Announcement

Collapse
No announcement yet.

2011 Formula 1 SingTel Singapore Grand Prix (Singapore)

Collapse
This topic is closed.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #76
    Slazem se Nebojsa, ne pamtim ovako zanimljive trke, a evo prethodnih sezona bilo je neizvesno do samog kraja ali zato bih na svakoj trci zaspao od dosade.

    Inace mislim da razlika izmedju Red Bulla i McLarena, Ferrarija nije tako velika kad su trke u pitanju, ali na kvalifikacija Red Bull unistava konkurenciju, kako, zasto? Nznm, ali kad dodje trka nema te razlike. Medjutim na startu Vettel malo pobegne dok se iza njega krljaju i do kraja odrzava prednost. Jos jedna stvar koja je doprinela ovako ubedljivoj tituli su mnogi pehovi Hamiltona, Buttona i Alonsa, jedina konstanta je Vettel, ovi ostali se samo smenjuju u vrhu, ali to nije zbog nemoci njihovih ekipa, prosto nesrecan splet okolnosti. Odavno smo zakljucili da je ovo Vettelova sezona, covek nije imao nijedan jedini peh, sve mu je islo na ruku.
    sigpic

    Comment


    • #77
      U koliko sati je trka?
      Dreams are coming true.


      Marcello Lippi: „Usporeni snimci akcija nisu realan fudbal. Svi mi želimo da vidimo Moniku Beluči golu, ali ne želimo da je gledamo kroz rendgen“.

      Comment


      • #78
        Upravo je i meni to zanimljivo, zasto je Red Bul toliko dominantan na nivou jednog kruga, tj kvalifikacija. Jedina varijabla koju ja vidim je kolicina goriva, pa mozda oni ubedljivo najbolje funkcionisu na praznijem rezervoaru. To bi se onda uklopilo u ono sto Veber pruza u kasnijim fazama trke, kada postaje ubedljivo najbezi na stazi, jer bi Fetel uglavnom vec obezbedio pobedu, pa nema zasto da juri. Kada su teski imaju samo neznatno bolji tempo od drugih. To je neka moja teorija.
        Ono sto je mene takodje odusevilo je da je RB postao ono sto je bio Ferari u Sumi danima, najbolji takticari i najbrzi u boksu, to im donosi te male kljucne sekunde. Uz to mislim da je ovo ubedljivo najpouzdaniji Njuijev bolid.

        @bice U 2, standardno.
        Na celom svetu samo Crvena zvezda

        Comment


        • #79
          Hvala,nisam bio siguran,posto su juce oko 16h bile kvalifikacije...
          Dreams are coming true.


          Marcello Lippi: „Usporeni snimci akcija nisu realan fudbal. Svi mi želimo da vidimo Moniku Beluči golu, ali ne želimo da je gledamo kroz rendgen“.

          Comment


          • #80
            Di Resta na prime pneumaticima, imace drubaciju taktiku od ostatka top 10. Veber los na startu, cudna li cuda

            Hoce li neko na chat?

            http://www.chatzy.com/300711426065

            Ponovo Luis na Sumija
            Last edited by Nebojsa; 25-09-11, 13:10.
            Na celom svetu samo Crvena zvezda

            Comment


            • #81
              Dosadne li trke
              Dreams are coming true.


              Marcello Lippi: „Usporeni snimci akcija nisu realan fudbal. Svi mi želimo da vidimo Moniku Beluči golu, ali ne želimo da je gledamo kroz rendgen“.

              Comment


              • #82
                Originally posted by bice View Post
                Dosadne li trke
                Tek je pocelo, Hamilton je pokazao da se moze stizati;)

                Hamilton Da li taj covek moze da odveze trku bez incidenta? Lepo sto je agresivan, ali za ovo mora da bude kaznjen drasticno, ap desva mu se vec 5 - 6 put ove godine.
                Last edited by Nebojsa; 25-09-11, 13:28.
                Na celom svetu samo Crvena zvezda

                Comment


                • #83
                  Bice gusto, da li ce se ova trka zavrsiti sa 61 predjenim krugom...

                  Comment


                  • #84
                    Sumi me razocarao,pa neces valjda u dupe da mu udjes...
                    Dreams are coming true.


                    Marcello Lippi: „Usporeni snimci akcija nisu realan fudbal. Svi mi želimo da vidimo Moniku Beluči golu, ali ne želimo da je gledamo kroz rendgen“.

                    Comment


                    • #85
                      Originally posted by bice View Post
                      Sumi me razocarao,pa neces valjda u dupe da mu udjes...
                      Nije ocekivao da ce Perez onako dobro da se brani.
                      Na celom svetu samo Crvena zvezda

                      Comment


                      • #86
                        Svaka cast decko, cista dominacija!!

                        Sampioni dana su ipak komentatori koji boj biju sa prostim brojevima.. prvo na startu koji je bio veoma miran ne umeju da izbroje koj je na kojoj poziciji a ni na nekoliko krugova pred kraj nisu bili nista bolji.. ostalo da i ne pominjem
                        Pancho Gonzalez ; Ivan Lendl ; Andre Agassi ; Rafael Nadal

                        sigpic

                        Comment


                        • #87
                          Schumi nije ocekivao onako rano kocenje, uopste nije ocenio poziciju njih dvojice na stazi.... Kako sam umro u toku trke... Ima li ova trka ikakav smisao? Ne, osim da Lewis jos jednom nekog cepne od pozadi, da Massa uspe da prestigne Pereza u zadnjem krugu... Bravo Massa, kakav si ti vozac, najbolji vozac od svih onih koji nisu svetski sampioni, nesmunjivo! Mada, da sam na njegovom mestu, gadjao bih Hamiltona kacigom posle trke, tek reda radi, da izbaci malo frustracije iz sebe, satro, Hamilton mu je kriv za sve...

                          Ali trka je bila...

                          Svaka cast Vettelu, odlicno je odvezao, stabilno, kontrolisao je u potpunosti trku u svakom mmomentu, Button takodje pokazao zasto je sampion, Webber, pa, on je iskoristio situaciju sa Alonsovim kocnicama (pregrevale su se kao nenomralne), Hamilton spasio dan, Di Resta , Rosberg, Sutil, solidno, Massa , Perez je mogao i na 7-8 da nije imao bliski susret...

                          Comment


                          • #88
                            Originally posted by Vanja #66 View Post
                            Schumi nije ocekivao onako rano kocenje, uopste nije ocenio poziciju njih dvojice na stazi.... Kako sam umro u toku trke... Ima li ova trka ikakav smisao? Ne, osim da Lewis jos jednom nekog cepne od pozadi, da Massa uspe da prestigne Pereza u zadnjem krugu... Bravo Massa, kakav si ti vozac, najbolji vozac od svih onih koji nisu svetski sampioni, nesmunjivo! Mada, da sam na njegovom mestu, gadjao bih Hamiltona kacigom posle trke, tek reda radi, da izbaci malo frustracije iz sebe, satro, Hamilton mu je kriv za sve...

                            Ali trka je bila...

                            Svaka cast Vettelu, odlicno je odvezao, stabilno, kontrolisao je u potpunosti trku u svakom mmomentu, Button takodje pokazao zasto je sampion, Webber, pa, on je iskoristio situaciju sa Alonsovim kocnicama (pregrevale su se kao nenomralne), Hamilton spasio dan, Di Resta , Rosberg, Sutil, solidno, Massa , Perez je mogao i na 7-8 da nije imao bliski susret...
                            hehe sviđa mi se izliv emocija....
                            Ajde prvo da prebrodimo ove komentatore, stvarno je više bruka šta Sportklub dozvoljava ali srećom oni meni nisu potrebni za praćenje trke. Žao mi je onih što ne mogu bez komentara.... evo sad kažu da je oko pola dvanaest, ponoći u Singapuru, a u stvari je 10:20.
                            Nego trka....
                            Nije bila toliko dosadna, ali samo zbog guma.
                            90% preticanja se desilo zbog razlika u istrošenosti i samoj tvrdoći guma. Tj. ili su bili na različitim pneumaticima ili su bile manje ili više istrošene. Iskreno, sve manje mi se sviđa to što
                            gume igraju ovoliko veliku ulogu (kao i kad su Michelinke imale toliku prednost nad Bridgestone gumama po vrućinama)
                            Vettel - znao je od početka da će pobediti, maksimalno skinuo nogu sa gasa na kraju....
                            Button - isto kao i Vettel, džabe se nadao na kraju da će moći da stigne Vettela (i više me nervira to pominjanje Kanade - da Vettel nije napravio grešku, Button ga ne bi prestigao!!)
                            Webber - imao sreću da se Alonso mučio 50 od 61 kruga.
                            Alonso - dobro odvezao trku, izvukao maksimum iz bolida i pored kočnica
                            Hamilton - Neverovatno mi je da mu sudije dozvoljavaju da se ovako ponaša iz trke u trku. Džabe sav talenat kad se ovako ponašaš. Još komentatori kažu da su zato trke zanimljive.
                            Sudari nisu zanimljivi... Ali kad nije pravio sranja i u prvih nekoliko krugova na novim gumama, bio je brz.
                            Di Resta - nije pomenut ali svaka čast!!
                            Rosberg - mislio sam da će moći da bude bolji.
                            Sutil - dobra vožnja, mučio se zadnjih 20 krugova.
                            Massa - Hamilton mu je upropastio trku, bio bi 5. ili 6. na kraju. Dobro je i ovo. Videćemo šta će biti do kraja sezone.
                            Perez - pa ok, s obzirom da je rookie, nije loše. Sa malo više iskustva, mogao je da bude 8.
                            Renault - katastrofa loši.
                            Pohvale za Kovalainena, većinu trke je vozio ispred petrova i alguersuarija.
                            Schumacher - sa pravom je mislio da će Perez da ga pusti pošto je bio brži od njega, ali Perez je odustao od puštanja i u deliću sekunde desilo se šta se desilo....racing incident
                            Inače safety car je najviše pomogao Webberu i Hamiltonu, a najviše odmogao Alonsu.

                            Vozač trke za mene je Di Resta.
                            Ćurka trke za mene je (pored Renaultovih vozača, Hamilton)

                            Fire away...

                            Comment


                            • #89
                              Jos samo 1 poen, prakticno smo vec posle Spa znali da je Vettel sampion... Danas opet situacija koja mu ide na ruku, posle Safety Cara izmedju njega i Buttona su bila 3 vozaca koja su zaostajala za ceo krug, i naravno dok ih je Button prestigao razlika je bila oko 6/7s, naravno ne pokusavam nista da oduzmem od Vettela, ali eto nema nade da se nadje u nekom duelu.
                              Hamilton ponovo popio kaznu, jbg, ako mene pitate ono je trkacki incident, Massa ga zatvorio, ovaj nije imao gde i doslo do sudara, mislim da nije bas uvek moguce odrediti krivca za incident, ali dobro, i pored toga Hamilton peti, mada da nije bilo 5 pit stopova verovatno bi se borio za podijum sa Buttonom i Webberom.

                              Komentatori - posebna prica, koliko gresaka, neverovatno, nije mi jasno da ljudi NE VIDE sta se desava na stazi, ne vide ko je ispred koga, ne prestaju da pricaju za vreme team radia, ma katastrofa. A vrhunac na konferenciji za stampu: Webber kaze da nije mogao da stigne JB-a (Dzej Bia), a komentator prevodi Dzejmija! Pa ko je uopste Dzejmi?????????
                              Srdjane vrati se!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
                              sigpic

                              Comment


                              • #90
                                Originally posted by Tony_G View Post
                                Hamilton ponovo popio kaznu, jbg, ako mene pitate ono je trkacki incident, Massa ga zatvorio, ovaj nije imao gde i doslo do sudara, mislim da nije bas uvek moguce odrediti krivca za incident, ali dobro, i pored toga Hamilton peti, mada da nije bilo 5 pit stopova verovatno bi se borio za podijum sa Buttonom i Webberom.
                                S poštovanjem, nisi u pravu. Massa je bio s unutrašnje strane i imao trkačku liniju. Nos Hamiltonovog bolida ni u jednom trenutku nije bio ispred Massinog. Hamilton je trebao sebi da da sebi dovoljno prostora i izabere drugačiji ulazak u krivinu - samim tim bi lako prestigao Massu posle izlaska iz krivine.
                                Pogledaj snimak, pa ćeš videti.

                                Comment

                                Working...
                                X