Announcement

Collapse
No announcement yet.

Reprezentacija Bosne i Hercegovine

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Ne znam kakvo je vaše mišljenje oko prekomandovanja Salihovića na zadnjeg veznog. Mislim da bi mogao korektno odrađivati posao. Medunjanin ipak nije za tako povučenog igrača, on može isturenije malo da igra, ali time se stvara gužva i guši se Pjanić. Zahirović mi se čini najbolji kada uđe zadnjih 20-25 minuta i tada može odraditi dobro svoj posao. Kolašinac bi se svakako trebao izboriti za mjesto na beku, ispred njega Lulić i imamo sasvim dobro pokrivenu lijevu stranu. Eh, desna je malo kritična, Mujdža previše "mekan" i sklon povredama, tako da je potrebna solidna zamjena, a Avdija to nije. Može on da igra protiv konobara, ali čim dođe iole jača ekipa postoji mogućnost da nas unište preko te strane. Opet za desno krilo više opcija se nameće, Hajrović svakako jedna od njih. Pjanića ne bih dirao iza Džeke je njemu najbolje i tu je najefikasniji. Ako ne budemo igrali sa 2 napadača (a mislim da su jako dobre šanse za to), onda sa 2 zadnja vezna i sa zgusnutijom sredinom probati zatvoriti ove jače repke, jer ako krenemo da se nadigravamo to može biti katastrofalno. Samo ne vidim koja 2 dobra zadnja vezna bi mogla zaigrati, na to se posebno treba obratiti pažnja. General je protiv Latvije pokidao, sa onakvom igrom bi mogao zasigurno konkurisati za to mjesto, ali je evidentno da ne može odigrati svih 90 minuta. Mali Bešić isto nije loša opcija, budući da dobro igra, istini za volju u Mađarskoj ligi, ali evo posljednjih dana se pominje interes engleskih timova za njega. On samo da sredi neke stvari u glavi, izvinjenje Jagodiću i da ostvari konstantnost i mislim da će biti konkurentan za SP. Sad opet to je do njega, ako skonta koliko bi ovo prvenstvo moglo donijeti dobroga za njega možda se i opameti.
    sigpic
    Bill Shankly: "If you can't support us when we lose or draw,
    don't support us when we win."

    Comment


    • Sabella će izgleda ovu utakmicu sa nama iskoristiti da isproba par novih igrača, što nam svakako ide na ruku. Ne bi nikako valjalo da krenu u najjačem sastavu i maksimalno napaljeni. Budući da nemamo trenutno jakog destruktivca ko zna kako bi se proveli. Još nije sigurno da li će Messi zaigrati, Barcelona upućuje žestoke proteste povodom njegovog nastupanja u ovoj utakmici.

      U našem taboru nadam se zatišje pred buru. Ne diže se prevelika frka oko svega toga, radi se u miru, a od novih imena moguće da to budu Hadžić i Kolašinac. Hadžić se izgubio jedan period nakon konstantnog povezivanja sa repkom, ali evo ponovo je u nekim kombinacijama. To je i logično jer smo prilično tanki na toj poziciji.
      sigpic
      Bill Shankly: "If you can't support us when we lose or draw,
      don't support us when we win."

      Comment



      • Papeee
        sigpic
        http://www.youtube.com/watch?v=pMJ0-1GGf5k

        Comment


        • http://radiosarajevo.ba/novost/129590/nocache
          Ovo je vrlo bitan podatak, posebno ako se uzme u obzir da na Evropsko 2016 idu dve reprezentacije direktno a treca u baraz, po meni ovo nam otvara "skoro sigurno" ucesce na tom prvenstvu, sad samo treba nastaviti ovim tempom, privoliti neke nove igrace i narednih godina nema zime za nas na velikim takmicenjima
          sigpic
          http://www.youtube.com/watch?v=pMJ0-1GGf5k

          Comment


          • Kad je izvlacenje

            Comment


            • Ovo za jakosne grupe je prije nekoliko dana postavljeno u opstim diskusijama, ali ponovo je lijepo vidjeti . Zrijeb je 23.2.2014. u 12h.

              Comment


              • Originally posted by LegendaBL View Post
                http://radiosarajevo.ba/novost/129590/nocache
                Ovo je vrlo bitan podatak, posebno ako se uzme u obzir da na Evropsko 2016 idu dve reprezentacije direktno a treca u baraz, po meni ovo nam otvara "skoro sigurno" ucesce na tom prvenstvu, sad samo treba nastaviti ovim tempom, privoliti neke nove igrace i narednih godina nema zime za nas na velikim takmicenjima
                Iz drugog izbjeći Švedsku, Ukrajinu i Belgiju iz trećeg Turke i Rumune te Poljake iz četvrtog.

                Prošetati se kvalifikacijama....

                Comment


                • Ne znam da li je provjereno, ali sam negdje pročitao da smo pobijedili SAD i Slovačku da bi bili u prvoj jakosnoj skupini na SPu...

                  Što se tiče žrijeba za EP, volio bih izbjeći Belgijance, kao najjaču repku u toj skupini, te Šveđane, Ukrajince, pa i Hrvate budući da nam oni ne leže. Iz 2. skupine treba izbjeći komšije i Turke, sa ostalim bi vjerujem nekako već mogli izaći na kraj. Opet, i u 4. šeširu ima nekoliko "nagaznih mina", Poljaci koji svakako nisu bezazleni, zatim tu su i Škoti koji su protiv Hrvata pokazali o kakvoj nepredvidljivoj ekipi se radi. Wales također nimalo bezazlena ekipa, ko zna kakvi će biti za godinu-dvije kada se Bale i co. uigraju. Svakako ih ne bih volio sa nama u grupi. Iz zadnja 2 šešira ne bi trebali imati većih problema koga god da dobijemo. Iako ovako na prvu izgleda kao idealna prilika za još 1 odlazak na veliko takmičenje, neće biti nimalo lako, pogotovo ako nam fortuna ne bude naklonjena.
                  Last edited by Merlin; 25-10-13, 19:47.
                  sigpic
                  Bill Shankly: "If you can't support us when we lose or draw,
                  don't support us when we win."

                  Comment


                  • Ja sam na dosta mjesta procitao da se i baraz racuna za jakosne skupine za EP i da mi ispadamo iz prve jakosne skupine u slucaju da Hrvatska oba puta pobjedi Island ili ako Svedska oba puta pobjedi Portugal ili jednom pobjede i jednom odigraju nerjeseno.
                    TEBI MOJ MANDO, TEBI MOJE SRCE PRIPADA, DRUGE ADMINE LJUBIM LAZNO VOLJETI IH NECU NECU NIKADA!!!

                    "There are only two sides in Liverpool. Liverpool and Liverpool reserves." - Bill Shankly

                    LFC:18+5=THE GREATEST

                    Comment


                    • Originally posted by Joe Cole 10 View Post
                      Ja sam na dosta mjesta procitao da se i baraz racuna za jakosne skupine za EP i da mi ispadamo iz prve jakosne skupine u slucaju da Hrvatska oba puta pobjedi Island ili ako Svedska oba puta pobjedi Portugal ili jednom pobjede i jednom odigraju nerjeseno.
                      Vrlo moguće, ipak bi bilo glupo da baraž ne nosi nikakve bodove. A mnogi nas već vidjeli u Francuskoj, ali zapravo će biti (pre)teško izboriti to prvenstvo. Vrlo je vjerovatno da ćemo imati grupu jaču negoli je bila ova za SP.
                      sigpic
                      Bill Shankly: "If you can't support us when we lose or draw,
                      don't support us when we win."

                      Comment


                      • Malo mi je bezveze da se racuna, jer evo primjer nas i Grcke. Obje reprezentacije imale isti broj bodova, mi na kraju zbog medjusobnog duela bili prvi i sad Grcka pobjedama moze osvojiti vise bodova od ovih kvalifikacija

                        Veceras ponovo Tino Sven Susic asistent, od kad ga je Tudor stavio na zadnjeg veznog ovaj pruza odlicne partije.

                        Tudor o TSS
                        Sušić je odigrao dobru, pravu utakmicu i drago mi je zbog njega. Sa svojom fizičkom moći on je jedan od naših najvažnijih igrača. Imao je kvalitetnu tehničko-taktičku izvedbu, što nije uvijek bio slučaj.

                        Comment


                        • Originally posted by danijelkr View Post
                          Malo mi je bezveze da se racuna, jer evo primjer nas i Grcke. Obje reprezentacije imale isti broj bodova, mi na kraju zbog medjusobnog duela bili prvi i sad Grcka pobjedama moze osvojiti vise bodova od ovih kvalifikacija

                          Veceras ponovo Tino Sven Susic asistent, od kad ga je Tudor stavio na zadnjeg veznog ovaj pruza odlicne partije.

                          Tudor i TSS
                          Ključni dio rečenice.

                          Inače kada se pogleda u tom kontekstu kojeg si naveo izgleda nelogično da Grci ako prođu u baražu osvoje više bodova od nas. Ali opet treba gledati iz 2. ugla, kako će biti teško ubilježiti obje pobjede u tom dvomeču, jer cijenim da se drugačije neće moći ispred nas. Šta znam, najvažnije je igrati dobro kvalifikacije kao ove sada, da harmonija u ekipi bude postignuta, da je iza njih podrška nacije i medija, a na nama je da se nadamo kao i uvijek.
                          sigpic
                          Bill Shankly: "If you can't support us when we lose or draw,
                          don't support us when we win."

                          Comment



                          • Isplati se pogledati ako vec niste...
                            sigpic
                            http://www.youtube.com/watch?v=pMJ0-1GGf5k

                            Comment


                            • Spisak Sabelle za utakmicu sa BiH:

                              Golmani: Sergio Romero (Monaco), Mariano Andujar (Catania)

                              Odbrana: Facundo Roncaglia (Fiorentina), Pablo Zabaleta (Manchester City), Federico Fernandez (Napoli), Ezequiel Garay (Benfica), Marcos Rojo (Sporting Lisbon), Hugo Campagnaro (Inter Milan), Jose Basanta (Monterrey), Nicolas Otamendi (Porto), Lucas Orban (Bordeaux).

                              Vezni igrači: Javier Mascherano (Barcelona), Lucas Biglia (Lazio), Ever Banega (Valencia), Ricardo Alvarez (Inter Milan), Angel di Maria (Real Madrid), Erik Lamela (Tottenham Hotspur).

                              Napadači: Lionel Messi (Barcelona), Gonzalo Higuain (Napoli), Sergio Aguero (Manchester City), Rodrigo Palacio (Inter Milan), Ezequiel Lavezzi (Paris Saint-Germain).

                              Prilično jaka ekipa i pomalo zastrašujuće to izgleda kada se gleda ovako na papiru, ali mislim da će na terenu biti druga stvar i da neće biti gaženja. Barem se nadam, sa Brazilom smo bili u egalu do samog kraja, a Argentina i ako je jača nije to u većoj mjeri.
                              sigpic
                              Bill Shankly: "If you can't support us when we lose or draw,
                              don't support us when we win."

                              Comment


                              • http://i.minus.com/ib2sG1L8StaV8B.gif

                                Last edited by LegendaBL; 02-11-13, 16:03.
                                sigpic
                                http://www.youtube.com/watch?v=pMJ0-1GGf5k

                                Comment

                                Working...
                                X