Announcement

Collapse
No announcement yet.

ARAGON, Velika nagrada Spanije

Collapse
This topic is closed.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #16
    Svi koji prate MotoGP znaju da je Markez veliki talenat i da poseduje sampionski potencijal... ne znam kako je to tebi promaklo?

    Originally posted by L. Lawliet View Post
    ... On ni 600 ne vozi bas fenomenalno..I Lorenzo i Pedrosa su u nizim klasama dominirali zato su odmah dobili fabricke podrske (sto nisam podrzavao). Marquez daleko od toga da dominira i vozi sampionski. Cak ni titulu 125 nije uzeo sampionski nego je vozio oprezno zadnju trku u Valensiji.
    Ja bih rekao da vozi fenomenalno! Prva sezona u najzescoj klasi i bori se za titulu?! Da nije na pocetku sezone napravio onoliko kikseva... a i to je razumljivo s obzirom na njegove godine i prelazak sa 2T 125 ccm na 4T 600 cmm, gde razlika je svetlosna godina...
    Sto se tice kalkulisanja u trci, pa to svi rade... cak i Rosi!
    Ne svidja se ni meni sto od njega prave novo bozanstvo, ali mozda ce i biti... videcemo!
    http://www.youtube.com/watch?v=UYxxg...eature=related

    Comment


    • #17
      Originally posted by nnebojsa View Post
      Ja bih rekao da vozi fenomenalno! Prva sezona u najzescoj klasi i bori se za titulu?! Da nije na pocetku sezone napravio onoliko kikseva... a i to je razumljivo s obzirom na njegove godine i prelazak sa 2T 125 ccm na 4T 600 cmm, gde razlika je svetlosna godina...
      Sto se tice kalkulisanja u trci, pa to svi rade... cak i Rosi!
      Ne svidja se ni meni sto od njega prave novo bozanstvo, ali mozda ce i biti... videcemo!
      Kalkulise Rossi, naravno da kalkulise, da li je pametnije prestici ga sledeci krug ili onaj tamo krug...

      Ako pobeda Marqueza u Misanu nije pokazatelj da ima vise od Pedrose, ja ne znam sta je... Ima mogucnosti (novac i podrsku tima HRC) da bude bolji i od Rossija, a mnogi su pre njega to imali, vidimo da to jos uvek niko ne pokazuje... Da li ce on, ne verujem, mislim da ce osvojiti nekih 3-4 titule maksimalno u MotoGPu, i da ce ostati i sledece sezone da izdominira u Moto2...

      LL, trka u Valensiji je samo pokazatelj da je zreo za svoje godine, imao je mnogo toga da izgubi, a ako se secas, ostali koji su bili u borbi za podijum su vozili divljacki i 101% su bili napaljeni, a takvima malo fali da se prospu i da prospu jos nekog, Marc nije hteo da rizikuje da mu se to desi i zato ih je propustao... Zamisli samo da se desilo nesto dok je pokusavao da obidje nekog od njih i da je pao, ili da su ga srusili... Sa 10 pobeda u sezoni, i da ne osvoji titulu, samo zato sto je Terol imao dovoljno drugih mesta... Puko bi ko zvecka u glavi! Ovako, drzao se tu gde je bilo bezbedno, vozio jednu stabilnu trku, zavrsio 4. i osvojio sampionat, sasvim zasluzeno. I na kraju sezone, imao je svega 14 poena prednosti u odnosu na Terola, ni podijum prednosti...

      Comment


      • #18
        Ok aj da probamo to da rascivijamo. Marquez je pocetak sezone ispadao se kao najsrecniji i to u klasi od 600cc, gomilu trka izgubio? I sad treba odmah sa svim tim znanjem od padova da predje na 1000cc da se ispada jos malo? Mozda da bude novi Simmonceli imam brzinu ali padam? Ja sam rekao da za razliku od Pedrose on ce mozda uzeti titulu u GP-u al on jos nije ni priblizno spreman za Gp niti je ove godine uradio neshto da dokaze kako je zasluzio odmah fabricku podrsku kao sto su Jorge ili Pedrosa.

        A sto se tice kalkulisanja ne sjecam se ikad da su veliki Sampioni kao Rossi Doohan Shwantz Rainey oduzeli gas i pokazali konkurentu za tituli: Prodji ti necu ja da se trkam sa tobom danas jer jbg titula je u pitanju i to ga rukom usmjerava. Meni to nije odlika pravog sampiona. Niti cje ikad biti.
        [pic]http://img525.imageshack.us/img525/7776/80747749.gif[/pic]

        Comment


        • #19
          Upravo tako. Markez je zvezda, izuzetno talentovan, ali je mlad da bi odmah prešao u Gp. Ne fali njemu hrabrosti, ali mu fali iskustvo. Meni je on drag, ali kod mene ima minus samo zbog kalkulacije u Valensiji. Možda je to pametno, čovek čuva titulu, ali u borbi pamet vs.ludilo, uvek biram ludake!
          #58

          Comment


          • #20
            ne slazem se za ono kalkulisanje u Valensiji...pa Rossi je odvezao Australiju iza Stonera kad je pisalo "Lorenzo KO"...
            to sam rekao i prosle godine...naravno da treba da kalkulise,pa nece valjda 17 trka truda spickati kroz jednu...
            Rossi je kao sisa vozio prvih par krugova 2006. i onda valjda krenuo da vozi brze i vidis kako je onda zavrsi...to niko nije osudjivao???
            "The fact is that when my bike is prepared and I can ride like I want to, no one can beat me!"

            "I arrive. I see..... is possible. I go fast. I WIN!"

            "...Maverick Vinales, Marc Marquez, and it was Simoncelli. These are guys who were good figures for the sport. They always look to be having fun. There's always going to be the Pedrosas. There's always going to be the Stoners. But once Valentino is gone, all the character in the sport is gone. "

            sigpic

            Comment


            • #21
              Ja ne osudjujem Rossia zbog 2006 opet bih rekao da treba da stisne gas. Sto kaze Pablo biram ludake. A iza Stoner znao sam da ce to neko pomenuti on nije rekao Stoneru prodji pored mene rukom zbog titule on je bio iza Stonera koji je vozio ludacki a Marquez je bio brzi i nije htio da se bori. Ogromna razlika. A Motegi Rossi 2008? Kad je titula bila osigurana samo da vozi za drugo mjesto pa ga je obisao, a Philip Island sa Seteom kad mi je takodje dosta bilo druge ali se ubio zadnji krug da ga obidje? Rossi je tata ne uzima on titule na obidje me kalkulisem ja. Ima on neku kalkulaciju u glavu kad vidi da ne moze da obidje al kad moze on ne propusta.
              [pic]http://img525.imageshack.us/img525/7776/80747749.gif[/pic]

              Comment


              • #22
                pa reci mi samo da li postoji razlika izmedju MotoGP i 125cc...mislim u 125cc niko ne moze da se odvoji i nikad ne postoji vozac koji je znatno brzi od ostalih,a u MotoGPu se zna,da kad je neko brzi,da je brzi...Rossi je bio brzi od Stonera u Motegiju 2008. i lagano je pobedio tu...Marquez nije bio toliko opusteno brzi od ostalih i jos je tu bilo 4 vozaca,a ne samo jedan...i Motegi nije bila poslednja trka sezone,nego je imao pravo na popravni i u tome je OGROMNA RAZLIKA...
                "The fact is that when my bike is prepared and I can ride like I want to, no one can beat me!"

                "I arrive. I see..... is possible. I go fast. I WIN!"

                "...Maverick Vinales, Marc Marquez, and it was Simoncelli. These are guys who were good figures for the sport. They always look to be having fun. There's always going to be the Pedrosas. There's always going to be the Stoners. But once Valentino is gone, all the character in the sport is gone. "

                sigpic

                Comment


                • #23
                  Ko je malo pratio sta sam pisao na prethodnim trkama, video je da sam pisao da ne zelim da Marquez osvoji ovu titulu, jer niko nije dovoljno iskusan posle jedne sezone u bilo kojoj klasi da predje na sledecu...

                  A ako bismo malo diskutovali o odluci Marqueza da se ne bori za pobedu ili podijum u zadnjoj trci i trci kad se odlucivao sampion, napomenuo bih da je Rossi samo jednom bio "prisiljen" da se u zadnjoj trci bori za titulu, to je bilo 2006, a secamo se sta se tad desilo. Takodje je trebao samo da zavrsi trku, negde oko 3-4 mesta, u zavisnosti gde Nicky zavrsi. Uzeo je pol Rossi, Nicky je bio 5. Prakticno je sve odluceno, samo je trebao da odveze stabilnu trku, da zavrsi na podijumu ili da drzi makar Haydena iza sebe i to bi bilo to. Pao je, vratio se na stazu alii nije uspeo da uzme 5. uzastopnu titulu u MotoGPu. Mozda je Marquez poucen takvim iskustvom odlucio da ne prokocka svoju sansu, pokazao je da je bolji vozac od 4 godine starijeg zemljaka, koji je takodje, iskusniji u 125cc klasi, meni se takvo razmisljenje svidelo, to je trezveno razmisljenje, razmisljenje koje mu je donelo titulu kao godinu dana mladjem momku nego sto je Rossi bio kad je uzeo titulu u 125cc... Siguran sam da i Rossi, kad pomisli na tu sezonu sad, zeli da se malo obuzdao, ali sta je tu je, na svojim greskama uci pametan, na greskama drugih mudar... Ali to je Rossi, zato ga ljudi toliko vole, zato sto je tako lud, ali i ta ludost mu je donela toliko uspeha, kao i poverenje u motor da ce izdrzati sve cemu ga Vale podvrgava... Meni nije odlika sampiona da objavi slikovnicu i da se nazove "Kraljem MotoGPa" nakon 1 titule, a kako ce tu titulu uzeti, da li samo na cuku ili malo i na pamet, to je njegova odluka i kao takvu je postujem... Tu se razlikujemo LL, ja nisam neko ko ce uvek preuzeti rizik i postujem ljude koji razmisljaju kao ja, a divim se onima koji nisu takvi... Zato postujem Maqueza, a Rossiju se divim (pricam o karakteru, ne o vozackom umecu, jer svako od tih momaka zna da vozi te motore kako treba, karakter je nesto sto razdvaja sampione i one sa sredine grida).

                  Mislim da ce Marquez biti visestruki sampion MotoGPa, rekoh i koliko mu predvidjam titula (kaki sam, ko Milan Tarot ). Ni meni se ne svidja to sto Repsol toliko ulaze u njega, uvlace ga u svet i tim ljudi u kom ce malo zavisiti od njega van staze, to je ocaj, i rekao bih da je to jedan od razloga zbog kog je Rossi izasao iz Honde, ne samo novac, jer znamo da je Honda ipak bila bolji motor od Yamahe 2003. Izazov i novac su dovoljno, ali rekao bih da je i politika HRCa i Repsola kao partenra nagnala Rossija da ne produzi ugovor sa njima... To kazem samo na osnovu onog sto sam imao prilike da procitam, tad nisam pratio MGP, a i da jesam, ne bih mogao i o cemu da rasudjujem jer sam bio klinac... Siguran sam da znate bolje od mene, ali po meni se ta slagalica tako slaze...

                  Inace, ovo sam poceo da pisem pre 20 minuta...

                  Comment


                  • #24
                    Iskreno ne vidim sta bi Marquez dobio ostankom u Moto2, to bi bilo godinu dana stagniranja i obrtanja krugova cisto da se uzme titula, ako je vec ne uzme ove godine.
                    Slazem se da bi MotoGP bio ogroman skok, ali bolje ogromana skok nego ostajanje u mestu. Jedini problem je sto ne vidim za koga ce voziti u MotoGP. Repsol Honda ce sledece godine imati 2 vozaca, i to ce 100% biti Stoner i Pedrosa, mozda bi Marquez mogao nesto slicno kao Simoncelli ove godine - fabricki motor, privatna ekipa.
                    sigpic

                    Comment


                    • #25
                      Vodjen tom logikom, ni Rossi nije trebao da ostane u 250cc 1999, zavrsio je 98. sa 3 boda zaostatka za sampionom, to je vrlo lako moglo da ode i na njegovu stranu, da su na jednoj trci bili zamenili mesta on i Capirex, on bi bio sampion, ali i pored toga, ostao je... Treba overiti poziciju, treba se dodatno navici na staze na jacem motoru (narocito sad, kad je razlika u kubikazama jos veca nego ranije) i treba povecati samopouzdanje na maksimum pre prelaska u najjacu klasu, jer na prvim trkama je dovoljno lose sto si usijana glava, da razmisljas i da pocnes da sumnjas u sopstvene sposobnosti, to bi bilo mnogo lose po psihu, jer bi dovelo do nekih padova koji bi mogli i trebali biti izbegnuti... S razlogom svi ostaju bar 2 sezone u svakoj klasi, cak i kad odmah osvoje titulu (Pedrosa ;))...

                      Comment


                      • #26
                        Originally posted by Zeka29 View Post
                        ne slazem se za ono kalkulisanje u Valensiji...pa Rossi je odvezao Australiju iza Stonera kad je pisalo "Lorenzo KO"...
                        to sam rekao i prosle godine...naravno da treba da kalkulise,pa nece valjda 17 trka truda spickati kroz jednu...
                        Rossi je kao sisa vozio prvih par krugova 2006. i onda valjda krenuo da vozi brze i vidis kako je onda zavrsi...to niko nije osudjivao???
                        Rossi je 2006 na poslednjoj trci u Valenciji krenuo zestoko i ispao u prvom krugu izmadju 2 i 3 krivine (ako me secanje sluzi), a bilo mu je dovoljno da bude 4-ti, pa toliko o tome da je vozio ko sisa, a trebao bi sa vise postovanja da pises malo o njemu. sigurno da je nekad razmisljao da bi bilo bolje da ne sili da ispadne (ako to smatrate kalkulisanjem) a, da vozi pa kao ajde sad cu da budem 3 ili5-ti NIKAD. Onda ne pratite dovoljno njegovu karijeru kad pisete tako nesto.

                        EDIT: Capirossi je bio treci u sampionatu te 2006 svaka mu cast nedostajace mi na startu trke
                        Last edited by Culi; 14-09-11, 13:52.

                        Comment


                        • #27
                          ne sluzi te najbolje,pao je u prvom delu trke,ali ne u prvom krugu,a do tada je vozio kao usran i bio je na 8. ili 7. poziciji cini mi se...
                          "The fact is that when my bike is prepared and I can ride like I want to, no one can beat me!"

                          "I arrive. I see..... is possible. I go fast. I WIN!"

                          "...Maverick Vinales, Marc Marquez, and it was Simoncelli. These are guys who were good figures for the sport. They always look to be having fun. There's always going to be the Pedrosas. There's always going to be the Stoners. But once Valentino is gone, all the character in the sport is gone. "

                          sigpic

                          Comment


                          • #28
                            Inace to je bio poslednji put da sam zaplakao...sledeci put ce verovatno biti kad se povuce iz MotoGPa!
                            "The fact is that when my bike is prepared and I can ride like I want to, no one can beat me!"

                            "I arrive. I see..... is possible. I go fast. I WIN!"

                            "...Maverick Vinales, Marc Marquez, and it was Simoncelli. These are guys who were good figures for the sport. They always look to be having fun. There's always going to be the Pedrosas. There's always going to be the Stoners. But once Valentino is gone, all the character in the sport is gone. "

                            sigpic

                            Comment


                            • #29
                              izgleda da i tebe lose sluzi pamcenje, zavrsio je 13-ti na trci,a pao je u 5tom krugu (kad moram da trazim) ali poenta je da nikad nije kalkulisao za titulu da ce nekoga da propopusti da bi osigurao sampionat. Opet kazem ko god tako tvrdi ne poznaje njegovu karijeru i nacin voznje. Da je bio pod pritiskom jeste ali iz razloga sto se na 3 trke koje je vozio, yamaha raspadala i nije zavrsavao, a o ostalim pozicijama zbog kvarova i da ne govorim..

                              Comment


                              • #30
                                rekao sam da je na toj poziciji bio kad je pao
                                "The fact is that when my bike is prepared and I can ride like I want to, no one can beat me!"

                                "I arrive. I see..... is possible. I go fast. I WIN!"

                                "...Maverick Vinales, Marc Marquez, and it was Simoncelli. These are guys who were good figures for the sport. They always look to be having fun. There's always going to be the Pedrosas. There's always going to be the Stoners. But once Valentino is gone, all the character in the sport is gone. "

                                sigpic

                                Comment

                                Working...
                                X