Announcement

Collapse
No announcement yet.

Nole, idi u peršun!

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Odmor mi treba.
    I prvi put ne želim da pročitam NI-jevu analizu.. ako je i on imao snage da je napiše..
    niti bilo čiju..
    Originally posted by gokara
    Valjda ćemo dočekati dan da kloniraju Federera pa da možemo da ne gasimo televizore kad igraju svi koji nisu Federer i uživamo u meču Federer-Federer.

    Comment


    • Ne shvatam sta se desilo sa Novakom bio je do skoro psihicki najjaci na turu, a sad se prepane pobjede protiv Wawrinke.Jedino se njega Nadal pribojava, a on se prepo Wawrinke.Danas nije bilo onog zara kao 2012 i 2011, mislim ja sam bio svjestan da on nikad nece biti na nivou iz 2011 ni fizicki ni psihicki.Kao da je malo doslo do zasicenja.Po meni bi bilo najbolje da sad uzme odmor do Monte Carla ili Rima, da vidi sta ce sa sobom dalje i kako ce.Ovo danas me podsjetilo na 2008 kad je protiv Nadala izbacio smec u aut.Mislim da ovde nije kriv ni Beker niti bilo ko nego on sam, ali mislim da mu Beker nije bio potreban uopste.Ostao je isti kakav je bio on uopste nema 'killer instict' kao Nadal,Federer i ranije Sampras i ostali velikani ovog sporta.Da me neko ne razumije pogresno i on je velikan, ali bi uradio mnogo vise da ima 'killer instict'.Danas je on igrao previse pasivno kao Marej ili Radvanska, a stvarno ne vidim razlog zasto.Kao sto sam i danas napisao nadam se da ce mu ovo biti samo motiv vise za nastavak sezone i karijere.Posto on moze mnogo vise nego ovo sto je pokazao danas.
      Last edited by stefan12; 21-01-14, 17:25.
      "When I was young, I never wanted to leave the court until I got things exactly correct. My dream was to become a pro."-Larry Bird

      "Da budale svijetle ja bi bio zvjezda danica".

      Comment


      • Ćeraćemo se još
        Sve može biti
        Sem da se nećemo ćerati

        Iz raja smo išćerani
        Ali iz pakla nije niko
        I niko se nije ćerao toliko
        Da se nije mogao ćerati više

        I koliko se god ćerao
        Nije do kraja doćerao

        Na mladima ćeranje ostaje
        Ćeraćemo se još

        Ali se više nećemo ćerati
        Napamet i osumice
        Brže — bolje i kako bilo
        Tek onako od duga vremena
        Na pola srca
        Nadvoje
        Natroje
        Svako na svoju stranu
        Ne znajući šta bi drugo
        Pa ajde da se ćeramo

        Nego ćemo se ćerati pametnije
        ledene glave

        Po planu ćeranja
        Koji smisle najmudriji
        Ćerolozi
        Sa katedri za ćerologiju

        Onaj ko hoće danas da se ćera
        a ne prati razvoj i domete
        ćeranja
        Nema šta da traži
        Na ćeralištima i ćerijadama.
        sigpic

        Comment


        • Jos sam u soku sta Novak uradi danas, kakve zicere pobaca u aut,nedopustivo pasivna igra na BP ,videlo se to nazalost i u prethodim partijama, samo za klovna drugara mu tebalo 127 istih na HC..najgore sto ovo manje vise postaje obrazac u vaznim mecevima, samo se odabir udarca za ovakve poraze menja.
          Similis simili gaudet

          Comment


          • Sad kad je definitivno sve izgubio (prvo mesto, AO), mozda ce konacno da se otrezni kao posle USO. Stvarno volim tog momka ali sve zivce sam pogubio pored njega. Idemo dalje Nole, vise nista nemas da izgubis.

            Comment


            • Rafael Nadal uci iz poraza i izlazi iz istih jos jaci. Novak Djokovic jednostavno nije takav mentalni sklop. On iz velikih poraza moze da izadje samo jos vise psihicki slabiji, on jednostavno mora da pobedjuje sto vise da bi mentalno bio jos jaci. Pod tim pobedama podrazumevam najvise pobede protiv najvecih rivala na najvecim turnirima, a on takvu pobedu nema vec godinu dana.
              Last edited by Sandugp; 21-01-14, 19:41.
              sigpic

              Always somewhere Miss you where I've been I'll be back to love you again

              U crnim rupama možeš ludo da se zezaš. Da lebdiš iznad zemlje. Da slušaš rock ´n´ roll.Dozivaš kišu.
              Ili da mazneš neku lepu ribu. Samo je bezveze kada se probudiš….

              Comment


              • RG 2013 gubi epski mec u polufinalu od Nadala, najvise zahvaljujuci svojim greskama
                W 2013 gubi rezultatski lagano u finalu od Mareja, a u svakom setu je imao momentum na svojoj strani (u drugom i trecem je bio i u rezultatskom plusu)
                US 2013 gubi finale od Nadala u cetiri seta, u mecu gde je protivnik takodje sacekao njegovo debilisanje
                AO 2013 gubi 1/4 od Vavrinke a mogao je jos lakse da dobije i najvise zahvaljujuci svom (po ko zna koji put) debilisanju "poklanja" protivniku pobedu
                sta li ce biti na sledecem slemu, ne znam, ali ovaj post definitivno mora da se prekine u koliko zeli da nesto jos vise od svoje karijere napravi ... ako se zadovoljava ovim, onda jbg....
                sigpic

                Always somewhere Miss you where I've been I'll be back to love you again

                U crnim rupama možeš ludo da se zezaš. Da lebdiš iznad zemlje. Da slušaš rock ´n´ roll.Dozivaš kišu.
                Ili da mazneš neku lepu ribu. Samo je bezveze kada se probudiš….

                Comment


                • zaboravio si RG 2012...kao i US iste godine...


                  Bjezmo Grumfe,njih je dvojica a mi smo sami!
                  sigpic

                  Comment


                  • Nisam zaboravio vec jednostavno nisam hteo da ih stavljam jer je posle toga uzeo AO 2013. Ovo sam stavio samo povezane-uzastopne poraze na najvecim turnirima
                    sigpic

                    Always somewhere Miss you where I've been I'll be back to love you again

                    U crnim rupama možeš ludo da se zezaš. Da lebdiš iznad zemlje. Da slušaš rock ´n´ roll.Dozivaš kišu.
                    Ili da mazneš neku lepu ribu. Samo je bezveze kada se probudiš….

                    Comment


                    • 2013 se provukao, sad smo u 2014

                      Comment


                      • Panchev, ne ljutim se ja na tebe, samo si me prilično neprijatno iznenadio u trenutku ili bolje reći štrecnuo, makar i sa šalom (nisam tako shvatila, a nisu bogami ni ti tvoji pratioci ili bolje reći jedva dočekali ), a znaš kako ... danas nema sa kim se nisam bar malo dokačila... bolje da sam otišla da spavam, da sam se zatvorila u neku mračnu sobu.... Čak sam i pokušala, ipak trčala dva puta za par sati, nenaspavana i izbezumljena od prvo isčekivanja pravih mečeva, a onda i od gledanja i nadanja za četvrti u nizu, jer sve je bilo tu, svi znaci i pokazatelji... forma, neki famozni niz, pripremni mečevi, sjajna prošlogodišnja završnica.. ali nisam mogla. Tako da nemoj ni ti meni da zameriš, nisam sva svoja i odmah da ti kažem da neću te kifle, grozne su, bile su dobre nekada davno, a sada su blato... može ćabata ili što bi oni rekli cijabata... jes malo skuplja, al' vredi ili onaj ječmeni....

                        Kao neko ko je veoma strastveni navijač (ako ne volim tog i tog ili simpatišem taj i taj klub onda mi je sve jedno), dajem sebi za pravo ne samo da hvalim, da se radujem i dižem u zvezde, već i da kudim. Moje je pravo da sam nezadovoljna, besna ili tužna i hoću da znam zašto je to tako. Uložila sam neko vreme, veoma velike emocije, bilo je i nekih sitnih para, ako sam imala privileguju da ga gledam i to mi daje za pravo da kažem šta mislim i da tražim odgovore. Zašto?

                        Mrzim kada izazove, kao niko, u meni ovaj osećaj patetike i frustracije. Ali to je valjda zato što mi je stalo. Mnogo mi je stalo.
                        I onda se pitam ceo dan da li je sve ovo za mene... Strepim pred svaki meč, pa me malo uljuljka, uđe u neki niz, omađija takoreći, pa me onda tako dohvati, zavitla kroz vazduh, tresne i baci o zemlju (recimo jedan banalan tres - protiv Bediha u Rimu) tako da nekoliko dana ne mogu da dođem sebi. WTF?
                        Sve teže prihvatam i podnosim ova stanja... baš, baš teško. Ali samo iz jednog jedinog razloga, žao mi je da tavori i propada (a ovaj poraz je u rangu toga), jer znam da može... a neće... ehej... neće bre i to ti je. Pa mnogi su komentarisali posle meča, da je u nekim ranijim porazima izgledao mnogo razočarenije nego danas. Samo bacih malo poglede i uključih se u neke priče nekih pametnih, običnih ljudi, svi su izuzetno razočarani, kao nikada.
                        Last edited by miloolja; 21-01-14, 21:11.
                        sigpic

                        Pablo Sandoval: A guy can change anything.. his face, his home, his family, his girlfriend, his religion, his God.
                        But there's one thing he can't change... he can't change his passion.

                        Comment


                        • Ovo je nastavak analize:

                          Originally posted by NI View Post
                          1.
                          .


                          1.
                          Self-fulfilling prophecy


                          Self-fulfilling prophecy je strasan engleski izraz. U prevodu znaci prorocanstvo koje samo sebe ostvaruje. Danas smo bili svjedoci jednog takvog ‘prorocanstva’.

                          Zakon velikih brojeva

                          Notorious, koji je veliki poznavalac tenisa, i ima oko i osecaj, cim je izasao zrijeb, nije volio Vavrinku u cetvrtfinalu. Bilo ga je strah zakona velikih brojeva. Zakon kaze, da ako se igra dovoljno puta, i onaj koji je veliki autsajder mora da pobijedi.

                          U principu to je i problem sa serijama. Svako zna da nije prirodno dobiti 40 meceva za redom. I kad ih dobijes, postajes nervozan jer znas da je vise vrijeme da izgubis. A danas je Novak ganjao nekololiko serija 28 meceva za redom, 3 AO za redom, 14 GS polufinala za redom i ona najvaznija, a zapravo najmanje vazna, dvije pobjede nad Vavrikom na GS-ovima od 3:2.

                          Jedna stvar mi se nije svidjele u intervju sa Kurijerom prije dav dana. Na pitanje o mecu sa Vavrinkom, Novak je odgovorio: “Pamtim mec po tome da sam bio na dva poena od poraza.” Kao da je pokazo grzinju savjesti sto je dobio. Tu je naravno bio i strah da sljedeci put, ako dodje do 5. seta nece biti tako.

                          Dakle, Novak je usao u mec bojeci se zakona velikih brojeva i na kraju prilicno sam doprinio da se‘prorocanstvo’ ostvari!

                          2.
                          Novakova izjava

                          Tako mi je to licilo tokom meca. Izjavu koju je Zile prenio me je uvjerila da sam u pravu:

                          Originally posted by Zile90 View Post
                          Boze gospode sta je on izjavio.Kaze ''danas nisam imao sanse'' Stan zna kako se igraju veliki mecevi.On je definitivno pogubljen
                          To Novak sebe zavarva da nije imao sanse. Mislim da je Vavrinka bio bolji nego ikada i da su ga iznenadili taktikom. Svejedno, Novak nije bio nadigran! U ravnopravnom mecu je bio malo bolji. Dakle i te kako je imao sansi, ali je sam kriv sto ih nije iskoritio.

                          3.
                          Treci set

                          Varinka je olako izgubio prvi set. Nije to mala prednost. Onda fantasticno odigro drugi. Iznenadio Novaka iznenadnim dizanjem nivo. Vavrinka je usao u treci sa momentumom.

                          Ali to se stalno desava na teniskom terenu. U tom trenutku nista nije bilo izgubljeno. Novak zna sto treba da radi u takvoj situaciji. Da se svim silama bori da povrati momentum. A on je bio u shoku. Igra mu je pala, defakto poklonio Vavrinki set.

                          I to nekako razumijem, ali ne razumijem njegovo ponasanje kad je zaostao 4:1 uz dva izgubljena servis. Ostatak seta treba iskoriti da, sada opusten, jer je set izgubljen, uhvati ruku. Da vrati ritam. To je abeceda za profesionalca. Upravo to je napravio protiv Nadala u Montrealu. Bio je shokiran u prvom setu. Ali onda je ostatak seta iskoristi da digne igru i bio bolji igrac do TB-a u trecem.

                          Takav shok mogu samo da razumijem mentalninim stanjem u kome dominira misao: ’Danas mi nije sudjeno! Danas se serije konacno prekidaju.’


                          4.
                          Vavrinkina sreca

                          Vavrinka je pogodio puno linija danas. Desava se. Sampion Novakov kalibra ne smije misliti u takvoj sitauciji: ’Danas mi nije sudjeno.’ Ne smije Vavrinkina sreca biti mentalni izgovor pred samim sobom za poraz. Sampino mora da misli: ’Prebrodicu ovo. Sreca mora da ga stane.’

                          Maora da radi da zaradi sopstvenu srecu. Kada je u 4. Set poceo konacno da se trga da udje u mec, zaradio je srecu. Kod returna koji mu je donio BL je i te kako bio srecne ruke.


                          5.
                          Peti Set

                          Novak je prenio momentum iz cetvrtog u 5. set, dosao do ranog brejak i onda je tu prednost na neshvatljiv nacin izgubio. OK poslije 10 intezivnih gemova, mali pad je razumnjiv. Od izgubljene pozicije je dosao u dobijenu. Cesto u tom trenutku nivo igre padne. Ali ono danas je bila katastrofa. Cetiri FH greske, od kojih dvije bazicne, a da nije pokrenuo noge. Slabo kretanje je znak nervoze, manjak inteziteta i umor. O cemu se danas radilo?Mislim da je u pitanju bila metalna blokada. Kao da nije mogao da povjeruje da je danas ipak njegov dan.

                          Pet set je Novak napadao, ali onda neshvatljivo, dva kljucna poena igra pimplerske razmjene i gubi od Vavrinke. Prvi, je bio na brejk lopti. Konacno je imao sansu da on odlucuje na brejk lopti. Ali nije imao hrabrosti da igra poen agresivno. Ista stvar dva gema kasnije pri rezultatu 30:30 na Vavrinkin servis. Tako se igra kad mislis da nije tvoj dana. A kad mislisa: “Ja cu ovo da dobijem, onda se bas u tim poenima igras preduzimljivo.”

                          Jednom kad je doslo do 5:5 vjerovao sam da je sve izgubljeno. A shmika je relno reznovao:”Novak ce kad tad da napravi brejak, a Vavrika je svaki put brejknuo poslije Novakove gluposti.” Objektivno jesu stvari stojale kako je shminka rekao. Ali u Novakovoj glavi nisu. Zadnja dva poena su tacka na i. Prvo, jako srecan poen za Vavrinku, a potom gruba greska, ali bas gruba, Novaka.

                          6.
                          Beker sad tacno zna sto mu je raditi. Uvjeriti Novaka da se ne predaje u mecu u kojem je bolji. U principu se isto desilo i na RG-a i na USO.

                          7.
                          Ovo je jako tezak poraz. Novak se u proslosti dizao iz takvih poraza jaci. Nadam se da ce i ovoga puta.

                          8.
                          Ima i jedna dobra stvar u ovom porazu. Nema vise serija!
                          Last edited by NI; 21-01-14, 21:39.

                          Comment


                          • Olja,
                            Jesi opisala stanje u kome se nalazis/nalazimo maestralno ...
                            Jeste da je ovo mozda i najgori moguci trenutak, i voleo bi da ovaj post u opste nije imao povod za svoje postojanje, ali mislim da ti je ovo najbolji/najjaci post na ovom pdf-u .... Barem je mene najvise dotakao
                            sigpic

                            Always somewhere Miss you where I've been I'll be back to love you again

                            U crnim rupama možeš ludo da se zezaš. Da lebdiš iznad zemlje. Da slušaš rock ´n´ roll.Dozivaš kišu.
                            Ili da mazneš neku lepu ribu. Samo je bezveze kada se probudiš….

                            Comment


                            • ATP - Novak Djokovic

                              Ja danas bolje da se nisam ni budio.Samo tri sata sam spavo,gledo Anu i kad je zavrsila bio sam nervozan i osto sam budan.
                              Zatim onda pratim citavo jutro kako Novak igra kad je dobio prvi set pomislio sam evo ga izgubice Stan u 3 seta kad onda sok uze ovaj naredna 2.Onda cetvrti set konacne se Stan raspada i jos u petom kad Nole uze brejk valjda je gotovo i onda kad sam poceo gledati ide ribrejk.Kad je promasio onaj volej 10 minuta sam sutio i onda da malo razbistrim um odem da spavam.Kad sam se probudio jos neka praznina u zeludcu i jos me nije skroz proslo.Kako onda da ga ne kudim i da ga hvalim, kad on moze da utice na moje raspolozenje u tolikoj mjeri i uopste na mene.


                              Sent from my iPhone using Tapatalk
                              Last edited by stefan12; 21-01-14, 21:37.
                              "When I was young, I never wanted to leave the court until I got things exactly correct. My dream was to become a pro."-Larry Bird

                              "Da budale svijetle ja bi bio zvjezda danica".

                              Comment


                              • Everything goes to hell anyway...

                                Nekako je od sredine drugog seta sve nagovestavalo nepovoljan ishod i kraj jedne price. Na terenu se nije pojavio sampion kakvog Melburn i svi mi pamtimo, momak sa celicnom voljom koji je bio spreman da se uhvati u kostac sa svim izazovima i izazivacima, pobednik koji pomera granice moguceg, neustrasivi fajter koji nikad ne odustaje... Umesto njega pojavio se covek kojem je svega dosta i koji ima daleko pametnija posla nego da se mlati sa nekim Wawrinkom letnji dan do podne. Ko ne zna o cemu pricam neka pogleda poslednja dva poena u mecu i sve ce mu biti jasno. Na stranu sto je igra vecim delom meca bila kriminalna, ali odsustvo voljnog momenta i prepoznatljivog sampionskog nerva govore mi da u njegovoj glavi tenis vise ne stanuje. Tu ni deset Bekera niti bilo ko drugi ne mogu pomoci.

                                Svakoj velikoj seriji jednom dodje kraj, tako je morao i ovoj, ali znaci koje nam je Novak poslao govore nesto drugo. On danas nije izgubio mec, predao ga je. Umesto da nastavi borbu odlucio je da polozi oruzje iako je, po mom skromnom misljenju, i dalje bilo municije za nastavak dvoboja. Kukavicki i pomalo nefer prema navijacima koji su bili uz njega ceo mec. I ne samo danas vec kroz celu karijeru. I u dobru i u zlu. Prema onima koji su i posle teskih poraza, posrtanja, uspona i padova uvek pruzali bezrezervnu podrsku. U svakom odnosu, pa tako i u ovom, mora da postoji uzajamnost davanja. Ako ja mogu da se budim i bodrim ga u bilo koje doba dana i noci, da istumbam svoj privatni zivot i poslovne obaveze, podredim sve njemu, onda mogu da trazim da se bori do kraja. Borba do kraja, samo to i nista vise pa kako god da bude. Ovo danas bilo je previse sebicno za moj ukus i moram reci da me po prvi put onako iskreno razocarao svojim ponasanjem. Poraz boli, ali ce proci, bilo je neuporedivo tezih pa smo pregurali, ali neke stvari ne mogu da nestanu preko noci. Danas sam se osetio prevarenim kao navijac, a to se ne zaboravlja tek tako.
                                Tom, your music is the best drinking partner I've ever had.

                                Comment

                                Working...
                                X