Announcement

Collapse
No announcement yet.

Nole, idi u peršun!

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Ako sam dobro ispratio medije raskinuo je ugovor i sa Agasijem i sa Stepanekom...u vrlo kratkom vremenskom periodu.

    Comment


    • Pa otkud ti to da je njima nesto bilo frustrirajuce? Ono sto sam citala i povezivala bilo je obrnuto.

      A drugo, Agasi je bio tu volonterski, sumnjam da je imao neki ugovor, po ovome kako je istupio na kraju pogotovu, savetodavac preko telefona uglavnom...i to je trener kakav je Novaku potreban?
      Radek je vec sporedna figura totalno.


      tt
      sigpic

      Pablo Sandoval: A guy can change anything.. his face, his home, his family, his girlfriend, his religion, his God.
      But there's one thing he can't change... he can't change his passion.

      Comment


      • Originally posted by miloolja View Post
        Pa otkud ti to da je njima nesto bilo frustrirajuce? Ono sto sam citala i povezivala bilo je obrnuto.
        tt

        Agasi je bio na čelu tima od Rolan Garosa prošle godine, dok je Čeh priključen početkom decembra.
        "Šteta je što su se naša mišljenja i statovi često razmimoilazili sa Novakovim", rekao je češkim medijima Štepanek.
        Najvise zbog ovakvih izjava...kapiram da je frustrirajuce ako postoji toliko nerazumevanje u bilo kojoj vrsti saradnje. Jedan u klin a drugi u plocu.

        Comment


        • Ma obojica su nebitni u celoj prici. Eksperiment kao i onda sa Todom Martinom...a svakako ce da se "operu", nije logicno da izjave nesto drugacije, pogotovu sto nisu bili sa njim, pored njega i bili su tu volonterski, mada Radek nije valjda, ali on je sporedna figura, kao sto rekoh vec.
          A i ako sa nekim ima razmimoilazenja, pa ona su normalna, sastavni deo, no tesko ih je otkriti ako se sa nekim ne saradjuje i ne radi, jel da?
          Nisu bili na istim talasnim duzinama, pocevsi od tog trenirananja na daljnu, tako da idemo dalje...ako ima dalje.

          tt
          sigpic

          Pablo Sandoval: A guy can change anything.. his face, his home, his family, his girlfriend, his religion, his God.
          But there's one thing he can't change... he can't change his passion.

          Comment


          • Originally posted by miloolja View Post
            Pa otkud ti to da je njima nesto bilo frustrirajuce? Ono sto sam citala i povezivala bilo je obrnuto.

            A drugo, Agasi je bio tu volonterski, sumnjam da je imao neki ugovor, po ovome kako je istupio na kraju pogotovu, savetodavac preko telefona uglavnom...i to je trener kakav je Novaku potreban?
            Radek je vec sporedna figura totalno.


            tt
            Kako sporedna figura ako je trebalo da ide na sve turnire sa Novakom, a Agasi samo na najveće (šta god to značilo)?
            Prvo otpušta ceo svoj dugogodišnji tim, onda dolaze drugi ljudi, takođe prekaljeni teniseri i do kuršlusa dolazi posle svega par meseci. Jedini zajednički imenitelj za sve je sam Novak, nema tu neke velike misterije.
            “La vostra fama è come il fiore, che nasce e muore, e si secca allo stesso sole che gli ha dato vita dall'acerba terra"

            Comment


            • Originally posted by dekkard View Post
              Kako mu se ne isplati, potpisao je ugovor sa Lacoste nema ni godinu dana. Ne znam samo kako se njima isplati, verovatno bi neke penale plaćao da se ne pojavljuje na turnirima, zato i igra u ovom stanju.
              Čitam po 15 miliona godišnje, verovatno ako održi rang, pobedjuje itd.. Ovako lako može da se desi da ga i oni na kraju šutnu, što bi bilo dno, ali ako je rešio da proba da izmuze kravu do kraja, onda bi to bilo to.

              Sad za ljude kao što je on, ljudi koji su već zaradili mnogo, mnogo para, da li se ova situacija isplati ili ne, nezahvalna je tema... Ima onih kojima nikad nije dosta i učiniće praktično sve da zarade još evro više, još milion više... A ima i onih drugih kojima bi više stalo do nekog prestiža, etike, fer-pleja Reputacije, sporta, uspeha...

              Iskreno se nadam da mu se ne isplati.
              "My body feels great. I mean, it´s only five hours"

              Comment


              • Salji CV sta cekas.

                tt
                sigpic

                Pablo Sandoval: A guy can change anything.. his face, his home, his family, his girlfriend, his religion, his God.
                But there's one thing he can't change... he can't change his passion.

                Comment


                • A ljudi, ako smatrate da sa laktom nije bilo ništa, da “povreda” potiče iz glave, šta je to onda operisao?
                  Meni još uvek nije jasno zašto se vratio tako brzo (očigledno nespremam ili šta već) posle operacije.
                  Ili je to samo dodatna, nesrećna okolnost koju je vešto iskoristio da bi mogao još malo da odugovlači?
                  "My body feels great. I mean, it´s only five hours"

                  Comment


                  • Ja smatram da je zaista imao problema sa laktom, i dobro je što se podvrgnuo operaciji.
                    Ono što nije dobro što sve više liči na izbeljenog Abebe Bikilu a sve manje na tenisera. Ne verujem da ima više od 70 kg.
                    “La vostra fama è come il fiore, che nasce e muore, e si secca allo stesso sole che gli ha dato vita dall'acerba terra"

                    Comment


                    • Originally posted by Larisa View Post
                      A ljudi, ako smatrate da sa laktom nije bilo ništa, da “povreda” potiče iz glave, šta je to onda operisao?
                      Meni još uvek nije jasno zašto se vratio tako brzo (očigledno nespremam ili šta već) posle operacije.
                      Ili je to samo dodatna, nesrećna okolnost koju je vešto iskoristio da bi mogao još malo da odugovlači?
                      To je vise bila hirurska intervencija nego operacija u klasicnom smislu. Bez reza nije ni bio neophodan oporavak. Verovatno je postojao problem, ali je sada jasno da on nije glavni uzrocnik njegovih losih igara. Stvar i jeste do glave, on izgleda onako kakav mu je i stil zivota (ili kakav bi zeleo da bude) - Zen. To je novi Novak, povratak na starog gde mu zile iskacu iz bicepsa a pogled kao u vuka koji je ugledao jagnjad....cini se da je nemoguc.

                      Comment


                      • Originally posted by miloolja View Post
                        Ma obojica su nebitni u celoj prici. Eksperiment kao i onda sa Todom Martinom...a svakako ce da se "operu", nije logicno da izjave nesto drugacije, pogotovu sto nisu bili sa njim, pored njega i bili su tu volonterski, mada Radek nije valjda, ali on je sporedna figura, kao sto rekoh vec.
                        Mozda su oni nebitni, ali je odnos sa njima ono iz cega se moze nesto izvuci, a sluti na to (ne tvrdim) da se izolovao iz klasicnog zivota profesionalnog sportiste koji puca na sam vrh. A ako se ne varam Tod Martin je bio sporedan trener za poboljsavanje igre na mrezi, a Vajda je i dalje bio glavni.

                        Comment


                        • Originally posted by mmajstor View Post
                          Meni izgleda da je to to. Novak Djokovic nema nikakav problem. On je danas potpuno drugaciji covek, covek sa drugacijim majndsetom. Mislim da mu se bas fucka da li ce se vratiti ili nece. Lepo sam vam govorio da to nema veze sa operacijom, i da operacija ne mora ama bas nista da resi.
                          Igrace jos neko vreme dok mu ne dosadi da odgovara na razna pitanja i kalkulacije i oprostice se. Novaku nije stalo da se vrati tamo gde je bio. Stalo mu je da usavrsava svoj nacin zivota, a takav zivot po pravilu ne moze u isti rang sa profesionalnim sportom. Svi ovi treneri to ne mogu da svare, i zato saradnja puca. Razumem i njih, oni su tu potpuno nemocni.

                          On mi danas pomalo lici na pricu o Budi. Buda je covek koji je pokusao da dodje do odgovora koja je priroda bola (unutrasnjeg ne fizickog) i kako ga prevazici. S obzirom da je bio iz bogate porodice, shvatio je da novac i moc ne mogu pobediti bol, i dati odgovor na to pitanje. Novak je bio na krovu sveta, i dosao je do istog zakljucka. Cemu onda forsirati dalje u istom pravcu?
                          Zanimljivo zapažanje. Prvo od svih koje mi unosi nemir.

                          Mislim da je kraj onog trenutka kada izađe na teren meča na grand slamu i oseti se kao da taj turnir nema značaj i težinu. Kada turnir i tenis više za njega ne budu imali vrednost. Ne mora da trenira kao nekad ali nadam se da bar želi do trofeja na GS. Ako postoji iskrena želja biće on ok. Samo prosto mora da dotakne dno da bi krenuo nazad.

                          Nesto se mora dogoditi, sto ce mu dati razlog da se vrati na trening.

                          Comment


                          • Originally posted by mmajstor View Post
                            Mozda su oni nebitni, ali je odnos sa njima ono iz cega se moze nesto izvuci, a sluti na to (ne tvrdim) da se izolovao iz klasicnog zivota profesionalnog sportiste koji puca na sam vrh. A ako se ne varam Tod Martin je bio sporedan trener za poboljsavanje igre na mrezi, a Vajda je i dalje bio glavni.
                            Naravno da situacija sa eksperimetnom oko Toda i sada nije ista, na kraju Novak nije isti, samo povlacim paralelu ili jednakost u smisu lutanja i trazenja. Nije uspelo...dovidjenja. Iako je sada mnogo teza prica.

                            Ovo sto obojica daju izjave, a znamo da Agasi nije bio pod ugovorom, samim tim i moze da prica, mada mi je cudno za Radeka (da li to govori da ni on nije imao ugovor?), a opet sa druge strane on samo ponavlja Amerove reci...govori koliko je situacija sa njima u neku ruku ipak bila neozbiljna, iako sam sigurna da je zelja (verovatno kod svih strana) bila da se nesto uradi. Prosto nije mogao da opstane ovakav sistem, a koji je mozda u nekom momentu i obecevao... jer znamo Agasijevu tenisku proslost, kao i neku "hemiju" sa Cehom koju je imao Novak. A taj i takav odnos izmedju njih je i nastao, i pokazao se kao los na kraju, tek kada su krenuli da saradjuju, naravno, drugacije nije ni moglo.

                            Druga je stvar sta je Novaku u glavi i srcu. Sve vreme pricam i donekle se slazem sa tobom... znaci i signali koje nam salje, sliku a pogotovu ono sto ne prica, a mi vidimo i citamo izmedju redova, svako na svoj nacin... nimalo mi se ne dopadaju. Ali zelim da verujem, prosto moram da verujem.


                            I da...te njihove frustracije, ako ih imaju i normalno je da ih imaju, jer nije bilo ne samo rezultata, nego ni nikakvog napretka, vec naprotiv...uostalom vidimo i znamo sve. Pa nije uopste cudno sto ih ispituju.... traze se odgovori, ali i odgovornost.

                            tt
                            sigpic

                            Pablo Sandoval: A guy can change anything.. his face, his home, his family, his girlfriend, his religion, his God.
                            But there's one thing he can't change... he can't change his passion.

                            Comment


                            • Polako sa tim crnim prognozama Novakove dalje karijere ili njenog prestanka. Čovek se prvi put našao u takvoh situaciji sa povredom i psihom tako da mu treba vremena da odreaguje na svoh način. Ubeđen sam da će se vratiti na stari nivo ili dovoljan da osvaja GS. On je prosto veliki šampion, jedan od najboljih svih vremena, i sigurno će naću način da se vrati. Imamo dosta primera tenisera koji su u tome uspevali.
                              Pozdravljam odluku da sačeka sa izborom trenera, ne treba žuriti mada njemu možda i najviše znači podrška iz lože. Nekima se čini da su mu potezi ishitreni alu ja ga smatram jednim od najposvećenijih tenisera i verujem da su odluke donešene na ispravan način. On najbolje zna šta njegovom telu i igri najbolje odgovara.

                              Sent from my HUAWEI VNS-L21 using Tapatalk

                              Comment


                              • Trazim jutros nesto po netu i naidjem slucajno na ovaj kratki intervju na italijanskom (Rim 2017) gde Novak kaze, citiram "Non solo un buon coach, ma una persona che può accettare la mia visione e la mia filosofia nella vita".. u prevodu "trazim ne samo dobrog trenera nego i osobu koja ce prihvatiti moju viziju i moju filozofiju u zivotu"

                                Agasi i Stepanek su mozada i bili dobri treneri, ali nisu prihvatili viziju.. e sad pitanje je da li ce se naci neki koji ima ceo taj paket.. vestinu, filozofiju i viziju 3 u 1..

                                https://www.youtube.com/watch?v=Le1UeVFeiAY
                                Last edited by Fića; 07-04-18, 11:25.
                                --ZA GOSPODINA GOVEDARICU OD NJEGOVOG VERNOG SK FAN KLEBA--

                                https://ibb.co/cD1Xnq

                                Comment

                                Working...
                                X