Announcement

Collapse
No announcement yet.

Nole, idi u peršun!

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Kome sutra da se nadamo u polovini, Rafi ili Stenu?
    I don't know anybody who's ever played tennis like this. Since I know this sport I've never seen somebody playing at this level.

    sigpic

    Comment


    • Federer se povukao. To je pojednostavilo stvari.

      Najgori zrijeb za Novaka: Nishikori u 1/4 fnalu a Rafa u polufinalu. Sanse 12.5%.

      Potom: Nishikori u 1/4 fnalu a Vavrinak u polufinalu. Sanse 12.5%

      Sve osatlo je manje vise OK. S tim sto je najbolje Vavrinka u polufinalu a Rafa i Nishikori kod Marija. Sanse 25%.

      Comment


      • I ja ga tako cenim , da se padne Wawac u polovnini , nema sanse da ponovi onaj tenis + pitanje je da li ce i da dogura do polufinala...

        Comment


        • Ja nesto i nisam srecan sto se Rodzer povukao. Mnogo bi bolje bilo da je igrao, jer bi onda sansa za nesto lakse polufinale bila moguca. Ovako svim srcem za Vavrinku u Novakovoj polovini, pa da ispadne pre polufinala. Opet u koliko Nisikori bude na primer u Vavrinkinoj cetvrtini vise bih voleo Svajcarca nego Japanca.
          Po meni je bitno da se u cetvrtfinalu izbegne Japanac a u polufinalu Nadal. Ostalo je manje vise nebitno. Najbolje bi bilo kada bi obojica bili u Marejevoj polovini.
          sigpic

          Always somewhere Miss you where I've been I'll be back to love you again

          U crnim rupama možeš ludo da se zezaš. Da lebdiš iznad zemlje. Da slušaš rock ´n´ roll.Dozivaš kišu.
          Ili da mazneš neku lepu ribu. Samo je bezveze kada se probudiš….

          Comment


          • Originally posted by Sandugp View Post
            Ja nesto i nisam srecan sto se Rodzer povukao. Mnogo bi bolje bilo da je igrao, jer bi onda sansa za nesto lakse polufinale bila moguca. Ovako svim srcem za Vavrinku u Novakovoj polovini, pa da ispadne pre polufinala. Opet u koliko Nisikori bude na primer u Vavrinkinoj cetvrtini vise bih voleo Svajcarca nego Japanca.
            Po meni je bitno da se u cetvrtfinalu izbegne Japanac a u polufinalu Nadal. Ostalo je manje vise nebitno. Najbolje bi bilo kada bi obojica bili u Marejevoj polovini.
            Postoje i sada sanse za lako polufinale. Vavrinka da bude u njegovoj polovini i ispadne (prilicne sanse) a Nishikori i Nadal da budu kod Marija.

            Najvaznije je:

            a)
            Da se izbjegne Nishikori u cetvrfinalu

            b)
            Da se izbjegne Nishikori u polufinalu

            c)
            Da se izbjegne Nadala u polufinalu

            Ako se sve troje izbjegne, onda imamo idealan zrijeb.

            Comment


            • Pa to je ono sto sam i sam malopre napisao.
              Ali pitanje je da li ce Vavac uopste ispasti pre polufinala i da bude u Novakovom delu zreba. Jer je svoje lose igre na sljaci za ovu godinu ispucao. Gde god je igrao, igrao je osrednje ili lose. A mora ga negde porkenjati, ostala mu ova 250-ica koju trenutno igra i RG. Ako uzme ovo - a prilicne su sanse da hoce, bice on na RG pravi.
              Jedino sto je lud pa igra nedelju pred RG, ali s obzirom da skoro nigde 2 pobede nije uspeo da sveze na evropskoj sljaci svez je i spreman.
              sigpic

              Always somewhere Miss you where I've been I'll be back to love you again

              U crnim rupama možeš ludo da se zezaš. Da lebdiš iznad zemlje. Da slušaš rock ´n´ roll.Dozivaš kišu.
              Ili da mazneš neku lepu ribu. Samo je bezveze kada se probudiš….

              Comment


              • Originally posted by Sandugp View Post
                Pa to je ono sto sam i sam malopre napisao.
                Ali pitanje je da li ce Vavac uopste ispasti pre polufinala i da bude u Novakovom delu zreba. Jer je svoje lose igre na sljaci za ovu godinu ispucao. Gde god je igrao, igrao je osrednje ili lose. A mora ga negde porkenjati, ostala mu ova 250-ica koju trenutno igra i RG. Ako uzme ovo - a prilicne su sanse da hoce, bice on na RG pravi.
                Jedino sto je lud pa igra nedelju pred RG, ali s obzirom da skoro nigde 2 pobede nije uspeo da sveze na evropskoj sljaci svez je i spreman.
                Nisam bio siguran da li smatras da je za Novaka bolje polufinale sa Nadalom ili Kaiom.

                Comment


                • Mene zrijeb ne zanima, ako je na nivou i ako ga pritisak ne pojede zrijeb je nebitan.
                  sigpic

                  Comment


                  • Baš sam pisala Sandu, kako me ova nagađanja uopšte ne zanimaju... onoliko potencijalnih mina... mogu biti - a ne moraju. Možda me žreb malo više zanima čisto da razbijemo tu tenziju i famu oko potenciajlnoh portivnika, tako sutra krećemo u novu avanturu zvanu prognoze posle žreba... korak napred.
                    #tenzijaraste #idemooo #sveihistamburaj
                    Last edited by miloolja; 19-05-16, 19:28.
                    sigpic

                    Pablo Sandoval: A guy can change anything.. his face, his home, his family, his girlfriend, his religion, his God.
                    But there's one thing he can't change... he can't change his passion.

                    Comment


                    • Originally posted by Vladan View Post
                      Mene zrijeb ne zanima, ako je na nivou i ako ga pritisak ne pojede zrijeb je nebitan.
                      Generalno gledano da. Ali pritisak ce ga barem malo naceti tako da sto laksi protivnici budu, to bolje.
                      sigpic

                      Always somewhere Miss you where I've been I'll be back to love you again

                      U crnim rupama možeš ludo da se zezaš. Da lebdiš iznad zemlje. Da slušaš rock ´n´ roll.Dozivaš kišu.
                      Ili da mazneš neku lepu ribu. Samo je bezveze kada se probudiš….

                      Comment


                      • Stalno se pominju Novakovi pritisci... mnozina....jedan koji prave javnost, mediji i navijaci i drugi koji on sam sebi namece i pravi. Oba su potpuno ocekivana i normalna, pogotovu kada se imaju dve cinjenice u vidu: koliko zeli ovaj trofej, a koliko puta nije uspeo da ga osvoji.
                        Posle toliko iskustava u razlicitim situacijama na turu, ne mislim iskljucivo na French Openu, iskreno se nadam da ce iskljucivo sve zavisiti od njegove forme, mentalne stabilnosti i samih aspekata igre, da ce ga svi udarci sluziti.... odnosno da ovoga puta nece uticati kao prvo i najvaznije... vremenske neprilike i ono igranje meceva dva dana..
                        sto je postala neka tradicija.
                        Last edited by miloolja; 19-05-16, 20:07.
                        sigpic

                        Pablo Sandoval: A guy can change anything.. his face, his home, his family, his girlfriend, his religion, his God.
                        But there's one thing he can't change... he can't change his passion.

                        Comment


                        • Vladane,

                          Mene zrijeb i te kako zanima.

                          Ako je Novak u fenomenalnoj formi, zrijeb je nebitan. Ako je samo u odlicnoj, zrijeb je i te kako bitan. Razlika izmedju najboljeg i najgore zrijeba je ogromna. Najbolji zrijeb je finale protiv Nadala koji je izbacio Nishikorija i Marija. (Ne vjerujem da ce Vavrinka do polufina.) To se onda svodi na jedan mec koji Novak sigurno dobija ako nije vruc dan.

                          Najgori zrijeb je Nishikori, Nadal i Mari. U tom slucaju, Novak ima pune ruke posla.

                          Comment


                          • Novakovci moze pitanje? Mrsko mi citati baš sve prije napisano, mozda ste i odgovorili

                            Gdje bi više voljeli Rafu? U 1/2 ili finalu?
                            Ja kao Nadalov fan bi volio da se susretnu u 1/2, tj da je Roger u zrijebu prizeljkivao sam da se sastanu sto prije tj u 1/4.Prosle godine je Rafa trebao sto više mečeva i Novaka sto dalje u zrijebu.Ovaj put mislim da meč u 1/2 ne bi bio loš tj Rafa ima dovoljno mečeva u nogama, pristojnu formu i bitnije mu je sto prije igrat sa Novakom.Ako pobjedi Novaka u 1/2 nema šanse da ce ga iko u finalu pobjediti, ni Marej ni Vavrinka ni Kei.Ako bude mucio se u 1/4 i 1/2 finale ce biti tezi zalogaj.Da je to onaj stari Rafa, fizicki neprikosnoven, logicno bi bilo da se sa najtezim rivalom sastaje u finalu jer bi te "teze" polufinalne mečeve zapravo iskoristio da izbursi formu dodatno i ufati samopouzdanja, kao 2014 sa Marejem u 1/2.To više nije slučaj...
                            - 19 Grand Slams titles (84 titles)
                            - Most titles won on a single GS, Masters and ATP 500 (12 RG, 11 MC, 11 Barcelona)
                            - Winning 1 slam for 10 years in row (2005-2014)
                            - Clay slam (2010), Summer slam (2013), 2x Channel slams (2008,2010)
                            - Slams on 3 different surfaces in single year (2010), 2 slams on each surface
                            - The highest winning ratio on single surface (clay - 92%)
                            - Positive Grand Slam H2H with all big rivals
                            - Single and double gold medal winner (2008, 2016)

                            Comment


                            • Biće ovo kao Goranov Vimbldon
                              Novak ove godine uzima RG. Ne umem da objasnim najbolje taj osećaj ( ili predosećaj), ali čini mi se da je ova godina sada ili nikada.
                              Sazreo je i igrački i ljudski.
                              Pri tom , zna da čak i ako ne osvoji karijera i život idu dalje kao i prošle godine ( zato mislim da je pritisak manji nego pre), ali ljudski um je čudo.
                              Federer ne igra, te žreb može biti lakši ( opet psihičko rasterećenje jer izbegava Rafu u ranijim kolima).
                              Kao i pred mnoge GS koje je osvojio izgubio je "manji" turnir, i tu shvatio da je i on samo čovek i da su porazi sastavni deo života i da se iz poraza nauči mnogo više nego iz pobede.
                              Sem toga protivnicima je dao lažnu nadu, setimo se samo Sinsinatija i Mareja, pa osvajanja USO nakon toga
                              Novaka jedino Novak može da pobedi, ako me razumete

                              @topspinforehand Ja kao Novakov navijač navijam za finale Novak vs Rafa.
                              Last edited by Marija81; 19-05-16, 20:48.
                              Šampioni se ne stvaraju u teretanama. Šampioni se stvaraju od nečega što imaju duboko u sebi- želju, viziju i san. M.Ali
                              Ko sme taj može.Ko ne zna za strah taj ide napred.
                              "When the crowd is chanting Roger I hear Novak."

                              Comment


                              • Originally posted by NI View Post
                                Postoje i sada sanse za lako polufinale. Vavrinka da bude u njegovoj polovini i ispadne (prilicne sanse) a Nishikori i Nadal da budu kod Marija.

                                Najvaznije je:

                                a)
                                Da se izbjegne Nishikori u cetvrfinalu

                                b)
                                Da se izbjegne Nishikori u polufinalu

                                c)
                                Da se izbjegne Nadala u polufinalu

                                Ako se sve troje izbjegne, onda imamo idealan zrijeb.
                                Ukoliko mu dodje Stan u SF, nebitno ko mu je protivnik u QF, Novak osvaja RG. Ukoliko mu dodje u QF bilo ko osim Nisikorija a Nadal u SF, sanse za titulu su 50%. Ukoliko mu dodje Nisikori u QF i Nadal u SF, Clayray osvaja RG.

                                Comment

                                Working...
                                X