Announcement

Collapse
No announcement yet.

FK Crvena zvezda

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Originally posted by mark it zer0 View Post
    Pa svakako da je kvalitet presudan. Pa ja sam prvi zagovornik toga da ne mozes da osetis fudbalsku utakmicu ako nisi na stadionu. Ja se slazem sa tobom, ja ne mogu da osetim ni priblizno istu emociju kada gledam Liveprool(koji gotivim) i kada gledam Partizan. Samo kazem da malo preterujes sa osudama, i deljenjem dijagnoza. Ja razumem kada neko navija za starani klub jer sam upoznao brdo takvih ljudi, na ovom forumu su i vecina. Ko sta voli neka gleda i navija.
    Sad ispade da svi vi navijate zapravo za Zvezdu i Partiyan ali da imate i ove druge klubove, ja to podrzavam i nemam nista protiv toga, ali da navijam za neki strani klub ispred domaceg ma koje boje bile tog gomaceg je apsurdno. O tome pricam. I tu grupu ljudi na razumem. Shvatam da je moglo da dodje do ogromne zablude i neprijatnosti, ali eto sad smo rayjasnili isto mislimo.

    Comment


    • Nego koliko je realno da puknu tri atmoske bombe kako RSB prenosi? Loze ljude ili...

      Comment


      • Originally posted by mark it zer0 View Post
        Zamisli samo kada bi rekao "Ne razumem Srbe koji se zaljube/ozene za neku zenu koja nije iz Srbije", njima definitivno nesto fali u glavi, pored zemlje gde imas milione lepih zena ti se zaljubis u strankinju. Mada to su ove mladje generacije sto su odrasle ispred TV-a i pod uticajem holivudskih filmova i serija.
        Lose ti je poredjenje,Zvezdu mozes recimo da poredis sa majkom,ne sa zenom,nesto sa cim se rodis
        Pa sad kad te rodila i negovala,bila ti super,a onda ostarila i postala losa majka,a ti je se odrekao i poceo da se lozis na neke Engleei ili sta vec znam jer su vau,najvise zbog medija,razumem simpatije prema drugim klubovima ali,ne razmem bas da neko vise voli LFC od Zvezde,najvise mogu to da prihvatim,kod generacija koje su rodjene 90+,jer oni jbg prakticno nisu ni videli ,ozbiljno nase klubove,al opet treba nesto i da ide iz porodice,ono Zvezda mu dodje kao i najosnovnije stvari koje ucis kao dete

        Eto sad si isto slicno ispisao gore Markane,da ti emocija jaca kad gledas Zvezdu nego LFC,pardon FKP...nego gledam ovaj zreb za LE koji ste sesir?
        Last edited by 61563; 31-08-18, 12:25.

        Comment


        • Ma opušteno.

          Ja nikada nisam shvatio, niti ću. Kako je moguće da neko ne navija za jednog Novaka Đokovića nego za Federera, Nadala, čak i Wawrinku, itd.

          To je prosto odlika našeg mentaliteta.

          Ima tu nešto samodestruktivno, navijanje na neki način za sopstvenu propast.

          Objašnjeno u knjigama naših velikana.

          Comment


          • Au koji primitivizam ovde vlada.

            Koliko kilometara smes biti udaljen od Marakane da bi bio navijac Zvezde? Jel su izvrsena neka merenja po kojima se teritorijalno kategorizuju navijaci?

            Kakve veze ima da li cu navijati za klub koji je 4000km daleko ili 200. Kakve su ovo nebuloze?

            Ili se pak clanstvo dodeljuje samim rodjenjem, po tome cijeg si porekla. Ajmo onda svi na DNK analizu, da vidimo ko sme a ko ne da navija za Zvezdu. Mnogi bi otpali.

            Sta bi drugo moglo da odredjuje navijace? Mozda granice. Ljudi iz CG, Republike Srpske, sa Kosova ne mogu biti navijaci velike nam Zvezde. Kako nam se smanjuje teritorija drzave, ostace samo Beogradski pasaluk.

            Comment


            • E vidis tu je greska...Verovali ili ne postoje ljudi u Spaniji i Svajcarkoj a da nisu gastarbajteri koji navijaju za Novaka...postoje ljudi koji vise vole Viski od rakije, kokakolu od golf kole....da ponovim, svetski brendovi ne poznaju granice i nacije...
              "A football team is like a piano. You need eight men to carry it and three who can play the damn thing." Shankly

              Comment


              • @limun
                U principu se slažem, osim naravno u međunarodnim takmičenjima. Ako se striktno držimo tvoje logike, nema prepreka da neko naš, na sred Marakane, iz sveg srca navija za Nemačku protiv Srbije.
                E to je već patologija.

                @suptil
                Bojan Krkić je na papiru savršen umesto Radonjića na krilu. Drugo je pitanje na šta on danas liči i koliko ne može da pomogne.
                Luka Adžić bi bio savršenstvo za tu poziciju, ali nažalost taj fudbalski dragulj nije više u klubu i za to neko treba da odgovara.
                Last edited by La Jugoslavia; 31-08-18, 12:33.
                C'era una volta la Jugoslavia, il Brasile d'Europa

                Comment


                • Originally posted by limun View Post
                  Au koji primitivizam ovde vlada.

                  Koliko kilometara smes biti udaljen od Marakane da bi bio navijac Zvezde? Jel su izvrsena neka merenja po kojima se teritorijalno kategorizuju navijaci?

                  Kakve veze ima da li cu navijati za klub koji je 4000km daleko ili 200. Kakve su ovo nebuloze?

                  Ili se pak clanstvo dodeljuje samim rodjenjem, po tome cijeg si porekla. Ajmo onda svi na DNK analizu, da vidimo ko sme a ko ne da navija za Zvezdu. Mnogi bi otpali.

                  Sta bi drugo moglo da odredjuje navijace? Mozda granice. Ljudi iz CG, Republike Srpske, sa Kosova ne mogu biti navijaci velike nam Zvezde. Kako nam se smanjuje teritorija drzave, ostace samo Beogradski pasaluk.
                  Znas kako ok je to Limune ,kad si rodjen na Malti gde se bore kako da sutnu loptu,pa pola navija za Engleze,a pola za Italijane ili u USA ili Aziji i slicnim zemljama,koje prakticno ni nemaju svoje klubove ili su stvoreni u poslednji 20+godina,ali nije bas normalno da ti prvi klub u zemlji gde je fudbal prvi sport i postoji fudbalska istorija i kultura,izbor pre svog bude neki strani klub,mislim ok ja razumem za rodjene posle rat ,sve je puklo i unakazeno i ispljuvani i deca su tako rasla i vezivala za nesto sto nemaju u svoj zemlji a vole(fudbal),simpatisanje nekog drugog kluba je ok,al ti navijas za LFC pre Zvezde,a ne znam bas nije normalno po meni,pogotovo ako nisi mladja genracija

                  E sad imas i ovo oko repki,ja recimo ne navijam za Srbiju,simpatisem uvek Italijane(kao sto simpatisem i sve klubove iz Italije pre drugih),ali ja realno samo navijam u sustini za Zvezdu i Djokovica dok na reprezentaciju i ostale sportove cak i KKCZ gledam ono sa simpatijama,al me ne dotice bas nesto emotivno,e sad jbg takav sam ja ,od rodjenja vaspitan da u fudbalu postoji samo Zvezda sve drugo je nebitno,a Noleta sam sam zavoleo
                  Last edited by 61563; 31-08-18, 12:37.

                  Comment


                  • Fiskni jel razumes kada ja navijam za Lpool pre Zvezde?
                    sloboda ili ništa

                    Comment


                    • Originally posted by mark it zer0 View Post
                      Fiskni jel razumes kada ja navijam za Lpool pre Zvezde?
                      Da i podrzavam to jer si grobar,samo ova ljubav prema LFC pre zvezde,je bzvz kao sto objasnih vec gore u postovima,daj nadji mi neki fan klubove nekih drugih timova U Engleskoj,Spaniji,Italiji,Nemackoj da vole vise lupam tudji klub pre svog,u svakoj fudbalski pismenoj zemlji toga nema,sem po maltama ,farskim ostvima i zemljama treceg sveta,e sad problem sa nasom zemljom sto smo postali posle rata, zemlja treceg sveta,u kojoj ispada da je fudbal i klubovi mrvtva kategorija (sto donekle i jeste,al postoji neka istorija) pa je sve postalo naopako
                      Last edited by 61563; 31-08-18, 12:49.

                      Comment


                      • Ja sam rekao da prihvatam svačiji izbor.

                        Neke stvari su stvar identiteta. Ono što si ti. Ono što je zapisano u tebi. Rođenjem i životnim iskustvom.

                        Znam ko sam, znam šta sam. Jasno mi je to. Putovao sam. Poštujem druge.

                        Comment


                        • Милош Црњански је био центарфор у неколико тимова. Говорио је да је добра фудбалска утакмица занимљивија од доброг романа. Више је желио да заигра за репрезентацију Југославије него да добије награду Српске краљевске академије

                          У групи интелектуалаца-спортиста, који су основали недељник „Спортиста“ (мај 1924), био је једини књижевник. Међу српским литератама минулог вијека нико се као пјесник „Суматре“ није тако страствено и свестрано бавио спортом (играо је фудбал, веслао, једрио, вежбао, мачевао, скијао, тренирао бокс).

                          Мало је познато да је Црњански издејствовао дозволу да са Викторија каменолом на Кантриди претвори у фудбалско игралиште, касније чувени стадион Ријеке. Тај задатак му је повјерила управа клуба јер је директор мађарског предузећа коме је каменолом био издат у најам за потребе изградње ријечке луке, био рођак. На отварању је гостовао загребачки Грађански.
                          Црњански је, како сам каже, тада „мало марио за поезију“, учио је италијански, читао Кардучија, проводио се. Ту 1913. сматрао је за „најљепшу годину“ свог живота.
                          Фудбал је, међутим, био и остао његова највећа спортска љубав. Као гимназист у Темишвару, гдје је породица Црњански живјела од 1896. до 1912, играо је центарфора или леву полутку, најпре у клубу гимнастичара, а затим у професионалном клубу жељезничара Кињижи, у коме их је, вели, тренер Сидон (биши играч УТЕ) учио „невјероватним грифовима“. Играо је прије Великог рата као студент на Ријеци (тада се звала Фијуме), у сушачкој Викторији и Новом Саду (МТК) а после рата у Београду и Панчеву.
                          Са славом водећег авангардног пјесника и прозаисте („Лирика Итаке“, „Дневник о Чарнојевићу“) био је капитен, регистровани фудбалер панчевачког Баната (Београдска жупа). Као ветеран играо је за олд-бој тим Југославије, за коју је навијао. У овом клубу су играли његови ђаци из Четврте мушке гимназије (Милутинац, Ђокић, Хрњичек – путовали у Монтевидео) а шурак Јован Ружић, први српски интернационалац, био је функционер.
                          Као фудбалер у Панчеву упамћен је по „елегантним, интелигентним и ефектним потезима“, технички дотјераној игри, головима, али и по жустром понашању према судијама.
                          О свом односу према фудбалу оставио је трага у писмима Иви Андрићу када је овај службовао у нашим посланствима у Ватикану и Букурешту, у „Итаки и коментарима“ (1959), интервјуима. У једином спортском, за „Спортисту“, јуна 1930, каже да би више волио да игра у првом тиму Југославије, но да опет добије награду Академије.
                          Црњански је, вели, „одрастао у фудбалу“ и фудбал никада није могао да заборави. Сјећао се својих саиграча са Сушака (Престинија, Грандића, левог бека Бране, Мађара Јао Пиште, чувеног центархалфа, који је, 1914, када је почео рат, чинио све да му помогне да пређе у Србију), утакмица против Хајдука у Сплиту. Међу играчима Југославије највише је цијенио Лубурића, Драгана Јовановића Жену („тип првокласног енглеског фудбалера“) и Милутинца („тип наше расне игре“). О ведетама БСК, Моши и Тирнанићу, говорио је: „Они су неоспорни мајстори и љепших потеза ја нисам видио ни при великим утакмицама у иностранству“. А гледао је тадашње великане: Рапид, Ференцварош, Селтик…
                          Када се, после деценија странствовања, вратио на своју Итаку, навијао је за Црвену звезду. Владимир Буњац је тај податак забиљежио у Разговорима са Црњанским. И не сачекавши питање, пише Буњац, одговорио је: „Ја навијам за Звезду, али наставите“.
                          Према казивању књижевника Милосава Буце Мирковића, та љубав је рођена на „Хајберију“, старом Арсеналовом стадиону, у „мајсторици“ КЕШ коју је београдски тим играо против Глазгов Ренџерса: „То није било навијачко опредељење у пуком смислу већ осећање једне високе културе спорта коју је Звезда на најбољи начин тада демонстрирала“. О томе је ЈСЛ „Спорт“, поводом премијере филма „Сеобе“ Саше Петровића, први писао.
                          Казао је том приликом да је гледао још неке југословенске тимове, али да је Црвена звезда, и поред пораза (1:3), најбоља. Била му је испуњена жеља да се одмах после утакмице упозна са Звездиним фудбалерима. Црњански је био школован играч и знао је да гледа фудбал и процјењује актере на терену.
                          По повратку у земљу Црњански је, свједочи Мирковић, ријетко ишао на стадионе, сем неколико пута (једном је Миљанић послао кола по њега) али се увијек интересовао за своју Звезду, посебно би питао коју је оцјену добио његов љубимац Душан Савић. У једној карти из месташца Фијезоле крај Фиренце, гдје је углавном написао поему „Стражилово“, пита ме: Шта се то побогу догађа са Црвеном звездом?
                          Као да је данас написана. „Живот има врло чудне везе. Ја те везе називам суматраизмом“, писао је аутор „Код Хиперборејаца“, најнеобичније (суматраистичке) романескне творевине и у свјетској белетристици.

                          Comment


                          • 20m evropa, minimum jos 3m kad rasprodamo stadion na 3 utakmice, racic 2.2m, radonja 7m, pesic 4.5m, frimpong 300k i adzic 800k...mozda sam nekoga zaboravio, ali ako sada ne spustimo dug nikada necemo...nadam se da uefa prati sta se radi sa njihovim parama koliko prati i dal su stepenice zakrcene

                            Comment


                            • Sa tim "ali" ne moraš ništa da čestitaš, batice.
                              To se od tebe ne očekuje.
                              Inače to je lik za koga su pričali da kada su se u srednjoj školi klinci delili na zvezdaše i partizanovce,
                              on se nije izjašnjavao jer ga to nije uopšte interesovalo.
                              Isto jedan iz galerije oslobođenih od fizičkog.

                              Last edited by Jaqen Hghar; 31-08-18, 13:55.

                              Comment


                              • O ovome je cale u sinocnjoj prici govorio. Kaze sad Partizan mora da posalje kurtoaiznu cestitku Zvezdi. Mora da posalje a ne salje im se. Ali ce Vucela to da sroci. Kad ono Vazura vec izasao sa nekom pricom.

                                Comment

                                Working...
                                X