Announcement

Collapse
No announcement yet.

Nole, idi u peršun!

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Originally posted by Srkisa View Post
    NI,gde onda Novakov "najbolji"return na svetu dolazi do izrazaja?Uvek Sam mislio da mu on pomaze da se bolje snalazi protiv ovakvih igraca Ali u poslednje vreme on treba da se plasi protivnickih servisa izgleda,i to mi je nekako previse alii za mec protiv Rafe Ali videcemoo
    Objasnjavao sam to prije neki dan ali hajde.

    Niko nema bolji agresivni return od Novaka, pogotovo na drugom servisu. Zato je Kirjos servirao dva prva servisa protiv njega. A velika vecina igraca nema servis ala Kirjos, Zverev, Izner, Rodik, Sederling itd. Znaci za vecinu igraca Novakov return stvara velike glavobolje.

    No returnirati super brzi servis agresivno nije lako. Raonic je jedini od velikih servera sa koji Novak nema problema. Vjerovatno zato sto su puno trenirali skupa. Kako Nadal returnira takve servise? Stane 5 metara iza linije i posalje nazad balon. I na kraju ubaci dovoljno lopti unutra da server pocinje da grijesi. Osim toga, Nadal se daleko bolje brani od Novaka 3 metra iza osnovne. A serveri te cesto otjeraju toliko iza osnovne. Slicno je i sa Marijem. Federer to pak radi blok slajz returnom.

    Novak ja morao da rjesava taj problem jos od vremana Sederlinga i Rodika. Imao je dva nacina. Jedan nacin je bio da mijenja nacin kako returnirana protiv veklikih servera. On nije izabrao taj. Isparvno je postupio. Drugi je da popravi sopstveni servis i bude strpljiv. Ti mozes da pritiskas servera i sopstvenim servisom a ne samo returnom. To radi Federer. Bilo kako bilo, kada Novak lose servira onda automatski ima problema sa serverima. Dijelom i iz psiholoskih razloga, ne osjeca se dovoljno dobar da se nosi sa njima.

    Biti strpljiv znaci ubiti perfekcionizam u sebi, pomiriti se da u 90% situacija neces nista moci uciniti i cekati onih 10%. Tesko je biti strpljiv kada ti je samouvjerenje uzdrmano.

    Comment


    • Za pevati himnu na RG-u nema sumnje da je lakša opcija imati Nadala u 1/2 finalu nego u finalu.
      Ukoliko se zna a trebalo bi to znati Nadal uvek tera na udarac više. Masa tih udaraca više u 1/2 finalu imaju za posledicu manjak od potrebnog broja udaraca više u finalu. Takva istina svega dva primera već smo imali ali je i to sasvim dovoljno za potvrditi pravilo.
      Kada je o očekivanjima reč nakon previše pouka tipa opeci se na mleko pa duvaj u jogurt ovog puta najbolje će biti ne nadati se a ako iznenadi onda će sreća biti veća.
      sigpic

      Comment


      • Ništa mi se ovo ne sviđa... ni žreb, ni ova priča oko trenera, tj Agasija.
        Mada se oko žreba više i ne čudim ništa, niti očekujem nešto epohalno... niti se pitam više da je relano da su mu sada šljakaši svi na meniju... i naravno Rafa u PF... mislim stvarno.
        E moj nesposboni Mareju, nikad veličina od tebe.

        A ovo oko trenera je posebna priča i opasno me iritira.

        Prvo da počnem od Agasija i njegovog iskrenog i otvorenog priznanja milionskom auditorijumu, da on nije zapravo hteo ovo da prihvati, ali ga je nagovorila žena
        Gospode bože! Koliko glupa i jadna priča, za obe strane...

        Onda ovaj drugi deo priče da je tu 2-3-4 dana i onda ide.. pa što je dolazio i zašto je takav kontakt napravljen, šta on tu može sada da vidi, pomogne ili se nešto dogovore.. jbg, neviđena glupost od starta. mada možda prave taj prvi kontakt, nevezano sve ovo po terenima, to je malo za slikanje... no videćemo, ali onda nije trebalo da izlaze sa tim u javnost.

        A kao šlag na sve su mi ove insjderske inofrmacije od strane Čačanina. Šta time pokazuješ..ili dokazuješ nikako mi nije jasno...da nešto znaš možda? Prozovaju te ovde, za šta si sam kriv i onda iznosiš nešto u stilu "čuo sam".... išao kod svih i svi ga odbili.. ko najgore i on jadan daj šta daš?
        Bolje je nekad ćutati, ali milion puta bolje. Uostalom imam i ja neke info, da ovo nije uopšte tačno što si izneo.

        Šta uradi, uradi, videćemo, ali ovo sa Agasijem koji će povremeno da dolazi, jer i vrapci znaju da on ne izbiva iz LV dugo.. totalna je glupost po meni. Al videćemo i to.

        Ništa normalno ne može da ide i teče, ali ništa... svaka sledeća vest izaziva zebnju i nevericu.

        No, strpljiva sam ja.
        Last edited by miloolja; 26-05-17, 14:26.
        sigpic

        Pablo Sandoval: A guy can change anything.. his face, his home, his family, his girlfriend, his religion, his God.
        But there's one thing he can't change... he can't change his passion.

        Comment


        • NI
          Ne sećam se da je Novak imao problema sa Robinovim servisom?

          pecaroš
          Kako objašnjavaš tu "prevaru" ribe u potpisu? Kao stane na pola, ove 2 male zastanu i vrate se nazad a ona opet krene napred.. Jel ta velika riba u stvari Novak, a male ribice glume Rodžera i Rafu?

          Comment


          • Originally posted by Panchev9 View Post
            NI
            Ne sećam se da je Novak imao problema sa Robinovim servisom?
            WTF 2009. Novak je bio u najboljoj formi do tada. Ocekivao se napad na WTF ali ga je Sederling 2:0 pobijedio, tako da mu pobjede protiv Davidenka i Rafe nisu bile dovoljne.

            -------------

            @Olja

            Odlican post.
            Last edited by NI; 26-05-17, 14:27.

            Comment


            • Pa to u jednom meču.. Imao je Novak mnogo puta takve mečeve..
              Monfis u Sinsinatiju pre nekoliko godina.. Dešava se..

              Soderling.. Uglavnom je Novak lako izlazio na kraj te smatram da sa njim Novak generalno nije imao problema..

              Comment


              • Panchev,

                Nema problema.

                Comment


                • Olja, novi avatar? Sa crvenog na crno

                  Novak uzima RG

                  Comment


                  • Olja, Agasi jeste hteo da odbije i Novaka kao i sve druge pre njega ( između ostalih i Mareja ) jer nije video sebe u trenerskom poslu...
                    A onda je posle razgovora sa Štefi ( ipak je to odluka koja utiče na celu porodicu ) odlučio da prihvati...
                    E,sad' drugo je što novinari malo preuveličaju.

                    edit:
                    O ovome sam ranije već pisala...

                    "On je neko ko me mnogo inspiriše. Osetio sam da mi je potrebna inspiracija, neko ko zna tačno kroz šta prolazim. On je bio u mojim cipelama ranije. Možemo da se poistovetimo na mnogo različitih načina. Za mene je to sjajna prilika da učim, da steknem novo iskustvo. Nadamo se da će saradnja doneti i dobre rezultate."
                    Ceo tekst na
                    http://sportklub.rs/Tenis/Grand-Slam...itikovali.html

                    A i Pepe i Marko su u Parizu
                    Last edited by Marija81; 26-05-17, 15:54.
                    Šampioni se ne stvaraju u teretanama. Šampioni se stvaraju od nečega što imaju duboko u sebi- želju, viziju i san. M.Ali
                    Ko sme taj može.Ko ne zna za strah taj ide napred.
                    "When the crowd is chanting Roger I hear Novak."

                    Comment


                    • Originally posted by Panchev9 View Post

                      pecaroš
                      Kako objašnjavaš tu "prevaru" ribe u potpisu? Kao stane na pola, ove 2 male zastanu i vrate se nazad a ona opet krene napred.. Jel ta velika riba u stvari Novak, a male ribice glume Rodžera i Rafu?
                      Gif nisam tako shvatio što ne znači da je tvoje tumačenje pogrešno
                      Ranije u potpisu beše pecaroš koji zabacuje ali mi previše asocirao na mušičara što nije moja omiljena tehnika pa ga privremeno zamenih ovim i to privremeno potraja prilično.
                      sigpic

                      Comment


                      • Originally posted by Marija81 View Post
                        Mislim da baš tu grešite, i da će se tu Agasi odlično uklopiti jer je i sam u sličnom fazonu...
                        Moguce, neozbiljan trener i neozbiljan igrac, nasli se. Mada bi se Guga bolje uklopio sa Markom i Imazom.

                        Comment


                        • Znam Maro sve priče oko Agasija, nije to poenta, ne mora bold, već nije trebalo tako da se izrazi i na kraju bilo šta u tom smislu da kaže, baš neozbiljno i pomalo degutantno...

                          Nešiću.. novo vreme, novi Novak, novi mi
                          Last edited by miloolja; 26-05-17, 17:06.
                          sigpic

                          Pablo Sandoval: A guy can change anything.. his face, his home, his family, his girlfriend, his religion, his God.
                          But there's one thing he can't change... he can't change his passion.

                          Comment


                          • Meni nije jasno kako je opet moguće Rafa u Noletovom delu žreba i tu i Tim?? Pa svaki put da izvlačiš nešto gde je verovatnoća 50% pa ne bi bilo moguće ovoliko puta da izvučeš istu varijantu..., ali šta sad ajmo boriti se pa šta bude Nadajmo se najboljem Meni je bitno zaustaviti Nadala , ali opet bi bio užas da se pojavi Vavrinku u finalu i da opet gledamo isti scenario...
                            Biće sigurno zanimljivo u obe polovine pa zato jedva čekam da krene

                            Comment


                            • Polako,treba stici do Rafe,ako ponovi igru iz Rima problema ne bi trebalo biti,meni licno nije bitno kako stici do pobede,bitno je da se vidi Novakova zelja,stav na terenu,stav kao protiv Thiema u polufinalu Rima.
                              >> AC Milan,FK Partizan,KK Partizan,Novak Djokovic,F1,Leclerc,Ferrari,Fernando Alonso,Bogdan Bogdanovic <<

                              Comment


                              • Originally posted by miloolja View Post
                                Znam Maro sve priče oko Agasija, nije to poenta, ne mora bold, već nije trebalo tako da se izrazi i na kraju bilo šta u tom smislu da kaže, baš neozbiljno i pomalo degutantno...
                                Definitvno je degutantno. Mogao je reci da je razmisljao, konsultovao se sa familijom koja ga je ohrabrila da prihvati izazov. I sve bi bilo u redu. No Agasi, iako vrlo simpa, nikada nije imao dobre manire.

                                Comment

                                Working...
                                X