Announcement

Collapse
No announcement yet.

Nole, idi u peršun!

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Originally posted by Navras View Post
    Everything goes to hell anyway...

    Nekako je od sredine drugog seta sve nagovestavalo nepovoljan ishod i kraj jedne price. Na terenu se nije pojavio sampion kakvog Melburn i svi mi pamtimo, momak sa celicnom voljom koji je bio spreman da se uhvati u kostac sa svim izazovima i izazivacima, pobednik koji pomera granice moguceg, neustrasivi fajter koji nikad ne odustaje... Umesto njega pojavio se covek kojem je svega dosta i koji ima daleko pametnija posla nego da se mlati sa nekim Wawrinkom letnji dan do podne. Ko ne zna o cemu pricam neka pogleda poslednja dva poena u mecu i sve ce mu biti jasno. Na stranu sto je igra vecim delom meca bila kriminalna, ali odsustvo voljnog momenta i prepoznatljivog sampionskog nerva govore mi da u njegovoj glavi tenis vise ne stanuje. Tu ni deset Bekera niti bilo ko drugi ne mogu pomoci.

    Svakoj velikoj seriji jednom dodje kraj, tako je morao i ovoj, ali znaci koje nam je Novak poslao govore nesto drugo. On danas nije izgubio mec, predao ga je. Umesto da nastavi borbu odlucio je da polozi oruzje iako je, po mom skromnom misljenju, i dalje bilo municije za nastavak dvoboja. Kukavicki i pomalo nefer prema navijacima koji su bili uz njega ceo mec. I ne samo danas vec kroz celu karijeru. I u dobru i u zlu. Prema onima koji su i posle teskih poraza, posrtanja, uspona i padova uvek pruzali bezrezervnu podrsku. U svakom odnosu, pa tako i u ovom, mora da postoji uzajamnost davanja. Ako ja mogu da se budim i bodrim ga u bilo koje doba dana i noci, da istumbam svoj privatni zivot i poslovne obaveze, podredim sve njemu, onda mogu da trazim da se bori do kraja. Borba do kraja, samo to i nista vise pa kako god da bude. Ovo danas bilo je previse sebicno za moj ukus i moram reci da me po prvi put onako iskreno razocarao svojim ponasanjem. Poraz boli, ali ce proci, bilo je neuporedivo tezih pa smo pregurali, ali neke stvari ne mogu da nestanu preko noci. Danas sam se osetio prevarenim kao navijac, a to se ne zaboravlja tek tako.
    Prestrog si. Ja sam bio strog, ali ovo je pretjerano.

    Comment


    • Koliko je njemu uz sve ostalo return bio slab na ovom AO, da ne moze da bar vrati 2 servis Wawrinke u teren, pa neka ovaj gadja i kako je opet postao UE masina,strasno.Posle onakvog zavrsetka sezone dodje na GS totalno nespreman.
      Skloni smo da analiziramo u detalje svaku njegovu reakciju, meni ova sa danasnjeg presa lici na odbrambeni mehanizam, ne moze biti da nije razocaran, ali mislim,bolje nego da daje ogorcene izjave, da se samosazaljeva, dosta nam je patetike
      Similis simili gaudet

      Comment


      • Originally posted by Maxx-a View Post
        Skloni smo da analiziramo u detalje svaku njegovu reakciju, meni ova sa danasnjeg presa lici na odbrambeni mehanizam, ne moze biti da nije razocaran, ali mislim,bolje nego da daje ogorcene izjave, da se samosazaljeva, dosta nam je patetike
        Naravno da je odbrambeni mehanizam. Treba priznati sebi da je izgubio mec u kojem je bio bolji. Malo bolji ali ipak bolji.

        Comment


        • Ne verjem da mu nije stalo, ali se slazem sa Navras-om da je izgledalo kao da je predao mec. Mislim da bi kad tad brejknuo Vavrinku, pa makar i na 20-20 u petom, ali je svoj servis morao da drzi. Ajde da je ovaj nesto strasno riternirao, ajde da je uzimao poene na Novakov servis, pa da mogu sam sebi da priznam, ok u zavrsnici je bio bolji, ali ne nije Stanislas nista specijalno uradio u toj zavrsnici petog, cak je imao i podosta srece, da ramom riternira svakojake gluposti, Novak je "prodao" onako najglupavije mec... To je ono sto najvise boli ...
          Zasto se ovakve stvari ne desavaju njegovom najvecem konkurentu? Zato sto je spanac pravi primer fajtera ... Nadal gubi meceve samo kada je DOBRO nadigran. Nadal neizvestan mec - egal mec, ili mec u kome je bolji (za nijansu ili malo vise) moze da izgubi samo od Djokovica. Ove ostale Berdihe Ferere i Vavrinke, on svojom voljom pojede, bolje receno natera ih da sami sebe pojedu i ako su u mali milion primera bili za nijansu bolji od njega.Spanac takve meceve jednostavno NE UME DA IZGUBI. Na to Novak treba da se ugleda, takav stav treba da pokusa da kopira, a mislim da je u stanju....
          Last edited by Sandugp; 21-01-14, 22:05.
          sigpic

          Always somewhere Miss you where I've been I'll be back to love you again

          U crnim rupama možeš ludo da se zezaš. Da lebdiš iznad zemlje. Da slušaš rock ´n´ roll.Dozivaš kišu.
          Ili da mazneš neku lepu ribu. Samo je bezveze kada se probudiš….

          Comment


          • Ma kakvi predao mec.

            Jednostvano je u ta tri poena, kao i na RG-u, osjecaj: "Danas nije moj dan." konacno pobijedio.

            Comment


            • Originally posted by NI View Post
              Ma kakvi predao mec.

              Jednostvano je u ta tri poena, kao i na RG-u, osjecaj: "Danas nije moj dan." konacno pobijedio.
              A sta je to ako nije predaja? Pomirio se sa tim da ce da izgubi, da se sve urotilo protiv njega... To se u mom selu zove predaja.
              sigpic

              Always somewhere Miss you where I've been I'll be back to love you again

              U crnim rupama možeš ludo da se zezaš. Da lebdiš iznad zemlje. Da slušaš rock ´n´ roll.Dozivaš kišu.
              Ili da mazneš neku lepu ribu. Samo je bezveze kada se probudiš….

              Comment


              • Komentar iz Blica
                ' Novak Djokovic pola:ko odlazi u istoriju, ovaj mec to dokazuje.Ako ne moze da parira 8. igracu svijeta(i starijem igracu) kako da parira Nadalu i Mareju(koji su imali jos tezi zreb).Steta bio je dobar ali ima jos 2-3 godine da privede karijeru kraju.'
                Koliko gluposti na jednom mjestu.


                Sent from my iPhone using Tapatalk
                "When I was young, I never wanted to leave the court until I got things exactly correct. My dream was to become a pro."-Larry Bird

                "Da budale svijetle ja bi bio zvjezda danica".

                Comment


                • Originally posted by Sandugp View Post
                  A sta je to ako nije predaja? Pomirio se sa tim da ce da izgubi, da se sve urotilo protiv njega... To se u mom selu zove predaja.
                  To je malo sira definicija predaje, ali ako tako definises...

                  Comment


                  • Ne zaboravite, imao je 30-0 u tom gemu, sto mu se takodje precesto desava... Sad mozemo da trazimo dlaku u jajetu pa da nadjemo mali milion gluposti koje je napravio u ovom mecu, ali jednostavno, presudno je bilo sto je najbitnije poene odigrao kukavicki, i sto je ruka zadrhtala kada je trebalo najbolje da odigra. Sampionsi mentalitet i kiler instinkt NEMA. Tj kiler instinkt nema kroz skoro citavu svoju karijeru, a sampionski mentalitet u ovom mecu nije imao - da budem odredjeniji.
                    sigpic

                    Always somewhere Miss you where I've been I'll be back to love you again

                    U crnim rupama možeš ludo da se zezaš. Da lebdiš iznad zemlje. Da slušaš rock ´n´ roll.Dozivaš kišu.
                    Ili da mazneš neku lepu ribu. Samo je bezveze kada se probudiš….

                    Comment


                    • Originally posted by Sandugp View Post
                      A sta je to ako nije predaja? Pomirio se sa tim da ce da izgubi, da se sve urotilo protiv njega... To se u mom selu zove predaja.
                      Apsolutno. To sam i napisao na drugoj temi. Predao je mec da skrati mucenje jer je zakljucio da ne moze pobediti.
                      Uzeo je 4.set i pomislio sad je gotov. Pogresio. Napravio brejk u 5.setu. Pomislio sad je gotov. Pogresio. U narednom gemu ima brejk loptu. Stan servira dva asa i cisti linije. Ponovo u narednom gemu ima brejk loptu. Ponovo je ne koristi. I tu je zapravo bio kraj. Digo covek ruke od meca.

                      Comment


                      • NI, sjajan je tvoj post, ali mnogo mu se cesto nesto javljaju ti dani kada" ne moze" pobediti. To je pocelo od USO '12, pa RG '13 pa USO '13 i sad AO '14. I zaboravio sam W '13 kada je isto imao u dva seta po brejk viska.
                        Last edited by salinjo90; 21-01-14, 22:31.

                        Comment


                        • danas novaku nije trebao nikakav killer instinct. to mu treba mozda kad igra protiv nadala, murray-a ,ali protiv nekog tamo vavrinke mu sigurno ne treba. danas je novaku trebalo da odigra na nekom svom proseku tipa 80% svog najboljeg tenisa.

                          osvojio je 8 poena (2 gema) vise a izgubio mec, to dakle znaci da je wawrinka dobijao kljucne poene. dakle mentalno je pao i to dosta. on da se vrati na neki mentalni prosek, dakle ne treba da bude mentalna gromada, dobio bio ovo bez problema.

                          i jos nesto cemu rizikovanje na drugi servis wawrnke, preterano rizikovanje, sto po meni odaje utisak da on smatra da je inferioran u razmenama sa wawrinkom i da mora da stvori neku prednost iz riterna kako bi osvojio poen

                          Comment


                          • Originally posted by nikola_bg View Post
                            i jos nesto cemu rizikovanje na drugi servis wawrnke, preterano rizikovanje, sto po meni odaje utisak da on smatra da je inferioran u razmenama sa wawrinkom i da mora da stvori neku prednost iz riterna kako bi osvojio poen
                            Slazem se. Ali kao onda da je Novak bio preopusten, ako je mislio da mora da rizikuje na returnu.

                            Originally posted by salinjo90 View Post
                            NI, sjajan je tvoj post, ali mnogo mu se cesto nesto javljaju ti dani kada" ne moze" pobediti. To je pocelo od USO '12, pa RG '13 pa USO '13 i sad AO '14. I zaboravio sam W '13 kada je isto imao u dva seta po brejk viska.
                            Hvala salinjo!

                            Dakle znamo sto je problem - dani kada 'ne moze' da pobijedi. Je li to za Bekera ili psihologa?
                            Last edited by NI; 21-01-14, 22:38.

                            Comment


                            • Originally posted by Sandugp View Post
                              A sta je to ako nije predaja? Pomirio se sa tim da ce da izgubi, da se sve urotilo protiv njega... To se u mom selu zove predaja.
                              Cista predaja u poslednjem gemu, nema govora o bilo cemu drugom.

                              Mec se oduzio, Wawrinka nece sam da se pobedi i covek nije video drugi izlaz do da polozi oruzje. Smorno je to kad moras da se iscimas za pobedu
                              Tom, your music is the best drinking partner I've ever had.

                              Comment


                              • Originally posted by NI View Post
                                Slazem se. Ali kao onda da je Novak bio preopusten, ako je mislio da mora da rizikuje na returnu.

                                zanimljivo pitanje i moram da priznam da nemam odgovor na njega. medjutim ponudicu nekoliko odgovora:

                                1. mozda su se smenjivali periodi opustenosti i periodi frustracije koja prouzrokuje agresivnost koja mu nije trebala danas u toj kolicini na drugi servis wawrinke.

                                2. mozda je nova bio opusteno agresivan, dakle mozda je bio nonstop opusten a igrao agresivno na wawrinkin servis s predumisljajem misleci da je to nacin da ga slomi.

                                3. a mozda novak uopste nije bio opusten ( bar u trecem, cetvrtom i petom setu) i forsirao je agresivan ritern i bukvalno pokusavajuci NA SILU da oduzme servis, bez gradjenja poena.

                                takodje mozda(mada neverujem) je novak menjao taktiku kod riterna (dakle ako je taktika bila da udje u poen on promeni u agresivan ritern) misleci da wawrinka ima mnogo srece i da cisti linije. Ovo se odnosi na kraj cetvrtog i peti set.

                                Comment

                                Working...
                                X