Announcement

Collapse
No announcement yet.

Nole, idi u peršun!

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Originally posted by orao View Post
    NI,
    ipak se cini se moje razmisljanje da je SF bilo mentalno ubijanje protivnika i da ce verovatno tako biti u F pokazalo kao dosta tacno, ne naravno 100%. Nole je i Stana i Mareja ubio u pojam. Ovo je po meni definitivno taktika BB. Da li je dobra ili losa vreme ce pokazati. Mozda ne treba suditi samo po AO.

    Price o glumatanju smatram izmisljotinom. Da je bar zatrazio MTO pa i da imamo oko cega da diskutujemo, ovako jedino sto se moze reci da je mozda glumio da vise pati nego sto je stvarno patio.

    Po meni je on fizicki patio i imao krizu, sto se nazalost ponovilo kao i u mnogim SF i F na Slemovima u poslednjih neznam ni ja koliko puta. Zasto je to tako ja stvarno neznam, bolest, neadekvatne pripreme, ko zna sta jos po nesto moze da utice. Ali ono sto je mene zadivilo je da je on tako brzo izassao iz te krize. Protiv Nadala (gde su fizicki najzahtevniji mecevi) te krize su trajale mnogo duze i Nadal je to olako pretvarao u dobijeni set. U SF i F to je mnogo krace trajalo, sto me stvarno odusevilo.

    Po meni Marej moze da zali sto nije u 3 setu napravio dupli brejk i otisao na pauzu, verovatno bi sa duplim brejkom uzeo taj set, a onda ko zna sta bi bilo do kraja meca. Medjutim Novak ispaljuje par sjajnih udaraca i spasava ZIVU GLAVU. Marej verovatno ocekujuci duze trajanje te fizicke krize posle pauze na 2:1 u 3 setu ulazi malo opustenije i krece CUNAMI sa druge strane. On nema pojma sta ga je snaslo jer je posle te pauze osvojio JEDAN GEM. To sto se sam zajebao, a pokusao na drugog svali krivicu, je savrseno njegov problem i moze da udara glavom u zid. Napisao sam da Novak treba da iskoristi njegovu napaljenost i da mu ubaci crva koji ce da ga sagori i da ne zna sta ga je snaslo. Tako je i bilo...

    U nekoj emisiji o teniskoj 2014 i konkretno MC 2014 kada su pitali Federera kako je reagovao u SF na Novakovu povredu, on je izjavio da mu je u tome pomoglo njegovo visegodisnje iskustvo... Inace kada vec pisemo o Novakovoj fizickoj spremi, Federer ima jednu veliku prednost u mecevima sa Novakom... kada su duzi poeni i budu fizicki, tu se vidi da Federeru treba mnogo malo vremena da dodje sebi, a Novak dise na skrge i treba mu pauza od preko 25 sekundi izmedju poena da bi dosao sebi. Kako to ima sa ostalim igracima osim sa njim, Federer ispali servis posle 15-tak sekundi i ubije ga u pojam, dovoljno da ne vrati servis ili bude kraca lopta koju pretvori u viner, tu je Federer majstor.... i oduvek me to nerviralo... jer navijam za Novaka...

    Sto se tice prvog servisa mislim da ce on generalno biti super do QF eventualno SF, ali da u SF ili F Slemova nema od toga nista bar ne u bliskoj buducnosti, ali ocekujem da ce se na tome raditi jer ce zahvaljujuci tome dobijati brdo lakih poena na svoj servis i tako vrsiti indirektan pritisak na protivnikov servis. U pocetnim kolima kada igra sa znatno slabijim igracima, manje se trosi i moze da servira koncentrisano i precizno, ali cim je neki fizicki tezi mec i zahtevniji sto se tice taktike itd. ne treba ocekivati nista posebno, bar za sada.

    Jos jednom NOLE SVAKA CAST!!!!!!!!!!!!!!!!
    Novak je najmanje dva puta imo fizicku krizu jucer. Ipak neki djelovi njegovog govora tijela su bili glumljenje.

    Sve skupa, to je bilo bitno blize nego izgleda. Pri rezultatu 1:1, 2:0 za Marija, definitvno je izgledalo da ce se moji strahovi ostvariti. Ali od tog trenutka je bilo 6:1, 6:0

    Skracivanje pauze medju poenima otezava Novaku da dodje do vazduha. To je jasno. Medjutim, u odnosu na RG prosle i pretprosle godine, na ovom AO su poteskoce dolazile ranije. To je znak nedovoljne pripremljenosti. I Novak sam je to pripisao virozi/gripi. No nadam se da ce sada posvetiti neophodnu paznju kondicionom trening.

    Novak je jucer pobijedio kao velik sampion.
    Last edited by NI; 02-02-15, 08:54.

    Comment


    • Niko mi nije odgovorio zašto nije bilo kondicionog trenera u boksu?

      Comment


      • Originally posted by Weltschmerz View Post
        Niko mi nije odgovorio zašto nije bilo kondicionog trenera u boksu?
        Niko ne zna odgovor.

        Comment


        • Originally posted by NI View Post
          To je ono sto ja zovem (neprecizno) Simon igrom. Novak je odlican u tome, ali on ima i bolje alternative.

          Zato sam rekao da je najbolji u istoriji.

          Igra ofanzivno skoro jednako dobro kao Federer. Medju najboljim je serverima na turu. Najbolje returnira. Igra smaranje skor jedanko dobro kao Mari i Simon. A ima i igru koja se zove "svjetski rekord" i koju stalno usavrsava. Ko moze da se poredi sa time.

          Mari nije znao sto ga je snaslo. Treba mu razlicita taktika zasvaku od 3-4 Novakove alternative.
          Masta radi svasta/sad mogu da joj pustim na volju/.
          Vizualizovati svaki potez od A-S, ako krene "vako"-ok, ako ne-onda"nako".
          To je Nole-stvarnost, na sve u trenu resenje/a,b,c/-viskokomisaona igra/ko sah/
          Kas se "zveknemo", to boli minut ili vise-remetilacki faktor prodje i idemo dalje. Tako svakoga strefi-brze ili krace/prosto kriza dodje i ode/.
          Ako ne radi prva serva, druga radi i ...- i tako vazda Nole ko "singerica"
          Pobedjuje tako, sto protivniku omoguci da nadje nacin da lakse izgubi


          Spoiler
          Ne zanam sta sam hteo -pa ajde da kazem
          Last edited by jovan; 02-02-15, 07:48.
          * Telo je slabo, ali je duh krepak, zato ga treba svakodnevno održavati. *

          Comment


          • Originally posted by Weltschmerz View Post
            Niko mi nije odgovorio zašto nije bilo kondicionog trenera u boksu?
            Čudno u svakom slučaju pogotovu što je GG uvek sa njim... ali verovatno neka viša sila, videćemo.

            Drugo, dosta prepucavanja, preći ćete granicu, ako već niste. Morate da shvatitte da Novak nije svima izašao iz oka, niti je brat najrođeniji, ima nas mnogo ovde i svi smo različiti, a što pre prihvatite tu različitost mišljanja, pa i kritikovanja idola, manje ćemo da se svađamo (vi i ja). Kao da nije dosta prepucavanj i tenzija sa "drugim štabovima".
            Uživajte, aman..imate razlog veliki x5
            Last edited by miloolja; 02-02-15, 08:05.
            sigpic

            Pablo Sandoval: A guy can change anything.. his face, his home, his family, his girlfriend, his religion, his God.
            But there's one thing he can't change... he can't change his passion.

            Comment


            • NOVAK DJOKOVIC
              8 GS
              5 AO

              Eto me ljudi moji Obecala sam samoj sebi da necu za dan finala uopste ulaziti na forum (ali ko kaze da zurka ne moze da traje vise dana, pa ovo je GS!! )))
              Za analize nam je zaduzen NI (+ jos nekoliko strucnijih ljudi), ne bih da se petljam, samo da podelim sa vama moje utiske i ovaj mnogo lijep osjecaj srece i radosti za koji sam zahvalna (po koji put?) Novaku Djokovicu.
              Bila sam pred finale optimista iako sam znala da je Andy na ovogodisnjem AO-u igrao odlicno. Odmah u 3.gemu je Novak dosao do situacije kad je imao 0:40 i morao spasavati brejk lopte. Posto je protiv Stana u tim situacijama obicno zakazao, bojala sam se da ce to biti slucaj i u ovom mecu. No Novak je ovaj put odigrao odlicno i sa 5 vezanih poena uzeo gem. Sampionski Nakon toga je odmah napravio brejk i posle prvih gemova meca imao je statistiku 15 winnera naspram 1 greske – brutalno! Nazalost izgubio je brejk i nakon toga jos jedan… i set se morao resiti u TB-u. Srecom, uzeo ga je Novak ali uhvatio me strah da li ce ga to (zbog iscrpljenosti) kostati drugi set. Izgledalo je da jeste, Murray odmah napravio brejk i poveo 2-0. Onda je dosla serija gemova za Novaka i vođstvo 4-2… no opet nije uspeo zadrzati prednost i opet se igrao TB,ovaj put je set trajao jos duze (80min!) i Nole ga je izgubio. 1-1.
              3.set je trebao biti presudan…a Novak ga je poceo najgore kako je mogao- izgubio servis. Ovde sam se vec pocela brinuti, i to dosta. Srecom nije me Nole pustio da se nerviram predugo, u 4.gemu napravio ribrejk i izjednacio. I KONACNO je nakon toga zadrzao brejk i uzeo set. Tu je po meni vec trebao biti kraj… Nole je ocigledno isto tako mislio i 4.set je bila RUTINA

              Novak je po obicaju na momente igrao sjajno (najbolje na pocetku i kraju meca) a na momente me zivciraoooo (gde mu je nestao 1.servis!?!?)…ali navikli smo Videlo se da u mecu pati fizicki, no bitno je da se uvek uspeo oporaviti i povratiti nivo tenisa koji Andy nije bio u stanju da isprati.
              Nista neocekivano se nije desilo, pobedio je bolji igrac posto je bio bolji, i igracki i mentalno. Mnogo sam srecna zbog titule i zbog svih ovih stvari koje idu uz nju – napumpovano samopouzdanje, osiguran br.1 na listi, potvrdjena dominacija u finalima Melbourne-a, potvrda da Boris je bio dobar izbor (btw. i proslogodisnji Wimbledon i ovaj AO je osvojio dok mu je u boxu sjedio sam Boris, bez Vajde – volim Vajdu ali neka se pokazalo da se moze i bez njega)… itd. Prvi GS kao otac, sretni Stefan, sretna Jelena…sretni mi
              U anketi sam glasala da ce Nole ove godine osvojiti jedan GS – AO. Nadam se da sam pogresila i da ce makar jos jedan osvojiti (zna se koji se najvise prizeljkuje). Samo da nam je zdrav i da prenese ovo samopouzdanje za naredne meceve, turnire… uz ‚malko‘ bolju igru, jer ipak- svi znamo da moze bolje

              Spoiler




              P.S: ova kolaza ne sme da fali

              Spoiler
              Last edited by Zzz; 02-02-15, 08:25.

              Comment


              • Preko 3000 poena u plusiću.

                Sada Nole može opuštenije u nastavak sezone.

                Ušao je u istoriju i u probrano društvo.

                Vreme je da se pojure Rafa i Federer.

                Comment


                • Originally posted by Weltschmerz View Post
                  Niko mi nije odgovorio zašto nije bilo kondicionog trenera u boksu?
                  Pa zar nije Grish bio tamo, prilicno sam ubedjen da je prilikom cestitanja Novaku kada je on prisao svom boxu, ovaj bio. Nosio je naocale, ne suncane, nego ove "za vid".
                  >>> Brojim Izbrojao sam sate, minute, sekunde do pogleda na Mourinja u dresu MANCHESTER UNITED-a ! <<<

                  Comment


                  • Originally posted by MarkoNFL View Post
                    Preko 3000 poena u plusiću.

                    Sada Nole može opuštenije u nastavak sezone.

                    Ušao je u istoriju i u probrano društvo.

                    Vreme je da se pojure Rafa i Federer.
                    Tačnije 3.800 plusića
                    https://www.google.rs/url?sa=t&rct=j..._EtbAmd0FULlww
                    Last edited by pecaros; 02-02-15, 08:56.
                    sigpic

                    Comment




                    • Comment


                      • ako me nevara racunica Peco do Rima je Noletu sigurno 1 mesto

                        Comment


                        • Opa Sonja, ove su sveze, od jutros verovatno .... ako nadjes jos nesto cepni da se ne maltretiram ja
                          Hvala.
                          sigpic

                          Always somewhere Miss you where I've been I'll be back to love you again

                          U crnim rupama možeš ludo da se zezaš. Da lebdiš iznad zemlje. Da slušaš rock ´n´ roll.Dozivaš kišu.
                          Ili da mazneš neku lepu ribu. Samo je bezveze kada se probudiš….

                          Comment


                          • Originally posted by ledeni 80 View Post
                            ako me nevara racunica Peco do Rima je Noletu sigurno 1 mesto
                            Ja to gledam kalendarski, recimo tu negde do Decembra
                            sigpic

                            Comment


                            • Šta je sledeće? Doha?

                              Comment


                              • Originally posted by MarkoNFL View Post
                                Šta je sledeće? Doha?
                                Dohu si očigledno prespavao, next je Dubai
                                sigpic

                                Comment

                                Working...
                                X