Announcement

Collapse
No announcement yet.

2011 Formula 1 SingTel Singapore Grand Prix (Singapore)

Collapse
This topic is closed.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #91
    Originally posted by pretorian View Post
    S poštovanjem, nisi u pravu. Massa je bio s unutrašnje strane i imao trkačku liniju. Nos Hamiltonovog bolida ni u jednom trenutku nije bio ispred Massinog. Hamilton je trebao sebi da da sebi dovoljno prostora i izabere drugačiji ulazak u krivinu - samim tim bi lako prestigao Massu posle izlaska iz krivine.
    Pogledaj snimak, pa ćeš videti.
    U pravu si, ali prosto to je deo trkanja, ne vidim potrebu za kaznjavanjem. Isto kao sto si ti rekao da je Schumacher - Perez racing incident. Pa Schumi je takodje imao dovoljno prostora sa svoje desne strane da izbegne Pereza, pa to nije ucinio nego je pravo na njega naleteo.
    sigpic

    Comment


    • #92
      Za moj ukus ovo je bila relativno dobra trka, najbolja koju ovakva staza moze da pruzi. Steta je sto Baton ranije nije krenuo u napad, moguce da bi Seb ponovo popustio pod pritiskom. U svakom slucaju bilo bi zanimljivije. Redom-
      1. Fetel - desetka, do poslednjih nekoliko krugova najbolja trka koju je odvozio u ovoj sezoni. U momentu kada se sklonio SC naredjao je 4 superbrza kruga i prakticno tu uzeo trku. Ove godine kada pobegne, stvarno mu je veoma tesko parirati. Steta jedino sto niej vec danas krunisao sezonu titulom. Da objedinim, jedna zrela trka velikog vozaca i sampiona.
      2. Baton - najstabilniji danas, nijednog momenta drugo mesto nije bilo pod znakom pitanja, kao sto rekoh, steta sto ranije nije krenuo agresivno, bilo je guzvu moglo je da bude svacega. Na kraju ga je kostala borba dva Vilijamsa. Najbolja sezona u karijeri, racunajuci i onu kada je bio sampion. Sada je drugi u sampionatu (jedini sa teoretskim sansama da stigne Fetela), bice prezadovoljan ako tako ostane. Biti ispred vozaca onako dominantnog Red Bula. Kako jos nije potpisao za sledecu sezonu zasluzio je ugovor bar tezak kao Hamiltonov.
      3. Veber - ocajan start, posle toga dobro do odlicnog, na kraju podijum, i otprilike preslikana vecina trka tokom sezone. Odlican manevar protiv Alonsa u prvom delu trke. Nedopustivo je da sa ovako dobrim bolidom ne ostvari nijednu pobedu ove godine. Ima jos pet prilika, videcemo kako ce biti do kraja. Najbitnije je da donese timsku titulu RBu. Ipak izgleda da nema materijala za vozacku titulu.
      4. Alonso - dobar start, borba za podijum na koji bi verovatno i dosao da nije bilo problema sa gumama. Ponovo nije imao snage da prestize, ali je konstantnim krugovima uspeo da odrzi cetvrtu poziciju. S obzirom da je Ferari odustao od ove sezone, ovo je sasvim solidan rezultat.
      5. Hamilton - glavni glumac, ali se i dalje nadam da ce ga Vitmars poslati kod psihologa. Ili da ce mu Deni to reci da uradi. Agresivnost je ok, ali na ovaj nacin je jako opasan i po sebe i po druge, covek je tempirana bomba. Napravio je gresku, pokvario trku i sebi i Masi. Posle toga je napravio 10ak prestizanja sto je pravi podvig na gradskoj stazi. Ali mora da se smiri i koncentrise, ne sme vise da pravi gluposti, ne vozi sampionski. Atraktivno da, ali ovakvom voznjom ostace na jednoj tituli, sto je steta za talenat poput njegovog.
      6. Masa - Ne vredi trositi reci, ili mu nedostaju znanja ili srece. Ako bude jos koji put u karijeri treba da je presrecan. Slab u kvalifikacjama, los u trci, jedino vredno pomena je ona borba sa Perezom na kraju. Nadam se da ce ga Meksikanac sto pre zameniti u tom Ferariju. Mnogo vise zasluzuje taj bolid od Felipea u ovom momentu. Brutalno ali istinito.
      -Ostali - Za Fors Indije naklon do zemlje za ceo vikend, dobili su Mercedese, sto je velika stvar. Pol di Resta plasman karijere, i odlican argument da bude sto pre u nekoj jacoj ekipi i borbi za titulu. Mercedesi lose, na kraju Niko 7. a Sumi pokazao da je ipak malo zastareo. Kompletno njegova krivica za onaj incident, mogao je da izbaci jos dva bolida iz trke. Perez odlican, da nije bilo incidenta sa Sumaherom, verovatno bi bio i bolje plasiran. Agresivan, tesko prelazan, borben, sa solidnim vremnima krugova, iscedio je apsolutni maksimum iz tog Zaubera. Za Reno je najbolje da ovaj vikend precrtaju i zaborave. Nikad dalje od bodova. Vilijams sa druge strane imao odlicnu trku, ostali bez bodova, ali napredak je odlican, ocigledno su price o Raikonenu imali pozitivne efekte, kao i izvrsene promene. Nadam se da ce sledece godine sa Renoovim motorima biti mnogo bolje plasirani. Ostali ne mnogo vredni pomena, sluzili su kao cunjevi.
      Na celom svetu samo Crvena zvezda

      Comment


      • #93
        Za oba incidenta su krivi Hamilton, odnosno Sumaher. Obojica su se precenili na kocenju.
        Na celom svetu samo Crvena zvezda

        Comment


        • #94
          Najdosadnija trka sigurno...Gledao sam do momenta kad je Sumi odustao i nisam vise,posle ukljucio oko 4 h i vidim ostalo jos 4 kruga..
          Pod hitno da se izbaci ovo..grozna trka...
          Dreams are coming true.


          Marcello Lippi: „Usporeni snimci akcija nisu realan fudbal. Svi mi želimo da vidimo Moniku Beluči golu, ali ne želimo da je gledamo kroz rendgen“.

          Comment


          • #95
            sta da kazem
            idem redom:
            vettel-momak je stvarno zasluzio ovu titulu.....od pocetka do kraja je vodio svaka cast...
            button-dobro je vozio ali se videlo odma na pocetku da nije mogao nista da uradi....ali posle nemacke buton redja dobre rezultate i on je ostao jedini u trci za titulu xaaxaxaax
            webber-da nije bilo safety car-a bio bi 4...ja ne znam sta on vise trazi u red bullu
            alonso-sjebao ga je safety car a i kocnice....jbg nadam se da ce barem jednom pobediti do kraja sezone zasluzio je
            hamilton-budaletina teska dao bi mu suspenziju za sledecu trku...covek je ubedljivo prvi po broju kazni i prekrsaja
            di resta-svaka cast vozio je cisto i perfektno
            rosberg-nadao sam se da ce biti barem u top 5
            sutil-dobar rezultat za sutila i dobri poeni za force indiu
            massa-hamilton ga je kostao 5 mesta...jbg nzm ni sta massa trazi u ferariju
            perez-solidna trka bodovi svaka cast
            sumi-nije ocekivao da ce perez onako da se brani..
            renault-podbacio skroz valjda ce biti bolji u japanu

            pozdrav!
            www.balkansimracing.com/forum

            Real cars. Real racing. Dobrodosli

            Comment


            • #96
              E neverovatno mi je kako za Hamiltona svi kazete da je budala, preagresivan, neoprezan...
              A za Sumija da nije ocekivao da ce Perez onako da se brani.
              Cak bih rekao da je Sumi mnogo lakse mogao da izbegne Pereza, nego Hamilton Massu, ali ajde.
              sigpic

              Comment


              • #97
                Sumaher je bio jednako neoprezan u ovoj situaciji, to sto je Perez bio agresivniji u odbrani mu ne daje pravo da se zabije u njega od nazad, a Hamilton je budala ne na nivou ove trke, nego na nivou cele sezone, da ne kazm karijere.
                Na celom svetu samo Crvena zvezda

                Comment


                • #98
                  Da se opet nadovežem...
                  Schumacher i Hamilton su pravljeni od istog materijala i obojicu će uvek pratiti i dobre i loše stvari koje su uradili.
                  Globalno, Schumacheru možeš da pripišeš recimo 6 velikih i glupih grešaka na nivou njegove karijere i gomilu sitnih.
                  Hamilton ima samo ove sezone toliko velikih i glupih grešaka!!
                  Niko ne sumnja da su i Hamilton i Schumacher dobri vozači ali ne možeš da braniš Hamilton tako što navodiš greške nekog drugog.
                  Pitanje je: Da li je Hamilton pogrešio danas? Jeste. Apsolutno i 100% je on kriv za koliziju. I to je to.
                  Drugo pitanje bi moglo da bude: Da li je hamilton jedan od tri najbolja prirodna vozača/trkača sadašnjice? Da, jeste, ali ne pričamo o tome.

                  Comment


                  • #99
                    Nista novo, Sebastijan je jednostavno nedostizan, do skoro nije imao ovoliku prednost na trkama, sad ima i on danas nije zvanicno dosao do titule, to ce uraditi na legendarnoj Suzuki. Svaka mu cast stvarno, kapa dolje za sve sto radi ove sezone.

                    Baton dobar, na kraju su mu dali i neku nadu da moze do pobjede, medjutim nije Fetel toliko forsirao i zbog toga je i spustio zaostatak na svega nekoliko sekundi. Posle izlaska SCa se nije moglo bolje posto je bilo previse zaostalih vozaca i posle jednog kruga je bilo 10 sekundi za Fetela. Jos je u trci za titulu, ali znamo svi da od toga nema nista, u najboljoj je poziciji da bude drugi na kraju ako mu to sto znaci.

                    Veber ima ogromnih problema sa startom i tu najvise gubi, kako trka odmice on je sve bolji i bolji, ali taj start je njegova najveca boljka, ovoga puta je bar uradio dobar posao za Fetela na startu, iako mu to nije bio cilj vjerujem.

                    Alonso ne moze bolje od ovoga, jednostavno nema bolid za tako nesto. Ferari je u ovom trenutku daleko i od Meklarena, a posto vise nece nista raditi na ovom bolidi vec ce se fokusirati za sledecu sezonu od njih se moze mozda ocekivati neki podijum i to je sve.

                    Hamilton je cudo, zahvaljujuci njemu sve su trke zanimljive i uzbudljive. Posle loseg starta odlicno se probio, potom onaj kontakt sa Masom pa onda samo zacelje, potom i odradjivanje kazne, ali covjek jednostavno zna da vozi, fenomenalno 5. mjesto na kraju, samo je steta sto malo ne spusti gas, imao bi mnogo bolje rezultate.

                    Di Resta sjajan, taktika sa tvrdjim guimama na startu je donijela rezultat, pomogao je i Sumi naravno, ne vjerujem da bi ovako visoko zavrsio da nije bilo onog incidenta, ali to ne umanjuje sjajnu voznju Britanca.

                    Rozberg bez zara, ocekivalo se vise od njega, bio je ispred Sumahera zahvaljujuci ranijim odlascima u garazu, medjutim na stazi je Sumi bio mnogo brzi i jednostavno je imao bolji tempo, Nika je Luis nekoliko puta dosta lako obisao, morace malo hrabriji da bude i stvarno je neuspjeh zavrsiti iza Fors Indije, jeste Fors Indija napredovala, ali Mercedes je i dalje brzi, ovoga puta Niko nije napravio razliku.

                    Sutil je sigurno nezadovoljan sto je iza klupskog kolege, ipak je on ime i ocekuju se velike stvari u buducnosti, siguran sam ipak da su u timu prezadovoljni, oba bolida u bodovima i to u dobrim bodovima.

                    Masa jos jednom pokazao da to vise nije to, nestvarno djeluje da on ne moze da stigne Pereza,Rozberga,Sutila i Di Restu, na kraju 9. ali to mora mnogo bolje. Imao je problema u trci, onaj incident sa Luisom mu je dosta toga poremetio, ali nema agresivnosti kod Felipea.

                    Sumaher odlicno vozio do onog incidenta sa Perezom. Nije se nadao da ce se Perez tako snazno braniti, bilo je mozda i malo naglog kocenja, medjutim sta je tu je. Do tog 30. kruga Sumaher je bio brzi od Nika, Niko je ranije isao u pit i posle prvog izlaska imao 11 i po sekudni prednosti da bi to Sumi spustio na 3 i po, posle drugog je imao oko 8 sekudni i vidjeli smo da mu je Sumaher dosao na sekundu kad se desio taj sudar sa Perezom.

                    Vlijams opet slab, kao i Reno, veliki pad, daleko su od bodova trenutno, kraj je sezone i vjerovatno se nece mnogo toga promijeniti i sada vec treba da pocnu da pripremaju bolide za narednu. Dobra trka za Pereza, mnogo je radio u ovoj trci.
                    Sve u svemu nije losa trka bila, ipak se ne ocekuje to od Singapura, imamo dosta preticanja i to je najvaznije, zbog guma naravno.
                    sigpic

                    Comment


                    • Vladane ne bih se bas slozio da je Vilijams bio slab. Ovo im je jedna od boljih trka sezone, iako nisu imali bodove. Barikelo je bio u bodovima do 4, 5 krugova pred kraj, onda je imao ocigledno nekih problema, i prestigao ga je Maldonado.
                      Na celom svetu samo Crvena zvezda

                      Comment


                      • Ne znam,oni trebaju mnogo konkurentniji da budu,nisam siguran jesu li uopste napredovali,iako jesu to nije nista posebno,samo me nervira sto ni Reno nista nije pokazao,prevelika je razlika trenutno izmedju njih i Fors Indije.Masa i Barikelo vise nemaju sta da traze po meni i F1 ce biti bolja bez njih
                        sigpic

                        Comment


                        • Nemojte biti preoštri sa Williamsom, pa ni da je Newey radio na aerodinamici Williamsa, ne bi ništa uradili jer imaju loše motore...
                          Biće drugačije sledeće godine....

                          Comment


                          • Originally posted by Vladan View Post
                            Ne znam,oni trebaju mnogo konkurentniji da budu,nisam siguran jesu li uopste napredovali,iako jesu to nije nista posebno,samo me nervira sto ni Reno nista nije pokazao,prevelika je razlika trenutno izmedju njih i Fors Indije.Masa i Barikelo vise nemaju sta da traze po meni i F1 ce biti bolja bez njih
                            Tuzno, ali vrlo istinito. Vilijams je promenio deo tehnickog osoblja, Majkl je otisao dosao je Kohlan (onaj iz Meklarena sto je suspendovan posle Spajgejta, inace je genije). Zato ih je zanimljivo pratiti.
                            Na celom svetu samo Crvena zvezda

                            Comment


                            • na momente dosadna trka, no na kraju verovatno najuzbudljivija trka ovde (thank you DRS). Razočaran sam razlikom između prva tri tima i ostalih, to me uopšte ne raduje, pogotovo kad se uzme u obzir da se i Mercedes i FI odvajaju od ostatka..

                              Williams je ove sezone smešan, ko god da vozi taj bolid mislim da ne bi bio u poenima, pa je trenutno svejedno ko ga vozi (i eto pokušavajaći da odbranim Barrichella, dao sam argument onima koji ga napadaju - obzirom da je u ovakvoj situaciji možda bolje dati šansu mladom vozaču.. )
                              Batracer - tema na forumu

                              mom.rs

                              Comment


                              • Barikelo je sasvim dovoljno mlad, da ne kazem da je u najboljim godinama (samo ih ima 39 ) Zao mi je da gledam Vilijams tako nisko, ipak se radi o jednom od najboljih timova u istoriji F1.
                                Na celom svetu samo Crvena zvezda

                                Comment

                                Working...
                                X