Announcement

Collapse
No announcement yet.

Nole, idi u peršun!

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Originally posted by NI View Post
    Kladionice danas daju 53% Novak (otisao je gore 2% od nedjelje), 17.7% Rafi i 15.3% Mariju. Svi ostali ispod 5%. Ko u takvoj situaciji moze tipovati na bilo koga drugog osim Novaka?
    Neko ko zna Novaka u dusu,a ima nas dosta na forumu Naravno da bi mi svi voleli da osvoji ovo on,vise nego bilo koji drugi turnir,ali plasim se da ce biti ista prica kao i uvek...Nikada ga nisam video ovako nervoznog,cak i kada je bio mladji.Da li je ta nervoza zato sto se blizi RG,a on nije zadovoljan formom ili jedva ceka da pocne turnir,to vec ne znam...Moje misljenje je da je pao u formi i da je taj pad poceo vec od Indijan Wellsa...

    Comment


    • Aaaa Đokinjio i Guginja
      E vrh je ovaj serijal sa Gugom

      Last edited by miloolja; 18-05-16, 23:16.
      sigpic

      Pablo Sandoval: A guy can change anything.. his face, his home, his family, his girlfriend, his religion, his God.
      But there's one thing he can't change... he can't change his passion.

      Comment


      • Originally posted by miloolja View Post
        Nažalost Vilander je već puno puta tipovao na Novaka i samo Mariji81 da odg ovde, kada sam već počela otvorala sam i ja RG temu, a epilog znate... tako da to ipak nema veze sa nama, ma koliko vodili računa i o najmanjoj sitnici ili uroku
        Ma tebi tada nije bio dan A Vladan je to sve fino "spomoću" natalne karte i pasulja izračunao da je sad' il' nikad'
        Naravno šalim se, nema to veze ni sa tim ko otvara ni sa mačkama, već samo sa Novakom i žrebom.
        Samo da mu se ne pogodi žreb kao prošle godine pa da u finalu bude kao izduvan balon, a stvari dodatno komplikuje i Rafina trenutna pozicija.
        Negde se nadam da će Rafa zapasti u donju polovinu, pa da napokon gledamo Noleta i Rafu u finalu RG.
        E, to bi bila poslastica za sve prave ljubitelje tenisa.
        Šampioni se ne stvaraju u teretanama. Šampioni se stvaraju od nečega što imaju duboko u sebi- želju, viziju i san. M.Ali
        Ko sme taj može.Ko ne zna za strah taj ide napred.
        "When the crowd is chanting Roger I hear Novak."

        Comment


        • Ma samo mi se ucinilo da si tamo na temi napisala da niko nije dosad od Novakovih otvarao French Open, pa zbog toga...inace kakvi ja da se merim i poredim sa Vladanom taj u Junajted privlaci sta pozeli, tako ne sumnjam da ce i Nolencetu, bar jednom. Guru. Vrac. Veliki Manitu.
          Last edited by miloolja; 19-05-16, 18:17.
          sigpic

          Pablo Sandoval: A guy can change anything.. his face, his home, his family, his girlfriend, his religion, his God.
          But there's one thing he can't change... he can't change his passion.

          Comment


          • @NI
            Hvala na odgovorima. Prezadovoljan sa situacijom da si makar malo veci optimista!

            Razvoj situacije na mastersima pre RG je po meni odlican. MC jeste pdbacio, ali uzevsi u obzir sve sto se dogodili od pocetka godine do tada na terenu a i van njega sto ga je dodatno trosilo, bio je ocekivan splet okolnosti.
            Situacija u kojoj Nisikori, Nadal i Marej misle da imaju dobre sanse da pobede Novaka na RG, njemu smanjuje pritisak i olaksava eventualne duele na RG. Medijski pritisak ce biti manji sto moze biti samo pozitivno. Ono sto je meni najvaznije je da je on pokazao da kada ima fokus i zelju (Nisikori i Nadal), jedva da mu mogu uzeti set. Ta mogucnost da on na nekom mecu ili sto je najvaznije u toku meca podigne igru na visi nivo, podseca me na NITRO - iz igrice Need for speed. On je cuvanje energije i pritiskom na Nitro dugme, usavrsio do maksimuma, tako da dobija meceve sa mnogo manje potrosene energije, sto je za njega u ovom trenutku karijere najvaznije. Jos kao bonus daje sliku protivnicima da nije u nekoj formi, pa oni pomisle da ga mogu pobediti, sto ih dovodi na led i proklizaju. Po meni neko od gore 3 pomenuta igraca ga moze dobiti, ali samo pod uslovom da zaredjaju u zrebu sva trojca. U varijanti da nisu poredjani u njegovom zrebu od QF preko SF i F mislim da nemaju neku veliku sansu. Kao potencijalnu minu bih dodao Wawrinku, iako nije u nekoj formi trenutno, ne treba ga podceniti, mada ja mislim da on puca ove sezone na USO, kada ce vodeci igraci biti iscrpljeni.
            Sto se tice zreba, imam jednu zelju, a to je da Nadal bude u polovini kod Mareja. I naravno da Novak zavrsi svoj SF mec u petak.
            Mislim da ce biti uizuzetno zanimljim zreb kao i turnir a najvise zelim da vidim ko ce pobediti u mecu Novak Nitro Djokovic - Novak Djokovic.
            IDEMOOOOOOOO !!!!!!!!!!!!

            Comment


            • orao,

              To sto ti pises je optimisticko gledanje na stvari.

              Mari poslije Rima moze da kaze: "Imam sansi ako je Novak umoran i ako je jako vlazna sljaka tako da je Novakovo kretanje ograniceno. Uz to, na Novaka je veliki pritisak."

              Nadal moze da kaze: "Blizu sam. Ako bude vruc dan, bicu i blize. Jos ako bude umoran, imacu sansi. Plus, pritisak mora da utice na Novakovu igru."

              Nishikori moze da kaze: "Prije meca nisam znao da mogu da igram tako dobro. D sam zano i vise vejrovao u sebe, dobio bih. Pristisak mora da utice na Novaka."

              Znas kako je Vavrinka rekao prosle godine: "Imam igru, on je umoran i pod vecim pritiskom je nego ja."

              Sve u svemu, Novak je favorit, ni manji ni veci nego prosle godine barem po kladionicama. To iznenadjuje jer je konkurencija jaca ove godine. To opet znaci da se i Novak smatra jacim ove godine. Na kraju ce da odluci splet okolnosti:

              1.
              Zrijeb.

              2.
              Vremenski uslovi.

              3.
              Da li ce neki od njegovih protivnika uspjeti da izvuce maksimum iz sebe kao Vavrinka prosle godine?

              4.
              I najvaznije, da li ce Novak uspjeti da izvuce maksimum iz sebe, kako sto je izvukao u Uimbldonu prosle godine?
              Last edited by NI; 19-05-16, 07:41.

              Comment


              • Originally posted by miloolja View Post
                Nažalost Vilander je već puno puta tipovao na Novaka i samo Mariji81 da odg ovde, kada sam već počela otvorala sam i ja RG temu, a epilog znate... tako da to ipak nema veze sa nama, ma koliko vodili računa i o najmanjoj sitnici ili uroku
                Ovo nije tačno. NI je glavni krivac zašto Novak nije osvojio RG prošle godine, poslao je sve crne mačke u Paris da izbaksuziraju.

                Nishikori nije ozbiljna prijetnja na 3 seta u RG.

                Comment


                • NI
                  Slazem se.... jesam po tebi optimista, ali mislim da nemam razloga da ne budem optimista, koliki optimista, veci ili manji, nije ni vazno.... e sad da li ce Novak osvojiti RG niko nezna.... zreb je mozda najbitniji.... ako bude imao svu trojcu.... bice pakleno tesko, ali ne i nemoguce osvojiti.... ako ne budu sva trojca.... onda mu po meni rapidno rastu sanse.... zato i imam samo "jednu" zelju .... da Rafa bude kod Mareja... onda je 50% posla obavljeno....

                  Comment


                  • Originally posted by notorious View Post
                    Ovo nije tačno. NI je glavni krivac zašto Novak nije osvojio RG prošle godine, poslao je sve crne mačke u Paris da izbaksuziraju.

                    Nishikori nije ozbiljna prijetnja na 3 seta u RG.
                    pu pu

                    Comment


                    • Mislim da se slazemo svoi da je Novka sam sebi najveca pretnja. On mora da pobedi sopstvene demone i da se izbori sam sa sobom i pritiskom (koji dobrim delom i sam sebi namece) .... Ako mu to podje za rukom, onda je pobednik ovogodisnjeg RG vrlo izestan.
                      sigpic

                      Always somewhere Miss you where I've been I'll be back to love you again

                      U crnim rupama možeš ludo da se zezaš. Da lebdiš iznad zemlje. Da slušaš rock ´n´ roll.Dozivaš kišu.
                      Ili da mazneš neku lepu ribu. Samo je bezveze kada se probudiš….

                      Comment


                      • Ako Novak bude igrao 100% u mecevima protiv najjacih ( Nadal, Marej, Vavrinka)
                        onda nece biti problema. Protiv slabijih moze malo opustenije, s tim da podize nivo igre po potrebi. Samo nek on bude zdrav i nek uziva na terenu i nema frke.

                        Ipak, moram reci ovo, a vezano je za zadnje finale RG, nesto sto mi je i danas pomalo nejasno, u sto nisam siguran. Radi se o sljedecem (volio bih da cujem i tudja misljenja) Naime, da li je Vavrinka pobijeio zato sto je, kaoi sto svi znamo, odigrao ne 100% nego 120%....odigrao je mec zivota kakav nije odigrao nikad prije, a vjerovatno nece vise nikada. Novak nije dao sve od sebe. E sad, pitam : i da je Nole igrao svoj najbolji tenis da li bi to bilo dovoljno protiv onakvog Vavrinke, koji je igrao ko lud, kao u transu?
                        Je li Nole zaista bio toliko nemocan da je izgubio 3 seta zaredom?
                        Ja mislim da je odlucila igra Vavrinke koji je crtao po terenu, non-stop pogadjao linije i uglove....ono kad ti sve ide ni sam ne znas kako. Bas me interesuje sta drugi misle o tom mecu i nadam se da da ni Vavrinka, ni Nadal ni niko nece prevazici svoje mogucnosti u mecu protiv Novaka.
                        Pozdrav svima

                        Comment


                        • Originally posted by Sanimir View Post
                          Ako Novak bude igrao 100% u mecevima protiv najjacih ( Nadal, Marej, Vavrinka)
                          onda nece biti problema. Protiv slabijih moze malo opustenije, s tim da podize nivo igre po potrebi. Samo nek on bude zdrav i nek uziva na terenu i nema frke.

                          Ipak, moram reci ovo, a vezano je za zadnje finale RG, nesto sto mi je i danas pomalo nejasno, u sto nisam siguran. Radi se o sljedecem (volio bih da cujem i tudja misljenja) Naime, da li je Vavrinka pobijeio zato sto je, kaoi sto svi znamo, odigrao ne 100% nego 120%....odigrao je mec zivota kakav nije odigrao nikad prije, a vjerovatno nece vise nikada. Novak nije dao sve od sebe. E sad, pitam : i da je Nole igrao svoj najbolji tenis da li bi to bilo dovoljno protiv onakvog Vavrinke, koji je igrao ko lud, kao u transu?
                          Je li Nole zaista bio toliko nemocan da je izgubio 3 seta zaredom?
                          Ja mislim da je odlucila igra Vavrinke koji je crtao po terenu, non-stop pogadjao linije i uglove....ono kad ti sve ide ni sam ne znas kako. Bas me interesuje sta drugi misle o tom mecu i nadam se da da ni Vavrinka, ni Nadal ni niko nece prevazici svoje mogucnosti u mecu protiv Novaka.
                          Pozdrav svima
                          Prvo, dobro dosao posto vidim da si nov. Drugo, o ovoj temi je dosta pisano. Moj stav je poznat. Vavrinka je odigrao mec na visokom nivou ali ni to ne bi bilo dovoljno da je Novak bio na svom nivou. Razlog? Po meni vrlo jednostavan. Nije imao dan odmora za razliku od Stana, plus teski mecevi sa Nadalom, psihicki pre svega posto je to bila prva pobeda na Nadalom na RG, i fizicki iscrpljujuci mec sa Marejem. Preslikana situacija sa ovogodisnjeg Rima. Novak je jednostavno ostao bez gasa nakon sto je osvojio 1.set. Nije bio u stanju da podigne nivo igre a Stan je bio dobar, konstantan i nije padao u igri sto ima obicaj da radi. Novak nekako nema srece sa tim RG od kada je postao No.1.
                          2011 izgubio je sa 3:1 od Federera sa tim da je zadnji set igran u polumraku a on ionako ima problem sa vidom.
                          2012 mec zbog kise prekinut kad je bio u naletu i nastavljen sutra.
                          2013 famozno pecanje na mrezi, ponovio tad i sigurno nikad vise.
                          2014 povracanje na terenu zbog suncanice
                          2015 nije imao dan odmora pre finala.
                          Videcemo sta ce ga snaci ove godine.

                          Comment


                          • Originally posted by skeptik View Post
                            Prvo, dobro dosao posto vidim da si nov. Drugo, o ovoj temi je dosta pisano. Moj stav je poznat. Vavrinka je odigrao mec na visokom nivou ali ni to ne bi bilo dovoljno da je Novak bio na svom nivou. Razlog? Po meni vrlo jednostavan. Nije imao dan odmora za razliku od Stana, plus teski mecevi sa Nadalom, psihicki pre svega posto je to bila prva pobeda na Nadalom na RG, i fizicki iscrpljujuci mec sa Marejem. Preslikana situacija sa ovogodisnjeg Rima. Novak je jednostavno ostao bez gasa nakon sto je osvojio 1.set. Nije bio u stanju da podigne nivo igre a Stan je bio dobar, konstantan i nije padao u igri sto ima obicaj da radi. Novak nekako nema srece sa tim RG od kada je postao No.1.
                            2011 izgubio je sa 3:1 od Federera sa tim da je zadnji set igran u polumraku a on ionako ima problem sa vidom.
                            2012 mec zbog kise prekinut kad je bio u naletu i nastavljen sutra.
                            2013 famozno pecanje na mrezi, ponovio tad i sigurno nikad vise.
                            2014 povracanje na terenu zbog suncanice
                            2015 nije imao dan odmora pre finala.
                            Videcemo sta ce ga snaci ove godine.
                            Hvala na dobrodoslici i na komentaru.
                            Nista, onda nadam se da ce Nole imati vise srece, ali nadam se i da ce dati svoj maksimum bez obzira na sve. Nadam se da ce ginuti za svaku loptu, za svaki poen, bez cekanja da protivnik padne u igri. Ovo mu je jedan od zivotnih ciljeva i MORA se boriti kao nikad do sada pa ako i ne daj Boze ne uspije niko mu nece zamjeriti.
                            Kako god, nek mu je sa srecom, nek je Bog na njegovoj strani i da nas obraduje kao toliko puta do sada, ovaj put jo vise. IDEMOOOOOOOOOO!!

                            Comment


                            • Originally posted by Sanimir View Post
                              Naime, da li je Vavrinka pobijeio zato sto je, kaoi sto svi znamo, odigrao ne 100% nego 120%....odigrao je mec zivota kakav nije odigrao nikad prije, a vjerovatno nece vise nikada. Novak nije dao sve od sebe. E sad, pitam : i da je Nole igrao svoj najbolji tenis da li bi to bilo dovoljno protiv onakvog Vavrinke, koji je igrao ko lud, kao u transu?

                              Je li Nole zaista bio toliko nemocan da je izgubio 3 seta zaredom?

                              Ja mislim da je odlucila igra Vavrinke koji je crtao po terenu, non-stop pogadjao linije i uglove....ono kad ti sve ide ni sam ne znas kako. Bas me interesuje sta drugi misle o tom mecu i nadam se da da ni Vavrinka, ni Nadal ni niko nece prevazici svoje mogucnosti u mecu protiv Novaka.
                              Pozdrav svima
                              Prosle godine, Novak ne bi dobio Vavrinku i da je igrao najbolje sto moze. Razlog? Novak je znao da Stan ima strasnu ofanzivu i bio je spreman na to. No Vavrinka je njega dobio defanzivom. Defanzivno, Vavrinka je odigrao mec zivota. Novak nije bio spreman za to.

                              Medjutim, ne sumnjam da je u zadnjih 12 mjeseci Novak poradio na problemima koje mu je Vavrinka defanzivno zadavao. Ako bi se sreli ponovo, cak i u manje vise istim okolnostima, sa umornim Novakom i razigranim Vavrinkom, kladio bih se da ce Novak pobijediti.
                              Last edited by NI; 19-05-16, 12:48.

                              Comment


                              • Originally posted by Sandugp View Post
                                Mislim da se slazemo svoi da je Novka sam sebi najveca pretnja. On mora da pobedi sopstvene demone i da se izbori sam sa sobom i pritiskom (koji dobrim delom i sam sebi namece) .... Ako mu to podje za rukom, onda je pobednik ovogodisnjeg RG vrlo izestan.
                                To je i po meni od velike vaznosti, jos malo srece, da se poklope neke kockice i tada nije vazan ni zreb ni crne macke

                                Videcemo, mozemo samo da mu pozelimo srecu, da bude spreman fizicki i psihicki,i nadamo da ce izaci na dobro.
                                Navijaci su spremni za RG, uz Noleta svi, idemooo
                                Last edited by Pertla; 19-05-16, 14:06.
                                sigpicFokus Nole i ne zaboravi- u pertle... idemo Noleeeeeeeeeee

                                ''Na jedno uho ne čujem ništa, a na drugo sve. Zato slušam samo one koji mi priđu sa prave strane...

                                Comment

                                Working...
                                X