Announcement

Collapse
No announcement yet.

NBA Regular Season 2011/12 (opste diskusije, komentarisanje vesti, tracevi i ostalo)

Collapse
This topic is closed.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Pre nego sto procitam sta ste pisali, da napisem rec,dve o trejdu mog tima

    Bas me zanima kako ce meni dva draga igraca (McGee i Young) da izgledaju u ozbiljnijim ekipama.

    Prezadovoljan sam sto smo doveli igraca ciji IQ nije ispod 50. Doveli smo konstantnog centra,sto je retkost u NBA. Nadam se samo da ce ga zaobici povrede i da ce ciniti opak tandem sa Wall-om. Dobrodosao Nene,ljudino!

    Clippersi su puni ofanzivnih oruzja,sto je zanimljivo,ali to im titulu nece doneti. Bice interesantno videti Younga u timu u kom ce biti tek cetvrta,peta opcija. Luda je to glava.

    Denver je po meni mnogo izgubio ovim trejdom. Gledam McGee-a cele sezone,potencijal je neosporan,ali...toliko je glup da nema sanse da se izvuce iz kanala

    Sve u svemu mi se svidja trejd. Moramo da se resavamo glupih i sebicnih igraca,ma koliko bili talentovani, ako zelimo da postanemo ozibljan tim. Jo.Crawford je ove sezone daleko bolji od Younga,a Nene je u ovom trenutku daleko bolji od McGee-a. Jedva cekam da ga vidim u onom smesnom dresu
    Last edited by Ljuba90; 16-03-12, 01:04.

    Comment


    • Originally posted by colke995 View Post
      Nema sanse da Sixersi naprave neku crnu seriju. Najbolja su defanzivna ekipa, tako da ce uvek pobedjivati ekipe iz donjeg doma bez problema. Po meni bi Hawksi mogli da naprave seriju losijih rezultata, nisu trenutno u formi, imaju 2 poraza zaredom, a utakmice koje su dobijali u poslednje vreme su bile veoma guste do samog kraja. Ne verujem da Knicksi mogu vise od osmog mesta, ali kako god bilo, bice veoma zanimljivih meceva cim pocne PO..Bucksi takodje mogu do PO-a, ali ne verujem da moze Cleveland. Mislim da su napravili veliko sranje time sto su pustili Sessionsa..
      I pre je tako pricao o Sixersima i onda je nas 15 pokusalo da mu objasni da je Dag Kolins bogotac i da su oni najkompaktnija ekipa u NBA al' nije vredelo ocigledno.
      Last edited by Drazen 3; 16-03-12, 04:11.

      Comment


      • Originally posted by Drazen 3 View Post
        I pre je tako pricao o Sixersima i onda je nas 15 pokusalo da mu objasni da je Dag Kolins bogotac i da su oni najkompaktnija ekipa u NBA al' nije vredelo ocigledno.
        Dzaba objasnjavati, kad covek ne razume...
        sigpic

        “We have to change, from doubters, to believers, now.”
        -Jürgen Klopp

        Comment


        • Derek Fisher expected to be bought out
          GM Daryl Morey would not address the acquisition of Derek Fisher, and beat writer Jonathan Feigen expects the veteran to be bought out.
          There has been speculation that Fisher will be bought out, but under the rules of the new CBA, Fisher will not be allowed to return to the Lakers this season. If the veteran is bought out, it's unclear where he may head next.

          Comment


          • Deron definitivno postaje FA na kraju sezone. Izduva ga NJ debelo.
            sigpic


            "The last time I was intimidated was when I was 6 years old in karate class. I was an orange belt and the instructor ordered me to fight a black belt who was a couple years older and a lot bigger. I was scared s---less. I mean, I was terrified and he kicked my ass. But then I realized he didn’t kick my ass as bad as I thought he was going to and that there was nothing really to be afraid of. That was around the time I realized that intimidation didn’t really exist if you’re in the right frame of mind." - Kobe Bryant

            Comment


            • Onda znamo da je Dallas resio pitajne pleja za sledecu sezonu, ostaje im samo da ugrabe nekog solidnog centra, a s obzirom kakva je bedna konkurecija, to ce tesko ici..
              sigpic

              Comment


              • Jermaine O'Neal (wrist) is not expected to play another game for the Celtics this season.
                The Celtics plan on making a decision on Jermaine O'Neal by the end of the week, which could result in him being shut down for the season or outright bought out of his deal. Boston needs some roster flexibility to add another big man beneath the basket after Chris Wilcox (heart) was ruled out for the season, so buying out O'Neal to bring in another body is a logical move.

                O'Neal-u bi bilo najbolje da prestane da se bavi kosarkom.
                Celtics-i kao i nekoliko zadnjih godina dosta problema sa povredama visokih igraca.

                Comment


                • Originally posted by Monta Ellis #11 View Post
                  Celtics-i kao i nekoliko zadnjih godina dosta problema sa povredama visokih igraca.
                  Naravno da imaju kada uglavnom uzimaju polovnjake ili mlade sa slabim kolenima, svesni su valjda rizika. Nije to samo nedostatak srece.
                  Na celom svetu samo Crvena zvezda

                  Comment


                  • Hornets and State of Louisiana agree to pact to keep team in New Orleans through 2024.

                    Samo jos da nadju kupca.
                    sigpic


                    "The last time I was intimidated was when I was 6 years old in karate class. I was an orange belt and the instructor ordered me to fight a black belt who was a couple years older and a lot bigger. I was scared s---less. I mean, I was terrified and he kicked my ass. But then I realized he didn’t kick my ass as bad as I thought he was going to and that there was nothing really to be afraid of. That was around the time I realized that intimidation didn’t really exist if you’re in the right frame of mind." - Kobe Bryant

                    Comment


                    • Jos malo o par trejdova.

                      Captain Jack u Spursima:
                      Iako Jackson vazi sa igraca sklonog incidentnim situacijama i svadji sa trenerima, kao sto ranije rekoh svi zaboravljaju da je on igrao upravo u sampionskom timu San Antonia kod Grega Popovica. Mislim da on najbolje funkcionise u ozbiljnim sistemima i sto je najvaznije on hoce da igra sada kada mu se blizi kraj karijere. A to mu je bilo uskreceno kod Skiles-a. Po meni, Spursi odradili sjajan posao. Otarasili se Jeffersonovog ugovora ( pominjala se cak i amnestija u predsezoni) a dobili jednog iskusnog skorera koji zna znanje. To zadovoljstvo su platitli samo pikom prve runde i veteranskim ugovorom T.J. Forda koji je ionako zavrsio karijeru. Golden State je umesto Jacksona u koga nisu imali poverenje dobili Jeffersona koji je bolji timski igrac, ali kao sto rekoh ne svidja mi se njegov ugovor, mada je Jacksonov tek nesto povoljniji. I, sto je za njih vaznije, taj pik od San Antonia, koji su ovi zastitili. To mi nije bas najjasnije jer ce obrni-okreni biti tu negde oko 25 .mesta. Mozda su Warriorsi mogli i vise da izvuku za Ellis-a kad na kraju poslozite stvari , ali o tom trejdu asm vec pisao.

                      T. Parker
                      M. Ginobili
                      S. Jackson
                      T. Duncan
                      D. Blair

                      S. Curry
                      K. Thompson
                      R. Jefferson
                      D. Lee
                      A. Bogut


                      Gerald Wallace u Nets-ima:
                      OK, Portland je krenuo u laganu rekonstrukciju tima. Ima tu jos igraca koji su mogli (morali) biti trejdovani, ali od neceg mora da se krene. Gerald ima jos jednu ( opcionu) godinu, ali vec je odlucio da na leto izadje iz ugovora i testira trziste u pokusaju da obezbedi poslednji veliki ugovor u karijeri. Wallace je ranije izjavio da ne bi imao nista protiv da Portland bude taj tim u kome ce zavrsiti karijeru, ali kome biste vi ponudili mastan ugovor (recimo 50-60 miliona na 5 godina) da ste na mestu GM-a te fransize? Wallace-u ili mladom Batumu ? Jasno je da nije bilo mesta za obojicu i da Blazers-i na leto svakako ostaju bez Wallace-a. A kad je vec takva situacija, oni su odlucili da ga trejduju i da dobilju bar neku vrednost za njega. A ta vrednost ako mene pitate uopste nije mala- u pitanju je New Jesrey-jev pik na ovogodisnjem draftu koji je top 3 protected. Dakle, moze biti od 4. pika pa na dalje a draft je kudi- kamo jaci od proslogodisnjeg. Turcina i Shawne Williams-a ne racunam kao vrednost , oni su ukljuceni u trejd samo da bi se izjednacile plate. A Turcinov ogroman ugovor istice, tako da na leto oslobadjaju veliki prosotr u salary cap-u.
                      Motiv Nets-a sa druge strane jeste da dovodjenjem zvucnijih igraca malo ohrabre Derona i nagovore ga na ostanak/prelazak u Bruklin. Deron danas rece da na leto sigurno postaje slobodan agent, tako da izgleda da su se Nets-i malo preracunali. Kao sto smo svi predvidjali, Derona je samo dolazak Dvajta mogao da ubedi u ostanak, ovako ga svi ocekujemo u ekipi iz rodnog grada. Ako nista drugo, odlaskom Derona i nepotpisivanjem novog ugovora sa Wallace-om, Nets-i ce osloboditi ogroman prostor u SC i moci ce da ponude dobre ugovore slobodnim agentima. Jedino sto su izgubili tog vrednog pika, ali sta da se radi - morali su da rizikuju.


                      Marcus Camby u Hjustonu:
                      Ovo je drugi trejd u prvom delu Portlandovog rebuildinga. Drugi deo ce biti kada na leto istekne ugovor Feltona a Crawford iskoristi player option i izadje iz ugovora. Naravno, pokusali su i ovu dvojicu da utrape za bilo sta ali nisu uspeli. Dakle, dali su veliki isticuci ugovor za Hasima Tabita i Dzonija Flina. Dobijaju i pik druge runde na ovovgodisnjem draftu. Ovo je low risk -high reward tip trejda. Blazersi ce dati sansu igracima koji su bili visoko plasirani na prethodnim draftovima, a koji su u to nisu opravdali u dosadasnjem delu karijere. Jonny Flynn je mozda deo resenja na pleju, uz Nolana Smita, mada je poznato moje misljenje da je Flynn nista do McGee na pleju - glup ko kur ** i da on njega nikad nece biti igrac. Hasheem Thabeet ce pokusati da Portlandu donese nesto vise od Odena, sto nece biti tesko jer ovaj uopste nije igrao ( ugovor Odena je naravno danas otkupljen i sa njim su konacno raskrstili). Ako se ova dvojica ne pokazu, Portland ima team option za narednu sezonu i jednostavno moze da ih pusti, ne gubeci ono sto bi im inace doneo Kembijev ugovor (oslobadjanje prostora u salary cap-u). Naravno, ostaje i taj pik druge runde a tu uvek mozete iskopati nekog novog Parsonsa ili Ajzeu Tomasa ako ste dovoljno pametni.
                      Hjuston je nakon trejdovanja Hila u Lakerse jednostavno morao da dovede nekoga na centru, da pomaze Dalembert-u. Camby valjda u pauzi izmedju sezona stanuje u Hjustonu tako da i to ima smisla. Nakon sto ociste SC tim njegovim isticucim ugovorom, ocekujem da mu na leto ponude novi (naravno za vet minimum) i da on tu zavrsi karijeru.


                      Ostatak sutra. I ovo je puno.
                      Last edited by 3 sekunde u reketu; 16-03-12, 22:41.

                      Comment


                      • I nista o Ellis-u da ne napises a to je najveci trejd koji je bio.....

                        Odlicna analiza,svaka cast.

                        Comment


                        • Derrick Rose (groin) has been ruled out for the Bulls game on Friday against the Blazers.

                          Comment


                          • Zakleo bih se da sam Montin trejd prokomentarisao odmah nakon sto je objavljen, Jesam sigurno.

                            U najkracim crtama, ako Bogut konacno prezivi celu sezonu bez povreda to je win-win situacija za obe ekipe. Naravno, opsti je utisak da je Milwaukee bolje prosao. Po meni, osnovni razlog zasto su Bucksi povukli ovaj potez jeste da se Jennings malo primiri i da mu pokazu da imaju jasne dugogodisnje ciljeve, drugim recima racunaju da sada nece talasati oko produzetka ugovora. Naravno, to sto Bogut ima istoriju povredjivanja im je pomoglo da preseku i da trejduju igraca koga su birali kao prvog pika. Da se radilo samo o trejdu Monta za Boguta GM Milwaukee-ja se ne bi ni javio na telefon. On su Boguta hteli da daju samo ako istovremeno uvale i Jacksona koji prvo: nije igrao, drugo: u svadji je sa trenerom, trece: ima los ugovor. E sad, ima tu mnogo zackoljica. Ogromna vecina timova ne bi prihvatila tu ponudu ( ne zaboravite da je GS posalo i Ekpe Udoha koji je slajan mladi defanzivac i isticuci ugovor Kwame Brown-a koji ce Bucksima malo ocistiti SC na leto), ali su na kraju Warriors-i prelomili. Razlog mozda lezi u tome sto oni hoce da povrate prava na ovogodisnji pik koja sada pripada Juti ako taj pik bude od 8.mesta pa na nize. Ako taj pik bude od 1-7. pozicije GS ce ponovo posedovati prava na njega. A kako drugacije obezbediti vece sanse na visoko pozicioniranog pika nego da tim bude sto losije plasiran u regularnoj sezoni. Oni su definitivno pustili sezonu niz vodu. Ne bi me cudilo da uskoro objave kako Curry propusta ostatak sezone da bi se sto bolje zalecio. Onda ce da forsiraju Nejta na kecu i na trojci Wright-a umesto nove pridoslice Jeffersona kako bi pali sto nize u plasmanu. Petorka: Robinson - Thompson - Wright - Lee- Biedrins. Ako im se sve poklopi, sledece sezone bi to trebalo da lici na pristojnog kandidat za playoff na uvek jakom Zapadu.

                            Skiles ce u odbrani imati mozda i vecih problema od Marka Jacksona jer startna bekovska linija ce biti jos vise fizicki infreriornija nego ona u GS. Ipak je Steph nesto veci od Jenningsa. Ovaj dvojac u Bucksima daj boze da zajedno ima 137 kila, 245 grama.

                            Comment


                            • Warriors owner Joe Lacob admitted the team is considering shutting down Stephen Curry (ankle), and mentioned "a month" as an informal timetable for his return.

                              Comment


                              • jel se zna sta je to sa rouzom igra 4 utakmice pa tri ne igra i tak non stop u krug,ali cikago i bez njega kida redom sve,mada je tako bilo i prosle godine
                                Last edited by ЕлБиЏеј; 18-03-12, 06:54.

                                Comment

                                Working...
                                X