Announcement

Collapse
No announcement yet.

Nole, idi u peršun!

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Originally posted by GOKU View Post
    Onda lepo posle RG 2016 odšetaj u legendu kad si na vrhu, ali bukvalno. Kad si postigao nešto niko nikada nije i nikada i neće, kad imaš 4 najveća trofeja istovremeno kao jedini čovek na tri različite podloge i kad si prvi po procentu pobeda u istoriji. Kad ljudi neće više spominjati Borga već tebe. Kad više neće znati da li si veći ili zagonetniji.

    Ne dozvoliti da se preko tebe proslavljaju neki epizodisti i marginalci.

    Nisi ti imao fizičke probleme kao Rodžer 2013. ili Rafa xy. Tebe su ugasile neteniske stvari.

    Ili si 100% u igri ili nisi uopšte, mora se misliti na ugled, ostavštinu, kako će te pamtiti.

    Ne radi se ovde o navijačima, njima ne duguješ ništa, duguješ to sebi i svim ovim godinama u kojima si gradio mit o sebi.
    Moram da se nadovežem na ovaj komentar jer mi je vrlo dobra neka osnova koju sam ja skoro hteo reći...
    Nole kad je prošle godine osvojio RG ušao je u legendu i da se tad povukao pa svi bi prokukali , ali bi se pisalo sve najlepše o njemu i najbrajali bi se nedostižni uspesi
    A sad kad je "pao" i kad ga gomila pljuje čini mi seda sad mora ponovo svima njima da pokaže da mu nije problem da se vrati u vrh...

    Comment


    • e pa brate.. ili jesi ili nisi.. LAV!

      Comment


      • Originally posted by NEMANJA97 View Post
        .....čini mi seda sad mora ponovo svima njima da pokaže da mu nije problem da se vrati u vrh...
        nema nikakvog tu "povratka na vrh".... da bude srećan ako godinu završi u top 20

        Comment


        • Originally posted by Zile90 View Post
          I jos jedna stvar.Ne trebate da se nadate Novakovom povratku zato sto su se Federer i Nadal vratili.Pod jedan, uopste njihov problem nije bio kao Novakov, ali ni blizu.Ljudi su prolazili kroz povrede, motivacija nikada nije dolazila u pitanje.Pod dva, oni su totalno druge licnosti od Novakove.Njima je bitno da pisu istoriju, da dominiraju i osvajaju najvece titule, a Novaku je bitna ljubav i mir (verujem da Federer i Nadal osecaju mnooogo vecu ljubav i mir od Novaka, a kazacu vam i zasto, to je ono pod brojem tri), stavio je tenis negde na trece, cetvrto mesto u zivotu.Pod tri, Federer i Nadal imaju neuporedivo zdravije okruzenje od Novaka i vecu podrsku.Novakova porodica je ogroman teret za Novaka, koji je uzeo svoj danak, a najvise brat Marko.Mirka vuce svoju decu po hotelima skoro od rodjenja i stavlja karijeru svog muza na prvo mesto, Nadal decko nece brak, niti porodicu dok se bavi profesionalno sportom, niti vidim da mu devojka pravi problem oko toga.Novak je jednostavno upao u zacarani krug gde svima hoce da udovolji.Najvise svojoj zeni i bratu i niko na ovom svetu ne moze da me ubedi da onaj Imaz nije debelo odgvoran sto gledamo zombija na terenu, a ne pravog Novaka, izvini NI, znam da znas mnogo vise od mene o tenisu, ali za ovo smatram da nikako nisi u pravu.Sta ce dalje biti sa Novakovom karijerom?Kako stvari stoje, ako hocemo da budemo realni, verovatno nista lepo.Mozda nekada se poklope kockice, pa osvoji koji masters i eventualno jedan slem, ali sanse za slem su izuzetno male...Jasno je sve obavestio da ce novi trener morati da postuje njegov raspored i prioritete u zivotu i pametnoj osobi to sve govori.Taj pristup tenisu ne donosi nista lepo, videli smo svi kako to izgleda u zadnjih godinu dana.Nadam se da cete procitati ovo i da necete da ignorisete, jer uopste mi nije namera nekoga da nerviram ili trolujem, iskreno sam ovo napisao.Verujte mi, jako zelim da ponovo ustajem u 3 ujutru i gledam kako dominira, uzasno mi to nedostaje, ali treba biti realan i sagledati stvari kakve jesu.On je doneo odluku i nece je menjati, a nama ostaje da odgledamo finis jedne blistave karijere...
          Novače,Novače.. Vidi koliki Žiletov post..

          Vratiće se Novak. Jer je tako u mogućnosti.. Ako zaista dođe neki trener uskoro, povratak će biti brži..

          Marija reče da možda neće igrati Wimbledon.. To je vrlo moguće.. Čak nisam na pameti ni šta će igrati u Americi zbog Jeleninog porođaja..
          Pauza se sama nameće.. Zakon prirode.. A protiv nje se ne može..

          Comment


          • Originally posted by Marija81 View Post
            Ne znam , nisam više pametna...
            Pauzu je trebao uzeti prošle godine u ovo vreme , ali da se ne ponavljam...
            Svaki dan je bitan, ali nekada pauza može biti delotvornija od igranja , da sedne i presabere se , da se uželi tenisa i da kada se vrati da krene da grize i osvaja titule...
            Po meni pauza do USO bi rešila stvar.
            Krenuo bi od nule...
            On je pokušao da rešava stvari u hodu u ovih godinu dana, očigledno je bilo malog pomaka u Madridu i Rimu, ali RG ga je vratio u nazad...Tako da ta varijanta očigledno " ne radi ".
            A ovo da mu je lakše
            Mislim da je njemu teže nego nama običnim smrtnicima...Na vrhu je vetrovitije...
            Mi možemo da uzmemo bolovanje, godišnji, damo otkaz...Kod njega je to sve malo teže zbog sponzora ( penala ) i ostalog...
            Slazem se da bi pauza prosle godine posle RG bila pravi potez (iz ove perspektive gledano naravno, mi nismo znali sta se dogadja, ali je on sam tada morao to da "oseti"), meni se cini da je sada kasno za to, jer je vec izgubljeno previse vremena. Nisam siguran ni koliko je Novak zaista u hodu pokusavao da resi probleme (onako izistinski, do kraja), sve mi vise deluje stihijski, pokusa, ne ide, pa onda neka reakcija, i opet u krug. Otpustanje kompletnog tima, vrlo "mutna" situacija sa Agasijem govori da se trazi i da mu nije bas najjasnije kako do cilja (koji god da je sada postavio pred sebe).

            Cesto se sponzori pominju (i kada se govori o Federerovom povlacenju npr.), ali mislim da je Novak pre svega odgovoran prema sebi i nekoj teniskoj zaostavstini (ono sto Vladan cesto spominje). Preveliki je on sampion da bi sada igrao 3-4 godine zbog sponzora i otaljavao karijeru i belezio nekakve prosecne rezultate. Secas se i kada je postao broj 1 2011. da je govorio da to nosi dodatnu odgovornost jer ne predstavlja samo sebe, vec i citav ATP tur. Milion tamo ili vamo njemu sada nista ne znaci, kako zavrsava karijeru ce se u nekoj buducnosti sigurno prepricavati.

            A kako mu bre teze, vidis kada je imao udes sa kolima, grle se i slikaju sa njim, tebi/meni ili nekom drugom obicnom bi sve po spisku i na sud verovatno
            Non-Calendar Year Grand Slam - Stands alone
            Holding all 4 Majors titles on 3 different surfaces at once - Stands alone
            30 consecutive match wins - Stands alone
            3+ consecutive finals in all 4 Majors - Stands alone
            Australian Open 3 consecutive titles - Stands alone

            Comment


            • Originally posted by Zile90 View Post
              I jos jedna stvar.Ne trebate da se nadate Novakovom povratku zato sto su se Federer i Nadal vratili.Pod jedan, uopste njihov problem nije bio kao Novakov, ali ni blizu.Ljudi su prolazili kroz povrede, motivacija nikada nije dolazila u pitanje.Pod dva, oni su totalno druge licnosti od Novakove.Njima je bitno da pisu istoriju, da dominiraju i osvajaju najvece titule, a Novaku je bitna ljubav i mir (verujem da Federer i Nadal osecaju mnooogo vecu ljubav i mir od Novaka, a kazacu vam i zasto, to je ono pod brojem tri), stavio je tenis negde na trece, cetvrto mesto u zivotu.Pod tri, Federer i Nadal imaju neuporedivo zdravije okruzenje od Novaka i vecu podrsku.Novakova porodica je ogroman teret za Novaka, koji je uzeo svoj danak, a najvise brat Marko.Mirka vuce svoju decu po hotelima skoro od rodjenja i stavlja karijeru svog muza na prvo mesto, Nadal decko nece brak, niti porodicu dok se bavi profesionalno sportom, niti vidim da mu devojka pravi problem oko toga.Novak je jednostavno upao u zacarani krug gde svima hoce da udovolji.Najvise svojoj zeni i bratu i niko na ovom svetu ne moze da me ubedi da onaj Imaz nije debelo odgvoran sto gledamo zombija na terenu, a ne pravog Novaka, izvini NI, znam da znas mnogo vise od mene o tenisu, ali za ovo smatram da nikako nisi u pravu.Sta ce dalje biti sa Novakovom karijerom?Kako stvari stoje, ako hocemo da budemo realni, verovatno nista lepo.Mozda nekada se poklope kockice, pa osvoji koji masters i eventualno jedan slem, ali sanse za slem su izuzetno male...Jasno je sve obavestio da ce novi trener morati da postuje njegov raspored i prioritete u zivotu i pametnoj osobi to sve govori.Taj pristup tenisu ne donosi nista lepo, videli smo svi kako to izgleda u zadnjih godinu dana.Nadam se da cete procitati ovo i da necete da ignorisete, jer uopste mi nije namera nekoga da nerviram ili trolujem, iskreno sam ovo napisao.Verujte mi, jako zelim da ponovo ustajem u 3 ujutru i gledam kako dominira, uzasno mi to nedostaje, ali treba biti realan i sagledati stvari kakve jesu.On je doneo odluku i nece je menjati, a nama ostaje da odgledamo finis jedne blistave karijere...
              Dobar si, Zile. Manje-vise sve sto kazes stoji. Veliki si ti Novakov fan, veliki. Zato te ovo pogadja i boli. Sto se tice pauze ona sama po sebi nije dovoljna. Bitnije je sta ce da radi za vreme pauze. Ako ce samo da sedi, razmislja i odmara... slaba vajda. Ako ce da se razbije od treninga i rada moze da bude nesto. Pre toga mora da se resi Imaza i da vidi kako da pomogne Marku na neki drugi nacin jer na duze staze ovo nije dobro ni za njega ni za Novaka jer sta ce on da radi kad Novak jednog dana zavrsi karijeru i posveti se samo porodici. Pasce u jos vecu depresiju. Novakov povratak ce biti dug i slozen. Skeptican sam naravno ali videcemo. Potreban je tenisu.

              Comment


              • Tekst u DW (Dojče vele) koji prenosi i delove analize i intervjua bivšeg kndicionog Gebharda Griča iz Süddeutsche Zeitung (Zidojče cajtunga).


                Traganje za smislom se nastavlja

                Poraz Novaka Đokovića od Dominika Tima u Rolan Garosu nije ostao bez odjeka u nemačkoj štampi. Za nju je između ostalog o Đokoviću govorio i Novakov dugogodišnji kondicioni trener i savetnik za ishranu Gebhard Grič.

                "Đoković je sada igrač kao i svaki drugi“ – tako glasi naslov tekta novinara Zidojče cajtunga Geralda Klefmana koji je u Parizu pratio poraz srpskog teniskog asa od Dominika Tima. „23-godišnjem Austrijancu, sedmom na svetskoj rang-listi, uspela je demonstracija moći. Prvi set je još bio izjednačen i trajao je 73 minuta. A onda se žamor u publici povećao, jer su gledaoci videli nešto što se u ovoj ligi retko dešava: razliku u klasi. Ovo boli. To nije lepa slika legende, rekao je Boris Beker, koji je tri godine bio Đokovićev trener, u svojstvu komentatora Jurosporta“.

                „Možda bismo morali da se vratimo čak u Đokovićeve mlade dane da bismo našli fazu u kojoj je njegova igra bila tako raspadnuta kao u sredini trećeg seta. Dvanaest poena u nizu – on ih nije izgubio, on ih je Timu bukvalno servirao na tacni. Loptama koje je pogađao ivicom reketa, loptama koje su završavale daleko iza aut-linije, ili u mreži. Četo je odmahivao glavom. Često je i žurio i prebrzo udarao lopticu, kao da hoće da se sve što pre završi. To je bila slika koju je Beker opisao pravim rečima“.

                „A sliku je opisao i sam Đoković. Kvintesencija njegovih reči: još se ni izdaleka nije oporavio od pada forme, procesa koji je počeo posle prošlogodišnjeg oslobađajućeg uspeha u Rolan Garosu. U tome ništa ne menja ni euforija koju je stvorio angažovanjem Andresa Agasija kao povremenog trenera. U osnovi – to je moglo da se razazna u njegovim samokritičnim rečima – on je sada igrač kao i svaki drugi.“

                „No bespoštednost sa kojom je analizirao svoju igru je bila zaista za poštovanje – u tome on nije samo jedan od mnogih [...] I dok drugi veliki igrači i dalje pobeđuju, Pariz 2017. je cementirao saznanje da Đokovićevo traganje za smislom i dalje traje“, piše Zidojče cajtung.

                A dnevnik Velt je objavio intervju sa Gebhardom Gričom, naučnikom koji je osam godina putovao po svetu sa Novakom Đokovićem kao savetnik za ishranu i kondicioni trener. „Do pre pet nedelja. Srpski teniski profesionalac se iznenadno rastao od svog kompletnog trenerskog tima, pa tako i od ovog 60-godišnjeg Austrijanca“. Grič je odgovarajući na pitanja novinara Velta najpre rekao da čak nije ni gledao prenos mečeva u Rolan garosu, već da je u Austriji, gde je satima sedeo na obali Dunava: „Osećam se kao ptica. Posle svih tih godina na turnirima, mogu da radim - i ne radim – šta god hoću. To je vrlo prijatno.

                Grič je rekao da je Đoković veliki perfekcionista i da sigurno ima razlog zbog kojeg je sada tako daleko zakoračio u područje ezoterije i oblasti stila života, ljubavi, radosti i slično. Prema njegovim zapažanjima, Đoković želi da ostane vrhunski sportista ali i da uživa u radosti života; da se dalje razvija kao čovek. On u tome vidi i motivaciju za angažovanje Agasija: „To se uklapa u njegovu novu orijentaciju. I Andre je imao probleme, i prošao kroz fazu u kojoj je morao nanovo da se orijentiše. I da počne ispočetka.“
                Na pitanje o mentalnom treneru Pepeu Imazu, Grič je rekao da se Novak Đoković i Imaz već dugo poznaju kao i da rastanak Đokovića i Bekera kao i razlaz sa kompletnim timom oko Marijana Vajde nema nikakve veze sa Imazom. „nije korektan način na koji mediji predstavljaju Imaza – kao ludog gurua; to nema veze sa realnošću. On je po sebi divan čovek“. A kada je reč o saradnji Grič-Đoković, Grič kaže: „Mislim da je svako ko je radio sa njim imao nešto od toga. Iskustvo sa Novakom je dragoceno za jednog trenera, jer od Novaka trener dobija veoma precizne i intenzivne povratne informacije, koje može da upotrebi kako bi dalje razvijao svoje metode“.

                Na pitanje da li ga je Đoković inspirisao kao čovek, Grič je odgovorio: „Svi smo proveli mnogo vremena zajedno, i svako u timu je učio od svakoga – ali od Novaka sigurno najviše. Mene je impresioniralo to što je on svakog dana umeo nanovo da se motiviše za dalje učenje. Kako na planu sporta, tako i kao ličnost. Veoma su retki ljudi koji toliko svesno i intenzivno žive svaki dan. To je bio i glavni razlog njegovih sportskih uspeha. On je bio najbolji učenik kojeg sam ikada upoznao. To je jedan izuzetno radoznao čovek“.
                http://www.dw.com/sr/traganje-za-smi...lja/a-39179500
                sigpic

                Pablo Sandoval: A guy can change anything.. his face, his home, his family, his girlfriend, his religion, his God.
                But there's one thing he can't change... he can't change his passion.

                Comment


                • Apsolutno se slazm sa Ziletom, cudo da uvek pise pesimisticno za coveka koji uveseljava ljude pevajuci.

                  Mislim da je kljucno sto si napisao da oko Feda i Nadala su svi fokusirani na njihove karijere, dok Novak kao Novak gleda da udovolji svima oko njega. Brata necu ni da pominjem, jer njegovi razlozi zasto je puko s mozgom i treba mu ovaj sa la-la pricom mi je ugh.

                  Novak mi deluje kao neko ko je gotov da zaplace od muke, jer ja licno mislim da on ima haos zelju da nastavi da bude dominantan u tenisu, al da ima previse stvari koje mu odvlace i traze paznju pa nema mir da samo se posveti loptici.

                  Mozda pesimisticki al mislim da su mu sanse da se vrati i bude dominantan 40%, prema 60% da nece. Iz prostog razloga, jer ne vidim ako svi oko njega, zarad njega ne mogu da se dogovore i da funkcionisu normalno, ne vidim da ce se to ikad desiti.

                  Naravno, ovo je sve pod pretpostavkom da sam ja i ostatak upravu oko toga sta se desava oko njega.

                  Al nekako mislim da je veca sansa da ce se vratiti da bude stari Nole, nego sto mu neki daju sansu, pogotovo mislim na njegove nacijace, tu se jedino ne slazem sa Ziletom, mislim da postoji sasvim velika sansa da se povrati, ali isto mislim da mora da promeni pristup da trener mora sve kako njemu i njegovima odg, mozda je bolje nekad pustiti nekog sa strane da proceni situaciju i da napravi plan kako treba, al opet bez svih informacija koje necemo nikad imati, sve je nagadjanje.
                  Last edited by Seoski Terminator; 10-06-17, 10:23.

                  Comment


                  • Sve što je rekao je čisto prihvatanje, da ne kažem prepisivnje od drugih koji slično razmišljaju i javljaju se poslednjih meseci ovde u nedogled. Sve je ovo moglo da se pročita već milion puta:

                    -da udovoljava drugima
                    -da okolina traži pažnju i ne misli na njegovu karijeru
                    -da ne trenira dovoljno
                    -da je drugim veličinama bitno da pišu istoriju, a Novaku samo širenje ljubavi i grljenje drveća
                    -da je Pepe kriv za "ovakvog" Novaka
                    -da drugi imaju zdravije porodično okruženje
                    -da ga je ovakva ishrana unakazila i da je samo srpska hrana zapravo prava, snaga na usta ulazi
                    -da je Jelena jedno zlo u ženskom obliku, a brat razmeženi nesposobnjaković koji se navodno razboleo, jer nije mogao da ima karijeru kao Novak što je
                    -da je prso s mozgom
                    -da je jedna zabluda u suštini koja je oduzela dragocene godine vašeg života

                    Daleko vam svima lepa kuća!
                    Samo se iskreno nadam, kada se vrati, da vas neću čitati ovde više nikada, jer ste toliko zagadili i oskrnavili ovo mesto, njega samog, da reči nemam...
                    Ako ništa drugo, a ono bar kada ode u penziju.
                    Last edited by miloolja; 10-06-17, 13:18.
                    sigpic

                    Pablo Sandoval: A guy can change anything.. his face, his home, his family, his girlfriend, his religion, his God.
                    But there's one thing he can't change... he can't change his passion.

                    Comment


                    • rekao sam da je brat prso s mozgom, ne Novak. A uopste se ne slazem sa navedenim :

                      "
                      -da ne trenira dovoljno
                      -da je drugim veličinama bitno da pišu istoriju, a Novaku samo širenje ljubavi i drljenje drveća
                      -da je Pepe kriv za "ovakvog" Novaka
                      -da je prso s mozgom
                      -da je jedna budala u suštini koja vam je oduzela dragocene godine vašeg života
                      "

                      Tako da mogu da kapiram zasto si nervozna kad on lose igra i kao njegov navijac ludis, jer znas sta moze. Al' dobro, nikad vise krociti necu niti napisati rec, daleko mi lepa kuca.

                      Comment


                      • Tebi nije ništa ni bilo upućeno, već Novakovim tzv. navijačima. MIslim da sam bila izričita u pojašnjenju.

                        I ne budala... laspus calami, već zabluda. Mada je podsvest čudo.
                        I ima još 2 tačke dodate, pošto si se već našao da nabrajaš da ti odg.
                        Last edited by miloolja; 10-06-17, 11:08.
                        sigpic

                        Pablo Sandoval: A guy can change anything.. his face, his home, his family, his girlfriend, his religion, his God.
                        But there's one thing he can't change... he can't change his passion.

                        Comment


                        • Onda se izvinjavam.

                          Istripovao sam se da sam i ja tu ubacen, jer sam koristio rec prso.

                          Comment


                          • Sreća pa to nisam videla, preletela sam samo preko posta.
                            sigpic

                            Pablo Sandoval: A guy can change anything.. his face, his home, his family, his girlfriend, his religion, his God.
                            But there's one thing he can't change... he can't change his passion.

                            Comment


                            • Olja
                              Pevaće se pesma:Novak nas je održao!
                              Mnogi se (pod)svesno raduju sadašnjem trenutku.. Čekamo da Novak odradi restart.. Tada će i prestati likovanje..

                              Video sam sliku na netu.. Ljudina se u Jajincima slikao sa nekim likovima što istovaraju neku robu iz kamiona..
                              Kralj..

                              Comment


                              • U potpunosti razumem Olju.
                                Nisam verovao da ce filozofija kukumakavog batice prevladati u ovoj bari Novakovoj ali se eto i to desilo.
                                Sta da se radi, zivot je to, nikad ne prestaje sa iznenadjenjima.
                                Priznajem, pobeda je vasa.
                                Sa priznanjem ide i oduka o prestanku pisanja u ovoj temi.
                                Evo vam bara Novakova pa razvlacite onih 10 stavki iz Oljinog posta do mile volje.
                                Ako vam bara bude mala a vi razvucite po celoj barustini ovdasnjoj, nije problem.
                                Jedno samo molim, nemojte ga vredjati, nema nijedan razlog za nesto tako.
                                sigpic

                                Comment

                                Working...
                                X