Announcement

Collapse
No announcement yet.

Opste rukometne diskusije

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • SEHA liga bez HT Tatran Prešov?

    U 1. kolu novoutemeljene regionalne lige rukometaša (SEHA) slovački Tatran Prešov, uz Zagreb jedan od favorita za sam vrh uvodne sezone, trebao bi gostovati kod crnogorskog Lovćena.

    Kako stvari stoje od toga neće biti ništa.

    Naime, na sastanu Egzekutive Europske rukometne federacije prije neki dan na Malti donešena je prilično čudna i po našu regionalnu ligu krajnje nepovoljna odluka. Slovacima se zabranjuje nastup u SEHA-i, uz ozbiljno upozorenje ukoliko se priključe balkanskim klubovima bit će izbačeni iz svih natjecanja pod okriljem EHF-a, samim time i iz Lige šampiona.

    - I ja imam takvu informaciju. U Savez je stigao dopis iz EHF-a koji tek trebamo proučiti i nakon toga ćemo donijeti konkretnije odluke i znati puno više - potvrdio je tajnik Hrvatskog rukometnog saveza Damir Poljak.

    Srijeda i četvrtak su u Hrvatskoj neradni dani i prije ponedjeljka se neće raspravljati o posljedicama EHF-ove odluke.

    - Sljedeći tjedan ćemo kontaktirati vodeće ljude lige i donijeti potrebne odluke - diplomatski je odgovorio Poljak na pitanje o eventualnim zamjenama za slovački klub.

    S obzirom na kvalitetu klupskog rukometa u zemljama sudionicima lige, za očekivati je da Hrvatska dobije treće mjesto, mada će Poljak dodati 'postoji interes klubova iz susjednih zemalja koje nisu na prvotnom popisu'.

    U velikom intervjuu za hrvatski dnevni list Sportske novosti predsjednik lige i predsjednik HRS-a Sandi Šola je govorio o važnosti suradnje s Europskom federacijom i uvjeravao kako će EHF priznati ligu i kako će se već od sljedeće sezone dogovoriti način prohodnosti klubova iz SEHA-e prema europskim natjecanjima. EHF je 'spustio rampu' Prešovu pod izgovorom kako Slovačka ne graniči s državama sudionicima lige. Šolina uvjerenja su malo uzdrmana...

    Znači li to da propada i bilo kakva mogućnost za priključenje poljskih velikana Kielca i Wisle? Za drugu sezonu su najavljena priključenja mađarskih klubova, a Mađarska graniči sa Slovačkom, Slovačka pak dijeli granicu s Poljskom, što bi vrlo lako pobilo odluku EHF-a, koja u prvi mah nema puno smisla, osim ako EHF nije previše oduševljen regionalnim udruživanjem i kreće u bojkotiranje SEHA-e.

    Košarkaška inačica EHF-a, FIBA Europe, nije imala nikakvih problema s igranjem češkog Nymburka u NLB ligi. Niti ima išta protiv igranja Maccabija u NLB-u.

    Ali EHF je poznat po svojim čudnim odlukama i još čudnijim objašnjenjima. Ovo je samo jedno u nizu. Nažalost, na štetu lige koja nije ni krenula a već se susrela s toliko problema
    Ja glupi objasnjenja u p.m.

    Comment


    • Ubicama Marijana Kozme doživotna kazna.

      http://www.sarajevo-x.com/sport/ruko...anak/110623143

      Bio je jedan od bolji rumunski rukometaša u novioj historiji.

      Comment


      • Zasluzena kazna.''Bolje'' od ovoga i nisu zasluzili.

        Comment


        • IZvučeni parovi za kvalifikacije LŠ, Partizan ce igrati sa grčkim AEK-om kojeg su prosle sezone pobjedili u obe utakmice u Celedzer kupu, ako prođu igraju sa pobjednikom Tatran Presov - FC Porto. Evo ostali grupa
          http://www.eurohandball.com/ec/cl/me...on+Tournaments

          Comment


          • Danas su izvučene grupe za LIgu šampiona, a predstavnik Bosne i Hercegovine Bosna će biti u grupi sa: Barcelona, Zagreb, Kadetten, Chambery i pobjednik kv. grupe 2
            Ostale grupe
            Grupa B: Čehovski Medvedi, Veszprem, Ciudad, Fuchse, Silkeborg, wild card
            Grupa C: HSV, Cimos, Constanta, St.Petersburg, Wisla Plock, pobjednik kv. grupe 3
            Grupa D: Montpellier, Kopenhagen, Kiel, Ademar, Szeged, pobjednik kv. grupe 1.
            O protivnicima dosta toga je objasnio Marijan Mihajlović pa koga zanima može da pročita:
            http://sportsport.ba/rukomet/nema-sa...dettenom/59687
            http://sportsport.ba/rukomet/mina-zvana-chambery/59683

            Po meni Bosna prosle godine mnogo bolje prosla, ali i u ovoj grupi ima sanse za TOP 16.
            Partizan ako prođe kvalifikacije ide u grupu D.

            Comment


            • Partizan i ako bude prosao, pobedu u ovakvoj teskoj grupi ostvariti nece.Najteza od svih grupa.
              Al zato grupa C je smesna.Sem HSV sve pajserske ekipe.

              Comment


              • 3.7. održat ce se kvalifikacije za SP u Španiji 2013. Na SP iz Europe već su slekecije Francuska kao branilac i Španija kao domaćin, a njima će se pridruziti 3 najbolje rangirane ekipe sa EP u Srbiji ostale reprezentacije sa EP idu u drugu fazu kvalifikacija, a reprezentacije koje ne nastupaju igraju prvu fazu kvalifikacija za baraž i 3.7. se izvlačiti samo za taj dio kvalifikacija, a za drugu fazu kvalifikacija se izvlači 29.1.2012 u Beogradu.
                Reprezentacije koje su u prvoj fazi su:

                Grupa 1 (treći u kvalifikacijama za EURO 2012)
                Austria
                Belarus
                Estonia
                Greece
                Lithuania
                Montenegro
                Portugal

                Grupa 2 (četvrti u kvalifikacijama za EURO 2012)
                Bosnia and Herzegovina
                Israel
                Latvia
                Netherlands
                Romania
                Switzerland
                Ukraine

                Grupa 3 (nisu se bili u drugoj fazi kvalifikacija za EURO 2012)
                Belgium
                Cyprus
                Finland
                Great Britain
                Italy
                Luxemburg
                Turkey

                U prvoj fazi treba da bude 7 grupa po 3 reperezentacije i pobjednici bi prošli u drugu fazu i igrali sa 11 reprezentacija sa EP i 9 pobjednika iz tih utakmica bi popunilo sve prestavnike Europe na SP.
                Prva faza ce se igrati
                Match Schedule

                Round 1: Wednesday/Thursday 02/03 November 2011
                Round 2: Saturday/Sunday 05/06 November 2011

                Round 3: Wednesday/Thursday 04/05 January 2012
                Round 4: Saturday/Sunday 07/08 January 2012

                Round 5: Wednesday/Thursday 11/12 January 2012
                Round 6: Saturday/Sunday 14/15 January 2012
                Druga faza ce se igrati:
                Match Schedule

                Leg 1: Saturday/Sunday 09/10 June 2012
                Leg 2: Saturday/Sunday 16/17 June 2012

                Comment


                • Vladimir Mandić, jedan od najiskusnijih rukometaša predstavljen je u klubu sportista stadiona u Humskoj kao novo pojačanje Partizana. Doskorašnji levi bek novosadske Vojvodine vratio se u redove crno-belih pa će navijačka pesma u kojoj se spominje ponovo biti "validna"...

                  - Velika mi je čast što ću ponovo igrati u Partizanu i osećam se kao da sam se vratio kući. Doživeo sam dosta lepih trenutaka u životu i srećan sam što ću opet igrati u Partizanu. U ovom trenutku ambicije mene i kluba su se poklopile, a poznat sam po tome da me privlače trofeji pa sam zato i odlučio da potpišem za crno-bele. Veliki mi je izazov što ću igrati u Regionalnoj ligi, kao i u Ligi šampiona i verujem da ćemo svi zajedno nastaviti niz osvajanja trofeja - izjavio je na promociji Mandić.

                  Direktor kluba, Aleksandar Blagojević, predao je Mandiću šal sa natpisom "Moja Kuća" i dres sa brojem "5" koji će Vlada nositi naredne sezone. U isto vreme, predstavljen je i novi dres robne marke Kappa, u kojem će naš šampion igrati sledeće sezone.
                  Sale Stanojevic : , ,,Misija će biti ispunjena kada sa Partizanom ostvarim evropske snove, a to je veliki korak napred u Ligi šampiona ,.

                  Comment


                  • Ratko Nikolić u Vardaru!!!!!

                    Au kako pojačanje. Vidi se da imaju strasne namjere u SEHA ligi.

                    Više http://www.balkan-handball.com/balka...olic-u-vardaru

                    Makedonci bas ozbiljno shvatili ovu SEHA liga. Prvak Makedonije Metalurg u svoje redove doveo je crnogorskog reprezentativca Žarka Markovića, slovenskog reprezentativca Miladina Kozlinu i Damira Batinovića iz Maribora.
                    Last edited by danijelkr; 01-07-11, 08:56.

                    Comment


                    • Bezobrazno su skupe karte.
                      Ja cu gledati da idem samo na finale.
                      http://www.mondo.rs/s210615/Sport/Os...a_EP_2012.html

                      Comment


                      • Sramota za ulaznice , kakve su cene digli ... Sramota!
                        Sale Stanojevic : , ,,Misija će biti ispunjena kada sa Partizanom ostvarim evropske snove, a to je veliki korak napred u Ligi šampiona ,.

                        Comment


                        • Originally posted by Maric91 View Post
                          Bezobrazno su skupe karte.
                          Ja cu gledati da idem samo na finale.
                          http://www.mondo.rs/s210615/Sport/Os...a_EP_2012.html
                          Haj i nekako ove 800 dinara ali ove od 6000 dinara sta je tu uracunato, da te tokom meca masira neko.

                          Evo satnica svi meceva

                          Grupa A(Pionir Beograd)
                          Sun, 15 Jan 2012
                          18:15 hrs: Poland vs. Serbia
                          20:15 hrs: Denmark vs. Slovakia

                          Tue, 17 Jan 2012
                          18:15 hrs: Slovakia: Poland
                          20:15 hrs: Serbia vs. Denmark

                          Thu, 19 Jan 2012
                          18:15 hrs: Poland vs. Denmark
                          20:15 hrs: Serbia vs. Slovakia
                          Grupa B (Čair Niš)

                          Sun, 15 Jan 2012
                          17:30 hrs: Germany vs. Czech Republic
                          19:30 hrs: Sweden vs. FYR Macedonia

                          Tue, 17 Jan 2012
                          18:15 hrs: FYR Macedonia vs. Germany
                          20:15 hrs: Czech Republic vs. Sweden

                          Thu, 19 Jan 2012
                          18:15 hrs: Germany vs. Sweden
                          20:15 hrs: Czech Republic vs. FYR Macedonia
                          Grupa C (SPENS Novi Sad)

                          Mon, 16 Jan 2012
                          18:15 hrs: France vs. Spain
                          20:15 hrs: Hungary vs. Russia

                          Wed, 18 Jan 2012
                          18:15 hrs: Russia vs. France
                          20:15 hrs: Spain vs. Hungary

                          Fri, 20 Jan 2012
                          18:15 hrs: Spain vs. Russia
                          20:15 hrs: France vs. Hungary
                          Grupa D (Millenium , Vršac)

                          Mon, 16 Jan 2012
                          18:10 hrs: Norway vs. Slovenia
                          20:10 hrs: Croatia vs. Iceland

                          Wed, 18 Jan 2012
                          18:10 hrs: Slovenia vs. Croatia
                          20:10 hrs: Iceland vs. Norway

                          Fri, 20 Jan 2012
                          18:10 hrs: Iceland vs. Slovenia
                          20:10 hrs: Croatia vs. Norway

                          Comment


                          • Samo da se oderu stranci, a neki popust za srpsku sirotinju?
                            Jos ovaj predsednik RSS kaze nemojte dozvoliti da 8000 Danaca im pokupe karte i ima vise njih nego nas kada bude bio na programu nas duel sa Dancima.Kako kad je nenadjebivo skupo i privlacite samo ljude koji imaju para za to.I ti ljudi nisu navijaci.

                            Comment


                            • Ne znam bas da ce strance(pogotovo Dance) ovo nesto oderati, ali zato domaci navijači će biti dobro oderani po džepu.

                              Comment


                              • Mislio sam pre svega na navijace siromasnijih zemalja.Al ne mogu da ocekuju da ce doci puno srpskih navijaca.Uglavnom ce dolaziti publika cija je atmosfera rukometne utakmice ko u pozoristu.
                                Odrace nas Danci i na terenu, a i na tribinama.

                                Comment

                                Working...
                                X