Announcement

Collapse
No announcement yet.

Nole, idi u peršun!

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Idi bre čoveče. Sprdam se sa krokodilom a ti ozbiljno.
    Ovo za kaluđera si odlično objasnio. Imaš li trenutno brojalicu u ruci?
    Slažem se za napisano.
    Opet. Mislim da Novaku prvo treba trener. Marija najavljuje posle RG. Odlično. Do tada neka se posveti detetu,Jeleni...

    Comment


    • Originally posted by NI View Post
      Mogu da kazem i ovo: "Poslije duge pauze, Novaku su iznad svega trebali pripremni mecevi, sparing mecevi. MC je idealno odigrao tu ulogu!"

      Ima i drugih pozitivnih znakova. Jelena i familija su svojski navijali.
      Potpuno se slazem, uz to i Novakova ocigledna resenost da se vrati daje sve nade za optimizam
      * Telo je slabo, ali je duh krepak, zato ga treba svakodnevno održavati. *

      Comment


      • Mislim da stvari idu na bolje. Ako gledamo oktobar prosle godine, IW ove, i ovo danas, smatram da je ovo sto e danas prikazao malo bolje od gore navedenih izdanja. Pokazao je koliko toliko zelju i borbenost, bili su tu nekoliko odlicnih poteza i u nekim trenucima je bilo zelje i vatre. Ali opet i na Wtf-u u polufinalu protiv Nishikorija je izgledao odlicno a sutradan uzas. Meni je i na Uso izgledao sasvim dobro(osim polufinala) a u finalu totalno drugi covek. Uzrok svega toga je nedovoljan rad i trening sto je i sam Boris izjavio onomad. E sad, da li je on ovde u MC vise radio, vise trenirao mi to ne mozemo znati...Sustina je da ima dosta stvari koje mora da popravi pre svega servis i ritern. Pa skoro svaki ritern na Gofanov(a la Errani) servis mora biti viner.
        Glava ostaje najveci problem. Kada nisi cist u glavi sve ti smeta, zrak sunca u oci, vrucina, vetar, turiranje, raspala babetina u svajcarskom duksu na trebinama itd itd.. On treba da igra prave meceve makar placao tenisere da s'njim odigraju po set dva na treningu, da vezba spasavanje set lopti, tesne situacije, ozbiljno macevanje a ne ono prebacivanje i pimplanje.
        Covek koji je psihicki ok ne baca onako setove, ne biva mu onako lako ponisten break prednosti i ukradan set. Jednom-dvaput ali tri meca zaredom...daj.. To su ti psiholoski ambisi u koje redovno upada i koji ga trenutno skupo kostaju. Ali kada upali motor to je onaj stari Novak, videli smo tokom drugog seta.
        p.s. Uzmimo u obzir i one jucerasnje specijalne okolnosti: sporo blato da sporije ne moze, prcoje trci levo desno i ne zna za umor, prevelik prostor iza linije gde moze da se povuce 5m i ceka dok protivnik ne skrati. Svakako idealno za tenisere koji nemaju neko valjano orudje. Igra se menja, evolvira, alati nisu su sve bolji i napredniji, reketi i zice daju mogucnost cak i ovim malenim i slabasnim igracima da stoje nadomak trebine i vracaju silovito i duboko. Jacina udarca ne zavisi od misicne mase nego od poverenja koje igrac ima u taj udarac. Onaj mlitav i spinovan fh je znak nesigurnosti a ne nedostatka snage. Federer ima rucice kao Etijopljanin pa opet lupa silovito, ne budimo naivni..
        --ZA GOSPODINA GOVEDARICU OD NJEGOVOG VERNOG SK FAN KLEBA--

        https://ibb.co/cD1Xnq

        Comment


        • Ja mislm NI da je cacanin dovoljno veliki da može sam da mi odgvori ili kontrira, nije mu potrebna podrška, da ne kažem drveni advokat i tumač nečega što je napisano vrlo slično, ali drugačijim jezikom i tonom..

          Da ne pričam da moj post nisi ni porčitao, jer pišeš isto ono što sam i ja, odnosno kontiraš mi i kritikuješ na isto

          A ovo poređenje sa Vladanom ne znam da li da smatram da je neka packa, uvreda ili nešto treće loše, pošto vidim da je to nešto što nije dobro, iako veze sa Vladanom nema, a da opet nisi pročitao šta sam napisala. Mislim ružno malo ovo fetiš i to.
          A ako vi vidite da ja kritikujem Novaka ko neki što rade, ako je ovo uopšte i kritika, onda nek ide sve dođavola, ne treba ni da dolazim ovde više.

          Moj mlađi bratanc poredi svoj kub kada izgubi, odnosno sa klubom koji je pobedio njegov, isto kao što je poredio cacanin sa Kverijem, meni je to pomalo neozbiljno, jer se po svaku cenu traži opravdanja za Novaka... i kad ima i kad nema smisla. Kao sram nas bilo kako smemo da ga kritikujemo valjda to li je, šta znam, pa kada sam već pomenula bratanca koga sam ja odgajala i podigla takoreći i on isto dobije kritiku kada je zasluži, retko doduše, al je dobije. Zašto bi Novak bio izuzetak, pričam o sebi naravno, jer svako ima svoj pogled na svet i razumevanje istog.

          A da ne umete da kontirrate i da debatujete sa nekim ko ne misli isto, to stoji. Odmah neka drama, ja ne mogu više ovo i sličnog tipa ili odmah neke klasifikacije, ti si ovakav-ovakva ili onakav-a. Ne samo ovde u NĐ temi, već generalno.
          Last edited by miloolja; 22-04-17, 12:34.
          sigpic

          Pablo Sandoval: A guy can change anything.. his face, his home, his family, his girlfriend, his religion, his God.
          But there's one thing he can't change... he can't change his passion.

          Comment


          • Vidim da je i ovde bilo zanimljivih postova i situacija, ali me mrzi sada da sve iscitavam.
            Jbg... nekom drugom prilikom ... mozda.
            sigpic

            Always somewhere Miss you where I've been I'll be back to love you again

            U crnim rupama možeš ludo da se zezaš. Da lebdiš iznad zemlje. Da slušaš rock ´n´ roll.Dozivaš kišu.
            Ili da mazneš neku lepu ribu. Samo je bezveze kada se probudiš….

            Comment


            • Zelje ima, samopouzdanja nema.
              To bi bila neka kratka definicija stanja u kome se nalazi Novak.
              Da je samopouzdanje na potrebnom nivou ni onaj fizicki pad sredinom treceg seta ne bi dosao do izrazaja jer bi nosen njime zatvorio mec.
              Sa samopouzdanjem je poput gradnje kuce. Mukotrpan je to i dug proces sa puno ulozenog truda i energije ciji rezultat moze biti srusen za tili cas. Da bi je (ga) po sistemu Jovo nanovo podigao potrebno je jos vise vremena, truda i energije.
              Kao rezultat nedostatka samopouzdanja javljaju se oscilacije pocev od onih mentalnih pa do igrackih.
              Raspolozenje tokom meca varira od letargije do euforije i nazad. Servis kasljuca pa ga ima pa ga opet nema da bi se odnekud stvorio i ponovo nestao. Bekendom prvo izbaci sve redom potom ga pronadje, ispogadja sta pozeli nakon cega isti nestane u vidu lastinog repa. Forhend cas kilav i neprecizan cas brz i tacan.
              Od tolike kolicine oscilacija navijacu samo preostaje cvrsto se za nesto uhvatiti jer je mantanje u glavi zagarantovano.
              Moram pomenuti i jedan detalj koji mi se nikako nije dopao iako sam pobornik ideje `njegova porodica, njegova stvar`.
              Naime supruga i roditelji u razlicitim boksovima svakako nije nesto sto ce mu pomoci u ovom trenutku karijere.
              Uprkos svemu verujem u povratak za sta nemam vremenski okvir.
              Da li ce to biti RG, W, USO ili tek naredne sezone ne bih znao ali strpljenja imam.
              sigpic

              Comment


              • Originally posted by DrazaLegenda View Post
                - Da ,dosta DOBRO analizirano !!!-ali SAMOPOUZDANJE se stice sigurnim -osvojenim poenima -Winerima -(iz SErvisa ,Reterna ,Voleja ,Smecca) !!! U svim tim udarcima NOVAK je SLAB !!!

                ALI LJUDI -OTVORITE OCI !!
                NOVAKU su OSNOVNI PRPBLEMI - SErvis (slaba jacina i slab procenat ) ,RETURN - kukavicki -samo prebacije preko mreze -ko na sparingu !!!
                Mala masa za njegovu visinu i konstituciju !!! -oko 75 kg. !??? Kako moze covek visine 188 cm sa masom od 75 kg. da udara DOVOLJNO SNAZNO !!???( Federer je visok 185 cm. -ali ima 85 kg (a nije debeo ) -pa rastura i Servisima i Forhend Winerima !!!)
                Bezidejan je ,jer je izgubio samopouzdanje !!! U poslednjih pola godine ,a i vise dobijaju ga prosecni igraci -koji ga NIKAD ne bi dobili -da je u formi ...
                ZNACI -ZAKLJUCAK :
                1. POpraviti jacinu i preciznost SERVISA -barem 20 %
                2.POpraviti preciznost i agresivnost reterna -pogotovo na protivnicki 2-gi Servis-25 %
                3.POPRAVITI za 50% volej i Smec udarce i postati aktivniji i agresivniji u poenima !!!

                Ako je R.Federeer poslednjih 2-3 g radio da popravi svoj Inace SAVRSENI SERVIS i Bekend-onda to mora i NOVAK -barem da pokusa !!!

                Sto se tice vasih prognoza za naredne Masterse i GS-e -RG,W,USO to su vase samo subjektivne zelje ...
                Novak ,nazalost sada nema dobru igru ni za Sljaku ,za Travu jos manje ,a za beton na leto i jesen ....videcemo sta ce od ovog gore navedenog da uspe da popravi ... pa onda mozda nesto i bude ...

                p.s. Pored NOVAKove lose igre i lutanja po terenu (vec godinu-dve ) , jos mi vise so na ranu stavljaju KOMENTARI neobjektivnog i totalno analiticki nezrelog voditelja -kvazi-strucnjaka -Sisketa -Visketa u toku Novakovih meceva -svakih 2-3 minuta suprotne konstatacije i nebuloze !!!
                U jednom trenutku dokonosti u toku sinocnjeg meca - covek je pokusao da nas ubedi kako Novak ima VELIKE sanse da se do kraja godine vrati na PRVO mesto ATP liste !??
                Bojim se da ce NOVAK tesko zadrzati i Drugo mesto -br.2 na ATP listi -jer mu je blizi Wawrinka i Federer (koji od Wimbldona nista NE BRANI bodovno ) nego Andy !!! Ovi nasi kvazi-strucnjaci -siske-viske i ostala teniska bratija su se smejali prosle godine -kada su Britanci posle Wimbldona predvideli smenu Novaka na PRVOM mestu do kraja god.
                Pozdrav i tebi i dobrodosao.

                P.s. Kakav prvi komentar haha. Mislim verovatno je neki potpuno ok decko, ali ovo me sokiralo. Srecom nisi kod kod nas u temi ovako zestoko poceo ili kod RF tu bi se raspravljao sa Bojanom, vec bi imao 100 komentara na kontou.

                Sad ozbiljno, samo opusteno i dobrodosao na forum

                Comment


                • Originally posted by DrazaLegenda View Post
                  ALI LJUDI -OTVORITE OCI !!
                  NOVAKU su OSNOVNI PRPBLEMI - SErvis (slaba jacina i slab procenat ) ,RETURN - kukavicki -samo prebacije preko mreze -ko na sparingu !!!
                  Mala masa za njegovu visinu i konstituciju !!! -oko 75 kg. !??? Kako moze covek visine 188 cm sa masom od 75 kg. da udara DOVOLJNO SNAZNO !!???( Federer je visok 185 cm. -ali ima 85 kg (a nije debeo ) -pa rastura i Servisima i Forhend Winerima !!!)
                  Bezidejan je ,jer je izgubio samopouzdanje !!! U poslednjih pola godine ,a i vise dobijaju ga prosecni igraci -koji ga NIKAD ne bi dobili -da je u formi ...
                  ZNACI -ZAKLJUCAK :
                  1. POpraviti jacinu i preciznost SERVISA -barem 20 %
                  2.POpraviti preciznost i agresivnost reterna -pogotovo na protivnicki 2-gi Servis-25 %
                  3.POPRAVITI za 50% volej i Smec udarce i postati aktivniji i agresivniji u poenima !!!

                  Ako je R.Federeer poslednjih 2-3 g radio da popravi svoj Inace SAVRSENI SERVIS i Bekend-onda to mora i NOVAK -barem da pokusa !!!

                  Sto se tice vasih prognoza za naredne Masterse i GS-e -RG,W,USO to su vase samo subjektivne zelje ...
                  Novak ,nazalost sada nema dobru igru ni za Sljaku ,za Travu jos manje ,a za beton na leto i jesen ....videcemo sta ce od ovog gore navedenog da uspe da popravi ... pa onda mozda nesto i bude ...
                  Ma skroz si u pravu (uzgred, dobro nam došao) jer objektivno, nema šta mu nije problem u poslednjih godinu dana, eto ja nemam ništa protiv da prihvatim neke činjenice. Ništ' to ne valja!

                  Ali opet, ne mogu da se otrgnem utisku, da su mu udarci, kondicija, psiiha, taktika itd sve tu negde i samo što se ne ispolje pa se sve vrati na staro... Ipak je on do "juče" bio veliki šampion, ostvario ogromne uspehe, oborio neverovatne rekorde, pa ono...Nije prošlo 5 godina od toga, niti je bio u out-u zbog neke teške povrede pa da sad trebaju meseci da se vrati na staro. Sve nekako tako blizu a u isto vreme daleko, da eto nismo pametni. Koliko je objektivno imati i takva očekivanja (uz rezerve) ne znam. Ipak, shvati da ga puno volimo!
                  "My body feels great. I mean, it´s only five hours"

                  Comment


                  • Slažem se sa svime što sam pročitao i znam jedno Novaku nisu problem rivali nego njegova tvrdoglava glava. Stičem ponekad utisak da neke stvari ponavlja i radi namerno iako zna da je to pogrešno. Prvo pitanje koje bi mu postavio je zašto uđe u kontra-ritam kad krene rivala da topi. Kad je sve na njegovoj strani i kad se samo čeka finiš i glazura pobede on iz meni neshvatljivog razloga uđe u nervozu i počne rivala svojim nesvojstvenim greškama i glupostima da vraća u život. Protiv Gofana mu se takav stav obio o glavu. Ima i onoga da se teniseri više ne boje njega i ne ističu belu zastavu još u svlačionici. I tu im je sam Novak dozvolio da pomisle da svako može da ga dobije. Samopouzdanje mu je trenutno nisko i na njemu mora raditi. Jer kad je on siguran u sebe i svoje udarce nema razlike dal su preko puta Nadal, RF, Marej...ili Busta, Zverev, Sok...pobeda je zagarantovana. Juče me je samo tako iznervirao da sam mu j**o sve živo i neživo ali u dubini duše znam da može da se vrati na nekadašnji nivo. Sad dal će on pronaći nove ciljeve i motive je nešto sasvim drugo.

                    Comment


                    • Novak je tu fali mu samo onaj final touch.
                      Glupo bi bilo da očekujem da se vrati na nivo iz 2011 ili 2015.
                      Godine, povrede sve je to uticalo.
                      Ali da se nadam, očekujem i znam da će ponovo zaigrati na najvišem nivou to stoji.
                      Pančev nisam rekla posle RG-a. Rekla sam oko, to znači da može biti i pre.
                      Zapravo sa novim sponzorom dolazi i novi trener - kažu.

                      Dobro došao DrazaLegenda , ali nemoj tako oštro, polako, udahni duboko
                      Šampioni se ne stvaraju u teretanama. Šampioni se stvaraju od nečega što imaju duboko u sebi- želju, viziju i san. M.Ali
                      Ko sme taj može.Ko ne zna za strah taj ide napred.
                      "When the crowd is chanting Roger I hear Novak."

                      Comment


                      • Originally posted by Larisa View Post

                        Ali opet, ne mogu da se otrgnem utisku, da su mu udarci, kondicija, psiiha, taktika itd sve tu negde i samo što se ne ispolje pa se sve vrati na staro... Ipak je on do "juče" bio veliki šampion, ostvario ogromne uspehe, oborio neverovatne rekorde, pa ono...Nije prošlo 5 godina od toga, niti je bio u out-u zbog neke teške povrede pa da sad trebaju meseci da se vrati na staro. Sve nekako tako blizu a u isto vreme daleko, da eto nismo pametni. Koliko je objektivno imati i takva očekivanja (uz rezerve) ne znam. Ipak, shvati da ga puno volimo!
                        +1

                        Sluđeni s k r o z i dibiduz, jer je sve krenulo nizbrdo ni iz čega, ali baš ni iz čega, na vrhuncu svega, moći, nepobedivosti, forme, snage, svega. Odgovore tražimo, nemamo ih i tako od turnira do turnira.

                        Mene recimo zanima zašto ne može da završi meč u kome vodi? Evo prosto pitanje. Zašto kada servira za meč izgubi taj svoj gem? Kakve to veze ima sa samopouzdanjem ako vodiš i na pragu si pobede ili potvrde dođstva? To je valjda samopouzdanje, samo po sebi... Samopouzdanje u drugim segmentima i aspektima igre da... ali ovde to nije slučaj i on ne uspeva, klone, padne naprasno, izenada.
                        Zašto je juče izgoreo, pojeo one loptice i velikom, ogromnom borbom, skoro nadčovečanskim naporom spasio svoj servis gem u 13.5 minuta, da bi sledeći prosuo sa JEDNIM osvojenim poenom? Sunce, da znam, ali i Gofanu je to isto Sunce išlo u oči kada je nakon toga servirao... zašto je na kraju došao uopšte u situaciju da ti zadnji gemovi i Sunce odlučuju ko će dobiti meč kada je imao brjek prednosti, a da pri tome nije iskoristio još jednu šansu da ih duplira....

                        I definitivno nije u dobroj fizičkoj spremi, videlo se to u prvom meču još kada je jedva dolazio do daha u nekim dužim razmena. Ali dobro, to se lako da rešiti, on pogotovu, nije mu prvi put. Oscilacije su savsvim normalne u situaciji u kojoj je ne samo na turniru već i u jednom meču, ali i to se da rešiti.
                        Problem je što ne znamo šta da očekujemo na svakom sledećem turniru/meču, eto ni on sam ne zna... kada već kaže onako svom štabu, tj. odgovara mu ironično... da baš je ovo trening.

                        No, videćemo. Danas je 22. april. Vreme leti, eto RG na pragu....
                        Last edited by miloolja; 22-04-17, 14:56.
                        sigpic

                        Pablo Sandoval: A guy can change anything.. his face, his home, his family, his girlfriend, his religion, his God.
                        But there's one thing he can't change... he can't change his passion.

                        Comment


                        • Slazem se sa tobom Marija alii taj final touch bi morao malo da pozurrii,jer nemogu vise da slusamm zalopojke kako je Novak zavrsiio sa tenisomm...jer ipak u danasnjem svetu samo rezultati crno na belo se vrednujuu

                          Comment


                          • Originally posted by Srkisa View Post
                            Slazem se sa tobom Marija alii taj final touch bi morao malo da pozurrii,jer nemogu vise da slusamm zalopojke kako je Novak zavrsiio sa tenisomm...jer ipak u danasnjem svetu samo rezultati crno na belo se vrednujuu
                            I meni su dosadile žalopojke.
                            A da li su se / smo se zapitali koliko turnira je igrao na ovom nivou i osvajao ih?
                            Na koliko turnira je samo u prošlosti igrao jako loše pa prolazio ?
                            Tada nam /im to nije smetalo jer su se gledali rezultati.
                            A dođe trenutak za naplatu.
                            A kada dođe on treba da zna da ima podršku, a ne stalne kritike i pljuce.
                            Videćemo šta donosi budućnost, ja sam optimista.
                            Šampioni se ne stvaraju u teretanama. Šampioni se stvaraju od nečega što imaju duboko u sebi- želju, viziju i san. M.Ali
                            Ko sme taj može.Ko ne zna za strah taj ide napred.
                            "When the crowd is chanting Roger I hear Novak."

                            Comment


                            • Marija stvarno si nekad preveliki optimista ali ova ti je svaka na mestu,ja tvrdim da Novak prosle godine odd Iw do Mc nije bio u boljoj formi nego sada,isto tako je mlitavio do polufinala/finala I onda ih unistio tamoo(osiim Veselija),e sad druga je stvar sto su see tada protivnicii sklanjali njemu pa je I takav mlitav dobijao

                              Comment


                              • Replika na temu sunce.
                                Sunce i to ovo u proleće koje je na zalasku baš jako svakako je veće probleme pravilo Novaku i to iz prostog razloga jer ovaj nosi sočiva.
                                sigpic

                                Comment

                                Working...
                                X