Announcement

Collapse
No announcement yet.

Nole, idi u peršun!

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Originally posted by Fića View Post
    NI, jos davno sam ja ukazivao na neke teze psihicke probleme, ali niko to nije hteo da uzme u obzir. Wtf '16, rastura Nisikorija ne moze teren da pogodi. Rim '17, ponizava Tima, sutradan ne moze da se sastavi. Sta, lakat subotom ne boli a nedeljom ubija?.. Ocigledno mi je sve bilo od samog pocetka, ali covek nije hteo da poseti pravog strucnjaka nego je mislio da ce ljubav i mir da ga smire i rese problem. Ono otezano disanje juce u 6-7 game-u prvog seta je bio najobicniji napad panike..
    I WTF 2016. i Rim 2017. su iz druge price.

    Olimpijada je iz 3. price.

    USO 2016. je iz cetvrte prica.

    Uimbldon 2017. i AO 2018. je iz lakat price.

    AO 2017. i MC 2017. su iz seste price (dosta slicna 4. prici)

    A ovo sad je 7. prica.

    Nema jedinstvenog objasnjenjenja za sve njih.

    Comment


    • Novak Djokovic injury update: Insider reveals elbow is NOT only problem

      NOVAK DJOKOVIC is battling multiple injuries although the pain in his elbow is clearly what has stopped him competing in 2018, according to Boris Becker.

      However, his former coach Becker revealed this week that Djokovic is unlikely to be dealing with just one problem.

      “Tennis players don’t only have one injury,” said Becker, speaking ahead of the Laureus 2018 World Sports Awards, which both celebrate sporting excellence and harness the power to sport to promote change.
      “If you play a Grand Slam, you go seven matches over two weeks, more than just the elbow hurts. It stops when you can no longer take the pain or have a serious problem, as it was in Novak’s case. It’s part of it.
      “If you go to the locker room on a Monday morning in the first week of a Grand Slam you’d be amazed how many players have their ankles and elbows taped and are discussing with the trainers who is fit.”

      “Tennis is a very physical game, period,” Becker added.
      “And you can’t admire the top guys enough for playing 75, 80 matches a year.
      “In most other sports, that’s not possible. Roger and Rafa have done that. Serena and Garbine have done that. It’s a tough sport. Injuries happen.

      https://www.express.co.uk/sport/tenn...e-Boris-Becker

      Comment


      • Originally posted by NI View Post
        I WTF 2016. i Rim 2017. su iz druge price.

        Olimpijada je iz 3. price.

        USO 2016. je iz cetvrte prica.

        Uimbldon 2017. i AO 2018. je iz lakat price.

        AO 2017. i MC 2017. su iz seste price (dosta slicna 4. prici)

        A ovo sad je 7. prica.

        Nema jedinstvenog objasnjenjenja za sve njih.
        Postoji jedinstveno objašnjenje, izneli smo ga gold i ja, ali su nam postovi obrisani.

        Comment


        • Poznato mi je vase objasnjenje. Ono je u najboljem slucaju nepotpuno.

          Mi ovdje imamo najmanje dvije povrede od kojih je jedna bila jako neugodna. Imali smo prezasicenost poslije godina provedenih u vrhu. Imali smo ispuvanost poslije osvojenog RG-a. Imamo prirodne poteskoce sa kojima se igrac suocava poslije duge pauze. Obicne tada polaze do izrazaja sve prikivene i potisnute slabosti. Imamo veliki stres koji profosionalni tenis stavlja na porodicni zivot. Nije nimalo lako urediti zivot u takvoj situaciji. Vecina tenisera nikad ne uspije u tome.

          Povrh toga imamo najmanje dva problema za sportskog psihologa koji su bili prisutni tokom citave Novakove karijere. Novak je te probleme doveo pod kontrolom kada je bio na vrhu. Oni sad ponovo izbijaju. (Povezano sa dugim odsustvom.)

          I postoji jos nesto o cemu ne znamo nista. Bez njega se ne moze objasniti pad u finalu WTF-a 2016. i finalu Rima 2017.

          Comment


          • Originally posted by Marija81 View Post
            Najpametnije što bi mogao da uradi sada je da se povuče 2-3 meseca sa društvenih mreža i iz javnosti u neku salu,dvoranu, teretanu i da radi...
            Tako nekako. On mora da se prisabere i podvuce crtu posle ova dva nastupa u IW i Majamiju. Ako ima nesto pozitivno iz ova dva meca je cinjenica, koju je ja mislim najzad shvatio, da snaga uma i zelja ne mogu da daju trazeni rezultat ako telo to ne moze da isprati. Ne pomazu tu ni Reiki majstor i zen budista. Znaci manje filozofiranje a vise prakticnog i teskog rada na terenu i teretani. Treba da se iskljuci od svega i samo to da mu cilj mada lako je to reci to stoji. Sve zavisi od njega. Moze ponovo biti onaj stari Novak ali za to se mora dobrano pomuciti.
            Last edited by skeptik; 25-03-18, 08:07.

            Comment


            • Originally posted by NI View Post
              Poznato mi je vase objasnjenje. Ono je u najboljem slucaju nepotpuno.

              Mi ovdje imamo najmanje dvije povrede od kojih je jedna bila jako neugodna. Imali smo prezasicenost poslije godina provedenih u vrhu. Imali smo ispuvanost poslije osvojenog RG-a. Imamo prirodne poteskoce sa kojima se igrac suocava poslije duge pauze. Obicne tada polaze do izrazaja sve prikivene i potisnute slabosti. Imamo veliki stres koji profosionalni tenis stavlja na porodicni zivot. Nije nimalo lako urediti zivot u takvoj situaciji. Vecina tenisera nikad ne uspije u tome.

              Povrh toga imamo najmanje dva problema za sportskog psihologa koji su bili prisutni tokom citave Novakove karijere. Novak je te probleme doveo pod kontrolom kada je bio na vrhu. Oni sad ponovo izbijaju. (Povezano sa dugim odsustvom.)

              I postoji jos nesto o cemu ne znamo nista. Bez njega se ne moze objasniti pad u finalu WTF-a 2016. i finalu Rima 2017.
              Imali su to sve i Nadal i Federer, Rafa mnogo više povreda, a Rodžer mnogo ozbiljnijih problema sa leđima, pa su se vraćali i počistili sezonu, Rafa 2013., a Rodžer prošlu.

              Razlika između Novaka i njih je što su oni samo bili TENISERI, bili su posvećeni sportu i zato su se vraćali u velikom stilu jer imaju kvalitet. Jel Novak nema kvalitet? Ima mnogo veći od njih, videli smo kako su prolazili pet godina. Katastofalan H2H je okrenuo u svoju korist protiv dva najbolja u istoriji.

              Novak NIJE SAMO TENISER, Novak je još i mnogo drugih stvari, više ne znam ni šta je, od svog života je napravio jeftinu sapunicu.

              Još uvek se naježim kad stvorim onu sliku gde žmuri i pada u trans pored Marka i gurua. Od Golda sam saznao o Open mind-u. To mi daje uverenje da on ima realno samo jedan problem i on se rešava na samo jedan način, pisao sam o tome.

              Zajebancije sa umom se ne završavaju dobro, što imamo priliku da vidimo. Čudite se što nema kondiciju, što neće da se bori, što je ravnodušan, a to sve ide iz glave. Ne tražite uzroke nigde van njegove glave jer ih nećete naći.

              Comment


              • Originally posted by goku View Post
                Imali su to sve i Nadal i Federer, Rafa mnogo više povreda, a Rodžer mnogo ozbiljnijih problema sa leđima, pa su se vraćali i počistili sezonu, Rafa 2013., a Rodžer prošlu.

                Razlika između Novaka i njih je što su oni samo bili TENISERI, bili su posvećeni sportu i zato su se vraćali u velikom stilu jer imaju kvalitet. Jel Novak nema kvalitet? Ima mnogo veći od njih, videli smo kako su prolazili pet godina. Katastofalan H2H je okrenuo u svoju korist protiv dva najbolja u istoriji.

                Novak NIJE SAMO TENISER, Novak je još i mnogo drugih stvari, više ne znam ni šta je, od svog života je napravio jeftinu sapunicu.

                Još uvek se naježim kad stvorim onu sliku gde žmuri i pada u trans pored Marka i gurua. Od Golda sam saznao o Open mind-u. To mi daje uverenje da on ima realno samo jedan problem i on se rešava na samo jedan način, pisao sam o tome.

                Zajebancije sa umom se ne završavaju dobro, što imamo priliku da vidimo. Čudite se što nema kondiciju, što neće da se bori, što je ravnodušan, a to sve ide iz glave. Ne tražite uzroke nigde van njegove glave jer ih nećete naći.
                Mene samo zanima da li si ovo pisao i pre 12 godina kada isto nije islo? Nemoj samo da mi pricate kako nije isto. Detaljno gledano nije ali kriza je kriza.

                Comment


                • Niko nije očekivao da će Novak posle velikih problema sa laktom i pretrpljenom operacijom biti brzo onaj stari i da će prikazati nivo tenisa na koje nas je sve ove godine navikao. Ali niko nije mogao ni da pretpostavi da će IV i Majami završiti pre nego što se i zavukao. Sada je najbitnije i u prvom planu da se bol ne oseća, ne pravi mu problem pri udarcu i vremenom očekujemo dizanje forme na pristojnu meru.
                  Drugo što ja ne očekujem nekadašnjeg Noleta. Jednostavno njegovo telo, rekao bi i glava nisu na adekvatnom nivou za reprizu velikih uspeha.
                  Da se pravim pametan ne želim, niti imam pravo da srpskog genija savetujem ali očito da je i želja nekadašnjeg broja 1 splasnula i utihnula. Čovek se teniski ispunio, postigao sve i svašta i sigurno da je došlo do zamora materijala i ako nas ubeđuje u suprotno.

                  Послато са SM-T210 уз помоћ Тапатока

                  Comment


                  • To ti je pausalna prica.

                    Originally posted by goku View Post
                    Imali su to sve i Nadal i Federer, Rafa mnogo više povreda, a Rodžer mnogo ozbiljnijih problema sa leđima, pa su se vraćali i počistili sezonu, Rafa 2013., a Rodžer prošlu.
                    Ne mogu se sloziti da su Rodzer i Rafa imali mnogo ozbiljnije probleme. Tkava izjava dolazi od neosnovanog PREDUBJEDJENJA da je problem lakta bilo lako rijesiti.

                    Drugo, njihov povratak nije bio tako lak kako ga ti prikazujes. Nadala je dva puta povreda izbacila na duzi period. Trebalo mu je puno duze da se oporavi drugi put. Zasto? Oporavak zavisi od mnogo okolnosti.

                    Federerov nacin igre je ne malim dijelom zasluzan za proslogodisnji oporavak.

                    Osim toga, Novakov sat je tek poceo. Federeru je trebalo 6 mjeseci, Nadalu jednom 6 mjeseci, a jednom 2 godine.


                    Razlika između Novaka i njih je što su oni samo bili TENISERI, bili su posvećeni sportu i zato su se vraćali u velikom stilu jer imaju kvalitet. Jel Novak nema kvalitet? Ima mnogo veći od njih, videli smo kako su prolazili pet godina. Katastofalan H2H je okrenuo u svoju korist protiv dva najbolja u istoriji.
                    I Novak je samo TENISER. Nije odbojkas i teniser.

                    ALi ljudi su razlici i imaju razlicite okolnosti. Slazem se da je Novak previse inteligentan za tenisera, za razliku od druge dvojice. Sto tu da se radi?

                    Novak ima druge talente i interese. To nije problem. To ga rasterecuje od tenisa. Da li koji put pretjera? Moguce.

                    Necija zena je teniserka a necija nije. Ne biras je po tome. Neko ima brata kome se treba posvetiti, neko nema. Neko lako uskladi porodicni zivot sa profesionalnim tenisom, vecina ne uspije da uskladi, neko odlozi stvaranje porodice.


                    Novak NIJE SAMO TENISER, Novak je još i mnogo drugih stvari, više ne znam ni šta je, od svog života je napravio jeftinu sapunicu.
                    Reci da je Novak pretvorio zivot u sapunicu je nonsen na kvadrat.

                    Splet okolnosti koje sam gore naveo je doveo da u Novakovom zivotu nastane praznina. On je tu prazninu ispunio na svoj nacin. Neko drugi bi na drugi nacin. To ne znaci nista.


                    Još uvek se naježim kad stvorim onu sliku gde žmuri i pada u trans pored Marka i gurua. Od Golda sam saznao o Open mind-u. To mi daje uverenje da on ima realno samo jedan problem i on se rešava na samo jedan način, pisao sam o tome.
                    To o cemu pricas ima sekundarni znacaj.

                    Radi se o prezasicenosti!
                    Nije nepoznata u teniskom svijetu. Odnijela je Borga, Wilandera..


                    Zajebancije sa umom se ne završavaju dobro, što imamo priliku da vidimo. Čudite se što nema kondiciju, što neće da se bori, što je ravnodušan, a to sve ide iz glave. Ne tražite uzroke nigde van njegove glave jer ih nećete naći.
                    O da! Tu smo. Evo ga! Imas jednostavno objasnjenje. Radi se o zajebanciji sa umom. Kako si samo neoriginalan da ti je znati.

                    Svi vjerski fanatici, alternativni i drugi, svi fanaticni ATEISTI, svi iskljucivi pobornci zdravoga smisla ce uvijek naci takav tip odgovora. Da samo vjeruje u Boga ili da samo ne vjeruej u Boga ili da nije hipik ili da nije ni za milimitera razlicito od onoga sto oni "znaju" da treba da bude.

                    A vidis, ja misli da je sva ta prica o Ilmazu, "Open mind"... sa ciljem da se prikrije nesto mnogo bitnije, sto Novak s pravom ne zeli da podijeli sa nama.
                    Last edited by NI; 25-03-18, 11:51.

                    Comment


                    • Za sve si u pravu Goku, isto mislimo

                      @tenisoljubac pa Novakova filozofija nije kao pre 12 godina. Tada mu je tenis bio na prvom mestu i bio je maksimalno samouveren i usredsredjen. Danas to nije slučaj. Za to je kriva sektašica aka Jelena Ristić.
                      Твоја победа ће бити уколико свако од нас задржи део добродушности коју си безусловно делио са свима нама кроз свако твоје писање.
                      До поновног сусрета, твој Швабо

                      mala H2H 2018/19
                      suicide
                      2019
                      velika H2H 2019/20

                      Comment


                      • Originally posted by NI View Post
                        To ti je pausalna prica.
                        Ne znam NI, tako ja vidim stvari.

                        Nemam toliko razumevanja kao ti.

                        Originally posted by Nerealan View Post
                        Za sve si u pravu Goku, isto mislimo

                        @tenisoljubac pa Novakova filozofija nije kao pre 12 godina. Tada mu je tenis bio na prvom mestu i bio je maksimalno samouveren i usredsredjen. Danas to nije slučaj. Za to je kriva sektašica aka Jelena Ristić.
                        Eto, odgovorio si mu, samo nemoj tako direktno, nije poželjno na fan temi.

                        Comment


                        • Zar "sektašica" Jelena nije bila tu kada se pisala istorija i pravili veliki rezultati? Suludo mi je razmišljati kako te žena topi i želi da unazadiš i propadneš.

                          Послато са SM-T210 уз помоћ Тапатока

                          Comment


                          • Originally posted by Ruzni Prljavi Zli View Post
                            Zar "sektašica" Jelena nije bila tu kada se pisala istorija i pravili veliki rezultati? Suludo mi je razmišljati kako te žena topi i želi da unazadiš i propadneš.
                            Jel nemoguće da se i ona možda promenila? Možda sa 30 drugačije razmišlja nego sa 20. Možda je sa 25 otkrila neke stvari u životu za koje nije znala? Šta misliš o tome?

                            Comment


                            • Ne može tebe niko da natera i nametne nešto ako ti to ne želiš. Nelogično mi je da Jelena Novaku popuje i govori šta i kako treba da radi. Šta misliš?

                              Послато са SM-T210 уз помоћ Тапатока

                              Comment


                              • Originally posted by Ruzni Prljavi Zli View Post
                                Ne može tebe niko da natera i nametne nešto ako ti to ne želiš. Nelogično mi je da Jelena Novaku popuje i govori šta i kako treba da radi. Šta misliš?
                                Ne sumljaj da može, a naročito može neko sa kim živiš i imaš decu.

                                Comment

                                Working...
                                X