Announcement

Collapse
No announcement yet.

Nole, idi u peršun!

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Nisam stigao ranije, pa da napisem i ja "kracu" analizu. Mozda sam trebao pre nego sto je otvorena anketa, ali nadam se da i sada nije kasno.

    Pre svega, za mene je vece iznenadjenje vreme kada je doneta odluka nego sama odluka. Pred najvazniji deo sezone je svakako rizicno menjati sve u korenu. Verovatno je Novak mislio da po starom nece imati sanse za slem, a ovako mozda proradi inat u njemu pa svasta napravi. Naravno i sanse za katastrofu su vece.

    Postavlja se pitanje da li je Novak sam ili u dogovoru doneo ovu odluku, ili ga je pak tim napustio. Mislim, koliko god paradokstalno zvucalo, po Novaka je najbolje da je ovo trece, iako je to najmanje verovatno. U tom slucaju bi kod Novaka proradio srpski inat, i bio bi dodatno motivisan da im pokaze da moze sam, i da je on bio upravu. U sustini mislim da je sve bolje od mirnog rastanka.

    Dalje, da se kratko osvrnem i na temu Pepea. Mislim da ljudi prevsie paznje obracaju na njega. Nema on toliko uticaja kako se misli. Ako neko misli suprotno, neka mi prvo navede na kojim turnirima je Pepe bio ove godine a na kojima nije, pa neka to uporedi sa situacijom od prethodnih godina. Mislim da se ne razlikuje previse.

    Takodje, treba napomenuti da Novak zeli trenera koji bi stalno bio uz njega. Verovatno mu je dosta menjanja trenera, prisustvo trenera na turniram kada oni to mogu, a ne kada Novak zeli. Evo Vajda vec cetiri godine nema toliko vremena za Novaka. I ostali clanovima tima nisu imali vremena za Novaka kao nekada. Sa jedne strane to je normalno. Takodje je normalno da igrac nema isti tim tokom citave karijere.

    Poslednje, i trenutno najvaznije pitanje: sta dalje ? Mislim da neko vreme Novak moze i bez trenera. Cesto se desavalo da teniseri bez trenera igraju dobro. Naravno, to najcesce ne traje dugo, ali par turnira je ok. Pogotovo sto ce u pocetku Novak zeleti da dokaze da moze sam. U medjuvremenu treba paznjivo razmisliti koga izabrati za sledeceg trnera. Ajde da prokomentarisem pre svega ovo ponudjenje ljude u anketi.

    1)Anakon, Gilbert, Lendl i Edberg su malo verovatni. Razlog je taj sto su oni vec trenirali druge clanove velike cetvorke, i ne verujem da bi pristali da treniraju Novaka sada. Za Gilberta nisam skorz siguran, ali Edberg i Anakon koji su trenirali Rodzera sigurno ne bi trenirali Novaka sada. Takodje Lendl je skoro trenirao Mareja, tako da i on otpada. U tu kategodiju je moguce ubaciti Normana. On je verovatno i najmanje realan. Covek je osvojio 3 slema sa Stanom i moze da osvoji jos neki. Sigurno se ne bi okrenuo protiv njega sada. Takodje mislim da Novak ne bi ni pitao pomenute da mu budu treneri. Pre svega zbog toga sto i on misli da bi bio odbijen, a ima svoj ego da ne voli da ga odboje bilo ko.

    2)U drugu grupu bi stavio preostale legende svetskog tenisa(Edberga, Lendla i Bekera sam ovde iskljucio zbog pomenutih razloga). Wilander se ne voli bas sa Novakom tako da i on nije verovatan. Ostaju Sampras i Agasi kao opcije. Sampas bi po meni bio najbolja opcija, iako mislim da i on ne bi pristao da radi, pre svega putuje na svim turnirima sa Novakom. Vec sam rekao da ce Novak traziti nekog ko moze bar 80% sezone da bude sa njim. Nazalost Sampras nije medju njima, iako bi verovatno najbolje motivisao Novaka jer mu je bio idol. Ostajemo na Agasiju od legendi tenisa. On je najrealnija opcija. Nesto gora od Saprasa, ali opet dobra. Ali opet, da li je Novaku potrebno jos jedno ultra poznato ime ? Sad se setih da sam zaboravio Mekenroa. On je itakako realan takodje.

    3)Domace trenere bih odbacije. Previse bi oni bili bliski sa Novakom, a njemu to ne treba. Takodje zenski treneri su malo verovatni.

    4) Ne treba odbaciti opciju i da dodje neko nepoznat ili neko ko nije bio bivsi teniser. Vrlo moguce, ali njih je teze analizirati, pogotovo za nekog kao sto sam ja. Tu bi trebalo biti najpaznjiviji.

    To je to otprilike sto se tice moje analize. Da rezimiram. Najvise bih voleo Samprasa, ali on nije realna ocpija. Od relanih bih najvise voleo Agasija ili Mekenroa. Gilbert takodje nije nerealna opcije, tako da bi i on bio ok.

    Edit: Sto se tice Gilberta, mislim da ako bi ga par forumasa odavde pitalo na tviteru da li bi trenirao Novaka, da bi odgovorio. Takodje jedno ime smo svi zaboravili. To je Goran Ivanisevic. On je i sam rekao da bih odmah prihvatio Novakov poziv.
    Last edited by 147; 06-05-17, 09:02.

    Comment


    • Zile, ne kukaj, kupujes ps4 i pocetkom sledece treba da izadje The last of us II.


      Ja mislim da ce ostati sam ili uzeti Agasia/Samprasa.

      Ovo moze samo pozitivno da bude jer sta god se desavalo nije islo vec neko vreme, tako da bi bilo koji pokujas promene trebalo bi da bude pozitivno, ne vidim zasto negativa. Sad, da li ce promene dovesti do pozitivnih rezultata ili ne je vec totalna druga prica.

      Comment


      • Koliko će se promeniti Novakov tenis je ovde glavno pitanje, i koliko će Novak sam promeniti njegovu igru

        Svojom igrom je zadnjih par godina izbacio glavne konkurente s turnira, ali to je sad zastarela igra koja će da ode zajedno s Nadalom i Federerom.
        Mislim da će nešto novo u igri kako bi na vreme mogao da se prešalta u borbi protiv mladih nada

        Tu treba tražiti trenera s takvom vizijom i strateški se pozicionirati

        Sent from my SM-G935F using Tapatalk

        Comment


        • Mislim da je najrealnija opcija Agassi, voli Novaka i uvijek o njemu priča u superlativima. Ali opet zavisi šta šta Nole hoće, mislim imali ambicija za borbu a No.1 i GS titule, od toga će uveliko zavisiti ko će i hoće li iko doći na mjesto trenera.
          Mirza Bašić najbolji čovjek u TOP 79. a i šire.

          Comment


          • Može li neko da mi kaže kolike su kvote u kladionici na prvih 5 favorita za Novakovog trenera?

            Poslato sa telefona

            Comment


            • U ovom trenutku želim da dođe Agasi i da ga prodrma pozitivom, ali očekujem da će bar neko vreme biti sam.
              Šampioni se ne stvaraju u teretanama. Šampioni se stvaraju od nečega što imaju duboko u sebi- želju, viziju i san. M.Ali
              Ko sme taj može.Ko ne zna za strah taj ide napred.
              "When the crowd is chanting Roger I hear Novak."

              Comment


              • Olja,

                Hvala za anketu.

                Pocinjem sa kampanjom. Hocemo Anakona!

                Comment


                • Gabriela Sabatini je možda najbolje rješenje. Nju sam uvijek volio gledati, a često je i mirišem. Jeca Pereca bi isprobavala najnovije parfeme a Novak ih reklamirao i uz širenje ljubavi širio bi i najnovije parfeme, bar neke koristi od njegovog bistvovanja na terenu. Usluga za uslugu, tako da bi njeno angažovanje bilo besplatno.

                  Comment


                  • Ima li još neko problem da glasa? Maja mi je poslala da je htela i Samprasa, a da joj nije prihvatilo... tako da ću upisati jedan glas tu plus, da ne bude zabune
                    Ovo pitam i iz razloga što ste uglavnom imali samo jedan izbor, a to znači da mislite da onog koga želite, taj će i biti zaista? Blago vama, ja imam tu problem.
                    Želim da Anakon dođe, ali nažalost ne znam šta se mota u Novakovoj glavi i koga će na kraju izabrati (ili taj/ta njega), a možda i ostane sam svoj majstor
                    sigpic

                    Pablo Sandoval: A guy can change anything.. his face, his home, his family, his girlfriend, his religion, his God.
                    But there's one thing he can't change... he can't change his passion.

                    Comment


                    • Novakov reket će u Utorak sve da kaže
                      A loptica neće da laže

                      Sent from my SM-G935F using Tapatalk

                      Comment


                      • Pozurilo se sa predikcijama apropo novog trenera iako je sam Novak rekao da mu za takvu odluku treba vremena.
                        Posto je anketa postavljena kliknulo se na istu dva puta sto bi u skladu sa preporukom njene autorke valjalo obrazloziti.
                        Prvim klikom obelezih Pistol Pita kao zelju dok drugim kao stvarna mogucnosti moj glas dopade Dzonu Meku uprkos nepoznanici kako mi isti pade na pamet zato cu to pripisati cuvenom filingu za osecaj.
                        Ko god misli kako ce novi trener doneti nekakve korenite promene u igri nije na pravom putu.
                        Igracki profil formira se u mladosti dok sve kasnije su samo kozmeticke dorade zarad kako licnog tako i opsteg napretka same igre.
                        Autoritet je svakako prva asocijacija koja se namece kod ovog izbora.
                        Gledano iz tog ugla od Samprasa boljeg nema jer kao negdasnji idol i veliki sampion on je sam po sebi autoritet bez da ga mora sticati u nekakvom procesu kakav bi bio slucaj sa drugim kandidatima.
                        Osim toga Pit zasigurno ima dosta uticaja u teniskom svetu sto je od velikog znacaja kada je u pitanju zastita od zakulisnih radnji u cemu se Beker nije posebno proslavio.
                        Naravno zelje se kako je to vec inace slucaj retko ili nikad ne ostvaruju ali neka ova bar ostane zapisana.
                        sigpic

                        Comment


                        • Meni kao navijacu su bitni rezultati... imao on prazan box, Marka i Pepea, Samprasa i Agasija bas mi je onako, svejedno. Moze da dodje i Kim Jong Un u tandemu sa Rodmanom sto se mene tice, ako se vrati u pravi kolosek necu se buniti.
                          Glas ide Agasiju eventualno "neko manje poznat"
                          --ZA GOSPODINA GOVEDARICU OD NJEGOVOG VERNOG SK FAN KLEBA--

                          https://ibb.co/cD1Xnq

                          Comment


                          • Moralo je Peco sada, jer je narod nestrpljiv, a i da mi izbacimo iz sebe naše dileme i muke, pa Novak nek gleda šta će i nek se misli... dok vreme prolazi. Mada iskreno, sumnjam da nisu tu već povučeni neki konci, pali neki kontakti i sl.. No, otom-potom.

                            Neće Novak menjati bog zna šta, ali dovoljne su i finese, koje možda mi obični smrtnici i ne možemo da vidimo (govorim o sebi), a opet da mu donesu veliku prednost na terenu ili u glavi. Samopouzdanje je majka i preduslov svih uspeha. I da mu je potreban neko sa stavom, znanjem, autoritetom, iskustvom, rutinama druge vrste ili ti sveža krv, to sigurno i apsolutno.
                            Samo da ne čeka mnogo.
                            Last edited by miloolja; 06-05-17, 11:36.
                            sigpic

                            Pablo Sandoval: A guy can change anything.. his face, his home, his family, his girlfriend, his religion, his God.
                            But there's one thing he can't change... he can't change his passion.

                            Comment


                            • Originally posted by miloolja View Post
                              Moralo je Peco sada, jer je narod nestrpljiv, a i da mi izbacimo iz sebe naše dileme i muke, pa Novak nek gleda šta će i nek se misli... dok vreme prolazi. Mada iskreno, sumnjam da nisu tu već povučeni neki konci, pali neki kontakti i sl.. No, otom-potom.

                              Neće Novak menjati bog zna šta, ali dovoljne su i finese, koje možda mi obični smrtnici i ne možemo da vidimo (govorim o sebi), a opet da mu donesu veliku prednost na terenu ili u glavi. Samopouzdanje je majka i preduslov svih uspeha. I da mu je potreban neko sa stavom, znanjem, autoritetom, iskustvom, rutinama druge vrste ili ti sveža krv, to sigurno i apsolutno.
                              Samo da ne čeka mnogo.
                              Ma neka si pustila anketu, nećemo valjda mimo sveta
                              Cenim da bi odluka o izboru na svetlo dana mogla nakon RG-a.
                              sigpic

                              Comment


                              • Originally posted by 7eleven View Post
                                Novakov reket će u Utorak sve da kaže
                                A loptica neće da laže

                                Sent from my SM-G935F using Tapatalk

                                Njegov reket nam govori već skoro godinu dana istu priču, teško da će u utorak zasvirati neku ljepšu melodiju.

                                Comment

                                Working...
                                X