Announcement

Collapse
No announcement yet.

Bundesliga 2011/2012

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • O jebem mu zivot,aj sad pravimo peticiju da Gomez pocne da trci.

    Vule69,pa nije ovo mali fudbal iza skole pa da svi trce u napad,a da se onaj sto nosi naocare i bakin dzemper salje na gol.Nije njegov posao da trci,vec da ceka da mu igraci koji treba da trce naprave sanse.

    Comment


    • Ni ja ga vala nikada nisam smatrao nekom igracinom ali bi bio presrecan kada bi Junajted imao igraca kojeg ce da pogadjaju lopte i koji ce da postigne 20+ golova po sezoni,pa makar oni bili sa linije

      Od napadaca u Bundesu najvise cijenim Podolskog

      Comment


      • Originally posted by dart gunner View Post
        O jebem mu zivot,aj sad pravimo peticiju da Gomez pocne da trci.


        Vule69,pa nije ovo mali fudbal iza skole pa da svi trce u napad,a da se onaj sto nosi naocare i bakin dzemper salje na gol.Nije njegov posao da trci,vec da ceka da mu igraci koji treba da trce naprave sanse.
        Vule89 sam a ne 69Pa kako Runi moze da trci napred i nazad a napadac je?To je igrac za razliku od Gomeza..

        Comment


        • Vule69 cu lakse zapamtiti :blink blink

          Runi nije klasican napadac.On je jedinstven,i cesto je primao kritike na racun tog svog pozrtvovanja koje cesto kosta Junajted prilike,jer nema nikog na petercu.Zbog toga je Ferguson i doveo Berbatova i Chic(h)arita,da bi resio taj problem.Mislim Bugarin,slozicete se,nije bas najpametniji covek na svetu,ali zna da utrapi gol,slicno kao i Gomez.Meksikanac,sa druge strane,ima,po meni,najprirodniji talenat za davanje golova od svih trenutno aktivnih igraca.

          Comment


          • Originally posted by dart gunner View Post
            Vule69 cu lakse zapamtiti :blink blink

            Runi nije klasican napadac.On je jedinstven,i cesto je primao kritike na racun tog svog pozrtvovanja koje cesto kosta Junajted prilike,jer nema nikog na petercu.Zbog toga je Ferguson i doveo Berbatova i Chic(h)arita,da bi resio taj problem.Mislim Bugarin,slozicete se,nije bas najpametniji covek na svetu,ali zna da utrapi gol,slicno kao i Gomez.Meksikanac,sa druge strane,ima,po meni,najprirodniji talenat za davanje golova od svih trenutno aktivnih igraca.
            Svako ima svoje misljenje

            Comment


            • Rooney i Olic su jedinstveni spicevi, ljudi igraju za tim, cine razliku.
              Berbatov je majstor, iako se malo ugusio njegov talent u Engleskoj.
              Chicharito je isto odlican.
              Sve su to kraljevi za Gomeza. I Huntelar je, decko ima odlican sut.
              A sto se tice njemackog nogometnog DNK-a, on se ne stice genima vec sredinom u kojoj zivis.
              Tako ni braca Kovac nisu Nijemci ali su ciste nogometne Svabe. Ili Ivan Klasnic, jedna sansa jedan gol. Taj nos za gol.
              A inace je Gomez Spanjolac ( bas cudno s obzirom na prezime haha) a Klose zaista i je Nijemac, samo iz Poljske.
              Sto je najjadbije tip je Spanjolac a drvo je drveno. On je najveca uvreda za spanjolski nogomet ikad (iako ne igra za njih). To sam odmah pomislii cim sam ga prvi put gledao. A to ti je ta prica, gdje si nogometno odgojen. Inace jako cijenim njemacki nogomet.
              Last edited by ajmooooooo!!!; 31-01-12, 10:52.

              Comment


              • Finu ste diskusiju zapoceli, da se ja malo nadovezem.
                Misljenja sam da je Olic jedan od najzasluznijih za uspehe Bajerna pre dve godine kada su osvojili Kup, prvenstvo i sto su igrali finale LS.Gomez je tip napadaca koji ce da trpa boraniju, a nema ga nigde protiv najjacih samo moze da da golove na odbijanku.Olic dok je bio zdrav i prav naravno da je imao prednost zato sto je u igri bio faktor X i puno je davao golova ni iz cega, da je bio na klupi Bajern ne bi osvojio Kup, ne bi prosao Junajted u cetvrfinalu LS, a mozda bi i te sezone Salke osvojio Bundesligu, jedan od rezultata koji je na to puno uticao je pobeda Bajerna u Gelzenkirhenu.U svim bitnim utakmicama je bio koristan za svoju ekipu.Ja da sam trener uvek bih zeleo napadaca tipa Olic(Cicarito je isti tip napadaca) nego napadaca koji ce da puni male timove i nigde ga nece biti u velikim utakmicama.Dobro su se upotpunjavali te sezone on i Tomas Miler i rezultati su se odmah pokazali na videlo.

                Comment


                • Uostalom sta je taj Gomez osvojio? Stuttgart je odveo do jedne titule i to je to. A taj Stuttgart je bio losiji od CSKA u kojem je Olic bio najbolji igrac (tako su Rusi govorili). U CSKA su igrali Akinfeev, braca Berezucki, Ignasevic (ta cetvorka je vec 10-ak godina standarna u ekipi mocne Rusije), Krasic, Wagner Love, Olic. Osvojio je sa njima 3 titule i 2 kupa i kup Uefa (plus 2 ruska superkupa). Jedini je strani sportas koji je dobio orden od Putina/Rusije (za promicanje Rusije).
                  Odveo Zagreb do titule (prvi i jedini prvak a da se ne zove Dinamo ili Hajduk), kao i Dinamo godinu poslije. Obje sezone najbolji igrac lige. HSV od dolaska u polusezoni spasio od ispadanja (na kraju zavrsili sedmi). U drugoj sezoni bili cetvrti, igrali su i polufinale kupa Uefa.
                  Cuvenu sezonu u Bayernu sam vec spomenuo, a navijaci Bayerna (kao i suigraci) govore da je najzasluzniji za te uspjehe. Njih se ne moze prevariti.
                  Srusio je Talijane na SP, Nijemce na EP, Engleze na Wembly-iju. Srusio Bugare za dodatne kvale Euro 2004. Gomez nije nista napravio u reprezentaciji.
                  Odveo je i Marsoniju u prvu ligu na pocetku karijere (dao 4+1 gol u dvomecu kvalififikacija plus prije toga bio prvi strijealc druge lige).
                  Last edited by ajmooooooo!!!; 01-02-12, 10:43.

                  Comment


                  • Imas jako los nacin razmisljanja. Poredis igre Gomeza u Stutgartu i Olica u CSKU i pomocu toga zakljucujes ko je najbolji. Recimo, isti taj CSKA je uvjek bio medju prvima u Rusiji a i sada je, i bez tog jednog Olica a Stutgart je osvojio te jedne sezone i dosta zasluga ide na racun Gomeza. Hocu reci, trenutno je mnogo teze osvojiti Bundes ligu neku Rusku ligu ali ni to nije mjerilo. Igre u Bayernu pokazuju svoje.

                    Comment


                    • Originally posted by Fanta View Post
                      Imas jako los nacin razmisljanja. Poredis igre Gomeza u Stutgartu i Olica u CSKU i pomocu toga zakljucujes ko je najbolji. Recimo, isti taj CSKA je uvjek bio medju prvima u Rusiji a i sada je, i bez tog jednog Olica a Stutgart je osvojio te jedne sezone i dosta zasluga ide na racun Gomeza. Hocu reci, trenutno je mnogo teze osvojiti Bundes ligu neku Rusku ligu ali ni to nije mjerilo. Igre u Bayernu pokazuju svoje.
                      Taj CSKA nikad nije bio prvak otkad je Olic otisao. I tako vec 5 godina. Sa Olicem je CSKA bio prvak 3 puta i jednom drugi (bod im falio za titulu) u 4 godine koliko je Olic bio tamo. 2 puta je bio najbolji strijelac kluba i jednom drugi strijelac kluba. Osvojili su i 2 kupa, kup uefa i 2 ruska superkupa. Bio je najbolji igrac tima. Stuttgart je pod Gomezom osvojio samo jednu titulu i imao jednu jaku sezonu. 4 CSKA-ova igraca igraju standardno u prvih 11 Rusije (taj je tim bio u polufinalu EP-a a i ove ce godine barem do 4-finala). To je jedna od najboljih evrospkih reprezentacija. I sad ti meni reci da onaj CSKA nije bio jaci od onog Stuttgarta. Tu govorim o proslosti.
                      A Bayern je sadasnjost. Igre u Bayernu pokazuju svoje. Olic je Bayern doveo do velikih uspjeha: skoro tripl kruna (dupla plus finale LP-a) dok su sa Gomezom kao prvom spicom dozivjeli najveci podbacaj u zadnjih 10 godina (u prosloj sezoni). A i ove sezone nisu nista bolji od konkurencije (jos 3 tima).
                      Last edited by ajmooooooo!!!; 01-02-12, 10:49.

                      Comment


                      • Bio slabiji ili ne, mnogo je lakse osvojiti rusku ligu sa takvim timom gde su ti glavni konkurenti Spartak i Lokomotiva iz Moskve, nego nakon polusezone gde nisi bio u samom vrhu, da se probijes iz drugog plana i da zavrsisi ispred Bajerna(koji je tu sezonu bio bas ocajan) i ispred Verdera i Salkea kojima su davali najvise sanse da osvoje titulu.Ne bih ja toliko omalovazavao Gomezov ucinak.

                        Comment


                        • Originally posted by Maric91 View Post
                          Bio slabiji ili ne, mnogo je lakse osvojiti rusku ligu sa takvim timom gde su ti glavni konkurenti Spartak i Lokomotiva iz Moskve, nego nakon polusezone gde nisi bio u samom vrhu, da se probijes iz drugog plana i da zavrsisi ispred Bajerna(koji je tu sezonu bio bas ocajan) i ispred Verdera i Salkea kojima su davali najvise sanse da osvoje titulu.Ne bih ja toliko omalovazavao Gomezov ucinak.
                          Pa naravno da je njemacka liga puno jaca. Ali kad neko osvoji 3 puta rusku ligu, od toga 2 sezone sve (prvenstvo, kup i superkup) i kup uefa a neko samo jednu bundesligu e onda je jasno da je ovaj prvi tim bolji. Uostalom i Stuttgart je igrao kup UEFA u to vrijeme, zasto ga oni nisu osvojili kad su bolji? Jasno je da je puno trofejniji tim bolji jer je i ruska liga tad bila jaka. Slazem se da je te sezone bio odlican i odveo tim do titule i nikad prije i nikad poslije. Ima tu jednu polusezonu ili sezonu. Zasto CSKA nije osvojio titulu 5 godina i sve to otkad je Olic otisao. A sa njim su skoro sve 4 osvojili. Olic je bio 6 puta drzavni prvak (Zagreb, Dinamo, CSKA x 3, Bayern). Svuda di je igrao je bio prvak. U tim sezonama 4 puta prvi klupski strijelac (2 puta i prvi strijelac lige i 2 puta drugi. Svake je sezone osvojio titulu prvaka osim u HSV-u. Bayern je bio u raspadu i u toj sampionskoj sezoni ali ih je on povukao protiv Maccabija i Juventusa. Pitanje je bi li i lani ostali bez titule da je on bio zdrav.
                          Last edited by ajmooooooo!!!; 01-02-12, 11:09.

                          Comment


                          • Brate to je isto kao da poredim sada Ronaldove igre iz Sportinga i Ronaldove igre iz Manchestera.. Sadasnjost je sadasnjost, cinjenice su cinjenice a jedna od takvih jeste da Olic nije ima srece a Gomez je to odlicno iskoristio a i dalje koristi

                            Comment


                            • Originally posted by Fanta View Post
                              Brate to je isto kao da poredim sada Ronaldove igre iz Sportinga i Ronaldove igre iz Manchestera.. Sadasnjost je sadasnjost, cinjenice su cinjenice a jedna od takvih jeste da Olic nije ima srece a Gomez je to odlicno iskoristio a i dalje koristi
                              Ma sve to stoji ali Olic je bolji igrac od Gomeza. Gomez je jedno nabjedjeno drvo, Princ Poldie kao i mnogi drugi su za njega kraljevi. Sto je najgore od svega Gomez misli da je neki majstor a lik je uvreda i nonsens za jednog Spanjolca - ama bas nista ne zna s loptom. Kako je to moguce!!?? Taj da se rodio u Spanjolskoj nikad ne bi zaigrao u Primeri. Nikad nisam mrzio ni jednog nogometasa - ali njega ne podnosim otkad sam ga vidio.
                              Znas ko je jos majstor od spiceva u Bayernu - Thomas Muller. To je majstor nevidjeni, jedan od najboljih igraca na svijetu. Strasno volim tog igraca.
                              Last edited by ajmooooooo!!!; 01-02-12, 12:12.

                              Comment


                              • Da i ja koju kazem na ovu raspravu.
                                Sve to stoji za Olica,ali njega je vec pregazilo vrijeme covjek ima 33.godine,on je svoje najbolje partije odigrao,i sada ce pruzati sve losije partije,i sve vise ce biti sklon povredama,sto vec i vidimo,i on na ljeto napusta Bajern po meni.
                                Gomeza i Olica je tesko porediti,posto je Gomez klasicni centarfor koji sluzi samo da zabija golove i da bude u sesneast metara,to nije lose,volim takve igrace,to svaki tim treba da ima,naravno ima dosta igraca Bajerna koji odradjuju druge poslove,i Gomez je sada na vrhuncu ove zadnje dvije godine.
                                Iako i ja ne sipatisem Gomeza,nemam pojma zasto,ali ga cijenim.
                                sigpic
                                Gdje Nato kaze, pa bilo kroz zid, ili u vatru, ili u vulkan, tu Mandusic ide bez pogovora!!!

                                Comment

                                Working...
                                X