Ali i to ce teoreticari zavjere objasnit time sto on voli sunce i voli da igra na 60 stepeni.

                    Comment


                    • Jedina podrška koja treba Novaku je ona koja potiče iz porodice. Liči mi da je ona izostala.
                      “La vostra fama è come il fiore, che nasce e muore, e si secca allo stesso sole che gli ha dato vita dall'acerba terra"

                      Comment


                      • Originally posted by miloolja View Post
                        Nista mene ne bi zabrinjavalo, niti izazvilo nelagodu, da on nije krajem oktobra 2016. na otvorenim tensikim terenima, imao onu kzn na kojoj je rekao vec cuvenu recenicu da mu tenis nije vise prioritet. Slucajnost? Netakticnost? Ne bih rekla.
                        Meni ta recenica, konstatacija sta god, ne izlazi iz glave, a sa druge strane trazimo da bude iskren. Pa bio je.tt
                        Da li je to tebi normalno?

                        Da nastavi da igra sa pola gasa i ređa poraze od igrača koje bi dobijao levom rukom.

                        Zašto kvariti zaostavštinu? Ako više nemaš motiva zašto se ne povučeš?

                        Što je njemu potrebno da igra tenis rekreativno na ATP turu? Para ima. Sumnjam da ne zna šta će sa slobodnim vremenom.

                        To je ono što je izazvalo razočaranje u njega, a kod nekih čak i bes.

                        Pod uslovom da je tačno da mu tenis više nije prioritet, a kao jedan od najboljih igrača svih vremena nastavlja da igra na ovom nivou na kojem je sada samo zbog nedostatka motiva, ja ne znam kako iko može da nađe bilo kakvo opravdanje za to što radi.

                        Evo i kod tebe je izgubio poverenje da zna šta radi, kod tebe koja si ga baš branila od napada.

                        Šta može biti razlog za tako nerazumnu odluku. Meni tu nisu čista posla. Kao da je bilo potrebno maksimalno ukaljati njegov ugled, da bi određene ličnosti ponovo zauzele mesta u teniskoj istoriji i hijerarhiji koje su imale pre njegove pojave.

                        Ogroman novac i mašinerija je u igri, a Novak nikada nije bio markentiški zanimljiv. Trebalo ga je nekako zavesti, isprati mu mozak, prići mu dal preko žene, dal preko brata, preko Imaza, sad je to nebitno, ali posao je odrađen.

                        Federer i Nadal, pa čak i Sampras su tamo gde su bili pre Novaka jer je ovaj u poslednje dve godine toliko sebi ukaljao ugled da svi oni koji su bili protiv njega, a njih je 99 posto u svetu, više se i ne sećaju kako je on dominirao. Naravno pomogli su tu Rodžef i Rafa sa svojom dominacijom.

                        Bukvalno je sve kako je bilo pre 2010.

                        Sve ovo pišem pod uslovom da je Novak stvarno mislio to što je izjavio u oktobru 2016. Ako nije onda mu se izvinjavam. Možda se on tada samo zezao.
                        Last edited by goku; 05-04-18, 17:15.

                        Comment


                        • Originally posted by Ivan_pg View Post
                          Kakvu podrsku ima Nadal?Kad si to primjetio?Ne sjecam se da su ga ikad na turnirima nesto previse favorizovali,redovno je dobijao da igra po zaropeku.Ali i to ce teoreticari zavjere objasnit time sto on voli sunce i voli da igra na 60 stepeni.
                          Kao prvo stalna i bezrezervna podrška navijača i ništa manje medijska. One od strane organizatora i establišmenta je takođe bilo ali to nije za ovu temu.
                          Last edited by pecaros; 05-04-18, 17:24.
                          sigpic

                          Comment


                          • Originally posted by pecaros View Post
                            Kao prvo stalna i bezrezervna podrška navijača i ništa manje medijska. One od strane organizatora i establišmenta je takođe bilo ali to nije za ovu temu.
                            Strasna je ta medijska podrska,svaki dan su pisali o dopingu i napadali ga na pravdi boga dok onu francusku avetinju nije tuzio,dobio je na sud i uzeo joj 100 000 eura.Od tad su se ucutali nesto.

                            Comment


                            • Novak je pametan dečko, zato je iritacija još veća. Pare mu ne trebaju, verujem da je svestan razloga zbog kojih treba dominirati još koju godinu. Rezultatima i dominacijom je došao u fazu kad su ljudi počeli pričati o najvećem i najboljem svih vremena. Umesto da nastavi još koju godinicu i isprati u penziju konkurenciju on radi neshvatljive poteze - možda postoji razumno objašnjenje ali ga mi ne znamo. Napisao sam to pre mesec dana, izađi ko čovek i objasni sve svoje dileme, povrede i ostalo što je vezano uz tenis.
                              I pored svega mislim da nije rekao svoju zadnju reč predugo traje ova agonija ali vratiće se Nole.

                              Comment


                              • Originally posted by Ivan_pg View Post
                                Strasna je ta medijska podrska,svaki dan su pisali o dopingu i napadali ga na pravdi boga dok onu francusku avetinju nije tuzio,dobio je na sud i uzeo joj 100 000 eura.Od tad su se ucutali nesto.
                                Ta priča potiče iz neke druge kuhinje ne od ozbiljnih medija.
                                sigpic

                                Comment

                                Working...
                                X