Announcement

Collapse
No announcement yet.

Nole, idi u peršun!

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Nadam se nije problem da i ja kazem svoje misljenje o ovoj iznenadjujucoj vijesti. Budimo realni, mogao je mnogo bolji izbor da napravi, ja stvarno ne vidim kako ce mu Beker pomoci na mentalnom planu a na igrackom mu stvarno ne treba da pomaze nesto pretjerano. E sad ja stvarno mislim da on sa Bekerom ne moze nazadovati posto se sigurno on nece prilagodjavati Bekeru ili nesto mjenjati od svojih glavnih oruzja i mislim da je to najvaznije stvar a isto tako mislim da ne moze napredovati. A posto ima neki niz pobjeda mislim da tom "stagnacijom" Novakovi fanovi ne bi bilo nezadovoljni.

    Comment


    • Originally posted by DinoFC View Post
      A posto ima neki niz pobjeda mislim da tom "stagnacijom" Novakovi fanovi ne bi bilo nezadovoljni.
      Kao da slusam Simona Reeda. Zelis da presudis da li Novak stagnira ili ne.

      Igracki ne stagnira. Napreduje. Bolji je nego 2011. Rezultaski nazaduje. I to nazadovanje u principu traje od finala RG-a 2012.

      Comment


      • Kada sam rekao stagnacija mislio sam na period koji treba da uslijedi pod BB a ne do sada. Znaci pod stagnacijom sa BB bi se podrazumijevao jedan GS sljedece godine.

        I mislim da vi Djokisti postavljate prevelike standarde za Novaka na RG I W i onda vam porazi na tim turnirima padaju lose i vise nego sto bi trebali, bar ja tako mislim. Novaku niko ne moze ukrasti pehar na ta dva turnira, njemu se samo moze ukrati GS na HC posto je tu najjaci a ovim drugim podlogama ima jacih od njega.
        Last edited by DinoFC; 21-12-13, 00:04.

        Comment


        • Pod stagnacijom naredne godine se moze smatrati sve osim osvajanja RG-a. Mozda bi tri slema bila kompezacija, kazem mozda. Inace to je nemoguce, ako izgubi RG opet ce pasti u laganu depresiju.

          Originally posted by DinoFC View Post
          I mislim da vi Djokisti postavljate prevelike standarde za Novaka na RG I W i onda vam porazi na tim turnirima padaju lose i vise nego sto bi trebali, bar ja tako mislim. Novaku niko ne moze ukrasti pehar na ta dva turnira, njemu se samo moze ukrati GS na HC posto je tu najjaci a ovim drugim podlogama ima jacih od njega.
          Ocigledno je da ti tako mislis. ALi ako Novak moze 25% bolje kako Beker kaze, onda standardi nisu preveliki...

          Ali barem si bolji od Reeda. Kladim se da on to misli i za USO i Australiju.
          Last edited by NI; 21-12-13, 00:33.

          Comment


          • Sok od izbora. Kada bolje razmislim vise pozitivan nego negativan ali videcemo.
            Po meni sto se tice tehnike jedino prilazni udarac je nesto sto ga moze ozbiljnije nauciti a sto se tice ostalih udaraca kao vec formiranonog igraca mislim da nema sta.
            Mislim da je sa Vajdom situacija takva da je vise faktora uticalo: njegovi privatni problemi, zasicenje, i kao najbitnije da mu je nekada trebao "otac" a sada mu trebaju "ledja" i pre svega covek koji ce mu objasniti kako da se nosi sa nepravdom na turu i da se izbori da ako nista drugo te nepravde bude manje. Iako je Nole sampion i osvajac GS-ova mislim da nije na korektan nacin tretiran na nekim turnirima. Po nekad mi se cini da ga gledaju kao talentovanog klinca koji je dosao sa svojim trenerom na turnir, dere sve redom a ponajvise "dvojac" a izgledaju kao neki sirotanovici. Pa reakcija organizatora na RG 2012 je KATASTROFA. Mislim da je Vajda bio u fazonu jebi ga jaci su, a da bi BB zveknuo strikana po kacketu i poslao ga nazad na tribine da posmatra nastavak meca (ko bi bio pobednik ne znam 100%). To je po meni glavni razlog zasto se odlucio za BB a ne nekog drugog i da skine malo medijski pritisak i pomogne mu da ne trosi svoj fokus na koje kakve manje ili vece gluposti. Pa setite se da je krajem 2011 trazio da se sretne sa Samprasom i da mu je prvo pitanje bilo kako se on osecao, ponasao itd. kad je postao broj 1. Pa Vajda ne zna da mu dgovori na to pitanje.
            Vidim da licitirate sto nije uzeo ovog ili onog. Prvo da li su svi oni voljni da budu treneri i da li Noletovi mi nemamo pojma, a vi kao da su vam sampras, vilander, borg i ostali jutros na kafi rekli da oni hoce samo ako Nole pristane.

            NOLE IDEMOOOOOOOOOOOOOO !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

            Comment


            • Originally posted by NI View Post
              Vladane,

              Sa igrom na mrezi Novak moze osvajati slemove i u tridesetim. Da sustigne Federera? Moze ako mu Beker da svojih 6.

              Da li se kandidujes da preotmes Ziletu mjesto najvece tice kukavice?
              NI u redu je,dosta vise o meni i o tome da sam smarac najveci i kreten ovde.Znaci citam tvoje postove i maksimalno te cenim,ali postaje bezobrazno malo,pusti ti mene ima mnogo zanimljivijih stvari od mene.

              Comment


              • Ja sa pre par meseci napisao da smatram da ce sledeca godina biti presudna za Novaka. Kako za Novaka tako i za Nadala. Njihovo rivalstvo ce biti na tapetu. I mislim da Novak to zna. Da je vreme da se fokusira na GS-ove. Da smiri glavu i konacno svrgne Nadala tamo gde je odavno trebao da ga svrgne.

                Plasite se da nece uzeti AO? Ajmo prvo da dodjemo do tog turnira pa kad pocne da igra videcemo kako ce delovati .

                Ja sam uveren da je Novak spreman za velike pobede. I da nastavi tamo gde je stao na kraju ove sezone.

                A ove novinare i analiticare i ne citam. Neka rade svoj posao ... Nije prvi put da sumnjaju u Novakove odluke. Moze se reci da Novak voli da ih demantuje. A kao sto je NI vec rekao Reed pise to sto pise zato sto se plasi. I neka se plasi. Dobro je da je strah prisutan.
                sigpic

                Joking around is part of my personality, just who I am. Novak Djokovic

                Yesterday i was clever, so i wanted to change the world. Today i`m wise, so i`m changing myself.

                Without error there can be no brilliancy.

                Comment


                • I FC počeo da paniči. Čim protivnički navijači siju paniku znaš da je odluka dobra

                  Comment


                  • Meni je drago što u ova dva-tri dana "nezavisni" analitičari ishvališe Noleta više nego ikad, a sve u cilju da pokažu da je angažovanje Bekera bilo nepotrebno.
                    Originally posted by gokara
                    Valjda ćemo dočekati dan da kloniraju Federera pa da možemo da ne gasimo televizore kad igraju svi koji nisu Federer i uživamo u meču Federer-Federer.

                    Comment


                    • Originally posted by Zile90 View Post
                      NI u redu je,dosta vise o meni i o tome da sam smarac najveci i kreten ovde.Znaci citam tvoje postove i maksimalno te cenim,ali postaje bezobrazno malo,pusti ti mene ima mnogo zanimljivijih stvari od mene.
                      U redu Zile. Nema problema. Dozivljavam te kao velikog pesmistu. A sve pesimiste koje zanam, bez izuzetka, su vrlo intelegentni ljudi. Prema tome dio tvog posta je neosnovan.

                      Comment


                      • Koji je ovo brat Sa njim ce se bar Novak moci provoditi ako nekad se toga uzeli, realno.




                        Originally posted by notorious View Post
                        I FC počeo da paniči. Čim protivnički navijači siju paniku znaš da je odluka dobra
                        Mozda bi se ovo moglo reci ali problem je sto vecina Novakovih panici i to zestoko
                        Realno je da ne moze nista biti gore od ovoga, tako da ne vidim potrebu za neki strahovanjem ili nesto sl. I moze se uvijek desiti cudo da Novaku Beker po prirodi odgovara i eto belaja
                        Last edited by DinoFC; 21-12-13, 09:44.

                        Comment


                        • Ne može od ovoga gore? Kakva glupost.
                          sigpic

                          Pablo Sandoval: A guy can change anything.. his face, his home, his family, his girlfriend, his religion, his God.
                          But there's one thing he can't change... he can't change his passion.

                          Comment


                          • Originally posted by DinoFC View Post
                            Mozda bi se ovo moglo reci ali problem je sto vecina Novakovih panici i to zestoko
                            FC, druže, opraštam ti ovo peckanje, ali samo zato što znam da si jedan od retkih Rafinih navijača koji je uz njega uvek bio, i u onim najtežim trenucima.
                            Ćeraćemo se mi još, budi siguran.
                            Originally posted by gokara
                            Valjda ćemo dočekati dan da kloniraju Federera pa da možemo da ne gasimo televizore kad igraju svi koji nisu Federer i uživamo u meču Federer-Federer.

                            Comment


                            • Originally posted by Prle! View Post
                              @NI
                              2. Rafa je postao agresivniji u svrhu osvajanja određenih turnira i pronalaženja gameplana koji mu može omogučiti da drži primat sa Novakom. Međutim, koliko često vidiš Rafu da igra onako kao na USO turneji ?! Složićemo se, ne puno. Zašto ?! Zato što nema potrebu za to. On će pronaći najbolji tenis kada se to od njega zahtjeva. Ako je protivnik bolji, učinit će sve što je potrebno da dokaže da ga može pobijediti. Ali neće dijametralno promijeniti stil igre, niti taj agresivni ritam držati u kontinuitetu. Ne može i da hoće. Međutim, prihvatio je rizik svog 'high percentage' tenisa i posljedica koje on nosi sa sobom. To objašnjavaju višemjesečne pauze, poslije kojih ponovno slijedi vraćanje istom stilu. Kod Novaka je akcenat na jačem agresivnom pristupu mečevima u cilju produživanja karijere i čuvanja tijela. No, uzmi u obzir da je u njegovom slučaju tanka nit između kontrolisane i čiste agresive i veoma je malo potrebno da se naruši čitav balans. Zato što je prirodno agresivniji igrač od Nadala i zato što bi promjenom toga otišao u sasvim drugu krajnost, koja bi mu donijela veču štetu, nego korist. Igrač mora razvijati stil koji prirodno odgovara njegovom karakteru. Ako je to ofanziva, neka bude ofanziva, ako je to defanziva neka bude to, ako je nešto između toga, ok, ali oboje u jednakoj mjeri imati se ne može. Novak je djelimično uspio spojiti to dvoje u kontrolisanu agresivu sa osnovne i to mu je dalo rezultata. Ali, ako pokuša dodati jednu dimenziju više svojoj igri (voleji), mora biti spreman da nešto i izgubi. Jer popravljanjem nekog segmenta se rizikuje gubljenjem drugog, možda i važnijeg. Da li je vrijedno ?! To nije u mom domenu. Po meni bi bilo pametnije da prihvati rizik koji je i Rafa prihvatio. Zašto mijenjati 'dobitnu' kombinaciju, kada znamo da Novak nikada nije lomio protivnike igrom zasnovanom na jakoj agresivi i volejima. On mora povratiti glad iz 2011, igrački i tehnički je dostigao svoj maksimum maksimuma i bilo kakve popravke na tome bi mogle potpuno drugi rezultat.
                              Rafa je postao agresivniji iz prakticnih razloga. On je vrlo rijetko agresivan kao na americkoj turneji. Mozda vise nikada ne bude tako agresivan. Ali on je je i na zemlji, i ne samo protiv Novaka, agresivniji nego je bio 2010. a 2010. Je bio agresvniji nego 2008.
                              Dobra stvar sa Rafaom je :

                              A) On uspije agresvnost vjesto ukomponirati u svoju igru.
                              B) On uvijek moze da se vrati na manje agresivnu igru ako to sitaucija zahtijeva.

                              Njegova prilagodljivost je zapanjujuca. Visemjesecne pauze su apsolutno znak da je svjestan rizika koji njegov tenis nosi. Ipak se ne treba zaboraviti da se Rafa samouvjerenije i ugodnije osjeca kada igra defanzivno.

                              Novak ima isto prakticne razloge da postene agresivaniji. Nisi to isti razlozi kao Rafini, ali svejedno su realni. Novak je 2011. bio nasao savrsenu igru. Mljeo je tempom sa osnovne linije. Ali postojao je jedan veliki problem. Vec u Maimiu ce pricati da nije svjez. Zasto? Imao je u 2.5 mjececa 18 meceva. To nije strasno. U prvom redu je bio mentalno umoran. Dio tog zamora je dolazio od novog statusa njega kao najboljeg, od silnih uspjeha na koje nije navikao. Ali glavni problem je dolazio od metalnog trosenja koje je iziskivala takva igra. U ljeto ce i tijelo poceti da popusta. Dvije povrede u mjesec dana. Na kraju sezone je bio ispumpan kao probusena guma. To je bila igra za jednu sezonu! Mozda dvije.

                              Od tog doba je Novak napredovao, postao je agresivniji i manje se trosi. I 2012. i 2013. Je on igrao u kontinuitetu dobro. Sa oscilacijam, ali bez drasticnog pada. Misli mi da je brusenje agresivnije igre dostiglo vrhunac jesenas. Poredjenja sa Martinom ne stoje. Novakova agresvna igra se bazira na odlicnom servisom. Sa Martinom je servis skripao.

                              Postavljaju se pitanje da li tu ima sto da se doda i dokuda ga takva igra moze dovesti. Ima da doda, ali jako malo. Poboljsanje prelazne igre, malko bolji izbor kada da ide na mrezu i konacno taj problem smesha. Smatram da je ta igra ipak ispod one iz 2011. ali ne znatno. U prvom redu zato sto je sa ofanzivnom igrom teze biti konsistentan nego sa defanzivnom. Sve jedno misli da je ova ofanzivna igra vise nego dovoljna da dominira, da bude broj jedan.

                              Novak je morao i da plati odredjenu cijenu. Njegova igra tempa sa osnovne linije je postala manje konsistentna. Pogotovo BH. Nadal je u tom pogledu u prednosti. Nista ne moze ugroziti njegov ‘high percentage’ FH. Novakova BH paralela i te kako pati. Ova forma jesenas je bio tu ne malim dijelo sto su i BH paralela i ofanzivna igra funkcionisali.

                              Jos uvijk smatram da Novak nema alternative. Mora putem kojim je krenuo. Imao bi alternative da je njegov FH nesto ravniji i ubitacniji. Prekasno je da mijenja tehniku a nabacivanje muskulature bi ga usporilo, ucinilo menje fleksibilnim i ucinilo skolnijim povredama.

                              Ima malo problem sa motivacijom, nije jednako gladan kao 2011. U centru tog problem lezi RG. Ako osvoji RG sve ce doci na svoje mjesto. U protivnom imacemo jos jednu godinu ispod njegovog maksimuma.

                              Comment


                              • U biti, više se slažemo nego što se ne slažemo, ali moraš obratiti pažnju na par stvari.

                                1. Nema svaki igrač istu mogučnost prilagođavanja i nije svačiji stil jednako fleksibilan kada je prilagođavanje u pitanju. Rafini udarci su sigurniji i kada agresivnost ukomponuje u svoju igru, to izgleda toliko strašno da je to nemoguće riječima opisati. Forhend je klinički precizan, da su šanse za gršeku svedene na minimum. Druga stvar je što taj nivo ne može držati tokom čitave sezone. Međutim, Rafa je atipičan od ostalih igrača, njegov spin nije 'šablonski' udarac i protivnici se teže prilagođavaju njemu. Činjenica broj 1.Rafin 'heavy top spin' ima odokativno 30% manje šanse da završi u mreži ili u outu, nego ravni i agresivni flatovi, zato što je 'siguran' udarac i ima visok luk i brzo padanje. Činjenica broj 2. Zato je Rafa u tom pogledu neuporediv sa bilo kim, zbog svoje atipičnosti ili specifičnosti.

                                I 2008 i 2010 je imao bekend, za razliku od 2012. Danas mu je BH mnogo slabiji, nego što je bio u navedenim godinama. Međutim, FH je jači, a on je pored servisa najvažniji udarac u tenisu. Zato Rafa izgleda agresivniji nego tada. U biti, nijanse su u pitanju, ali je istina da u mečeve sa Novakom izlazi sa dosta izmijenjenim gameplanom negoli prije. Međutim, sjećaš se Rafe sa USO-a 2010 ?! Ono je za mene najbolje izdanje Rafinog agresivnog tenisa koje sam ikada vidio.

                                Što se drugog dijela posta tiče, ja se slažem sa tobom, večinski. Međutim ne vidim kakvu agresivnu crtu Beker može donijeti Novaku, a da to dijametralno ne promijeni njegov stil ?! Voleje ?! Možda, ali to nije ono na ćemu Novak može graditi svoju igru. Povećanja doza agresivnosti bi lako mogla značiti drugu krajnost u Novakovom slučaju, a ako se to desi, veče su šanse za neuspjeh, nego za uspjeh. U najboljem slučaju, Novak se može vratiti na staro, a u najgorem, u potpunosti se izbaciti iz kolosijeka. (to je onaj čorsokak koji sam spomenuo).
                                Također, potvrđujem da je igra iz 2011 igra za jednu sezonu. To potvrđuju i 'upgradei' koje je Novak ubacio u svoju igru. Ali tada je Novak imao prostora za napredak, a sada nema. On je popravio sve što se popraviti da. Passing shotevi su mnogo bolji, reakcija na niske loptice i slajsove također, servis isto, voleji isto. Fakat ne vidim šta bi to mogao promijeniti ili dodati u udarcima i gameplanu, a da pritom ne naruši svoj balans ?!

                                S druge strane, mentalno, itekako ima na čemu raditi. Sve te oscilacije, vraćanje protivnika u meč, banalne greške i slične stvari razlog su mentalnog zamora u nekom trenutku. To je problem #1 koji Beker mora riješiti. I za takvo nešto je Njemac odličan izbor. Novak je izgradio stil koji ne iziskuje konstantne napore u svakom meču (za razliku od recimo Rafinog), ali mentalno ga ne prati. Možda je razlog tome taj što je takav stil toliko kompletan, da crpi mentalnu energiju bitno više nego ostali ?! Međutim, on se bespotrebno troši u mečevima gdje se to ne bi smjelo dešavati, protiv igrača koji mu ne bi smjeli stvarati probleme. I to je bag njegovog mentalnog dijela. Kada bi to riješio, sve ostalo bi došlo samo po sebi i ako Beker uspije u tome, saradnja će biti uspješna.
                                “It's no accident, I think, that tennis uses the language of life. Advantage, service, fault, break, love, the basic elements of tennis are those of everyday existence, because every match is a life in miniature. Points become games become sets become tournaments, and it's all so tightly connected that any point can become the turning point. It reminds me of the way seconds become minutes become hours, and any hour can be our finest. Or darkest. It's our choice.”

                                Comment

                                Working...
                                X