Announcement

Collapse
No announcement yet.

Nole, idi u peršun!

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Ovaj je najvazniji

    * Telo je slabo, ali je duh krepak, zato ga treba svakodnevno održavati. *

    Comment


    • Hvala torpedo,

      Uvijek sam tako zamisljao budisticki izraz lica. Kompletna nirvana.
      Last edited by NI; 07-01-17, 18:49.

      Comment


      • Vuk dlaku menja ali ćud nikada.

        Comment


        • Dobar je voditelj ceremonije, uredno mu dao priliku da četita Božić na srpskom

          Ako Bog da nakupiće se Marej ovog escajga ove godine

          Comment


          • Originally posted by NI View Post
            Jovane,

            Pisem analizu ali imam jedan uslov. Postavi sliku, jos bolje klip, Novaka posto je dosao do 4. mec lopte. Kad je dobio predzadnji poen meca.
            Znam sta hoces. Bravo NI, svaka cast za sve tvoje analize, sa vecerasnjeg meca cekamo.
            Rekoh juce pod 7 se ne slazem.
            Originally posted by torpedo View Post
            Dobar je voditelj ceremonije, uredno mu dao priliku da četita Božić na srpskom

            Ako Bog da nakupiće se Marej ovog escajga ove godine
            Gde si gledao, ako nadjes negde prosledi... hvala.

            Послато са SM-N9005 уз помоћ Тапатока

            Comment


            • NI je rekao da ako bude vetra Endi je blagi favorit. Vetra nije bilo.

              Comment


              • I sta ce mu onaj Vemic, nije mi jasno. Bezizrazajan. Lepo govorim godinama unazad, mene ko motivatora, pa da vidi kako ide sve ko po loju..i nema mrkih pogleda i gestikulacija ka boksu.
                Al stvarno ...kako mogu da sede ko mumije...ja izgoreh

                tt
                Last edited by miloolja; 07-01-17, 19:27.
                sigpic

                Pablo Sandoval: A guy can change anything.. his face, his home, his family, his girlfriend, his religion, his God.
                But there's one thing he can't change... he can't change his passion.

                Comment


                • Dušan Vemić je takav bio i kao igrač. Jednostavno ne iskazuje emocije. Ko Lendl.

                  Comment


                  • Ima li neko statistiku meca?
                    Similis simili gaudet

                    Comment


                    • Originally posted by Ruzni Prljavi Zli View Post
                      Dušan Vemić je takav bio i kao igrač. Jednostavno ne iskazuje emocije. Ko Lendl.
                      Znam vrlo dobro kakav je Vemić, al Novaku taj senzibilitet uopšte ne odgovara.... ne odgovara ni Vajdin (pričam isključivo za vreme meča)... a tek ovaj...
                      sigpic

                      Pablo Sandoval: A guy can change anything.. his face, his home, his family, his girlfriend, his religion, his God.
                      But there's one thing he can't change... he can't change his passion.

                      Comment


                      • Originally posted by cacanin View Post
                        Znam sta hoces. Bravo NI, svaka cast za sve tvoje analize, sa vecerasnjeg meca cekamo.
                        Rekoh juce pod 7 se ne slazem.

                        Gde si gledao, ako nadjes negde prosledi... hvala.

                        Послато са SM-N9005 уз помоћ Тапатока
                        Gledao na ES plejeru. Ako imaš ambicija skini meč, stavili su rusi već torent , za sad ide sporo skidanje ali će brzo naići još sidersa
                        HTML Code:
                        http://serbianforum.org/upload/repository/Fox69/%5Brutracker.org%5D.t5337940.torrent

                        Comment


                        • Originally posted by Maxx-a View Post
                          Ima li neko statistiku meca?
                          sigpic

                          Pablo Sandoval: A guy can change anything.. his face, his home, his family, his girlfriend, his religion, his God.
                          But there's one thing he can't change... he can't change his passion.

                          Comment


                          • 1.
                            Mec je bio sjajan. Licno mislim da ni jedan ni drugi ne mogu mnogo bolje od ovoga. Zapravo misli da bi u finalu eventualnog AO obojica igrala losije. Ovo je polu-revijlan mec. Jeste, igralo se za prestiza, oboljici je bilo jako stalo, ali ipak borba za GS titulu donosi veci pritisak.

                            2.
                            Mec je bio i jako informativan. Mnogo toga se pokazalo ali je vecinom bilo ponavljanje gradiva. Andi ima bolji slajz BH, jaci prvi servis i fantasticnu defanzivu. Mozda bolju od Novakove, ali ima problem. Ta ga defanziva vise umara nego Novaka umara njegova. Ipak daleko najvecu prednost Mari ima u volejima. Pogotovo drop volejima.

                            3.
                            U svemu ostalome, Novak je jednak ili bolji. Prednjace, 2. servis, kretanje, FH paralela, pa cak i FH CC-u… Uz to je daleko prirodniji (bolji) napadac (first striker). Ipak, najveca razlika je u BH paraleli. Nju Novak daleko bolje izvodi.

                            Vidio sam i jedan znacajni dodatak. Novakov smesh je neprepoznatlji. Danas je bio apsolutno sjajan i neophodan.

                            4.
                            Mari je poceo odlicno, a Novak nervozno. No poslije 3 gema se Novak stabilizovao. I onda smo imali 6. brzinu iz najboljih dana. Nevjerovatan napad. Koliko poena osvojenih za redom na svoj servis, 16 ili tako nesto. 100% osvojenih na 2. servis u 1. setu. Sve to protiv super returnera i defanzivca.

                            Sve to ne bilo moguce da nije bio super motivisan i determinisan. Ko je ono rekao da mu nije stalo?

                            5.
                            Mari je takticki pogresno usao u mec! Prebacivao je. Racunao je valjda da ce Novak promasivati kao u finalu WTF-a. Od 2011. Na ovamo, prebacivanjem je Mari mogao pobijediti Novaka samo ako uzme dva prva seta. Ako je 1:1, onda je Andi preumoran da bi pobijedio.

                            Dakle, ako je Novak iole u dobroj formi i ako uslovi nisu vjetroviti, a danas nisu bili, male su sanse da prebacivanjem moze pobijediti. A ako Novak napada kako umije, a danas je napadao, onda su sanse nikakve.

                            Kao opravdanje se moze uzeti to sto niko nije mogao ocekivati ovakvog Novaka, pa ni Andi.

                            6.
                            Negdje krajem 1. seta je Mari shvatio da mora da mijenja taktiku. Da je taktika iz Montreala 2015, to jest super agresivna igra za njegove standarde, jedini nacin. Ali nije lako preci na novu taktiku. Otuda one greske krajem prvog seta na Novakav mekani BH slajz. (To je Maxxa zapazila.) Jedno je odgovoriti na taj slajz defanzivnim BH slajzom a drugo je agresivno napasti istu loptu.

                            Promjena taktike je dala rezulte u 2. setu. Novakov intezitet je malo pao, ali to je bilo izazvano Marijevi jacim udarnjem loptice, dubljom igrom, agresivnijim servisom. Svejedno je Novak, uz puno muke, dosao do brejak.

                            7.
                            A onda drama. 6:3, 5:4, 30:0 za Novaka. Novak pravi prvu duplu gresku u mecu. Potom ne moze pogoditi 1. servis. Jedan je promasio 2 metra. A Mari agresivan, hrabar. Zasluzeno je vratio brejk iako Novak nije igrao posebno lose. Bio je nervozan, ali to je normalno, cak tipicno za Novaka kada servira za mec. Jednostavno je Marijeva ofanziva bila sjajna.

                            Poslije 5:5, Novak je ponovo ozbiljno ugrozio Andijev servis. Na 30:30, promasuje izglednu priliku, lomi reket i gubi dva poena a time i gem. Mislim da je to imalo uticaja na sljedeci gem. To je najlosiji gem koji je Novak odigrao u mecu. A dva nerezonska izlaska na mrezu su jedina dva poena koja mu zamjeram. Sjetio sam se meceva sa Vavrinkom. To je znak ocaja. I Stan ga u takvim situacijama prolazi a za Marija je to djecija igra.

                            Tada sam mislio da ce izgubiti dobijeni mec, tim vise sto je Novak djelovao umorno. Da ce to bit jako tezak poraz.

                            8.
                            Hvala Bogu da sam se prevario. Nekoliko je razloga za to.

                            Prvo, kod Novaka je proradio sampionski mentalitet. Kao u finalu Uimbldona 2014. u 5. setu. Sabrao se i vratio igri koja ga je dovela do 3 mec lopte. Doduse, sada je mora razionalizovati utrosak energije. I to je radio perfektno. Trijumf glave nad tijelom. Sampionski.

                            Drugo, i Mari je bio umoran. Ne moze on izdrazati taj tempo vise od 2,5 sati.

                            Trece, Marijeva ofanziva u 2. setu je bila iznad onoga sto on moze objektivno da da. Nije mogao istu ponoviti u 3. setu.

                            Cetvrto, ipak je Mari izgubio svih 19 prethodnih meceva u kojima je Novak poveo 1:0.

                            9.
                            Velika pobjeda Novaka. Jos i bolja nego da je bilo 2:0. Ovakav mec, u kojem su obojica dala sve od sebe i u kojem je Novak pokazo da je bolji ce imati uticaj na Marijeve sanse na AO.

                            Ali opet ko zna, mozda bude vjetrovito u Melburnu. I definitivo ce Mari imati na pocetku drugu taktiku.
                            Last edited by NI; 08-01-17, 01:03.

                            Comment


                            • Comment


                              • Da li je Nole ubacio neke nove momente u igru, ili se to samo meni čini, naime nazmenični BH i FH paralele ne nesto jake ali dovoljno da se protivnik razvuče po terenu.

                                Sent from my SM-G935F using Tapatalk

                                Comment

                                Working...
                                X