Announcement

Collapse
No announcement yet.

Nole, idi u peršun!

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Pogledacu mec , ovako izgleda kao rutinska pobeda protivnika...Nije da nije bilo ocekivano.. Sa servisom kakav trnutno ima a od koga sve krece u tenisu, tesko je ocekivati nesto vise i to je to..

    Mozda je poraz od tipa igraca kakav je RBA i na ovakvom terenu u ovom trenutku .. iskrica da se trgne iz letargije, donese ispravnu po sebe odluku kako se zaleciti fizicki a i mentalno..zadrzati svoje dileme i probleme za sebe, van teniskog terena a narocito medija. Sve pod uslovom da zeli i moze da i dalje igra tenis.
    Do AO ne ocekujem mnogo..

    RG je jeste doneo puno toga Novaku ali nazalost (moju navijacku )cini mi se i odneo , deo njemu svojstvene igre u kojoj sam toliko uzivala .. godinama...

    Srecno Novaku sta god da odluci!
    Similis simili gaudet

    Comment


    • Pustite to sta on jede, vidjao sam vegane koji po snazi, brzini ili izdrzljivosti ni u cemu ne zaostaju za onima koji jedu meso. Joga takodje nije losa, pod uslovom da se ne zanosis nekim misticizmom (doduse, neke njegove izjave su stvarno cudne). Okruzen je strucnjacima, valjda znaju sta rade.

      Comment


      • Originally posted by Larisa View Post
        Ako je sve ovo ceh za RG, prihvatam drage volje. Ništa mi ne bi značile sve ove titule posle Pariza, a da ga nema. Prema tome...

        Resetovaće se on nekako, uvek je našao način, a ako ne, bože moj....

        Nole, uvek
        Ne mogu da se ne slozim, ali opet slazem se i sa Maksom, jer koliko god dobrog da je taj RG doneo a doneo je mnogo na mnogim poljima, toliko ga je i zakopao za ostatak sezone. Videcemo sta ce dalje da bude.
        sigpic

        Always somewhere Miss you where I've been I'll be back to love you again

        U crnim rupama možeš ludo da se zezaš. Da lebdiš iznad zemlje. Da slušaš rock ´n´ roll.Dozivaš kišu.
        Ili da mazneš neku lepu ribu. Samo je bezveze kada se probudiš….

        Comment


        • Juče nije igrao loše osim naravno u ključnim poenima, tad se u pravilu povrijedi i ne može odigrati najbolje. U svakom slučaju bolje je izgubiti od Bautiste nego od Murraya, tako da poraz nije loš. Paris će dati odgovor ima li uopšte ambicije da bude prvi, a Australija ima li uopšte najveće ciljeve i dalje.
          Pokušavanje nekog smijanja do polufinala kako bi valjda dokazao kako uživa u tenisu je baš degutantno i nadam se da to više neće raditi, i sam sebi je ironičan.

          Comment


          • https://twitter.com/TheBorisBecker/s...39949875699712 Hmm... "Great performance from Bautista Agut!He deserved to win!" Kapiram da Boris ovo redovno radi sa cestitkama,ali uglavnom spomene i Novaka,a sada ga uopste nije spomenuo.
            Last edited by Zile90; 16-10-16, 14:48.

            Comment


            • Originally posted by notorious View Post
              Juče nije igrao loše osim naravno u ključnim poenima, tad se u pravilu povrijedi i ne može odigrati najbolje. U svakom slučaju bolje je izgubiti od Bautiste nego od Murraya, tako da poraz nije loš. Paris će dati odgovor ima li uopšte ambicije da bude prvi, a Australija ima li uopšte najveće ciljeve i dalje.
              Pokušavanje nekog smijanja do polufinala kako bi valjda dokazao kako uživa u tenisu je baš degutantno i nadam se da to više neće raditi, i sam sebi je ironičan.
              Zar i ti noto?

              Novak je u fazi oporavka i trazenja forme. AKo se gledaju stvari u tom kontekstu, Novak je jucer bio jako dobar.

              Comment


              • Originally posted by NI View Post
                Zar i ti noto?

                Novak je u fazi oporavka i trazenja forme. AKo se gledaju stvari u tom kontekstu, Novak je jucer bio jako dobar.
                Kao sto je i Nadal bio jako dobar u nekoliko meceva koje je izgubio tokom prosle i ove godine (bitnih meceva)?
                Zaboravljas (u stvari ne zaboravljas nego neces da izneses) jednu jako bitnu stvar moj dobri NI. A to je da je Novak bio bolji u oba poslednja meca koja je izgubio. A to je psihicki jako tezak udarac za njegovo i onako poljuljano samopuzdanje. Ne kazem da ne moze to da prebrodi, ali svaki sledeci "gust" mec ja ocekujem da ce biti vrlo jeben po njega. I kada prelomi tako nesto, kao sto je 2014 u finalu W-a prelomio i pregurao opasno bitan i opasno tezak mec, ocekujem opet seriju i rolanje titula.....
                Kada ce se to desiti i da li ce se uopste desiti, zavisi samo od Novaka Djokovica.
                sigpic

                Always somewhere Miss you where I've been I'll be back to love you again

                U crnim rupama možeš ludo da se zezaš. Da lebdiš iznad zemlje. Da slušaš rock ´n´ roll.Dozivaš kišu.
                Ili da mazneš neku lepu ribu. Samo je bezveze kada se probudiš….

                Comment


                • Originally posted by Sandugp View Post
                  Kao sto je i Nadal bio jako dobar u nekoliko meceva koje je izgubio tokom prosle i ove godine (bitnih meceva)?
                  Zaboravljas (u stvari ne zaboravljas nego neces da izneses) jednu jako bitnu stvar moj dobri NI. A to je da je Novak bio bolji u oba poslednja meca koja je izgubio. A to je psihicki jako tezak udarac za njegovo i onako poljuljano samopuzdanje. Ne kazem da ne moze to da prebrodi, ali svaki sledeci "gust" mec ja ocekujem da ce biti vrlo jeben po njega. I kada prelomi tako nesto, kao sto je 2014 u finalu W-a prelomio i pregurao opasno bitan i opasno tezak mec, ocekujem opet seriju i rolanje titula.....
                  Kada ce se to desiti i da li ce se uopste desiti, zavisi samo od Novaka Djokovica.
                  1.
                  Nista ja ne zaboravljam. Napisao sam u prethodnom postu da je jucerasnji mec licio onom protiv Vavrinke. Samo sto je ovoga puta stvar bila jos izrazenija. Uz to Audt nema oruzja kao Vavrinka. Ne moze on Novak da ugrozi kao Stan. Dakle razloga za nervozu je bilo manje. I pored toga sto je Agut igrao bolje od Vavrinke.

                  2.
                  Kad upadnes u zacarani krug, ne znas sto je uzrok a sto posljedica. Novakovo samopuzdanje je poljuljano. Inicijalno ga je poljuljala povreda. Mec protiv Vavrinke je izgubljen zbog manjka samopouzdanja. Da bi poraz dalje nagrizao isto samopouzdanje. Medjutim, nisam siguran da je jucerasnji mec dodatno nagrizao samopouzdanje. Razlog je sto je jucer Novak pokazao da je igra tu. Igrao je najbolje od Kanade.

                  3.
                  Svaka kriza je razlicita.

                  Rafa je imao i prije kriza. Bio je otpisivan. Sjecam se da je 2010, u trenutku kad je kao bio izasao iz krize, izgubio od Ljubicica u IW. Jedini put. A potom od Rodika u Maimu. Poceli su da ga otpisuju. Da bi u MC-u zaigrao bolje nego ikada i imao najuspjesniju sezonu u karijeri. Ni nalik sadasnjoj krizi.

                  I Novak je imao kriza. Ti si pomenuo onu iz 2014. Prebrodio ih je. Sto ce biti ovoga put? Niko ne zna. Ja sam licno optimista.

                  Prvo treba povratiti igru. To je preduslov da bi se izaslo iz krize. To je bilo OK jucer. Uporedi mec od prekjucer.

                  4.
                  Je si li ti 100% siguran da je Novak svim srcem zelio da dobije 2. set jucer? Da ni je bio crv sumnje koji mu je govorio: "Da bih ovo dobio moram se jako izmoriti. Sasvim sigurno mi ne treba da takav igram finale sa Marijem. Ne treba mi jos jedan Rim."
                  Last edited by NI; 16-10-16, 19:27.

                  Comment


                  • Originally posted by Indigo View Post
                    Nesto se suska oko nove jos rigoroznije ishrane, navodno nesto najslicnije veganskoj ishrani. Dakle, zvakac trave.
                    Stvarno vise ne znam dal se covek trudi da bude krava ili profesionalni sportista.
                    Ovaj poraz je nebitan, Pariz je nebitan, 1 mesto nebitno. Ako ponovo dodje sebi, ako ostavi ta sranja po strani I prestane glumiti Dalaj Lamu bez sumnje ce opet dominirati.
                    Ukoliko dozvoli da Mari bude i prvi na listi, Novak će defiinitvno obrnuti igricu u darovima..

                    Comment


                    • Moje neko objektivno mišljenje je da je logično očekivati ovakav pad... Čovjek je 6 sezona na vanzemaljskom nivou. Mislim da još iduću sezonu još nema briga za sadašnji teniski vrh. Dakle još uvijek će biti dominantna finala između Murraya i Đokovića, s jednom malom razlikom da je vaga favorita u tim finalima sa 80%-20% za Đokovića, pala na 60-40.. Eventualno će uletiti tu neki Stan (nadam se na W ), Delpo, Miloš, Kei, a možda i labuđi pjev Rogera na W ili Rafe u RG...
                      Još uvijek nema od mlađe raje igrača koji bi mogli ugroziti ovaj strogi teniski vrh, pogotovo na GS turnirima. Trenutno je od mlađih Thiem i Kyrgios koji su najbliže ovima najvećima, te koji mogu svakome dosta problema donijeti u potencijalnom meču.
                      Što se tiče Đokovića, mislim da je on sam kriv što je ljude navikao na ovakav nivo i konstantno je sam sebe stavljao pod pritisak, djelio je stvari sa medijima koje nije trebao, i čim je došao mali pad u formi u igri, pokoja ozljeda, sve je to potencirano progresivno 100 puta više nego što je trebalo biti.

                      -Đoković je ozlijeđen- kriva je prehrana, otišao je u drugu krajnost, jede samo travu kao krava; Gluten je samo mit, itd... To su samo neka od tumačenja ozljede koje se usput budi rečeno mogu svakome dogoditi, a on može biti sretan što ih je kao Roger u dobra doba zaobišao u zenitu karijere.
                      -Đoković nema samopouzdanja- grli drveća po Indiji, križ zamjenio hinduizmima i budizmima. Treba razbijati rekete- ne treba razbijati rekete. Kada okrene meč ,ljudi mu se dive kako je pun samopouzdanja, a kad izgubi kriva je joga i meditacija... Jeste li zaboravili da protiv toga Đokovića ljudi nisu vjerovali da će izgubiti čak i kada netko ima 3 vezane meč lopte protiv njega. Čovjek je praktički bio nepobjediv, svi bi se protiv njega prepali pobjede, a i on je sam uvijek vjerovao u preokret.

                      Konkretno šta je uzrok, ponavljam ovog MALOG pada Đokovića? Ovo je veliki pad samo za one totalno neobjektivne navijače, koje je toliko razmazio rezultatima da neće da otvore oči rped činjenicama.
                      1. Gore sam naveo koliko godina čovjek traje u strogom vrhu, sa nemogućim rezultatima. Godine čine svoje, sutra nije nimalo mlađi nego što je bio danas.
                      2. Ogromna fizička potrošnja. Troši se on dosta, zglobovi, koljena su pod ogromnim opterećenjem. Osjetio je Nadal, osjetit će i Andy. Jedino Federer nikada nije, jer njegov tenis je više umjetnički, uz minimalnu fizičku potrošnju.
                      3. Ogromna psihička potrošnja u vezi sa ovolikim trajanjem u strogom vrhu, sa kulminacijom nakon osvajanja RG-... Zamislite samo kako je biti u svakom potencijalnom porazu, nečija najveća pobjeda karijere. RBA, nije osvojio Shanghai, nikada neće osvojiti niti jedan RG, ali će se pamtiti da je dobio Đokovića, da ga je i namučio na USO i RG... Pazite, protiv najboljih ste upamćeni čak i kada ih namučite, a opet izgubite. Zamislite koliko je to mečeva, od prvog kola svakog turnira do osvajanja svakog turnira, biti pod pritiskom. Većinom u prvih par kola igrate sa igračima koji nemaju šta izgubiti, jer igraju protiv vas, a ako dobiju oni su u Hall of fame.. A vi ste nakon poraza razapeti od strane medija i navijača, čak i ako je taj igrač odigrao savršeno protiv vas.
                      4. Želja da ga svi vole, preotvorenost prema medijima i ljudima- Uzrokuje to da mu fokus odlazi od tenisa. Zna po čitav gem ili set razmišljati o tome zašto mu zvižde ili zašto navijaju protiv njega. Sa tim je previše opterećen u smislu " Evo dodvoravam se svima, pa kako navijaju protiv mene". Svi smo mi ljudi i onda je tu logičan zaključak da što se više otvara prema ljudima i medijima to je više on ranjiviji. To je jasno kao dan. A u sportu u kojem se osjeti milisekunda, kada zakasniš na udarac, osjeti se itekako kada si čitav set van fokusa.
                      5. Lagani pad u igri, gdje su počeli dolaziti do izražaja neki napadački limiti, te naravno rast igre protivnika- Tu je sve rečeno. Ovaj nivo ne može trajati vječno. Murray uči iz svakog poraza protiv Đokovića, svaki igrač( osim Berdycha i Čilića ) uče na porazima od Đokovića i postaju bolji igrači. Đoković teško da je mogao naučiti protiv nekoga na pobjedi.

                      Comment


                      • Nakon ovih mečeva sve više igrača vjeruje da mogu Novaka dobiti, kao što su počeli i protiv Rafe i Rogera. Prija su bili nepobjedivi ali sad više nisu, pogotovo zadnja dvojica. Sad će teže ići ono slaba igra ali ipak pobjeda. Sve će se manje i manje igrači predavati u svlačionici. Prirodan proces, nemoguće je onako stalno igrati, troši previše fizički a još više psihički. Godine rade svoje, protiv toga se ne može. Naravno, bit' će još velikih mečeva ali više nema ove dominacije. Ne treba nikoga napadati, morate biti ponosni na Novaka jer ovi prostori sumnjam da će ikad više dobiti igrača na ovom nivou, bar mi koji sad živimo nećemo doživiti igrača tog kalibra. Morate prihvatiti da Nole više ne može onako igrati, nije to pitanje hoće li Nole, naravno da hoće ali tijelo ne da. Troši se manje od Nadala ali više od Federera.
                        Mirza Bašić najbolji čovjek u TOP 79. a i šire.

                        Comment


                        • sigpic

                          Pablo Sandoval: A guy can change anything.. his face, his home, his family, his girlfriend, his religion, his God.
                          But there's one thing he can't change... he can't change his passion.

                          Comment


                          • Luka,

                            Ima puno istine u tome so si napisao, ali si malo preuranio.

                            Unofficialpage,

                            Zato ga je i Agut dobio. (Vjerovao je da moze.)

                            Mnogo igraca, s pravom, sada vjeruju da mogu da ga pobijede. Ali samo zato sto je Novak izgubio samouvjerenje. I jos jedna stvar. Od RG je Novak izgubio 4 puta, ali je nadigran samo jednom.
                            Last edited by NI; 16-10-16, 22:42.

                            Comment


                            • Originally posted by Zile90 View Post
                              https://twitter.com/TheBorisBecker/s...39949875699712 Hmm... "Great performance from Bautista Agut!He deserved to win!" Kapiram da Boris ovo redovno radi sa cestitkama,ali uglavnom spomene i Novaka,a sada ga uopste nije spomenuo.
                              Možda tw, ali je njegov Instagram pun Novaka https://www.instagram.com/borisbeckerofficial/

                              Poslednji od pre 4 sata

                              Last edited by miloolja; 16-10-16, 23:10.
                              sigpic

                              Pablo Sandoval: A guy can change anything.. his face, his home, his family, his girlfriend, his religion, his God.
                              But there's one thing he can't change... he can't change his passion.

                              Comment


                              • Нико не напада и не замера Новаку што је одлучио да се више не посвећује тенису као што је то радио од када се родио...све је то људски. Ми једноставно анализирамо да ли има неке наде за убудуће, морамо ипак да будемо реални и да не очекујемо бог зна шта... Бекер је отишао, остао је Вајда да му прави друштво, излази на турнире јер има обавезу, још ту има неке заоставштине од добре форме и на моменте делује лепо, али све је то мач са две оштрице, форма сваким даном све више опада, десиће се да неспреман петегне жељом за ноком лоптом и да заради повреду, а онда следи пауза и још дубље падање.... постоји могућност да Новака повуче неки инат и да дрене из почетка, али је тешко поверовати у тако нешто... за тако нешто је потребна лична одлука, која долази кад сам у својој глави имаш мисли које те навлаче на тако нешто, а његова глава сада није више сама, више размишља о другим стварима тако да ја мислим да је почела завршница његове каријере... ја сам лично био убеђен да је сада на врхунцу и да тек треба да докаже да је најбољи свих времена, али ето, он је одлучио да се више не бакће са тим....
                                sigpic

                                Comment

                                Working...
                                X