Announcement

Collapse
No announcement yet.

Nole, idi u peršun!

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Olja,

    Cacanin, koji je besprekorno lojalan navijac, ne bi nista rekao sto bi naudilo Novakovoj reputaciji. Svejedno, njegove insajd informacije ne djeluju u potpunosti kredibilno.

    Vjerujem da nema servisa i vjerujem da jacina udaraca pati. Ali duboko sumnjam da "BH bukvalno nema".

    Sumnjam da je i formulacija "i dalje postoje problemi sa rukom" tacna. Ruka jos nije potuno oporavljena, u to niko ne sumnja. Zato trazi posebnu brigu, vjezbe, prilagodjavanje igre u skladu sa time sto ruka moze. To je ocekivano. Formulacija "i dalje radi na oporavku ruke" ne samo da zvuci manje alarmantno, nego je, uvjeren sam, i bliza istini.

    Sto znaci "Novak ce na jos jednu pauzu"? Normalno bi znacilo samo da neko vrijeme nece igrati. Medjutim, s obzirom na nedavna iskustva, nasa masta, kao u horor filmu, pocinje da zamilja nesto drugo. Tipa: "morace ponovo staviti lakat u gips", "morace ponovo na operaciju". Da li je sve to tako pesimistcno, ili znaci nesto drugo? Kao na primjer: "Poslije testa sdasnjih mogucnosti, a IW sluzi upravo tome, morace da specijalno radi na manjkavostima u igri koje su prisutne."

    Cinjenica je da je skinuo onaj rukav sa lakta. Za mene je to u prvom redu poruka da ruka ide na bolje. Da li nas obmanjuje? Ne znam zasto bi to radio. Ili pak kaze da problemi o koji se suska nisu direktno vezani sa povredom.

    Konacno, njegov cilj nije samo da se vrati ala Tomi Has. Njegov cilj mora biti da dostigne nivo koji ce ga ciniti jednim od favorita na slemovima. A za ostvarenje tog cilja nije presudno kako ce izgledati na ovom turniru, negog kako ce, mozda i mukotrpno, rjesavati igracke probleme koje je pauza donijela.

    Ako nije moguce da ponovo napada slem, onda treba da se povuce. Moramo biti spremni da prihvatimo da postoji taj rizik. Svejedno, nemojmo po biti vodjeni strahom. U straha su velike oci.
    Last edited by NI; 11-03-18, 13:50.

    Comment


    • Eh sad i ti NI kad odes u drugu krajnost. Pa gde sam to rekla?
      Samo prosto ne mogu da prihvatim da Novak to radi ako je istina.

      tt
      sigpic

      Pablo Sandoval: A guy can change anything.. his face, his home, his family, his girlfriend, his religion, his God.
      But there's one thing he can't change... he can't change his passion.

      Comment


      • Originally posted by miloolja View Post
        Eh sad i ti NI kad odes u drugu krajnost. Pa gde sam to rekla?
        Samo prosto ne mogu da prihvatim da Novak to radi ako je istina.

        tt
        Mozes li biti konkretnija. Sto sam ti neosnovano pripisao.

        Ja sam se osvrnuo na "pogotovu ako je tako lose kao sto cacanin prica" iz tog ranije posta i dokazivao da ne moze biti tako lose.
        Last edited by NI; 11-03-18, 13:59.

        Comment


        • NI, nisam komentatisala ono sto si pisao i osvratao se na cacanonove reci.. vec na recenicu gde mi se direktno obracas... branis ga od mene ...nisam ga napala, niti njegovu lojalnost dovela u pitanje. Vec sam objasnila... ne mogu da shvatim da Novak ima dakle problem, da je svestan toga, jos gore njegova okolina...i da sada rade na ustrb zdravog razuma i daljeg oporavka. Dakle maze nam oci? Ili sebi? Nije mi logicno u tom smislu sam odgovorila cacaninu.

          tt
          sigpic

          Pablo Sandoval: A guy can change anything.. his face, his home, his family, his girlfriend, his religion, his God.
          But there's one thing he can't change... he can't change his passion.

          Comment


          • Bol je prisutan, to je evidentno, ali ujedno i normalno i sastavni deo oporavka. I biće prisutan još neko vreme...
            Kažu da je vrhunskom sportisti za potpuni oporavak i vraćanje u prvobitnu formu i stanje pre povrede potrebno baš onoliko koliko je povreda trajala.
            Tako da je u Novakovom slučaju iluzorno nadati se fantastičnim igrama i rezultatima u prvih par turnira- bar ne pre Vimbldona kao što sam i ranije govorila.
            Takođe u prvih par mečeva treba očekivati bolne grimase, nervozu, i td.
            Sve je to deo oporavka i povratka.

            E,sada o servisu. I meni servis igleda loše, ALI...on na servisu radi,tj. na promeni istog.
            Neko je postavio ( mislim da je Olja) neke snimke gde vežba servis sa Štepanekom.
            Potpuno drugačiji servis od onog njegovog.Ovde se opterećenje prebacuje delom na ramena ali dobrim delom je sve u kolenima što je sasvim razumljivo - ide se na rasterećenje lakta...a za sve novo treba vremena da se prihvati kao rutina. Zamislite da sada učite da pišete drugom rukom i da vam rukopis bude isti...ne može...mora da se vežba.
            Jedini meč ( ako do njega dođe ) koji će pokazati pravo stanje je meč sa Delpom.
            Meni je najbitnije da je zdrav i da ima želju da igra. Ostalo će vremenom doći...i igra i rezultati...
            Šampioni se ne stvaraju u teretanama. Šampioni se stvaraju od nečega što imaju duboko u sebi- želju, viziju i san. M.Ali
            Ko sme taj može.Ko ne zna za strah taj ide napred.
            "When the crowd is chanting Roger I hear Novak."

            Comment


            • Olja,

              Da ga branim od tebe? Ma taman posla!

              Obratio sam ti se direktno zato sto sam pomislio da dajes previse kredibiliteta cacanovim insajd informacijama. Dokazivao sam da ih treba uzeti sa rezervom.

              Ja sam blizi Marijinom misljenju:

              Originally posted by Marija81 View Post
              Bol je prisutan, to je evidentno, ali ujedno i normalno i sastavni deo oporavka. I biće prisutan još neko vreme...
              Kažu da je vrhunskom sportisti za potpuni oporavak i vraćanje u prvobitnu formu i stanje pre povrede potrebno baš onoliko koliko je povreda trajala.
              Tako da je u Novakovom slučaju iluzorno nadati se fantastičnim igrama i rezultatima u prvih par turnira- bar ne pre Vimbldona kao što sam i ranije govorila.
              Takođe u prvih par mečeva treba očekivati bolne grimase, nervozu, i td.
              Sve je to deo oporavka i povratka.
              Povratak je neminovno povezan sa bolovima, nervozom... Dakle, grimase, losija forma, pa cak i povremeni bol nisu nuzno znak da problem nije rijesen.

              Comment


              • Ne mračite

                Comment


                • Originally posted by torpedo View Post
                  Ne mračite
                  Bravo...Neko ko cita samo SK forum i ATP NDJ,bi pomislio,da ce biti dobro ako uopste bude mogao da izvede 3 normalna udarca i da ce mozda biti u konkurenciji za novi GS tamo negde za godinu ipo dana
                  Last edited by 61563; 11-03-18, 14:18.

                  Comment


                  • Torpedo,

                    Ne mracim, ako si mislio na mene.

                    Ja sam umjereni optimista. Optimista sam zato sto imam ogromnu vjeru u Novaka. I u njegove igracke sposbnosti i u snagu karaktera koji je tokom karijere cinio da vuce prave poteze.

                    Umjereni zato sto neke stvari jos nisu nikome poznate, ni samom Novaku. To u prvom redu mislim na tri stvari:

                    1.
                    Koliko ce jos trebati da prestane misliti o laktu dok igra? Da nema ni truncice bola, da je siguran da je tetiva zacijelila i konacno koliko ce jos morati tehnicki mijenjati udarce zbog lakta.

                    2.
                    Kako ce rijesiti problem servisa? To ce trajati.

                    3.
                    Koliko ce mu trebati da udje u takmicarsku formu? Federer radi cuda zato sto i sa 36 godina moze relatvno brzo postici top formu. Nadalu povratak u formu poslije pauze ide daleko teze. Treba tek da vidimo gdje je Novak.

                    PS
                    Ne zaboravite da je Novak iz 2015/2016. imao strahovitu marginu. I da je igrao 5% losije on bi glatko bio najbolji igrac svijeta. A i kvalitet ATP je pao u odnosu na ono sto je bio prije nekoliko godina. Novak koji je samo 90% onoga Novaka iz 2015/16. bi u novim uslovima bio glavni konkurent za GS titule.

                    Comment


                    • Nisam mislio konkretno ta tebe.
                      Sa mnogim konstatacijama se slažem, vjerovatno ni on sam nije siguran šta može dok ne optereti ruku do maksimuma. Zato su mi pomalo smešna pisanja kako mu je servis očajan, beked-forhend šta već bi loš itd.... Pa neće valjda na treningu udarati 200 servis i bacati se po terenu.
                      Po meni bi bilo super da prođe bar 2 kola (ovaj prvi protivnik je po mjeri) i ako treba izgubiti da to bude zbog loše forme, neigranja od godinu dana.... samo da ne bude zbog bolova.

                      Comment


                      • Originally posted by torpedo View Post
                        ... samo da ne bude zbog bolova.
                        Potpisujem.

                        Comment


                        • Originally posted by NI View Post
                          Torpedo,

                          Ne mracim, ako si mislio na mene.

                          Ja sam umjereni optimista. Optimista sam zato sto imam ogromnu vjeru u Novaka. I u njegove igracke sposbnosti i u snagu karaktera koji je tokom karijere cinio da vuce prave poteze.

                          Umjereni zato sto neke stvari jos nisu nikome poznate, ni samom Novaku. To u prvom redu mislim na tri stvari:

                          1.
                          Koliko ce jos trebati da prestane misliti o laktu dok igra? Da nema ni truncice bola, da je siguran da je tetiva zacijelila i konacno koliko ce jos morati tehnicki mijenjati udarce zbog lakta.

                          2.
                          Kako ce rijesiti problem servisa? To ce trajati.

                          3.
                          Koliko ce mu trebati da udje u takmicarsku formu? Federer radi cuda zato sto i sa 36 godina moze relatvno brzo postici top formu. Nadalu povratak u formu poslije pauze ide daleko teze. Treba tek da vidimo gdje je Novak.

                          PS
                          Ne zaboravite da je Novak iz 2015/2016. imao strahovitu marginu. I da je igrao 5% losije on bi glatko bio najbolji igrac svijeta. A i kvalitet ATP je pao u odnosu na ono sto je bio prije nekoliko godina. Novak koji je samo 90% onoga Novaka iz 2015/16. bi u novim uslovima bio glavni konkurent za GS titule.
                          Trebace 2-3 turnira da se testira lakat, ako to bude reagovalo dobro vrlo brzo ce se vratiti u dobru formu.


                          Meni je tu najveca nedoumica da je taj stari bol odstranjen. Samo to. Izgleda da jeste.Cim je skinuo onaj rukav, Srdjan isto kaze da je to dobro.
                          Nego me cacanin uzdrmao malo, tj. uplasio. I kao sto je i sam rekao, moze da se igra i gradi samopouzdanje.

                          Ako narednih par turnira pokaze da je to sve vrlo korektno sto se tice bolova bice na Rolan Garosu dobar konkurent za titulu.

                          Comment


                          • Meni je neverovatno ovo sto prica cacanin, on juri da igra ovaj turnir, a svestan je da lakat nije dobro i da ce posle toga da pravi novu pauzu
                            http://www.youtube.com/watch?v=RfzsyKXSs-Y

                            Here's the most remarkable thing to me about Federer: Seems to me that the more you know about tennis, the more amazed you are by the guy. If you know nothing at all about tennis, he's amazing. If you know a little something about tennis—maybe you have played a few times in your life—he's more amazing. If you know a little more about tennis—maybe you played in high school and once had illusions of becoming a pro—he's even MORE amazing. And if you were a great player—if you are a McEnroe or a Connors or a Jim Courier—then Federer is preposterously amazing

                            sigpic

                            Don't argue with idiots. They'll drag you down to their level and beat you...
                            with experience.

                            Comment


                            • Jedino ako mu Leri Elison nije dao neko milionce da igra IW, ja drugog objasnjenja nemam ako je stvarno istina da posle ovog turnira sledi nova pauza.

                              Comment


                              • Pa cak ni tada, nije da je bas Djokovic sirotinja
                                http://www.youtube.com/watch?v=RfzsyKXSs-Y

                                Here's the most remarkable thing to me about Federer: Seems to me that the more you know about tennis, the more amazed you are by the guy. If you know nothing at all about tennis, he's amazing. If you know a little something about tennis—maybe you have played a few times in your life—he's more amazing. If you know a little more about tennis—maybe you played in high school and once had illusions of becoming a pro—he's even MORE amazing. And if you were a great player—if you are a McEnroe or a Connors or a Jim Courier—then Federer is preposterously amazing

                                sigpic

                                Don't argue with idiots. They'll drag you down to their level and beat you...
                                with experience.

                                Comment

                                Working...
                                X