Announcement

Collapse
No announcement yet.

FK Crvena zvezda

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Originally posted by Боги View Post
    Zbog one glupe prica o izjavama i navodnoj navijackoj opredeljenosti.. Gluposti
    Kakve su to gluposti sa dovodjenjem u vezu Borjana sa Partizanom? On je nas zvezdas od glave do pete, kao i sva njegova najuza i najsira moguca rodbina i komsije. Iz mjesta iz koga on potice NIKO, ali apsolutno niko i nikad nije navijao za Partizan. Od malo Hrvata koji su zivjeli tu prije rata svi su navijali za Hajduk, a svi Srbi za Zvezdu. Kricke – bivsa Srpska Krajina.

    Comment


    • Aca Kovačević potpisao ugovor na 3,5 godine sa Haugesundom, Filip Janković u Ekstremaduri, trećeligaš iz Španije , veliki majstor fudbala Katai zelja Valensije a to bi bilo baš zanimljivo pošto imamo 20 posto od transfera.

      Comment


      • Originally posted by Uroš View Post
        Ih, ti kao da su majmuni. Ima i na Exitu 99% pijanih i 100% drogiranih pa ga predstavljaju kao visoko kulturnu pojavu. To ko je pijan ko je drogiran danas nije pitanje i ne može se vezati za navijače. Poznajem dosta ljudi sa naše tribine koji su sportisti i protive se tome. Sad te priče diluju im na tribini i slično, ko se drogira drogira se, navijao, bio čupavac roker, rejver itd, to nema veze.

        Njima je svejedno jer vole da pripadaju grupi, osećaju se jače kad su zajedno i vole Zvezdu. Da ne bude da su se skupile narkomančine i pijanci pa ih boli dupe mogu i na govnima da sede.
        Pa vala.....da mene neko tera da pevam Duliću i sličnima, jebi ti to. Sa severom sam završio od kada se u uvodnom navijanju na jednom meču EL peva Duliću.

        Sad isključivo gospodske tribine, sednem ko čovek, gledam komentarišem.....ma banja.

        Comment


        • Само нек људи долазе и нек су трибине што пуније,па нек иде ко где хоће и где му одговара,то је најмањи проблем.

          Comment


          • Апсолутно се слажем с Брајком. И ја сам одавно завршио с истим.

            Comment


            • Originally posted by ОлимпиакараМосква View Post
              Само нек људи долазе и нек су трибине што пуније,па нек иде ко где хоће и где му одговара,то је најмањи проблем.
              Slažem se.

              Originally posted by Победа View Post
              Апсолутно се слажем с Брајком. И ја сам одавно завршио с истим.
              Jbg nismo više mali.

              Comment


              • Ja nikad nisam ni bio u istim, i nisam mislio pod tim vole da pripadaju grupi da im treba društvo i da su debili pa eto kao, nego znam koliko se ljudi druže po tim podgrupama, roštiljaju po Srbiji sad dok nije sezona počela, pravi prijatelji, jedni drugima pomažu oko posla i slične stvari. Naravno da ih je skupila ljubav prema Zvezdi, ali za njih su grupa i drugovi sa tribine zakon.

                Ja izuzetno poštujem i cenim navijačku grupu Delije Sever. Ne možeš se uvek sa svima složiti, pa ni sa njima. Ali kad Sever nešto kaže, tu je uvek bio kraj. Zna se dobro hijerarhija i mislim da su savršeno organizovani. Na jugu svako malo se menjaju vodje, može da kaže ko šta želi, pa svakih par godina pola tribine ode na istok. Delije su ko vojska. Ne bi Zvezda bila Zvezda bez Zvezdinih delija.

                Lično preferiram zapad i istok, zavisi sa kim idem, mada više volim sa istoka da gledam.

                ОлимпиакараМосква apsolutno se slažem.

                Comment


                • Ја их не поштујем.

                  Сам си написао, њима је група закон. Њима је то битније од Звезде. Често су стављали своје интересе испред Звездиних.
                  Увек Звездаш, никада Делија.

                  Comment


                  • Originally posted by Uroš View Post
                    Ja nikad nisam ni bio u istim, i nisam mislio pod tim vole da pripadaju grupi da im treba društvo i da su debili pa eto kao, nego znam koliko se ljudi druže po tim podgrupama, roštiljaju po Srbiji sad dok nije sezona počela, pravi prijatelji, jedni drugima pomažu oko posla i slične stvari. Naravno da ih je skupila ljubav prema Zvezdi, ali za njih su grupa i drugovi sa tribine zakon.

                    Ja izuzetno poštujem i cenim navijačku grupu Delije Sever. Ne možeš se uvek sa svima složiti, pa ni sa njima. Ali kad Sever nešto kaže, tu je uvek bio kraj. Zna se dobro hijerarhija i mislim da su savršeno organizovani. Na jugu svako malo se menjaju vodje, može da kaže ko šta želi, pa svakih par godina pola tribine ode na istok. Delije su ko vojska. Ne bi Zvezda bila Zvezda bez Zvezdinih delija.

                    Lično preferiram zapad i istok, zavisi sa kim idem, mada više volim sa istoka da gledam.

                    ОлимпиакараМосква apsolutno se slažem.
                    A kako ovaj deo ocenjuješ http://www.espreso.rs/vesti/ekonomij...0000000-dinara .

                    Veliki je to paravan za neki tamo nazovimo "biznis", ja tu da budem sredstvo, neka hvala.

                    Da Zvezdu čine specifičnom, čine, ali da se tu radi o nečemu što je više od proste grupe....radi se.

                    Comment


                    • Pa ne radi to cela tribina. A ako je neko zaslužio da uzme keš to je Marko i njegova ekipa. Ne brini se znam ja sve, al taj Marko je od 93 na tribini. Nagutao se on i suzavaca i pendreka Slobinih, pa su posle 5 oktobra videli da je isti k. Ušao čovek u godine, a kakve su danas sve sline uspele najmanje mi je krivo što oni uzimaju keš. Eto ako ćeš baš da znaš. Ipak kad dodješ na čelo jedne grupe, to je ozbiljna stvar. Imaš 20-30 hiljada ljudi i više aktivista nego partije. Normalno je da to predstavlja faktor u ovako nesredjenom društvu. Produkti jednog društva, tako da im ništa ne zameram.


                      Sent from my iPhone using Tapatalk

                      Comment


                      • Заслужили су кеш због тога?

                        Зато сада у феноменалним односима с вођом, смеју да пропагирају патриотизам, Косово, антиЕУ и антиНАТО, али не смеју да писну против главног човека који је заслужан за све оно против чега се они "боре".

                        Comment


                        • @Uros Svi ti vidjeniji na tribini su saradnici sluzbe, imaju znacku. I ajmo o Zvezdi. Mante se Severa, nije tema Delije Sever. Ja sam u sezoni 2008-09 zadnji put bio na severu. Tad sam skapirao da je atmosfera tamo onakva kakva meni ne prija, nisam se osecao bezbedno i od tad nisam isao na Sever. Na sever treba da se ide kad dodjes u neke godine kad hoces da se izduvas. Inace ovako, sednes na zapad i uzivas. Ali dobro, razlicite generacije...

                          Comment


                          • Ko je god u mogucnosti bilo bi lijepo da u nedjelju ode na stadion i pruzi momcima podrsku koju su zalaganjem i igrama ove sezone zasluzili. Znacice momcima injekcija adrenalina pred jako bitne utakmice do kraja mjeseca.

                            Comment


                            • Originally posted by Uroš View Post
                              Ja izuzetno poštujem i cenim navijačku grupu Delije Sever. Ne možeš se uvek sa svima složiti, pa ni sa njima. Ali kad Sever nešto kaže, tu je uvek bio kraj. Zna se dobro hijerarhija i mislim da su savršeno organizovani. Na jugu svako malo se menjaju vodje, može da kaže ko šta želi, pa svakih par godina pola tribine ode na istok. Delije su ko vojska. Ne bi Zvezda bila Zvezda bez Zvezdinih delija.
                              Ovakva kakva je danas svakako ne bi bila bez Delija. Dok je bila evropski velikan Delije nisu postojale, osim par zadnjih godina pre Barija i Tokija. A i tada su sa stanovista kluba bili beznacajni, mnogo su bili znacajniji za tajnu policiju koja ih je i napravila. Formiranje te navijacke grupe i njihovo postojanje je jedna od najvecih tragedija koja je zadesila Zvezdu, a bilo je tragicnih momenata u poslednjih dvadesetak godina. To sto se oni druze medjusobno, rostiljaju, pljackaju pumpe ili sta vec sve rade, to sto imaju hijerarhiju i koliko su organizovani, za Zvezdu je savrseno irelevantno, takve stvari mogu samo ili da naskode klubu ili sa klubom veze nemaju. Kapiram da dosta tih klinaca koji se prikljucuju grupi zaista vole Zvezdu i navijaju za nju, za vecinu to budalesanje na severu dodje i prodje s tinejdzerskim godinama, ali za mene navijac kojem je vaznija navijacka grupa nego klub za koja ta grupa navija nije navijac kluba vec te grupe.

                              Sto se atmosfere i brojnosti tice, danas je klincima tesko da shvate kakvo navijanje je bilo na Marakani pre nego sto je pocelo da se "diktira" sa severa i dok vodje nisu pocele da imitiraju Marinu Tucakovic i Bobana Zdravkovica smisljajuci debilne navijacke pesmuljke. To ludilo se ne moze ni sa cim uporediti od ovoga sto se danas desava. Pocetkom osamdesetih sam bio na utakmicama gde je glavni cilj bio preziveti, kad to krene da grmi imao si osecaj da ti se cela utroba razvaljuje u paramparcad. Tako su se osecali i gostujuci timovi koji su dolazili na Marakanu, mnogi veliki timovi su vec u onom cuvenom tunelu ispred severne tribine gubili sa dva gola razlike a da nisu ni stigli da sutnu loptu. Zao mi je svakog Zvezdinog navijaca koji nije iskusio sta znaci kad 90.000 ljudi zagrmi na ukopanom stadionu, nemas gde da mrdnes ni za milimetar a ceo svet se rusi oko tebe. Taj cuveni huk Marakane o kojem se toliko toga pisalo u sportskoj stampi svuda u Evropi se mogao doziveti samo ako se nadjes usred pravog pravcatog zemljotresa. Najjace je bilo kad krene kontra ili polukontra i pocne da se dize zvuk sa tribina, imas osecaj kao da je 90.011 ljudi krenulo u napad. Nista pirotehnika, nista zastave i transparenti, samo 90.000 ljudi koji igraju fudbal zajedno sa svojim timom. Ovo danas ne da ne moze da se uporedi s tim nego nidje veze nema.
                              Last edited by taliesin; 12-08-17, 00:18.
                              Everyone is entitled to his own opinion, but not to his own facts. - Daniel Patrick Moynihan

                              Comment


                              • ..a ondaK sredinom osamdesetih smo počeli sa dimnim bombama, na derbijima i preko stotinu (koliko sumpora se nagutah tih godina) i samo tad nismo gledali utakmicu, sve dok se dim ne raziđe..opet urlanje, dlanovi, bubnjevi, ali tekma se gleda. Kasnije, iz Italije i hrvatskih luka stižu i prve baklje. Odem pre par godina na sever, evropska tekma, i vidim da, uglavnom klinci, rolaju džokavce (i rolaju,rolaju) i gledaju u "vođe" kao u bogove, a šta se dešava na terenu im i nije baš međ' prioritetima, tuga.

                                Comment

                                Working...
                                X