Announcement

Collapse
No announcement yet.

ATP - Rafael Nadal

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Originally posted by LegendaBL View Post
    Ne želim da vam ovde filozofiram ali nemate razlog za toliki strah posebno Stefan, pa nije se Rafa pretplatio na RG...morao je jednom da dodje i taj dan da on napusti Pariz poražen, nije smak svijeta...po meni najbitnije je da je Rafa zdrav i fizički spreman kao što i jeste a udarci će se namjestiti prije ili kasnije, ja kao Rogerovac mogu reći da ako je neko uporan i nikad ne odustaje onda je to Rafa, vratiće se on još jači gotovo sam siguran u to, veliki je on sampion, još on nije rekao sve u svjetskom tenisu.

    Nemate vremena za tugovanje, sezona se nastavlja, razmišljajte kao sto Rafa razmislja, samo sampionski
    Ja to nisam rekao kao u fazonu: Nece se on vise nikada vratiti, nego samo u fazonu da ga nikada u zivotu nisam video toliko razocaran. Znam da ce on dati sve od sebe i da ce doci opet na stare pateke, ali dali ce opet da osvaja kao ranije, e to ne znam. Vec mu je 29 godina, on je 14 godina profesionalac, a to nije malo. Telo se trosi, nije od kamen napravljen pa da moze do 101 i nazad... Morace Rafael da promeni nesta, dali trenera, dali da doda jos jednog trenera, dali da ne menja trenera a da promeni stil igre, nebitno, ali bitno je da mora nesta da promeni.
    OVAKO

    Comment


    • Definitivno mu treba promena.Prvo mora malo da skine kilažu ili mi se čini da je malo nabacio.I da malo odmori od strica i da ubaci još nekoga u tim.Posle toliko godina sigurno je došlo do zasićenja,i treba mu neko nov sa novim idejama.Možda da krene malo više na mrežu,da miksuje igru,šta god- jer očigledno ovo ne daje rezultate više kao nekada.Svi već čitaju njegovu igru,kao i ostalih poput Noleta i Feda,ali oni stalno ubace nešto novo,a Rafa tvrdoglavo forsira ovaj stil.
      Šampioni se ne stvaraju u teretanama. Šampioni se stvaraju od nečega što imaju duboko u sebi- želju, viziju i san. M.Ali
      Ko sme taj može.Ko ne zna za strah taj ide napred.
      "When the crowd is chanting Roger I hear Novak."

      Comment


      • Barem da nađemo nešto pozitivno za Rafu u ovoj sezoni 2015. Za sad nema problema sa ozljedama.

        Comment


        • Rafa nije bio favorit protiv Novaka ali svi smo očekivali, da če odigrati puno bolji meč i osvojiti barem jedan set.

          Rafa je počeo evropsku sezonu na šljaci solidno (pobeda and Isnerom in Ferrerom i dobar meč protiv Novaka) ali na tome je ostalo. Na kraju (RG) najslabiji meč baš kad je bilo najbitnije.

          E sad bilo pa prošlo. Zaboravimo i idemo napred.Treba se koncentrirati na nastavak sezone i raditi žestoko i samouvjereno.

          Rafa ne može previše očekivati od sezone na travi ali na US open series očekujem Rafu u puno boljem izdanju. Podiči če on formu do US OPENA.

          U zadnjem intervijuju je Rafa izjavio, da razmišlja o tome, da bi u slučaju ranog izpadanja na W odigrao 1-2 turnira na šljaci prek US open series. Baš bi bilo ljepo, da Rafa nastupi i pobedi u Umagu. 2 titule na šljaci bi dobro podigle samopouzdanje za US open series.

          Comment


          • Nije problem u stilu igre i konceptu, nego u implementaciji istog. I nije tacno da on nista nije promenio u igri. 2013 godina je postao daleko agresivniji igrac, bolji servis, bolji behend, volej igra fascinantna kada je upotrebi. On je uvek bio igrac koji iz defanzive prelazi u ofanzivu, samo sto zbog neverovatne defanzive svi su samo to gledali. Nedostatak samopouzdanja njega sprecava da primeni agresivniju igru koju on igra vec neko vreme. Sprecava ga da bilo sto primeni kako treba i kada treba.

            Comment


            • Ove godine, Rafin se nedostatak samopouzdanja ogledao u prvom redu sto lose igra kljucne poene a to je bio njegov zastitni znak. Medjutim protiv Novak to nije bio slucaj, pogotovo u prvom setu. Spasio je 61% brejk lopti. Realizovao 40%. To je vrlo pristojno znajuci da je protivnik bio Novak.

              Svejedno misli da je postojao drugi problem sa samopuzdanjem. Da bi dobio mec sa Novakom, mora je oduzeti inicijativu izuzetno agresivnom protivniku. Za to mu je bila potrebna ili ekstra dobina ili fanatastican FH paralela. Probao je, ali nije uspio da postigne ni jedno od to dvoje. Zaparvo je igrao inteligentno. Forsirao je agresivni FH i pored toga sto je promasivao. Jedina sansa je bila da taj FH proradi na top nivou.
              Last edited by NI; 05-06-15, 08:41.

              Comment


              • Nije lose za prvi mec na travi.Verujem da moze dosta ove godine
                Originally posted by Casiraghi
                Al bar nauci me drugoj da se dam da tebi nevernoj budem Emre Can
                Originally posted by Casiraghi
                Ti nikad neces biti kao Joel Matip.

                https://www.youtube.com/watch?v=Gxj_G6ExBTE
                Originally posted by Casiraghi
                Srecan Mane svima koji slave.

                Comment


                • rafa1.jpg
                  Attached Files
                  Last edited by Stefan-kobe; 14-06-15, 15:59.
                  OVAKO

                  Comment


                  • Dobro mu stoji ovaj autic
                    * Victory makes you happy, failure makes you stronger!
                    * Smeš da izgubiš, ali ne smeš da se predaš!
                    NOVAK ĐOKOVIĆ #TrueChampion

                    Comment


                    • Cim je pao pritisak tj. kada nije bilo pod obavezno da osvoji, Nadal se vratio. Jucer je pokazao nadalovsku igru. Bio je najbolji kad je bilo najpotrebnije, nije dozvolio protivniku da povede kad je bio bolji. Jednom kad je namirisao krv, rutinski je priveo stvar kraju.

                      Da vidimo kako ce to ici na jacem turniru. Mozda bude kao Mari na sljaci?
                      Last edited by NI; 15-06-15, 09:15.

                      Comment


                      • Sve je za njega na ovoj podlozi bonus. Znamo koliko titula ima Nadal na travi, doduse dve su na Wimbledon, sta mu vise treba.
                        Titula dolazi u njegovoj najslabijoj sezoni uopste, tako da nije uopste nebitna. Pricali smo o tome i na ovoj temi, a juce on je i sam rekao, niko nista sada ne ocekuje od mene, tako da igram rastereceno. Videlo se to ovih dana. I videlo se sta samopuzdanje radi od igraca.
                        Ja se radujem sto konecno slobodno igra volej. Kakvu tehniku ima, a kako malo ga koristi. Ali, trava je stvorena za to.
                        Mene raduje ova titula.

                        Comment


                        • Nije bio los na ovom turniru, al ipak da pricekamo neki ozbiljniji

                          Comment


                          • Danas me je Rafin poraz protiv Dolgopolova jako iznervirao ali svejedno pokušam nači opravdanje za to. U Studgartu nije igrao ništa bolje ali je ključne poene odigrao fantastično - savršeno uz odličan servis. Proti Dolgopolova je odigrao ključne poene v 3.setu očajno. I servis je u potpunosti zatajio. Da li je kriv umor, nova kriza samopouzdanja. Ko zna.
                            Za Wimbledon sam optimist i vjerujem, da če Rafa dođi barem do 8-finala ali za nešto više mora Rafa popraviti return, konstanto servirati dobro (kao u Stundgardu) i raditi puno manje unforced errorsa sa osnovne linije. Treba biti strpljiv. Rafa još nije onaj pravi in treba mu još vremena da se vrati u sam vrh.

                            Comment


                            • Juceresnji Rafin poraz nije previse bitan iako su se neki problemi vratili u blazoj formi. Najvazniji razlog za poraz je odlicni Dolgopolov. On je potencijalno jako neugodan protivnik na travi. I sve je manje vise islo OK za Rafa do negdje 1:1, 4:3, Rafa na serviscu. Onda se raspao. Izgubi je servis dva puta za redom. Prethodno je drzao 12 servisa za redom. Znaci da jos uvijek ima problema sa samopouzdanjem. ALi mecevi ce to da poprave. I nece valjada imati Dolga u prvom mecu Uimbldona.

                              Comment


                              • Originally posted by NI View Post
                                Juceresnji Rafin poraz nije previse bitan iako su se neki problemi vratili u blazoj formi. Najvazniji razlog za poraz je odlicni Dolgopolov. On je potencijalno jako neugodan protivnik na travi. I sve je manje vise islo OK za Rafa do negdje 1:1, 4:3, Rafa na serviscu. Onda se raspao. Izgubi je servis dva puta za redom. Prethodno je drzao 12 servisa za redom. Znaci da jos uvijek ima problema sa samopouzdanjem. ALi mecevi ce to da poprave. I nece valjada imati Dolga u prvom mecu Uimbldona.
                                Jako dobra analiza. Treba Rafi još vremena da u potpunosti popravi samopouzdanje. Baš je zanimivo, da kad Rafa jednom izgubi sa nekim igračem kojeg je u prošlosti uvijek pobeđivao, onda izgubi i drugi put
                                Imao je protiv Verdasca H2H 11:0 (ili nešto slično) a onda izgubi 2 puta za redom
                                Imao je protiv Dolgopolova H2H 5:0 a onda izgubi 2 puta za redom
                                Imao je protiv Wawrinke H2H 12:0 (ili nešto slično) a onda izgubi 2 puta za redom
                                Imao je protiv Fogninija H2H 4:0 (ili nešto slično) a onda izgubi 2 puta za redom

                                kad može jednom, može i drugi put.

                                Comment

                                Working...
                                X