Announcement

Collapse
No announcement yet.

Nole, idi u peršun!

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Poslednji mohikanac

    Zašto je najveći sportista današnjice?

    Dolazi iz poslednjeg rezervata u evropi, iz naroda koji je kažnjen sa najsurovijom kaznom modernog doba: izolacijom: uništena ekonomija, moral, porodica... mi jesmo podelili sudbinu američkih indijanaca, bili smo neposlušni. A i on je na svoj način. Iza njega ne stoje moćni nacionalni savezi, multinacionalne kompanije, njihovi interesi, TV stanice koje kupuju i preprodaju prenose, pa im svako njegovo ućešće u finalu smanjuje zaradu. On je čak i pravoslavac sa drvenim krstom pokraj srca...Iza njega stoji ono što su hteli, a nisu uništili, porodica, otac kao glava kuće, a majka kao stub. Kad god i gde god igra finale on i mi znamo da ima veliku većinu publike protiv sebe. Federer i Nadal taj problem nemaju. Više su Federera bolele* pobede nego Nadala ti isti porazi. Pratnja prstom u polu-finalu Roland Garosa posle pobede su skinuli lažnu masku sa lica džentlmena i gospodina R. Federera. Sve je na njihovoj strani osim: Kad nole izlazi na teren, sa njim izlazi i nas osam miliiona. On igra dušom i telom, celog jednog malog naroda. Naše istorije i predaka. Kad god dobije nemoguće i već izgubljene mečeve, to je u ime svih nas. Neobjašnjiv osećaj da smo svi mi na neki način tamo. da stoimo iza njega, da on to zna oseća i da nam to vraća svojim pobedama. Kada Novak izlazi na teren, to izlazi ljudska gromada, tenis je tu na drugom mestu. Federer je najveći tehničar svih vremena, Nadal borac, Meck Roy je držao violinu umesto reketa, Beker je bio privi nimac koji to nije, Edberg i Borg su bili gospoda u belom. A Nole je: i kad ćuti govori više jezika od svih njih zajedno, a kad progovori ostali ćute.. kakva god da bude naša budućnost u najtežim periodima Nole je bio sa nama da nam pruži radost i nadu. Doneo je tenisu dušu, šarm, duhovitost i svih nas osam miliona poslednjih evropskih indijanaca na teren.

    U epslom finalu za britance i ceo engleski govoreći svet, svi su navijali za Endija, toga popodneva, na najčuvenijem teniskom bojnom polju, bio je naš vitez. Ja znam osećam i siguran sam da je i Nole navijao za njega, da sada postoji ekskalibur i okrugli sto za vitezove sporta, kralj Artur bi se zvao Novak Đoković. Rim je* samo za nas od njega. Zato je jedan naš neponovljivi poslednji mohikanac!

    Горан Варађанин
    Last edited by Žika; 20-05-14, 21:11.
    sigpic

    Comment


    • * Victory makes you happy, failure makes you stronger!
      * Smeš da izgubiš, ali ne smeš da se predaš!
      NOVAK ĐOKOVIĆ #TrueChampion

      Comment




      • Spoiler


        Last edited by Zzz; 21-05-14, 10:01.

        Comment


        • Novak drugi favorit za RG,
          http://www.tennisnow.com/Blogs/NET-P...ght-Betti.aspx

          Comment


          • Originally posted by Zika View Post
            Poslednji mohikanac

            Spoiler
            Zašto je najveći sportista današnjice?

            Dolazi iz poslednjeg rezervata u evropi, iz naroda koji je kažnjen sa najsurovijom kaznom modernog doba: izolacijom: uništena ekonomija, moral, porodica... mi jesmo podelili sudbinu američkih indijanaca, bili smo neposlušni. A i on je na svoj način. Iza njega ne stoje moćni nacionalni savezi, multinacionalne kompanije, njihovi interesi, TV stanice koje kupuju i preprodaju prenose, pa im svako njegovo ućešće u finalu smanjuje zaradu. On je čak i pravoslavac sa drvenim krstom pokraj srca...Iza njega stoji ono što su hteli, a nisu uništili, porodica, otac kao glava kuće, a majka kao stub. Kad god i gde god igra finale on i mi znamo da ima veliku većinu publike protiv sebe. Federer i Nadal taj problem nemaju. Više su Federera bolele* pobede nego Nadala ti isti porazi. Pratnja prstom u polu-finalu Roland Garosa posle pobede su skinuli lažnu masku sa lica džentlmena i gospodina R. Federera. Sve je na njihovoj strani osim: Kad nole izlazi na teren, sa njim izlazi i nas osam miliiona. On igra dušom i telom, celog jednog malog naroda. Naše istorije i predaka. Kad god dobije nemoguće i već izgubljene mečeve, to je u ime svih nas. Neobjašnjiv osećaj da smo svi mi na neki način tamo. da stoimo iza njega, da on to zna oseća i da nam to vraća svojim pobedama. Kada Novak izlazi na teren, to izlazi ljudska gromada, tenis je tu na drugom mestu. Federer je najveći tehničar svih vremena, Nadal borac, Meck Roy je držao violinu umesto reketa, Beker je bio privi nimac koji to nije, Edberg i Borg su bili gospoda u belom. A Nole je: i kad ćuti govori više jezika od svih njih zajedno, a kad progovori ostali ćute.. kakva god da bude naša budućnost u najtežim periodima Nole je bio sa nama da nam pruži radost i nadu. Doneo je tenisu dušu, šarm, duhovitost i svih nas osam miliona poslednjih evropskih indijanaca na teren.

            U epslom finalu za britance i ceo engleski govoreći svet, svi su navijali za Endija, toga popodneva, na najčuvenijem teniskom bojnom polju, bio je naš vitez. Ja znam osećam i siguran sam da je i Nole navijao za njega, da sada postoji ekskalibur i okrugli sto za vitezove sporta, kralj Artur bi se zvao Novak Đoković. Rim je* samo za nas od njega. Zato je jedan naš neponovljivi poslednji mohikanac!


            Горан Варађанин
            Izvini, ali tekst je ekstremno glup, tj. neki delovi...
            Nema potrebe pljuvati po drugim igracima da bi se pokazalo da je Nole veliki covek, on je svojim potezima to dokazao.
            http://www.youtube.com/watch?v=RfzsyKXSs-Y

            Here's the most remarkable thing to me about Federer: Seems to me that the more you know about tennis, the more amazed you are by the guy. If you know nothing at all about tennis, he's amazing. If you know a little something about tennis—maybe you have played a few times in your life—he's more amazing. If you know a little more about tennis—maybe you played in high school and once had illusions of becoming a pro—he's even MORE amazing. And if you were a great player—if you are a McEnroe or a Connors or a Jim Courier—then Federer is preposterously amazing

            sigpic

            Don't argue with idiots. They'll drag you down to their level and beat you...
            with experience.

            Comment


            • Originally posted by bojanaBG View Post
              Izvini, ali tekst je ekstremno glup, tj. neki delovi...
              Nema potrebe pljuvati po drugim igracima da bi se pokazalo da je Nole veliki covek, on je svojim potezima to dokazao.
              Realno.
              Svi mi volimo Novaka, manje ili više. Ljudi prate i navijaju za ostale tenisere, pre svega Rafu i Federera, dosta dugo i pre nego je krenuo Noletov veliki uspon kada je realno većina ovih navijača i počela da navija za njega, dosta njih je do tada takođe favorizovali Rafu ili Rodžera pa su prešli na Novaka.

              Ali kako god, ovakvi tekstovi su krajnje nepotrebni, da se ne izrazim grubljim rečnikom. A i pismenost autora dovoljno govori.
              "It's not a good idea to look at Tommy Shelby the wrong way..."

              Comment


              • Ma poenta svega je vrlo jednostavna...

                Bilo bi dobro da svako od nas bude Novak Đoković u onome čime se bavi...i da uz sve to ostane čovjek

                Comment


                • Preneseni tekst kuburi sa gramatikom i preteranom epikom, ali da ima i dosta istine, ima
                  sigpic

                  Comment


                  • Naravno, samo je nepotrebno toliko glorifikovanje, jer ništa manji nisu ni Rafa ni Rodžer. Obojica vrhunski teniseri, i iza njih stoje njihove zemlje kao u Novakovom slučaju, i milioni širom sveta. I kao i Novak, imaju svoje humanitarne fondacije za pomoć onima kojima je potrebno.

                    No dobro, treba pisati o nečemu.. ja samo ne volim to jeftino ulizivanje ljudima putem ovakvih stvari. Kao i da zbog jednog jedinog poteza, pratnje prstom na teniskom terenu posle strašnog meča punog emocija, nekoga nazivati "lažnim gospodinom i džentlmenom".
                    "It's not a good idea to look at Tommy Shelby the wrong way..."

                    Comment


                    • Stigao i Nole
                      * Victory makes you happy, failure makes you stronger!
                      * Smeš da izgubiš, ali ne smeš da se predaš!
                      NOVAK ĐOKOVIĆ #TrueChampion

                      Comment


                      • Zaista patetican tekst o Djokovicu. Vidim da se dosta pominje sto je Djokovic donirao veliku pomoc i sto koristi svaku priliku da iskoristi svoje ime i reputaciju, i to je jako vazno, ali mora postojati mera, bez euforije, lazne glorifikacije i nepotrebnog preterivanja u situaciji kada toliko ljudi pomaze, verojatno rade mnogo vise i mnogo teze stvari, a o njima se nista ne zna. Prava mera stvari je bitna zbog njega i zboh svih ostalih.

                        Comment


                        • Шта да радим? Човек дошао и моли ме да му ставим тај текст. Све критике су исправне, видео сам и ја, али ме било срамота да му то кажем у лице, добар ми друг, тениски тренер је и зна много о тениској техници, али писање му нија јача страна. Видим да је понесен Нолетовим гестом о донацији, а и самим освајањем трофеја и да су му емоције јаке, мисли су му навирале и ишле брже од речи... нека га, велим. Зна Нолета од малих ногу, радио је са њим и верујем да га он некако посебно гледа и доживљава. Емоција је бујала из њега и желео је да се огласи... не замерите му.
                          sigpic

                          Comment


                          • A princ malo češće da igra taj fudbal.

                            sigpic

                            Pablo Sandoval: A guy can change anything.. his face, his home, his family, his girlfriend, his religion, his God.
                            But there's one thing he can't change... he can't change his passion.

                            Comment


                            • Comment


                              • Evo ga

                                Comment

                                Working...
                                X