Announcement

Collapse
No announcement yet.

Nole, idi u peršun!

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Originally posted by pecaros View Post
    Jednom brodić, drugom Vimbldon, jednom Brizbejn, drugom AO, jednom opet brodić, dalje nastavite sami.
    O tome pričam svo vreme.

    Comment


    • Originally posted by goku View Post
      O tome pričam svo vreme.
      Nemam vremena trenutno a i baterija mi puca. Sutra kada se glave ohlade, zabacicu neku.
      sigpic

      Comment


      • nek i deda uzme jedan

        Comment


        • Sandu,

          Sad da ti kazem zasto mislim da su velike sanse da Novak nikada vise nece izgubiti od Federera.

          1.
          Federer je igrao fantasticno u prvom setu, 18/15 vineri/neiznudjene. To je samo za sebe nevjerovatno. Od svih poena koje je dobio 50% posto su bili vineri. Tome valja dodati da je i Novak bio solidan 8/9 su vineri/neiznudjene. To je posljedica strasnog Federerovg inteziteta. Federer je imao superiornost 1.30.

          Svejedno, Novak je dosao do 2 BL i ozbiljno je ugrozavao Federerov servis u dva gema.

          Jednako vazno, Federer je imao tek 4/8 (50%) u izlascima na mrezu a Novak 2/4 (50%) dakle jednaki.

          A pogledaj drugi set, koji je Novak igrao puseci se zbog toga sto je olako izgubio servis u prvom. Federerovi V/NE 19/20. Novakovi 11/13. Manje vise jednaki i pored Novakovih gluposti u 11. gemu. Novak ima superiornost od 1.098 (u setu koji je izgubio).

          Izlasci na mrezu, Federer ima 5/13 (38%), to je skoro pa srljanje a Novak 1/2 (50%).

          2.
          U Shangaju smo znali da je igra na mrezi presudila. Ovdje nije. Vec u provom gemu je Novak odigrao lob i dobio poen. I Federer je odmah morao da se odmakne od mreze. Sa odmicanjem, bilo je lakse odigrati pasining udrace. Lob ce jos koji put zadati glavobolju Federeru. Taj problem je rijesen.

          3.
          Sledeca igra je bila dosta prisutna u prva 2-3 gema. Razmjene po FH Novak na BH Federer. Federer se pokusava izvuci na FH stranu a Novak igra insajdaut. A onda Novak igra jaki FH u Federovu FH stranu i Federer malo zakasni pa posalje loptu u mrezu. Sve je izgledalo pod kontrolom. tada je goku napisao da ne vidi kako Federer moze dobiti.

          4.
          Ali onda Novak propusta dvije BL-te. I odmah ide nervoza. Ona se u prvom redu ogleda sto nedovoljno jako igra FH, a nije dovoljno samouvjeren poslije Berdiha da gadja linije.

          5.
          Prvi brejk je Federer dobio zahvaljujuci BH slajzovima. Iza toga oni nisu bili efikasni. Novak nije vise odgovarao plitkim BH top spinom nego dubokim BH slajzom. Kao sto treba da radi.

          6.
          Poslije dva strasna Federerove BH vinera, odigrao je duboki BH i problem je bio rijesen.

          7.
          Hocu reci da Novak ima odgovor za sve ili gotvo sve. (Nema za ‘wide’ servis) I cim Federeru padne intezitet, miksovanje nije ni priblizno dovoljno samo za sebe. Odmah se pokaze da zapravo nema pouzdanog plana.

          Naravno, da bi pobijedio Novak treba da bude u formi jednakoj Federerovoj. Nadam se da ce do kraja karijere biti.

          Comment


          • I pored svega toga sto si ti naveo opet ce da gubi, zivi bili pa videli. Jer jednostavno njihovi mecevi idu u jednom smeru, tj po jednom sablonu, a to je otprilike ovaj: Federer drzi svoje servis gemove, kako tako ali ih drzi suocava se sa bp sa djusovima i slicno ali opet ih drzi. Dok Novak sigurnije drzi svoje dok mu ne dodje jedan DEBILAN gem u setu. A taka gem mu UVEK DODJE OBAVEZNO TO JE NOVI ZAKON FIZIKE DA TAKAV GEM MORA DA MU DODJE JEDNOM U SETU. I zbog toga Novak izgubi set u kom je igracki bio bolji. Drugi ode po slicnom sablonu i to je to...
            Nevezano za taktiku, varijacije i Novakov odgovor na Federerove mogucnosti. Kada mu dodje takav gem on se pretvara u ORANGUTANA koji izbaci u aut ili mrezu sve zivo i mrtvo, koji ne moze prvi servis da pogodi pa da mu zivot od toga zavisi, koji gubi balans,, koji se slabije krece, koji bira po pravilu pogresne udarce. I to matori profesor (doktor za preslisavanje) po pravilu vesto koristi...
            sigpic

            Always somewhere Miss you where I've been I'll be back to love you again

            U crnim rupama možeš ludo da se zezaš. Da lebdiš iznad zemlje. Da slušaš rock ´n´ roll.Dozivaš kišu.
            Ili da mazneš neku lepu ribu. Samo je bezveze kada se probudiš….

            Comment


            • Originally posted by Sandugp View Post
              I pored svega toga sto si ti naveo opet ce da gubi, zivi bili pa videli. Jer jednostavno njihovi mecevi idu u jednom smeru, tj po jednom sablonu, a to je otprilike ovaj: Federer drzi svoje servis gemove, kako tako ali ih drzi suocava se sa bp sa djusovima i slicno ali opet ih drzi. Dok Novak sigurnije drzi svoje dok mu ne dodje jedan DEBILAN gem u setu. A taka gem mu UVEK DODJE OBAVEZNO TO JE NOVI ZAKON FIZIKE DA TAKAV GEM MORA DA MU DODJE JEDNOM U SETU. I zbog toga Novak izgubi set u kom je igracki bio bolji. Drugi ode po slicnom sablonu i to je to...
              Nevezano za taktiku, varijacije i Novakov odgovor na Federerove mogucnosti. Kada mu dodje takav gem on se pretvara u ORANGUTANA koji izbaci u aut ili mrezu sve zivo i mrtvo, koji ne moze prvi servis da pogodi pa da mu zivot od toga zavisi, koji gubi balans,, koji se slabije krece, koji bira po pravilu pogresne udarce. I to matori profesor (doktor za preslisavanje) po pravilu vesto koristi...
              Isto sam napisao prije meca.

              Tesko pitanje:
              Spoiler
              Zasto tako nije bilo u Uimbldonu?

              Comment


              • Bilo je kako nije. Jel prvi set izgubio zbog gluposti u TB jel cetvrti izgubio 2 takva gema?
                Doduse drugi i treci je odigrao bez takvih oscilacija, ali slem je druga prica. Prevashodno jer pre meca Federer ZNA da mora 3 seta da uzme i to mu automatski stvara malo veci pritisak. Dok je Djokan rastereceniji. A drugo i trava je u pitanju i tu Novakov serivs koliko god bio losiji od Federerovog moze da moze da ga drzi u egalu.
                sigpic

                Always somewhere Miss you where I've been I'll be back to love you again

                U crnim rupama možeš ludo da se zezaš. Da lebdiš iznad zemlje. Da slušaš rock ´n´ roll.Dozivaš kišu.
                Ili da mazneš neku lepu ribu. Samo je bezveze kada se probudiš….

                Comment


                • Originally posted by Sandugp View Post
                  Bilo je kako nije. Jel prvi set izgubio zbog gluposti u TB jel cetvrti izgubio 2 takva gema?
                  Doduse drugi i treci je odigrao bez takvih oscilacija, ali slem je druga prica. Prevashodno jer pre meca Federer ZNA da mora 3 seta da uzme i to mu automatski stvara malo veci pritisak. Dok je Djokan rastereceniji. A drugo i trava je u pitanju i tu Novakov serivs koliko god bio losiji od Federerovog moze da moze da ga drzi u egalu.
                  U TB odlucuje poen, najvise dva. Prije toga odlucuje cijeli gem. Slozicemo se da je to razlika.

                  Moj sud je da je Novak pravio gluposti samo u 4. setu u Uimbldonu.

                  Ali dobro, dao si mi odgovor. Rodzer ne moze vise da igra slemove.

                  Comment


                  • Originally posted by NI View Post
                    U TB odlucuje poen, najvise dva. Prije toga odlucuje cijeli gem. Slozicemo se da je to razlika.

                    Moj sud je da je Novak pravio gluposti samo u 4. setu u Uimbldonu.

                    Ali dobro, dao si mi odgovor. Rodzer ne moze vise da igra slemove.
                    Ma za slemove se ja ne cimam, ALI tesko ce se oni vise i sastati na slemovima eventualno jos jednom ili dva puta. Ja se nerviram zbog H2H
                    sigpic

                    Always somewhere Miss you where I've been I'll be back to love you again

                    U crnim rupama možeš ludo da se zezaš. Da lebdiš iznad zemlje. Da slušaš rock ´n´ roll.Dozivaš kišu.
                    Ili da mazneš neku lepu ribu. Samo je bezveze kada se probudiš….

                    Comment


                    • Originally posted by Sandugp View Post
                      Ma za slemove se ja ne cimam, ALI tesko ce se oni vise i sastati na slemovima eventualno jos jednom ili dva puta. Ja se nerviram zbog H2H
                      A ja se vise nerviram zbog postotka na hardu. Sad je rodzer opet prvi.

                      I nerviram se sto je novak izgubio finale. Cini mi se da je ovo tek drugo finale od USO 2013.

                      Comment


                      • "Maybe just a couple out of the seven I have had some chances to really get in the point on a second serve or something like that. Everything else was an ace or service winner, so while I did my best, I thought I tried to hang in there. Mentally I didn't want to let it go and it was unfortunate in the end."
                        Last edited by Maxx-a; 01-03-15, 06:57.
                        Similis simili gaudet

                        Comment


                        • Originally posted by NI View Post
                          A ja se vise nerviram zbog postotka na hardu. Sad je rodzer opet prvi.

                          I nerviram se sto je novak izgubio finale. Cini mi se da je ovo tek drugo finale od USO 2013.
                          To je to: h2h i postotak na hardu, dve realne štete današnjeg meča i ništa drugo. Mislim da će po postotku na hardu Novak ipak biti najbolji ikada, ali za h2h mrka kapa, ovo danas je bio poslednji ekser.

                          Comment


                          • Originally posted by NI View Post
                            Sandu,

                            Sad da ti kazem zasto mislim da su velike sanse da Novak nikada vise nece izgubiti od Federera.

                            1.
                            Federer je igrao fantasticno u prvom setu, 18/15 vineri/neiznudjene. To je samo za sebe nevjerovatno. Od svih poena koje je dobio 50% posto su bili vineri. Tome valja dodati da je i Novak bio solidan 8/9 su vineri/neiznudjene. To je posljedica strasnog Federerovg inteziteta. Federer je imao superiornost 1.30.

                            Svejedno, Novak je dosao do 2 BL i ozbiljno je ugrozavao Federerov servis u dva gema.

                            Jednako vazno, Federer je imao tek 4/8 (50%) u izlascima na mrezu a Novak 2/4 (50%) dakle jednaki.

                            A pogledaj drugi set, koji je Novak igrao puseci se zbog toga sto je olako izgubio servis u prvom. Federerovi V/NE 19/20. Novakovi 11/13. Manje vise jednaki i pored Novakovih gluposti u 11. gemu. Novak ima superiornost od 1.098 (u setu koji je izgubio).

                            Izlasci na mrezu, Federer ima 5/13 (38%), to je skoro pa srljanje a Novak 1/2 (50%).

                            2.
                            U Shangaju smo znali da je igra na mrezi presudila. Ovdje nije. Vec u provom gemu je Novak odigrao lob i dobio poen. I Federer je odmah morao da se odmakne od mreze. Sa odmicanjem, bilo je lakse odigrati pasining udrace. Lob ce jos koji put zadati glavobolju Federeru. Taj problem je rijesen.

                            3.
                            Sledeca igra je bila dosta prisutna u prva 2-3 gema. Razmjene po FH Novak na BH Federer. Federer se pokusava izvuci na FH stranu a Novak igra insajdaut. A onda Novak igra jaki FH u Federovu FH stranu i Federer malo zakasni pa posalje loptu u mrezu. Sve je izgledalo pod kontrolom. tada je goku napisao da ne vidi kako Federer moze dobiti.

                            4.
                            Ali onda Novak propusta dvije BL-te. I odmah ide nervoza. Ona se u prvom redu ogleda sto nedovoljno jako igra FH, a nije dovoljno samouvjeren poslije Berdiha da gadja linije.

                            5.
                            Prvi brejk je Federer dobio zahvaljujuci BH slajzovima. Iza toga oni nisu bili efikasni. Novak nije vise odgovarao plitkim BH top spinom nego dubokim BH slajzom. Kao sto treba da radi.

                            6.
                            Poslije dva strasna Federerove BH vinera, odigrao je duboki BH i problem je bio rijesen.

                            7.
                            Hocu reci da Novak ima odgovor za sve ili gotvo sve. (Nema za ‘wide’ servis) I cim Federeru padne intezitet, miksovanje nije ni priblizno dovoljno samo za sebe. Odmah se pokaze da zapravo nema pouzdanog plana.

                            Naravno, da bi pobijedio Novak treba da bude u formi jednakoj Federerovoj. Nadam se da ce do kraja karijere biti.
                            Samo kratko NI...
                            Mislio sam da ce Novak ranije puci ali nije... 7bl od toga 6 spasava servisom... nema dalje. Da ne pominjem onu frljoku u cosku iz odbrane ...
                            Jednistavno Novak nije imao srece dok FED jeste ... Inace bi u 3 setu bio samleven.

                            Послато са SM-N9005 уз помоћ Тапатока

                            Comment


                            • Originally posted by cacanin View Post
                              Samo kratko NI...
                              Mislio sam da ce Novak ranije puci ali nije... 7bl od toga 6 spasava servisom... nema dalje. Da ne pominjem onu frljoku u cosku iz odbrane ...
                              Jednistavno Novak nije imao srece dok FED jeste ... Inace bi u 3 setu bio samleven.

                              Послато са SM-N9005 уз помоћ Тапатока
                              I ja sam mislio da ce novak puci u prva cetiri gema drugog seta. Nije. Federer je imao par puta srece, ali nista spektakularno. Dobri servis na BL-tama nisu sreca.
                              Last edited by NI; 28-02-15, 22:15.

                              Comment


                              • Originally posted by NI View Post
                                I ja sam mislio da ce novak puci u prva cetiri gema drugog seta. Nije. Federer je imao par puta srece, ali nista spektakularno. Dobri servis na BL-tama nisu sreca.
                                Ma jesu sreca as udarci... sreca su i dva druga servisa na BL oba linije jedan sumljiv...

                                Послато са SM-N9005 уз помоћ Тапатока

                                Comment

                                Working...
                                X