Announcement

Collapse
No announcement yet.

FK Crvena zvezda

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Ja mogu da razumem da je neko dete, dete guvernannte iz strane ambasade pa eto sine pusti ti ove prostore zna se u kojoj zemlji sunce ne zalazi eto vidis u toj zemlji ima jedan Liverpul nataknem ga ja bas on je poseban klub. Jupii, Nikad neces ici sam bla bla price. Uvek postoji malo pricenat ljudi koji iz inata rade neke stvari. Jedno dete iz inata u zvezdaskoj porodici navija za partizan i obrnuto. Licno mogu da razumem da postoji mizeran broj ljudi u tim fan klubovima ostrvskih ekipa ali hajp, hajka i svrsavanje na temu tih klubova je meni apsurdan i umobolan. Zatucanost ne postoji u okolini koja je iznedrila prvaka evrope i sveta, to je multikultularna sredina, dokazano podrucje gde je moguce biti najbolji. Niko nikog ne primorava da navija za bilo koga. Ja eto samo komentarisem taj fenomen, i kazem za te ljude da nesto njima u glavi fali, ocigleno misle da su avangarda ili da su posebni u necemu sto su drugaciji i u tome vide posebnu vrstu ekskluzive. Jel postoje podaci o broju ljudi u pojedinim zemljama koji su clanovi fan kluba. da se vidi masovnost svega toga.

    Comment


    • Meni je iskreno drago sto sam prelezao ''navijacke'' Boginje i sto kada hocu umem da iskuliram vecinu fudbalskih meceva(bez obzira bili igrali nasi predstavnici ili ne), a pre sam tipa pratio skoro svaki dan.

      Igrala Zvezda ili Liverpul, zabole me iskreno.

      Comment


      • Ocigledno je da se trazi resenje kada bude odlazio Krsticic pa se spominje Causic. Za Marina ne znam sta da kazem. Sutra ce se sve znati.

        Comment


        • Originally posted by suptil View Post
          Ja mogu da razumem da je neko dete, dete guvernannte iz strane ambasade pa eto sine pusti ti ove prostore zna se u kojoj zemlji sunce ne zalazi eto vidis u toj zemlji ima jedan Liverpul nataknem ga ja bas on je poseban klub. Jupii, Nikad neces ici sam bla bla price. Uvek postoji malo pricenat ljudi koji iz inata rade neke stvari. Jedno dete iz inata u zvezdaskoj porodici navija za partizan i obrnuto. Licno mogu da razumem da postoji mizeran broj ljudi u tim fan klubovima ostrvskih ekipa ali hajp, hajka i svrsavanje na temu tih klubova je meni apsurdan i umobolan. Zatucanost ne postoji u okolini koja je iznedrila prvaka evrope i sveta, to je multikultularna sredina, dokazano podrucje gde je moguce biti najbolji. Niko nikog ne primorava da navija za bilo koga. Ja eto samo komentarisem taj fenomen, i kazem za te ljude da nesto njima u glavi fali, ocigleno misle da su avangarda ili da su posebni u necemu sto su drugaciji i u tome vide posebnu vrstu ekskluzive. Jel postoje podaci o broju ljudi u pojedinim zemljama koji su clanovi fan kluba. da se vidi masovnost svega toga.
          Jel kontas da ovim upisom vredjas 90% ljudi koji pisu na ovom forumu?
          sloboda ili ništa

          Comment


          • Vecita dilema i rasprava, kako neko moze da navija i voli neki klub iz tudje zemlje.
            Meni to nije cudno, niti strano, niti osudjujem, a ljudi bas imaju potrebu sve da kritikuju i osudjuju danas.

            Zvezda prvo, pa Manca...i naravno da bih na Mari i OT navijala za Zvezdu, osim sto bi mi poraz verovatno lakse pao, ako bi do njega doslo

            Imam dedin snimak Supekupa iz negde novembra(?) 1991. na OT, kada smo razbili SAFov Junajted (mi KEŠ, oni KPK), al ga uzeli, jer su imali vise srece, pobedili sa 1:0, posto se revans u Beogradu nije igrao zbog politicke situacije. Genije ih je unistio, bez Robija, sa bolesnim nerealizovanim sansama...i sam Fergi je rekao da smo ih unistili, da je trebalo da bude 5:0.

            Ehhhh...da...


            sigpic

            Pablo Sandoval: A guy can change anything.. his face, his home, his family, his girlfriend, his religion, his God.
            But there's one thing he can't change... he can't change his passion.

            Comment


            • Originally posted by suptil View Post
              Ja mogu da razumem da je neko dete, dete guvernannte iz strane ambasade pa eto sine pusti ti ove prostore zna se u kojoj zemlji sunce ne zalazi eto vidis u toj zemlji ima jedan Liverpul nataknem ga ja bas on je poseban klub. Jupii, Nikad neces ici sam bla bla price. Uvek postoji malo pricenat ljudi koji iz inata rade neke stvari. Jedno dete iz inata u zvezdaskoj porodici navija za partizan i obrnuto. Licno mogu da razumem da postoji mizeran broj ljudi u tim fan klubovima ostrvskih ekipa ali hajp, hajka i svrsavanje na temu tih klubova je meni apsurdan i umobolan. Zatucanost ne postoji u okolini koja je iznedrila prvaka evrope i sveta, to je multikultularna sredina, dokazano podrucje gde je moguce biti najbolji. Niko nikog ne primorava da navija za bilo koga. Ja eto samo komentarisem taj fenomen, i kazem za te ljude da nesto njima u glavi fali, ocigleno misle da su avangarda ili da su posebni u necemu sto su drugaciji i u tome vide posebnu vrstu ekskluzive. Jel postoje podaci o broju ljudi u pojedinim zemljama koji su clanovi fan kluba. da se vidi masovnost svega toga.
              Evo vidis, ja ne mislim da takvima kao sto si ti nesto fali, vec prosto mislim da je to zatucan nacin razmisljanja...Recimo, ja pamtim kad je Zvezda postala prvak Evrope i bila na ozbiljnom putu da postane svetski brend...Imao sam tu priliku da puno putujem, da upoznajem razlicite ljude i kulture i veruj mi da je strancima sinonim za Zvezdu ta titula...upoznao sam ne mali broj stranaca koji navijaju za Zvezdu a taj broj bi sigurno bio daleko veci. da je Zvezda nastavila stazom kojom je krenula...Da li onim sestrama Argentinkama nesto fali u glavi?
              A sto se brojnosti tice, ti fan klubovi su prilicno brojni i dobro organizovani, recimo u Skandinaviji Liverpool ima navijaca koliko i njihovi najpopularniji klubovi...
              "A football team is like a piano. You need eight men to carry it and three who can play the damn thing." Shankly

              Comment



              • sigpic https://www.facebook.com/nezvanicnoradnickinis/

                Comment


                • Originally posted by mark it zer0 View Post
                  Jel kontas da ovim upisom vredjas 90% ljudi koji pisu na ovom forumu?
                  Zasto vredjam? Vredjam sto ih/vas ne razumem, sto navijaju/te za druge klubove kad ti klubovi igraju protiv Yveyde. To je fenomen posebne vrste. Socioloski pre svega. Nemam ja nista protiv nikog. Ja imam rayne dresove svih tih ekipa od juventusa, Mancestera, Borusije Diortmund, Milana, Bajerna, rado ih nosim kad se ukaze prilika. Bas me interesuje sta navijac Liverpula u Liverpulu misli o fan klubu Bajerna u sopstvenom gradu Ali dobro, da se ne petljam vise. Za mene to licno nije normalno. Znam ljude koji su navijaci Liverpula ali koji ce navijati ya Zvezdu. Ali ja bi voleo objasnjenje zasto clan fan kluba Liverpula u Srbiji navija protiv Zveyde na tom mecu? Ponavljam u yemlji prvaka Evrope, nije Srbija yemlja fudbalskog treceg sveta gde je fudbal u razvoju pa da prirodno bude da iz mode. trenda, industrijskog moranja kupim dres prvaka Evrope i navijam za njih. Takodje me iz socioloskih razloga interesuje koliko navijaca fan klubova pamti Bari.

                  Comment


                  • DA, ali ti koliko sam razumeo navijas za Zvezdu protiv Liverpula?

                    Comment


                    • Zamisli samo kada bi rekao "Ne razumem Srbe koji se zaljube/ozene za neku zenu koja nije iz Srbije", njima definitivno nesto fali u glavi, pored zemlje gde imas milione lepih zena ti se zaljubis u strankinju. Mada to su ove mladje generacije sto su odrasle ispred TV-a i pod uticajem holivudskih filmova i serija.
                      sloboda ili ništa

                      Comment


                      • Originally posted by ZvezdaIznadSvega View Post
                        Evo vidis, ja ne mislim da takvima kao sto si ti nesto fali, vec prosto mislim da je to zatucan nacin razmisljanja...Recimo, ja pamtim kad je Zvezda postala prvak Evrope i bila na ozbiljnom putu da postane svetski brend...Imao sam tu priliku da puno putujem, da upoznajem razlicite ljude i kulture i veruj mi da je strancima sinonim za Zvezdu ta titula...upoznao sam ne mali broj stranaca koji navijaju za Zvezdu a taj broj bi sigurno bio daleko veci. da je Zvezda nastavila stazom kojom je krenula...Da li onim sestrama Argentinkama nesto fali u glavi?
                        A sto se brojnosti tice, ti fan klubovi su prilicno brojni i dobro organizovani, recimo u Skandinaviji Liverpool ima navijaca koliko i njihovi najpopularniji klubovi...
                        Da ali ti navijas za Zvezdu protiv Liverpula ili kontra?

                        Comment


                        • Originally posted by mark it zer0 View Post
                          Zamisli samo kada bi rekao "Ne razumem Srbe koji se zaljube/ozene za neku zenu koja nije iz Srbije", njima definitivno nesto fali u glavi, pored zemlje gde imas milione lepih zena ti se zaljubis u strankinju. Mada to su ove mladje generacije sto su odrasle ispred TV-a i pod uticajem holivudskih filmova i serija.
                          Ajde sad ne banalizujte stvari. Navijaj za koga hoces. Kapiram da je presudan uticaj imala cinjenica da vrhunski klupski sport u nas u vreme kad su stasavali nije postojao, onda su krenuli za alternativama, kvalitetom uslo u krv i gotovo. I to razumem.

                          Comment


                          • Originally posted by suptil View Post
                            Da ali ti navijas za Zvezdu protiv Liverpula ili kontra?
                            Navijacu za Zvezdu zato sto sam ja pre svega Zvezdas...ali koliko sam ja shvatio tebi je nenormalno sto ce neko navijati za LFC. a recimo u Srbiji simpatise neki drugi klub ili ga uopste ne interesuje nas fudbal...
                            Treba da shvatis da je moguce razviti istu ljubav i prema stranom klubu, kao sto imas ljudi u Srbiji kojima su drazi Federer i Nadal od Novaka a isto tako ima i obrnutih primera...prosto svetski brendovi prevazilaze nacije, granice...
                            Last edited by ZvezdaIznadSvega; 31-08-18, 12:11.
                            "A football team is like a piano. You need eight men to carry it and three who can play the damn thing." Shankly

                            Comment


                            • Pa svakako da je kvalitet presudan. Pa ja sam prvi zagovornik toga da ne mozes da osetis fudbalsku utakmicu ako nisi na stadionu. Ja se slazem sa tobom, ja ne mogu da osetim ni priblizno istu emociju kada gledam Liveprool(koji gotivim) i kada gledam Partizan. Samo kazem da malo preterujes sa osudama, i deljenjem dijagnoza. Ja razumem kada neko navija za starani klub jer sam upoznao brdo takvih ljudi, na ovom forumu su i vecina. Ko sta voli neka gleda i navija.
                              sloboda ili ništa

                              Comment


                              • Originally posted by ZvezdaIznadSvega View Post
                                Navijacu za Zvezdu zato sto sam ja pre svega Zvezdas...ali koliko sam ja shvatio tebi je nenormalno sto ce neko navijati za LFC. a recimo u Srbiji simpatise neki drugi klub ili ga uopste ne interesuje nas fudbal...
                                Kljucna stvar je ta sto si rekao, pre svega sam zvezdas i navijacu za zvezdu. Ja sam recimo navijao za sve klubove u tim zemljama protiv kojih je zvezda igrala 91. Pa sam recimo kasnije korigovao i shvatio da je Liverpul ipak veci klub od Mancestera.
                                Mogu da razumem one koji navijaju pre svega za Partizan ali eto Liverpul igra protiv Zvezde pa ajmo na juznu tribinu medj navijace (i ovako gotivim Liverpul) Liverpula protiv Zvezde. Ako ti je prvi Klub Zvezda, ili Partizan pa osim toga navijas za Liverpul, Juve, Mancester, navijaj brate do mile volje to je normalno simpatisem i to je to. Ali ovaj drugi ekstrem mi nije jasan i o tome pricam.

                                Comment

                                Working...
                                X