Announcement

Collapse
No announcement yet.

Nole, idi u peršun!

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Види се да немамо шта да радимо, па водимо аброве... Бекер, тренер, кад нисам пао у несвест.. па кад је он некоме био тренер?
    Полаже приправнички код Новака? ма то је нека тешка политика! Ноле зна више од свих њих на камару да их ставиш!
    sigpic

    Comment


    • Sto tako negativno razmisljanje?
      Sta ako izgubi AO, pa RG, propala sezona, propalo sve
      Polako, ajde da sacekamo da vidimo sta ce biti.
      Sad ste i mene isprepadali, taman sam zaboravila W-don,meni je taj poraz sto se tice GS tice najteze pao
      sigpicFokus Nole i ne zaboravi- u pertle... idemo Noleeeeeeeeeee

      ''Na jedno uho ne čujem ništa, a na drugo sve. Zato slušam samo one koji mi priđu sa prave strane...

      Comment


      • Posle urgencije u ITF-u da Novaka proglasi igracem godine, BB izazvao epidemiju skribomanije u barustini ovdasnjoj.
        Dajuci izjave za medije istovremeno se kocka, pije, trenira Novaka i cuva neko kuce.
        Munja nebeska
        sigpic

        Comment


        • 2011 u RG, pred drugo polufinale je oboren rekord u zalivanju terena. Napravili su klizalište po kome bi i Sharda padala, uz to se išlo da meč ne završi taj dan. Prije toga je stavljen zadnji meč na lijevom terenu protiv Del Potra, 2 dana je igrao meč. Zadnje 3 godine se čudne stvari dešavaju u RG, a Vajda riječi nikada nije pomenuo, ništa nije preduzeo, samo se povlačio, Strikan bi digao frku kao da je smak svijeta. Zato treba neko kao Becker, gore ne može proći na tom turniru, može samo bolje. Žrijebove da ne pominjem, godinama je izvlačio deblji kraj. Dosta je bilo Strikana, Nike i ostalih Masonaca, vrijeme je da se uzvrati udarac

          Comment


          • RG je postao smejurija od Slema.
            Dayman (a-a-ah...)
            Fighter of the Nightman (a-a-ah...)
            Champion of the sun (a-a-ah...)
            You're a master of karate and friendship
            For everyone

            Comment


            • sigpicFokus Nole i ne zaboravi- u pertle... idemo Noleeeeeeeeeee

              ''Na jedno uho ne čujem ništa, a na drugo sve. Zato slušam samo one koji mi priđu sa prave strane...

              Comment


              • Originally posted by Johnny View Post
                RG je postao smejurija od Slema.
                Zahvaljujuci strikanu i ljudima iz senke.
                Prosle godine, pre no sto je prekinut mec,kad je Nole bio u naletu, video se uspanicen,isprepadan Nadal.
                Pala kisica, prestala, strikan odradio svoje,znamo kako se zavrsilo. Stvarno da se ispovracas, grozno je bilo, osecaj gorcine, besa, nemoci.
                Gledaoci u soku, pola sata kisa ne pada, vracamo se na mesta, odjednom spiker govori- mec je pomeren za sutra.Neverica, zvizduci,gledala sam ljude, njihova lica, kao pa da li je ovo moguce.
                ma, bolje da ne pisem vise o tome, odmah mi zeludac proradi
                sigpicFokus Nole i ne zaboravi- u pertle... idemo Noleeeeeeeeeee

                ''Na jedno uho ne čujem ništa, a na drugo sve. Zato slušam samo one koji mi priđu sa prave strane...

                Comment


                • Tri redna RG-a se mucka, nece vise da moze.
                  Spoiler
                  samo za notu
                  sigpic

                  Comment


                  • To je ono što smo ti danas objašnjavali

                    Comment


                    • Originally posted by notorious View Post
                      To je ono što smo ti danas objašnjavali
                      Ne treba nam to, ovo nam treba, vidi ga ko Maradona
                      sigpic

                      Comment


                      • Originally posted by NI View Post
                        Vrijeme je Prle! i ti da das prognozu da li se nadalovci i rodzerovci trebaju bojati tandema Beker-Novak.
                        Dao bih ja, ali Vi to tako fino objasnite da na kraju ne osjećam potrebu da napišem nešto više.

                        U biti, slažem se sa obje strane. Razumijem da tu ima i dosta nervoze, jer to je Beker, klaun izvan teniskih terena, koji samog sebe ne može da kontroliše, a kamoli nekog drugog. Međutim, to je isti onaj lik koji je svojevremeno bio jedan od najboljih taktičara i defakto najstabilniji (mentalno) igrač na touru. Novak je večinu mečeva koje je gubio, gubio upravo zbog mentalnog zamora ili zasićenja, ne znam pravu riječ kojom bi to nazvao. I to je ono gdje Beker može da pomogne i gdje saradnja sa njim ima smisla. Međutim, kako mi na tu konstataciju kolega sa drugog foruma postavi pitanje, zašto je birao Bekera, pored živog Borga, moram reći da sam i ja počeo preispitivati svoje stavove! Da li Novaku odgovara neko ko dobro poznaje tu tematiku i ima lucidnost i malo drugačiji princip rada koji odskače od uobičajenih, (Beker) ili neko ko je bio potencijalno najveći šampion i taktičar ikada, a koji nema 'šarlatansku' crtu jednaku Bekerovoj, osim kad je 'cuga' u pitanju (Borg) ?! Moguće je da Novaku odgovara upravo prva verzija i da je to jedan od razloga zašto je imenovao Bekera. BB može da istakne njegovu oštru stranu, glad za trofejima i mentalno podigne na jedan viši nivo. To može i Borg, ali čini mi se da mu Bekerov mentalitet i karakter više pašu. Jer, razlog večeg broja poraza Novaka Đokovića ne leži u fizikalijama, taktici ili udarcima, već u mentalnom zasićenju. Ako Beker u tome uspije, saradnja će biti uspješna, pod uslovom da ne bude petljanja u udarce i taktički pristup mečevima.

                        Koji je drugi potencijalni razlog ?! Eventualna težnja ka agresivnoj igri u svrhu čuvanja tijela i produživanja karijere. To je po meni pogrešno rezonovanje stvari. Novak je postao dominantan kad je dijametralno promijenio svoj stil igre. Vraćanje agresivnom baseline tenisu bi donijelo više nusprodukta, nego prednosti. Novak nema kavlitet ili prirodni talenat da bi dominirao čistim ofanzivnim tenisom kao Federer. Novak melje protivnike kontrolisanom agresivom, koja zahtjeva iskristalisane segmente defanzivnog i ofanzivnog tenisa, izuzetnu fizičku spremu i taktički pristup. To je činjenica koju mora prihvatiti, kao i cijenu koju tijelo i psiha mora plastiti usljed igranja takvog tenisa. Ukoliko bi to pokušao promijeniti, našao bi se u čorsokaku nalik onome iz vremena Todd Martina. Dakle, petljanja u udarce i taktički pristup mečevima ne smije biti, Novak je iskoristio svoj maksimum iz toga. Taj Novakov igrački maksimum nijedan današnji igrač ne može ispratiti. Međutim, poenta je da mora iskoristiti svoj 'mentalni' maksimum da bi tehnički došao do izražaja u mjeri dovoljnoj za osvajanje najvećih turnira u kontinuitetu. To je Novakov najveći bag, iz čega priozilazi da je razlog imenovanja Bekera 'rad i napredak na mentalnom dijelu Novaka Đokovića, a ne na taktičkom i igračkom. Jer, budimo realni, šta to Beker u kontekstu tehnike i udaraca može naučiti Novaka ?! Da se baca na mreži kao firaun ?! Ma daaaaaaaaj.

                        U konačnici, Beker Novaka može načiniti još večim šampionom, može mu izgraditi ili istaći 'killer instict', može mu probuditi glad za trofejima, može djelimično skidati pritisak sa njega svojom pojavom van teniskih terena, ali . . . to isto su mogli, čak u večoj mjeri uraditi i Sampras i Borg, pritom da mu dodaju još par izuzetno bitih stvari, u najmanju ruku jednake nabrojanim pogodnostima koje Beker kao trener nosi sa sobom. Dakle, logično pitanje jeste zašto Beker, a ne Sampras ili Borg, koji su bili još veči šampioni ?! Pitanje dobija na vrijednosti, samo ako zaključimo da je razlog imenovanja problem mentalne prirode Novaka Đokovića. A ja sam zaključio da je upravo to problem. Zato i postavljam pitanje. Konačno, odgovor na tvoje postavljeno pitanje je numerički - 50:50. Smatram da je bilo boljih rješenja, ali da ni ovo nije loše, jer je moglo biti i gorih (Edberg, Wilander, Mac). Da li će saradnja biti uspješna neću prognozirati, samo ću potvrditi ono što ste svi napisali, a to je da sredine neće biti. Dakle, ili totalni kolaps, ili pun pogodak, trećeg nema.
                        “It's no accident, I think, that tennis uses the language of life. Advantage, service, fault, break, love, the basic elements of tennis are those of everyday existence, because every match is a life in miniature. Points become games become sets become tournaments, and it's all so tightly connected that any point can become the turning point. It reminds me of the way seconds become minutes become hours, and any hour can be our finest. Or darkest. It's our choice.”

                        Comment


                        • Odlican odgovor Prle!

                          Sveobuhvatan ali ne zatvoren. Daje mogucnost za diskusiju.

                          1.
                          Ovo 50:50 znaci da ne znas. A ko ko moze znati? Kako bi iko mogao znati? To je hemija i splet okolnosti.

                          2.
                          Cak je i Rafa prislio sebe da bude ofanzivniji. Tako da mislim da Novak nema izbora. Ne mislim da treba biti ofanzivni bejzlajner, nego koristiti savaku priliku da dobija poene na mreci. Mislim da moze postici da 25% osvojenih poena budu na mrezi. To je puno.

                          Rekavsi to, mogu zamisliti da se Novak jednu sezonu vrati igri iz 2011. Ako ofanzivnija igra dozivi neuspjeh. U tm sucaju bi mogao ici na logiku - trosicu tijelo, pa do kada traje traje.

                          3.
                          Kao sampion Beker je u tri najbolja Rafa, Borg i on, onda malko iza Vilander. Kao igrac? Pa zaostaje za Novakom ohoho. Znaci on moze Novaku pomoci da bude veci sampion.

                          4.
                          Kao magnet za medije i neko ko ce se laktati za Novaka Beker je dobar. Jedino bio bolji Mac, ali ne mogu zamisliti njega kao trenera.


                          5.
                          Najvaznija je hemija medju njima. A to je ujedno najteze odgovoriti.

                          Lendl je analiticar. To ne treba Novaku. Sampras je imao fantasticnu vjeru u sebe. Od njega bi Novak imao sto da nauci. Ipak Sampras mi ne djeluje kao dobar komunikator. Borg ne bi isao. Ja ne vjerujem da Borg previse prati tenis. Taj super stalozeni karakter ne bi isao sa Novakom.

                          Vilander bi vjerovatno bio dobar. On brzo misli, odlicno prati tenis i originalan je. Ali problem sa Vilanderom je da li bi bio iskren.

                          Beker je bio odlican u preuzimanju rizika na terenu. I Novak je u tome dobar, ali mislim da se moze popraviti. Mozda ta zajednicka kockarska crta bude presudan.

                          Comment


                          • Procitala sam sve vase post-ove.

                            Mislim da je razlog za zaposljavanje Beckera najpre u Vajdi koji iz nama znanih i neznanih razloga ne moze vise da mu bude head coach.

                            Da li je neko od vas pomislio da je mozda Novak pitao upravo Samprasa, Borga, ili ko zna koga? Ja recimo jesam i verujem da Becker nije bio apsolutno jedini koga su pitali. To sto su ga pitali u Pekingu recimo da se potrefilo. Mozda je Novak bas zato i osvojio taj turnir kao rezultat olaksanja (verujem da im je Becker jos tada poslao pozitivne signale), jer ko zna koliko se skupljalo sve sa Vajdom (pre toga otkaz Vemicu) itd.
                            Mozda su ga drugi odbili takodje iz raznih razloga. Novak ruku na srce nije najpopularniji teniser na svetu iako je do nedavno bio 1 i iako je realno najbolji. Mozda je upravo zato sada tesko, u ovom stadijumu Novakove karijere, prihvatiti taj vruc krompir. Sampras mozda ne zeli tu mrlju neuspeha kao trener, a Becker nema sta da izgubi, samo da dobije.

                            Takodje da li se neko od vas seca onog Beckerovog tweet-a nakon donatorske vecere u Londonu, dan nakon gubitka W 2013, kada je napisao nesto u fazonu (nema tog tweeta na netu, a nemam vremena sada da trazim po svojoj arhivi) "look, you've got good friends, fabulous girlfriend .... .. but I want to see you winning again"

                            Ja verujem da je taj iskreni tweet itekako ostavio utisak na Novaka.

                            Comment


                            • Originally posted by NI View Post
                              Mozda ta zajednicka kockarska crta bude presudan.
                              To i ja mislim.

                              Comment


                              • Originally posted by Maja View Post
                                Takodje da li se neko od vas seca onog Beckerovog tweet-a nakon donatorske vecere u Londonu, dan nakon gubitka W 2013, kada je napisao nesto u fazonu (nema tog tweeta na netu, a nemam vremena sada da trazim po svojoj arhivi) "look, you've got good friends, fabulous girlfriend .... .. but I want to see you winning again"

                                Ja verujem da je taj iskreni tweet itekako ostavio utisak na Novaka.
                                Hvala za podsetu Maja Evo ja sam potrazila



                                Tu sam to nasla:
                                http://www.sportklub.info/forum/show...okovic/page872
                                Last edited by Zzz; 20-12-13, 21:51.

                                Comment

                                Working...
                                X