Announcement

Collapse
No announcement yet.

Nole, idi u peršun!

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Moj utisak je da je usao na neki nacin opusten u 5 set, mozda misleci da ce sigurno dobiti Stana, da ovaj nece izdrzati pritisak, zbog prosle godine i tu se grdno prevario Nole.
    Nole uzima najzad brejk i olako gubi svoj servis, tu je sve bilo gotovo, videlo se na licu Stana da je resen da dobije taj mec, tako je i bilo.
    Potpuno zasluzeno, Nole nije smeo to sebi da dopusti, po meni, nek me sad kritikuju novakovci ali malo je i potcenio protivnika i to mu se obilo o glavu, nazalost.Kasno je bilo za povratak, tad je vec i panika uradila svoje a Stan igrao odlicno i samo cekao greske, koje je Nole obilato poklanjao.Eto, to je moje vidjenje i misljenje
    sigpicFokus Nole i ne zaboravi- u pertle... idemo Noleeeeeeeeeee

    ''Na jedno uho ne čujem ništa, a na drugo sve. Zato slušam samo one koji mi priđu sa prave strane...

    Comment


    • Ајде и ја да изнесем своје утиске о Нолету. Мислим да му је нестало глади за успесима. Од увек је имао слаб сервис, често губио гемове на свој сервис и како то природа одређује кад ти нешто фали да ти на другој страни, тако је Новак давао све на ритерн и враћао гемове.. сваку лопту је животињски осматрао, сваку прилику животињски користио да претвори у завршницу и освои поен. Увек је био набијен адреналином и никада није био опуштен. Сада је научио сервис и почео је да се понаша комотније у мечу... почели смо да му замерамо да глуми Фекија и величину.. све више је добијао без велике муке и са што мење нервне напетости, то јест, адреналина... то му полако прелази у навику и кад загусти у равноправном мечу, тешко га враћа... раније је добијао изгубљене мечеве тим адреналином, јер је сваку лопту ценио и сваку прилику користио, сада се понаша комотно и кад добије зицер, одиграва комотно а то обично оде у грешку, као што се и десило у последњем гему са Вавринком, када је на мрежи чист волеј отишао у аут...

      Може сада све то да се гледа и другачије и да се каже, па ок, постигао је све у каријери, заситио се, нема шта и ко да га мотивише да даје све од себе и даље... може и да се каже, па и тај нервни систем не може да траје до века... може и да се каже, ок, нека сада игра мирно и нека траје што дуже..... све опције су исправне, остаје питање: шта Ноле мисли о свему томе? има ли он неки став? размишља ли исправно или је занесен саветима око себе ближних и шта они мисле о свему? Негде је речено да се изјаснио као емотивно празан? Можда му је то прво пало на памет да каже, па да оде на одмор и да размисли како ће даље?

      Чињеница је да сада има више играча који могу равноправно да играју са Новаком, да су научили све, да су набили велике брзине у сервама и ударцима и да једино што их разликује је тај ментални склоп и глад за успехом. Најмања опуштеност у мечу води у пораз!

      ја сам од увек био убеђен да је Ноле само том глађу и адреналином успевао да обори све противнике, чим тога нема, нема ни успеха!
      Last edited by Žika; 27-01-14, 15:53.
      sigpic

      Comment


      • Originally posted by Zika View Post
        Ајде и ја да изнесем своје утиске о Нолету. Мислим да му је нестало глади за успесима. Од увек је имао слаб сервис, често губио гемове на свој сервис и како то природа одређује кад ти нешто фали да ти на другој страни, тако је Новак давао све на ритерн и враћао гемове.. сваку лопту је животињски осматрао, сваку прилику животињски користио да претвори у завршницу и освои поен. Увек је био набијен адреналином и никада није био опуштен. Сада је научио сервис и почео је да се понаша комотније у мечу... почели смо да му замерамо да глуми Фекија и величину.. све више је добијао без велике муке и са што мење нервне напетости, то јест, адреналина... то му полако прелази у навику и кад загусти у равноправном мечу, тешко га враћа... раније је добијао изгубљене мечеве тим адреналином, јер је сваку лопту ценио и сваку прилику користио, сада се понаша комотно и кад добије зицер, одиграва комотно а то обично оде у грешку, као што се и десило у последњем гему са Вавринком, када је на мрежи чист волеј отишао у аут...

        Може сада све то да се гледа и другачије и да се каже, па ок, постигао је све у каријери, заситио се, нема шта и ко да га мотивише да даје све од себе и даље... може и да се каже, па и тај нервни систем не може да траје до века... може и да се каже, ок, нека сада игра мирно и нека траје што дуже..... све опције су исправне, остаје питање: шта Ноле мисли о свему томе? има ли он неки став? размишља ли исправно или је занесен саветима око себе ближних и шта они мисле ос свему? Негде је речено да се изјаснио као емотивно празан? Можда му је то прво пало на памет да каже, па да оде на одмор и да размисли како ће даље?

        Чињеница је да сада има више играча који могу равноправно да играју са Новаком, да су научили све, да су набили велике брзине у сервама и ударцима и да једино што их разликује је тај ментални склоп и глад за успехом. Најмања опуштеност у мечу води у пораз!

        ја сам од увек био убеђен да је Ноле само том глађу и адреналином успевао да обори све противнике, чим тога нема, нема ни успеха!

        Mislim da ovaj post zasluzuje da bude citiran, i to je malo(po meni)pogodjena je sustina, srz svega vezanog za Noleta i njegovu karijeru.
        Ja sam se osvrnula samo na poslednji mec, ali generalno Nole je dosta opusten unazad, to sto je odradio onako zavrsnicu sezone, je bio i povredjen ego, jurnjava za prvim mestom, dokazivanje, javila se i glad(vise iz nekog prkosa,inata da pokaze da moze) ali ispostavilo se nedovoljna, svedoci smo.
        Ispostavilo se i da ga je ta jurnjava skupo kostala, pobedio je Nadala ali hteo nehteo tu se i mentalno kao i fizicki strasno istrosio, treba vremena da se regenerise, kako u glavi tako i fizicki.
        Ne bih nista dodala, sve napisano je ziva istina-samo "gladju" za pobedama i adrenalinom se stize do jos veceg uspeha(da me neko ne shvati pogresno i ovo je uspeh,ali Nole moze vise).
        E, sad hoce li on, to je pitanje i sta se vrzma u njegovoj glavi.
        Vreme ce nam dati odgovore,nadam se pozitivne, da gledamo ponovo Noleta koji zeli pobede, nabijen adrenalinom, koji ulazi u svaki mec s namerom da pobedi, da uzima najvece trofeje,tj. GS-ve.
        Nek mu je sa srecom, kakav god bio ishod u buducnosti.
        Ucinio je mnogo, hvala mu na tome, ostalo ce biti bonus za nas navijace, a tek za njega ako ima zelje za jos neverovatnijim uspesima.
        sigpicFokus Nole i ne zaboravi- u pertle... idemo Noleeeeeeeeeee

        ''Na jedno uho ne čujem ništa, a na drugo sve. Zato slušam samo one koji mi priđu sa prave strane...

        Comment


        • Apsulutno Zika, nego znas sta, razmisljam posle tvog pisanja a koliko je ta zivotinja u Novaku , njega trosila ?
          Sigurno je da je pomogla rezultatski medjutim verovatno bi i brzo krepao na terenu (daleko bilo).
          Jednostavno morao da uspori, morao je sto pre da nauci kako biti Roger, sto manje trosenja a da se to ne oseti i da
          se pobede redjaju. To je zaista tesko i to se ne moze nauciti niti bzo niti lako.
          Ne znam, nisam pametan... evo gledam ove slike kako skija ili cisti sneg... a nasmejan je.
          Mozda se kod njega sada budi neka druga strana vec (inace) svestrane licnosti... i zeli da bude najbolji npr. skijas.
          Sta ces i on je samo covek, kao sto sam rekao i posle poraza od Wawe bitno je samo: Sta i kako Novak zeli!,
          Mi se svi ovde nadamo da on jos uvek zeli da igra tenis i da u tom igranju tenisa ostvari vise snova nego sto je do sada uradio i da mu nije onda tesko da krvavim radom to i ostvari.
          >>> Brojim Izbrojao sam sate, minute, sekunde do pogleda na Mourinja u dresu MANCHESTER UNITED-a ! <<<

          Comment


          • Mene i dok pecam, bilo takmicarski ili rekreativno `pukne` adrenalin. Prica o nedostatku adrenalina nije prica o bilo kom vrhunskom sportisti a ponajmanje o Novaku.
            Proglasiti `zivotinjski aspekt` kao vodeci u Novakovim uspesima samo je nipodastavanje njegovog igrackog umeca.
            sigpic

            Comment


            • Originally posted by pecaros View Post
              Mene i dok pecam, bilo takmicarski ili rekreativno `pukne` adrenalin. Prica o nedostatku adrenalina nije prica o bilo kom vrhunskom sportisti a ponajmanje o Novaku.
              Proglasiti `zivotinjski aspekt` kao vodeci u Novakovim uspesima samo je nipodastavanje njegovog igrackog umeca.
              Ali Pecke uvek te treba nesto voditi, da li ti ides na pecanje zato sto znas da pecas ili ides tamo jer uzivas u citavom tom "svetu" ? Zivotinjski aspekt kod Novaka je esencija njegovog do sadasnjeg uspeha.
              >>> Brojim Izbrojao sam sate, minute, sekunde do pogleda na Mourinja u dresu MANCHESTER UNITED-a ! <<<

              Comment


              • Originally posted by pecaros View Post
                Mene i dok pecam, bilo takmicarski ili rekreativno `pukne` adrenalin. Prica o nedostatku adrenalina nije prica o bilo kom vrhunskom sportisti a ponajmanje o Novaku.
                Proglasiti `zivotinjski aspekt` kao vodeci u Novakovim uspesima samo je nipodastavanje njegovog igrackog umeca.
                Izvinjavam se unapred, nadam se da Zika nece zameriti, ali ja mislim da on nije bukvalno mislio "zivotinjski aspekt", nego eto tako se izrazio, ne vidim nista lose, sigurno nije mislio da je Nole zivotinja.
                Mislim da je jasno na sta je covek mislio kad je pisao, zasto se to odmah uzima za zlo?
                U tom postu nije nipodastavao igracko umece Noleta, moze se lepo procitati.
                Na kraju je i sam napisao da je glavno pitanje kako Nole razmislja i da je to najvaznije, tako nekako.
                Uz svo postovanje @pecaros,mislim da nisi u pravu.
                Nadam se da je ovde dozvoljeno izneti svoje misljenje
                Jos jednom se izvinjavam Ziki,ako mi zameri sto sam komentarisala nesto sto je vezano za njegov post.
                sigpicFokus Nole i ne zaboravi- u pertle... idemo Noleeeeeeeeeee

                ''Na jedno uho ne čujem ništa, a na drugo sve. Zato slušam samo one koji mi priđu sa prave strane...

                Comment


                • Originally posted by AIRBORNE View Post
                  Ali Pecke uvek te treba nesto voditi, da li ti ides na pecanje zato sto znas da pecas ili ides tamo jer uzivas u citavom tom "svetu" ? Zivotinjski aspekt kod Novaka je esencija njegovog do sadasnjeg uspeha.
                  Cesto pecam takmicenja po 48 ili 72h neprekidno i adrenalin je pri svakom vadjenju ribe prisutan, a izvadi se i po 60,70 komada , Ko kaze da adrenalina nema ili laze ili je zombi.
                  Zelja za pobedom je nesto drugo a ne adrenalin. Zasicenja ima ali nije sve tako tmurno i crno. Zar bi bilo sta pokusavao sa Bekerom da mu nije stalo?
                  Novak je pre svega majstor igre a psiholoski aspekti su samo dopuna kompletnog paketa.
                  Last edited by pecaros; 27-01-14, 18:04.
                  sigpic

                  Comment


                  • Cesto pecam takmicenja po 48 ili 72h neprekidno i adrenalin je pri svako vadjenju ribe prisutan, a izvadi se i po 60,70 komada
                    Svak cast, majstore

                    Kako nekada pisana rec ili sms ne moze da prenese stvari koje bi se lako razumele u usmenom razgovoru.

                    Pecke,ne znam kako ovo razdvojiti: "Zelja za pobedom je nesto drugo a ne adrenalin". Ili zasto ove dve stvari
                    stvari razdvajati: "Novak je pre svega majstor igre a psiholoski aspekti su samo dopuna kompletnog paketa".
                    >>> Brojim Izbrojao sam sate, minute, sekunde do pogleda na Mourinja u dresu MANCHESTER UNITED-a ! <<<

                    Comment


                    • Originally posted by AIRBORNE View Post
                      Svak cast, majstore

                      Kako nekada pisana rec ili sms ne moze da prenese stvari koje bi se lako razumele u usmenom razgovoru.

                      Pecke,ne znam kako ovo razdvojiti: "Zelja za pobedom je nesto drugo a ne adrenalin". Ili zasto ove dve stvari
                      stvari razdvajati: "Novak je pre svega majstor igre a psiholoski aspekti su samo dopuna kompletnog paketa".
                      Lucenje adrenalina moze izazvati i strah. Za kompletan hormonski paket potrebni su jos serotonin i endorfin /hormoni srece/.
                      Psiholoski status Novaka ne bih komentarisao jer nisam tome vican poput nekih koji iz obicne dnevne radnje kao sto je ciscenja snega znaju napraviti psiholoski profil.
                      Sezona tek pocinje. zdrav i cio Novak uz ovaj koktel nema premca na planeti
                      dopuna: @Petra
                      zahvaljujem na komentarisanju mog komentara uz komentar da razlicitost misljenja cini zivot zanimljvijim.
                      Last edited by pecaros; 27-01-14, 18:43.
                      sigpic

                      Comment


                      • Originally posted by proudNolee View Post


                        Dok se mi ovdje brinemo šta će biti sa Novakom u nastavku sezone, on uživa
                        Em se popeo na br. 1 u skijanju
                        Super, ako je bio slalom u pitanju, koristice sigurno, da izbegne nezgodne situacije
                        Ne brinem, samo iznosim svoje misljenje, citam sta drugi pisu, kako razmisljaju, ali vidim po nekim postovima da nije bas preporucljivo nista napisati tj. ikakvu dobronamernu kritiku uputiti Noletu
                        sigpicFokus Nole i ne zaboravi- u pertle... idemo Noleeeeeeeeeee

                        ''Na jedno uho ne čujem ništa, a na drugo sve. Zato slušam samo one koji mi priđu sa prave strane...

                        Comment




                        • Prije tačno 6 godina Novak je osvojio svoju prvu GS titulu
                          * Victory makes you happy, failure makes you stronger!
                          * Smeš da izgubiš, ali ne smeš da se predaš!
                          NOVAK ĐOKOVIĆ #TrueChampion

                          Comment


                          • Bože, kad se setim te radosti..
                            Originally posted by gokara
                            Valjda ćemo dočekati dan da kloniraju Federera pa da možemo da ne gasimo televizore kad igraju svi koji nisu Federer i uživamo u meču Federer-Federer.

                            Comment


                            • Originally posted by pecaros View Post
                              Lucenje adrenalina moze izazvati i strah. Za kompletan hormonski paket potrebni su jos serotonin i endorfin /hormoni srece/.
                              Psiholoski status Novaka ne bih komentarisao jer nisam tome vican poput nekih koji iz obicne dnevne radnje kao sto je ciscenja snega znaju napraviti psiholoski profil.
                              Sezona tek pocinje. zdrav i cio Novak uz ovaj koktel nema premca na planeti
                              dopuna: @Petra
                              zahvaljujem na komentarisanju mog komentara uz komentar da razlicitost misljenja cini zivot zanimljvijim.
                              Zbog ovo boldovanog cu se sloziti i necu produbljivati pricu, najbitnije je da nas Novak bude onakav teniser kakav mi znamo da moze biti uz naravno zelju da i on to sam zeli.
                              >>> Brojim Izbrojao sam sate, minute, sekunde do pogleda na Mourinja u dresu MANCHESTER UNITED-a ! <<<

                              Comment


                              • Originally posted by AIRBORNE View Post
                                Ne znam, nisam pametan... evo gledam ove slike kako skija ili cisti sneg... a nasmejan je.
                                Mozda se kod njega sada budi neka druga strana vec (inace) svestrane licnosti... i zeli da bude najbolji npr. skijas.
                                Sta ces i on je samo covek, kao sto sam rekao i posle poraza od Wawe bitno je samo: Sta i kako Novak zeli!,
                                Mi se svi ovde nadamo da on jos uvek zeli da igra tenis i da u tom igranju tenisa ostvari vise snova nego sto je do sada uradio i da mu nije onda tesko da krvavim radom to i ostvari.
                                Ne brinite nista.

                                Ma naravno da ce jos igrati tenis, on je sada na godisnjem odmoru na kome mora da napuni baterije i regenerise se najpre od stresa.

                                Pa ne znam kakav da sam najbolji teniser na svetu a pogotovo nakon tako glupog i nezeljenog poraza, dodje mi nekako logicno da najpre ostavim reket na barem par dana, zar ne?

                                Uzeleo se covek skijanja i snega posle one vrucinstine u Australiji.

                                Nole.

                                Comment

                                Working...
                                X