Announcement

Collapse
No announcement yet.

Nole, idi u peršun!

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Novak,znaci ipak je ljut sto nije igrao na CC, ne mlatimo mi ovde bez razloga
    Similis simili gaudet

    Comment


    • „Buka je smetala obojici, svesni smo bili da je bilo previše i da je remetila naš meč. Jeste čudno jer je velika buka stizala sa Centralnog terena, na ne sa terena 1 na Centralni. Rekao sam glavnom sudiji ’Prekinite meč i pustite na ekranu da vidimo šta se tamo dešava, očigledno je da mnoge zanima“, našalio je Đoković.
      http://www.b92.net/sport/tenis/maste...&nav_id=871586
      * Victory makes you happy, failure makes you stronger!
      * Smeš da izgubiš, ali ne smeš da se predaš!
      NOVAK ĐOKOVIĆ #TrueChampion

      Comment


      • Originally posted by Maxx-a View Post
        Novak,znaci ipak je ljut sto nije igrao na CC, ne mlatimo mi ovde bez razloga
        U toku meca je rekao da mu smeta buka i sa onog brda. a nema pravo da se ljuti, CC mora jednom u toku turnira da preskoci, kao i ostali igraci, sta mu tu nije jasno
        Last edited by Pertla; 02-07-14, 20:16.
        sigpicFokus Nole i ne zaboravi- u pertle... idemo Noleeeeeeeeeee

        ''Na jedno uho ne čujem ništa, a na drugo sve. Zato slušam samo one koji mi priđu sa prave strane...

        Comment


        • Comment


          • Originally posted by Maxx-a View Post
            Novak,znaci ipak je ljut sto nije igrao na CC, ne mlatimo mi ovde bez razloga
            Samo je morao ranije da preobuje patike, evidentno je bilo da su se na prvom paru istrošili kramponi.

            Mada malo tu da odbacimo i na teatralnost i eto...
            sigpic

            Pablo Sandoval: A guy can change anything.. his face, his home, his family, his girlfriend, his religion, his God.
            But there's one thing he can't change... he can't change his passion.

            Comment


            • Trebao je ranije i kacket da skine...zna se da ne voli kacket na glavu
              sigpicFokus Nole i ne zaboravi- u pertle... idemo Noleeeeeeeeeee

              ''Na jedno uho ne čujem ništa, a na drugo sve. Zato slušam samo one koji mi priđu sa prave strane...

              Comment


              • Valjda su kramponi nedozvoljeni to Visko pronosi zablude ,prosle godine mu banovali patike..
                Ali malo manje teatralnosti ne bi skodilo... opet onda ne bi bio on
                Similis simili gaudet

                Comment


                • Originally posted by Maxx-a View Post
                  Valjda su kramponi nedozvoljeni to Visko pronosi zablude ,prosle godine mu banovali patike..
                  Ali malo manje teatralnosti ne bi skodilo... opet onda ne bi bio on
                  Obrni-okreni,dodje na isto, to je Nole, takav je kakav jezato smo njegovi navijaci
                  sigpicFokus Nole i ne zaboravi- u pertle... idemo Noleeeeeeeeeee

                  ''Na jedno uho ne čujem ništa, a na drugo sve. Zato slušam samo one koji mi priđu sa prave strane...

                  Comment


                  • Originally posted by Maxx-a View Post
                    Valjda su kramponi nedozvoljeni to Visko pronosi zablude ,prosle godine mu banovali patike..
                    Ali malo manje teatralnosti ne bi skodilo... opet onda ne bi bio on
                    Ne znam šta je Viško rekao, ali lepo se vide krampončići na oba para patika kada ih je preobuvao.
                    Inače mislim da su mu zabranjene bile neke koje si imlae i sa strane krampone, ne samo po đonu
                    sigpic

                    Pablo Sandoval: A guy can change anything.. his face, his home, his family, his girlfriend, his religion, his God.
                    But there's one thing he can't change... he can't change his passion.

                    Comment


                    • Nisam gledala kad se preobuvao, takvi detalji mi ne bi promakli.
                      Znaci Noletu bi samo kopacke pomogle.. kad nume da se krece po travi
                      Similis simili gaudet

                      Comment


                      • Katastrofa kako nume i kako proklizava ono njegovo na svakoj podlozi
                        sigpic

                        Pablo Sandoval: A guy can change anything.. his face, his home, his family, his girlfriend, his religion, his God.
                        But there's one thing he can't change... he can't change his passion.

                        Comment


                        • Sledeci molim,

                          sigpic

                          Comment


                          • Miloolja kad si me vec prozvala.

                            1.
                            Danas je Cilic mogao da pobijedi samo ako igra dobro i ako Novak podbaci. S druge strane svakome je bilo jasno, ukljucujuci i Novaka, da Cilic ima dobre sanse da uzme set. To se naravno nije previse svidjalo Novaku. On zeli laki mec, sto je prirodno.

                            2.
                            No pocelo je idealno za Novaka. Marin je usao super nervozan u mec i defakto dao Novaku prvi set. Novak nije morao nista posebno da napravi. Samo da igra 4-tom brzinom.

                            Takve stvari se desavaju u tenisu. Jedan protivnik udje nervozno u mec. Ta nervoza u pravilu prodje poslije nekog vremena i obicno, poslije 30-40 minuta, nervozni pocne da igra iznad prosjecno dobro. Taj secnario sam vidio puno puta.

                            3.
                            Novak, kao profesionalac, zna sto treba da radi u takvoj situaciji - oteza protivniku da se otrese nervoze i sto vise rezultatski iskoristi tu protivnicu slabost. A sto je Novak napravio?

                            Prvo se naravno obradovao poklonu od jednog seta, a onda pomislio da on i cijeli mec moze bez napora da dobije. To je mentalna ljenost. Samo treba Cilicu dati sansu da nastvai da promasuje. Umjesto da iz 4-te brzine polako krece prema 5-toj, Novak je krenuo prema 3-oj. I sto se desilo? Razigrao je Cilica. Oslobodio ga nervoze.

                            4.
                            Da budu stvari gore on mu je usput dao i brejk. Ne bih zamjerio Novaku sto nije brejknuo da se svojski potrudio. Ali on se nije potrudio. A onda ide gubitak servisa. Na 30:30, Novak u dobijenom poenu, promasuje na ridikulozni nacin, doduse visoki, BH volej. Bio je izgubio osjecaj gdje je teren. Moj prijatelj shminka mi je rekao da ce mi poslati snimak tog voleja ako ikada vise pomislim da kazem da je Novak najbolji igrac u istoriji. E sad, Novak je tast i njega boli sto je ispao smijesan. To se odmah odrazilo na brejk loptu koju je tim volejom dao Cilicu. Nije je igrao sa puni intezitetom.

                            5.
                            Poslije svega toga Novak shvata da je neaktivnoscu i ljenoscu od gotovine napravio veresiju. I sad se osjeca krivim. I naravno onda ide projekcija. Svi su drugi krivi: i teren broj 1, i publika koja navija za Marija, i klizavi teren, i visoka mrezica na sred terena i 'manji' teren na Cilicevoj strani i 'veci' teren na njegovoj....

                            Ipak se do pocetka 3-eg seta pribrao. Ali sada Cilic igra kao zmaj. Jos je okurazen. Plus je Djokovic efektivno mec u 5 setova napravio necom u 3 seta. To ide u prilog losijem igracu. Sto je najgore, Cilic igra takticki perfektno, preuzima rizik i prilicno pogadja. Kao da je studirao sto je Vavrinka radio u Australiji.

                            Novak sada igra dobro, stvara prilike, ali ne moze da dobije brejk lopte. Doduse, vecinu njih Cilic dobrim serviranjem i kuraznom igrom dobija. I sa svakom propustenom prilikom Novakova frustracija raste, a i grznja savjesti sto je napravio glupost.

                            I onda imamo najvecu glupost u mecu. Dobija vrlo izglednu poziciju na u jednoj brejk lopti na BH-u, doduse dosta blizu mrezi. Ima nekoliko opcija, da igra drop, da igra volej, da igra duboki BH. Svaka od tih opcija mu daje barem 80% sansi da dobije poen. Ali ni jedna mu ne daje 100% sansi. I on nalazi 'genijalno' resenje. Igra BH drajv volej. Ludilo! Istina, ako pogodi teren, Cilic nema sansi. Ali BH drajv volej je uzasno riskantan udarac.

                            6.
                            Sve te frustracije dovode da mu BH skripi, ali bas skripi. Plus, u 11. gemu 3. seta servira lose i gubi servis. Ali to kao da je bio hladan tus. Iza tog gema se sabrao i totalno koncetrisao na posao. Cak je pokazivao relativno malo frustracije kad be se klizao. Trazi je nove patike. Tj. uhvatio se u kostac sa problemom.

                            U sljedece gemu je vratio brejk. Dijelom zbog Ciliceve nervoze, ali dijelom i zbog fantasticnog returna. Citavo vrijem je fantasticno returnirao. To nije bilo dovoljno da spasi set. Cilic je odigrao strasan TB.

                            7.
                            Ali posto je povratio pribranost i koncetraciju gubitak TB ga nije previse pogodio. Odmah je dosao do brejak lopte. Na brejk lopti je Cilic ucinio nesto sto je Ivanisevic volio da napravi. Promasio je prvi servis ali je onda ponovo odservirao prvi umjesto drugog. Goran je uvijek govorio da je to 50%:50%. Ako udje u teren to je njegov poen a ako promasi onda je protivnicki. Cilic je pogodio teren i izgubio poen. Bio je na mrezi, docekao loptu na smesh i promasio. A promasio je jer nije mogao vjerovati da je lopta dosla nazad. To samo Novak moze biti spreman za drugi servis, dobiti prvi i vratiti ga.

                            Mislim da je taj poen ubio u pojam Marina. Djokovic je povratio samopouzdanje a sa njime i BH. Uza sve, Cilic je poceo pokazivati zanake umora.

                            Bilo kako bilo do kraja je sve islo nevjerovatno lako.

                            8.
                            Opet me je odusevila Novakova realnost u intervjuu datom odmah poslije meca. Optuzio je svoju pasivnost za probleme koje je imao!

                            9.
                            Ukupno uzevsi, ovaj mec ce pomoci Novaku da ostane fokusiran do kraja turnira. Sumnjam da ce imati jos mentalnih padova ovoga tipa.
                            Last edited by NI; 03-07-14, 07:23.

                            Comment


                            • Sonja The Great opusten sam

                              Ja mislim da ce lako dobiti Gligu.
                              >>> Brojim Izbrojao sam sate, minute, sekunde do pogleda na Mourinja u dresu MANCHESTER UNITED-a ! <<<

                              Comment


                              • NI, kao obicno ides u sirinu a nema potrebe za tim. Sta je ovaj mec pokazao? Pa da je Novak za klasu bolji teniser od Cilica narocito u pogledu reterna. Ovaj rezulatat po meni uopste nije realan jer je u svakom setu Novak bio bolji na terenu cak i u onim koje je izgubio zbog neverovatnih pocetnickih gresaka ( onaj drajv volej na brejk loptu recimo ). Razlog? Nikakva mentalna lenjivost vec najobicnije Sunce. Novak je jedini od svih cetvrtfinalista nosio kacket i to nije slucajno, kao sto nije slucajno da je poceo da igra kako zna u 4. i 5.setu kad se vec dobrano naoblacilo, nesto slicno kao sto je bilo na RG. Objasnio sam ti juce zasto njemu dvoranski uslovi najvise odgovaraju i zasto je bio tako dobar protiv Conge i pobedio glatko sa 3:0 iako je po prikazanom Conga mnogo vise pokazao od Cilica sa kojim se danas dobrano mucio.

                                Comment

                                Working...
                                X