Announcement

Collapse
No announcement yet.

Nole, idi u peršun!

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Nema on šta da spašava, osvojio je RG, a izgubio OI i prvo mesto na kraju godine.

    Od tri cilja dva nije ostvario i po meni ovo je neuspešna godina. Katastrofa je što je dozvolio da posle onakvog prvog dela sezone ne završi godinu kao prvi.

    Pored kompletiranja slemova, završena je njegova 2,5 godišnja vladavina i to je utisak koji je jači kod većine pretpostavljam.

    Ne bih ga baš otpisivao definitivno kao neki, ali potreban je neki okidač. Ne verujem da će Novak igrati tenis još par godina i tavoriti u top 4 bez osvojenih slemova.

    Novak će uskoro nastaviti tamo gde je stao ili završiti karijeru, treća opcija ne postoji.

    Comment


    • Originally posted by Maxx-a View Post
      Uvek zestoko smaras na ovoj temi sa svojim trulim fazonima.
      Ja se izvinjavam
      Dayman (a-a-ah...)
      Fighter of the Nightman (a-a-ah...)
      Champion of the sun (a-a-ah...)
      You're a master of karate and friendship
      For everyone

      Comment


      • Predlazem svim Novakovim navijacima odmor od nedelju dana

        http://www.b92.net/sport/tenis/vesti...nav_id=1195967

        Jos jedna Novakova izjava koja mi se ne svidja :/

        Comment


        • "Prioriteti? Postoji razlika izmedju životnih i teniskih. Tenis mi nije sve u životu, prioritet mi je da sam srećan, da imam mir, da sam ispunjen radošću, srećom i ljubavlju najbližih. Posle toga ide tenis, koji sačinjava veći deo mog života, nešto što me veseli i dokle god imam inspiraciju da igram tenis i dok pratim tok tura, biću tu gde jesam", rekao je Đoković.

          http://www.b92.net/sport/tenis/vesti...nav_id=1195967

          Čini se kao doviđenja profi pristupu tenisu
          Last edited by Nesic; 04-11-16, 20:52.

          Comment


          • Pa dobro, ovo "spasavanje sezone" znaci i jare i pare, sto bi rekli ovde "i bure puno i zena pijana" Za mene je veliki fail spucati onoliku bodovnu prednost u roku od 2-3 meseca.. taj #5 YE bi trebao biti ultimativni cilj. Sta ima vaznije od toga? Slemovi i nedelje..
            Ok, odgovara da on igra 3-4 meseca u sezoni i uzme po 2 slema, ali nikad vise nece biti broj jedan ako tako nastavi.
            --ZA GOSPODINA GOVEDARICU OD NJEGOVOG VERNOG SK FAN KLEBA--

            https://ibb.co/cD1Xnq

            Comment


            • Znam da je za neke tesko da to prihvate ali Novakov pad je nepovratan. On je ispao iz svog prajma, ima neke druge prioritete u zivotu, zena i dete su mu na prvom mestu... to je njegov izbor i treba to postovati. Ako do kraja karijere osvoji bar 1 GS bice to uspeh mada mislim da ce povuci vec naredne godine.
              Citam sada komentare na b92 i onoliko pljuvanje i vredjanje nije zasluzio. Do juce bio u rangu Tesle a sada salve uvreda na njegov racun. Koliko Srbi imaju kratko pamcenje.
              Last edited by skeptik; 04-11-16, 21:02.

              Comment


              • Nešto vam sa tim pamćenjem baš ne ide... jedan viče aaaaaaa....svi ponavljaju isto.
                Odavno se Novak bavi svojom duhovnom stranom, da li je to u vidu pravoslavlja ili neke za većinu mistične drevene filozofije... nema mnogo razlike, samo što se to em zaboravlja, ali i ne razume, rekla bih.. Odavno već kada gubi meč smeje se, grli protivnike, izgleda kao da draže njemu nego onom preko puta što prošao dalje. A da ne pričam da odavno korisit meditaciju i jogu... OOOO-DA-VNO...a isigurno će se mnogi setiti da je onoliko puta u pauzi na klupi/stolici žmureo i koncentrisao se za sledeći gem/set.

                Razumem i da ovaj pad niko nije očekivao, bar ne u ovom stilu, sa ovim izjavama pre svega i okolinom koja ga okružuje, ali nemojte sada stavljati stvari tamo koje su tu odavno. Činenica je da mu se nešto dešava na tom psihičkom planu, to se vidi jer je igra na momnte i bljeskove ona stara, ali da nema motiva i da možda, možda... rekoh možda neće više ni imati. Činjenica i da nije nikada davao ovakve izjave, koje verovatno dodatno potpiruju...svašta.

                Carole Bouchard
                Asked Novak about the injury : confirms right arm still bothers him, especially on serve. Fixing it ? "Quick fixes are never good fixes".
                Last edited by miloolja; 04-11-16, 21:03.
                sigpic

                Pablo Sandoval: A guy can change anything.. his face, his home, his family, his girlfriend, his religion, his God.
                But there's one thing he can't change... he can't change his passion.

                Comment


                • Originally posted by miloolja View Post
                  Nešto vam sa tim pamćenjem baš ne ide... jedan viče aaaaaaa....svi ponavljaju isto.
                  Odavno se Novak bavi svojom duhovnom stranom, da li je to u vidu pravoslavlja ili neke za većinu mistične drevene filozofije... nema mnogo razlike, samo što se to em zaboravlja, ali i ne razume, rekla bih.. Odavno već kada gubi meč smeje se, grli protivnike, izgleda kao da draže njemu nego onom preko puta što prošao dalje. A da ne pričam da odavno korisit meditaciju i jogu... OOOO-DA-VNO...a isigurno će se mnogi setiti da je onoliko puta u pauzi na klupi/stolici žmureo i koncentrisao se za sledeći gem/set.

                  Razumem i da ovaj pad niko nije očekivao, bar ne u ovom stilu, sa ovim izjavama pre svega i okolinom koja ga okružuje, ali nemojte sada stavljati stvari tamo koje su tu odavno. Činenica je da mu se nešto dešava na tom psihičkom planu, to se vidi jer je igra na momnte i bljeskove ona stara, ali da nema motiva i da možda, možda... rekoh možda neće više ni imati. Činjenica i da nije nikada davao ovakve izjave, koje verovatno dodatno potpiruju...svašta.
                  To još uvijek ne mijenja ništa na polju iritantnosti Pepe-gmaza. Nikako se ne mogu oteti dojmu da je čovjek vrhunski varalica

                  Comment


                  • Al potupno je nebitno,sve ovo posle onako prosutog USA opena,jer mogao je na misice da odbrani no1,al ako bi nastavio sa ovakvim pristupom u sledecoj godini,ispustio bi ga vrlo brzo i cemu onda sve,ako on nema zelju.

                    A u slucaju da nije bio ozbiljan u onoj izjavi,onda je najbitnija sledeca sezona i kako ce je odigrati,pre svega mislim na slemove a u tom slucaju ako je uspesno odigra opet ce biti prvi

                    U svakom slucaju po mom misljenju najbitnija je Australija u tu ce se videti dal ima zelju ili ne, da pojuri 18 slemova,jer posle kompletiranja,najbitniji je broj slemova ako ih bude imao manje od Feda nista drugo mu nece pomoci da ga smatraju najboljim svih vremena,ni broj nedelja,ni mastersa,ni zavrsenih no1 godina,tako da se ceka Ozi open,da se vidi dal zeli da pojuri GOATA ili da se preorjenitise na Amor y paz,al covek ima pravo sam da bira svoje prioritete,icemu ce vise da se posveti.

                    Meni moze samo da bude krivo ako propusti sansu koju mu se pruza da stigne Feda,al opet njegova stvar,njegov zivot
                    Last edited by 61563; 04-11-16, 21:14.

                    Comment


                    • Pa ko zna Luka, ako napišeš to još koji put, možda se nešto i promeni. I kada god tako nešto napišeš i svi ostali naravno, ostavljate utisak da mislite sve najgore o Novaku kao o nekom najnepsosobnijem biću na ovom svetu, pošto ga tamo neki hohštapler koristi, a on to jadan ne kapira, pa eto ako mu objasnite možda i progleda.
                      Last edited by miloolja; 04-11-16, 21:17.
                      sigpic

                      Pablo Sandoval: A guy can change anything.. his face, his home, his family, his girlfriend, his religion, his God.
                      But there's one thing he can't change... he can't change his passion.

                      Comment


                      • Originally posted by skeptik View Post
                        Znam da je za neke tesko da to prihvate ali Novakov pad je nepovratan. On je ispao iz svog prajma, ima neke druge prioritete u zivotu, zena i dete su mu na prvom mestu... to je njegov izbor i treba to postovati.
                        Ne znam šta tačno znači žena i dete na prvom mestu?

                        Nećeš 24 sata biti sa ženom i detetom, to nije normalno. Svako treba da radi svoj posao, a slobodno vreme treba provoditi zajedno, to je jedino zdravo razmišljanje.

                        Ne trenira Novak 18 sati dnevno, ne trenira ni 8, mi obični ljudi na poslu smo 8-9 sati i opet nađemo vremena za porodicu. Putovanja nisu u pitanju jer oni su svuda sa Novakom.

                        Ovo što se dešava nema nikakve veze sa ženom i detetom, ovo je nešto meni neobjašnjivo ako se uskoro ne vrati na stare staze.

                        Comment


                        • Originally posted by goku View Post
                          Ne znam šta tačno znači žena i dete na prvom mestu?

                          Nećeš 24 sata biti sa ženom i detetom, to nije normalno. Svako treba da radi svoj posao, a slobodno vreme treba provoditi zajedno, to je jedino zdravo razmišljanje.

                          Ne trenira Novak 18 sati dnevno, ne trenira ni 8, mi obični ljudi na poslu smo 8-9 sati i opet nađemo vremena za porodicu. Putovanja nisu u pitanju jer oni su svuda sa Novakom.
                          .
                          To znaci da vise vremena provodi sa detetom u igri, na kupanje, idu na letovanje... a mnogo manje vremena provodi na treninzima. U Parizu iz celog strucnog tima poveo je samo Pepea.
                          Tebi kao i nekima ovde nije jasno da je on svoj posao zavrsio. On na svom kontu ima preko 100 milona dolara, ovo sada je samo otaljavanja posla slicno kao Ana Ivanovic. On je samo na papiru i dalje u tenisu, glavom sasvim na nekom drugom mestu. Pustite coveka da uziva i zivotu.

                          Comment


                          • Ovo je posledica "obrtanja igrice", moralo se desiti. Drago mi je zbog Novaka postigao je u tenisu sve što se može postići, ali mi je drago i što će interesovanje za tenis pasti,tj ostaće samo pravi ljubitelji, a kvazi navijači i kvazi poznavaoci ove igre će već naći neka druga interesovanja.
                            Lako je uvek pogadjati u centar ako imaš ljude da crtaju krugove oko njega

                            Comment


                            • Originally posted by skeptik View Post
                              To znaci da vise vremena provodi sa detetom u igri, na kupanje, idu na letovanje... a mnogo manje vremena provodi na treninzima. U Parizu iz celog strucnog tima poveo je samo Pepea.
                              Tebi kao i nekima ovde nije jasno da je on svoj posao zavrsio. On na svom kontu ima preko 100 milona dolara, ovo sada je samo otaljavanja posla slicno kao Ana Ivanovic. On je samo na papiru i dalje u tenisu, glavom sasvim na nekom drugom mestu. Pustite coveka da uziva i zivotu.
                              Odavno gluplji post nisam pročitao.

                              Ako trenira 5-6 sati dnevno, ako i toliko, i spava 8 sati, ostaje mu 10 sati da okupa dete da se igra sa njim, a ima vremena i da se malo poigra sa ženom

                              Ima 100 milona dolara pa šta? Jel ti misliš da igrači poput Rodžera, Rafe i Novaka tenis igraju zbog novca? To rade ovi robovi poput Troickog.

                              A pobedio si ipak sa poređenjem Novak-Ana, tu stvarno ne znam šta bih rekao.

                              Comment


                              • Novak je izgubio motivaciju. To je prirodno i prije ili kasnije se desi vecini igraca. Nema nikave veze sa Balkanom. Mislim da se radilo o tri faktora koji su doveli do gubitka motivacije. Praznjenje poslije RG-a, neuspjeh na Olimpijadi i povrede. U takvoj sitiuciji kad si izgorio, najvaznije je odmor i relaksacija. Da se ponovo napune baterije. Vjerovatno je trebao uzeti pauzu ali on pokusava sa meditacijom. U stilu, igram ali me ne tangira previse. Shvatite ovo kao polupredah.

                                Ako ne povrati motivaciju, to je kraj karijere. To ne bi bilo nista neuobicajeno. Mekinro, Vilander i Borg su primjeri. On je do sad imao sjajnu karijeru. Jednu od najvecih u istoriji. Doduse, mogao je da osvoji vise slemova. Moze i jos jer je konkurencija slabija nego prije koju godinu. Ali to ne pomaze, ako nema zelje nista ne pomaze. Ni Pepe, ni Vajda, ni Beker. Medjutim, mislim da ce je povratiti. Ali to nece biti na nivou 2011. ili 2015. To ce biti vezano za slemove, vjerovatno i prvo mjestu, ma koliko tvrdio da mu nije stalo do njega.

                                Vise forumasa je prokomentarisalo da on ne trenira dovoljno. Moguce, vrlo moguce. Kad sam danas vidio neke FH promasaje i meni je proslo kroz glavu da je to manjak treninga. Ako je stvrano tako, onda je to dobar znak. Kad bude htio, uvijek moze dici nivo treninga.

                                Comment

                                Working...
                                X