Announcement

Collapse
No announcement yet.

Sezona 2012 - zagrevanje

Collapse
This topic is closed.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Ništa ne primećujem revolucionarno osim što u mi sumnjivi delovi kod izduva.Tu kao da ima neka tanka cev pozadi kod izduva, nisam siguran.Samo to mi je sumnjivo, tačnije nepoznato.

    Ma, Kimi je legenda.Neka psuje, neka jede sladoleda i mučka kole samo neka vozi i da bude u F1.Nikada do sada pre nisam pratio testiranja pred početak sezone.Mogu da mislim šta ću tek da radim kad počne sezona.
    ,,MO8, nemoj da se salis sa zivotom, zna se raspored: basket, F1, Nole, pa sve ostalo... Dakle No1e>skola... Na izvrsavanje!"

    "Cekamo sutra da se ozvanici Kimster i mogla bi da krene lagana dominacija plus kada bi i Ross dosao....ludilo :)
    I eto nama novog paketa u Ferari: Allison + Raikkonen + Slade + MarkedOne8 :D mozda jedino da je zvucniji transfer Bejla od ovog naseg novog :biggrin:"

    sigpic

    Comment


    • Originally posted by MarkedOne8 View Post
      Ništa ne primećujem revolucionarno osim što u mi sumnjivi delovi kod izduva.Tu kao da ima neka tanka cev pozadi kod izduva, nisam siguran.Samo to mi je sumnjivo, tačnije nepoznato.

      Ma, Kimi je legenda.Neka psuje, neka jede sladoleda i mučka kole samo neka vozi i da bude u F1.Nikada do sada pre nisam pratio testiranja pred početak sezone.Mogu da mislim šta ću tek da radim kad počne sezona.
      I hear you, brother...

      This season is going to be legen... wait for it - dary!

      Comment


      • Verovatno kraj karijere za velikog Trulija , cisto sumnjam da ce se u buducnosti otvoriti mesto za njega, imam neki osecaj da Caterham krije asa u rukavu i da ce biti medju 6-7 timova , a Petrov-Kovalainen deluje odlican tim
        Sale Stanojevic : , ,,Misija će biti ispunjena kada sa Partizanom ostvarim evropske snove, a to je veliki korak napred u Ligi šampiona ,.

        Comment


        • Ljudi, znate šta je meni palo na pamet.
          Pogledajte dobro sliku zadnjeg kraja gde bi trebao da ide izduv.

          Deluje mi kao da se kost od vešanja seče sa izduvnom cevi.Meni deluje kao da je ta kost delom šuplja i da u nju ulaze gasovi koji idu kroz tu kost pravo pozadi do onih zakrilaca na kočnicama.Jeste vazda ludo ovo što sam rekao, ali ja izduve nigde ne vidim.
          ,,MO8, nemoj da se salis sa zivotom, zna se raspored: basket, F1, Nole, pa sve ostalo... Dakle No1e>skola... Na izvrsavanje!"

          "Cekamo sutra da se ozvanici Kimster i mogla bi da krene lagana dominacija plus kada bi i Ross dosao....ludilo :)
          I eto nama novog paketa u Ferari: Allison + Raikkonen + Slade + MarkedOne8 :D mozda jedino da je zvucniji transfer Bejla od ovog naseg novog :biggrin:"

          sigpic

          Comment


          • Mislim da je bolje da tkvu vrstu analize ostavimo za 21. i kasnije, kad izadju slike, jer ovako moze biti samo nagadjanje... Zato sam prokomentarisao prilicno ravnu grbu i neke aero komponente, ali vise od toga cu kad bude bilo jabno otkrivanje...

            Comment


            • Izgleda da izduv ipak ide ispod kosti.Videćemo, šta kriju.
              Last edited by MarkedOne8; 17-02-12, 22:03.
              ,,MO8, nemoj da se salis sa zivotom, zna se raspored: basket, F1, Nole, pa sve ostalo... Dakle No1e>skola... Na izvrsavanje!"

              "Cekamo sutra da se ozvanici Kimster i mogla bi da krene lagana dominacija plus kada bi i Ross dosao....ludilo :)
              I eto nama novog paketa u Ferari: Allison + Raikkonen + Slade + MarkedOne8 :D mozda jedino da je zvucniji transfer Bejla od ovog naseg novog :biggrin:"

              sigpic

              Comment


              • Originally posted by rajs41 View Post
                Raikkonenu treba bolid za top osam kako bi ostao sa Lotusom
                http://f1-serbia.com/najnovije/raikk...tao-sa-lotusom
                Ja ovu vest nigde nisam pronašao osim na F1-Serbia.Kako god, to je rizičan potez koji se intenzivno odražava nekad u pozitivnom nekad u negativnom smislu.Sa jedne strane Lotus je mogao da kaže ,,nije ni došao kod nas a odmah zahteva i zaguljeva" a sa druge strane ,,Super, došao nam je dobar vozač hajde da napravimo dobar bolid!".Po atmosferi u Lotusu, izgleda da je ovo drugo u pitanju.Hajde više ta Barselona u utorak.
                ,,MO8, nemoj da se salis sa zivotom, zna se raspored: basket, F1, Nole, pa sve ostalo... Dakle No1e>skola... Na izvrsavanje!"

                "Cekamo sutra da se ozvanici Kimster i mogla bi da krene lagana dominacija plus kada bi i Ross dosao....ludilo :)
                I eto nama novog paketa u Ferari: Allison + Raikkonen + Slade + MarkedOne8 :D mozda jedino da je zvucniji transfer Bejla od ovog naseg novog :biggrin:"

                sigpic

                Comment


                • Ovo prvo ce reci samo timovi sa malim budzetom i sa nesampionskim (ako pricamo o realnim mogucnostima) ambicijama... Lotus je bio Renault, koji su bili sampioni 05. i 06. Ne verujem da bi i Force India dozvolila sebi da ima taj prvi stav...

                  I, da, OCE LI VISE TAJ UTORAK!!!

                  Koliko se slazete sa ovim kvotama?

                  https://www.bwin.com/formula-1
                  Last edited by Vanja #66; 19-02-12, 10:29.

                  Comment


                  • Ah klađenje na F1.Jedina stvar na koju sam se kladio u kladionici u životu.Nisam se kladio zbog dobitka nego čisto onako iz fazona.

                    Vidim da su se Kimiju dosta popele kvote.Ja bih ipak smanjio razliku između Batona i Hamiltona ako čak ne bih Batonu dao prednost.Prve sezone se prilagođavao MekLarenu, već druge sezone je bio bolji od Hamiltona i mnogo mnogo je konstantniji od njega na duže staze a samo tako može da se pobedi tim koji ima bolji bolid.Hamilton kao osoba mi je ok ali njegov agresivan stil sa mnogo sudaranja je totalno van klase.Jednom je tako uzeo titulu, e pa ne može više.I još nešto, sad uopšte nije toliko jak na kiši kao što je pre bio.Koliko sam primetio, samo Baton je poveđivao 2 od 2 na kišnim trkama ove godine.Bez obzira na bolid, Alonsu daju za nijansu prevelike šanse.Ja bih MekLarenovcima dao relativno veće šanse.

                    Generalnoi gledano, realne su kvote.
                    ,,MO8, nemoj da se salis sa zivotom, zna se raspored: basket, F1, Nole, pa sve ostalo... Dakle No1e>skola... Na izvrsavanje!"

                    "Cekamo sutra da se ozvanici Kimster i mogla bi da krene lagana dominacija plus kada bi i Ross dosao....ludilo :)
                    I eto nama novog paketa u Ferari: Allison + Raikkonen + Slade + MarkedOne8 :D mozda jedino da je zvucniji transfer Bejla od ovog naseg novog :biggrin:"

                    sigpic

                    Comment


                    • Nije zbog kladjenja, nego cisto onako, ja se ne kladim, uzeo bih jednom-dvaput i navukao se na laku lovu, a posle bih krenuo sa extremnim kvotama i pucao kao nenormalan... Bolje ni da ne pokusavam...

                      Meni je najveci hit Massa, Grosejanu daju vece sanse nego Massi! Komedija, totalna komedija!

                      Znas kako, Hamilton je prosle godine bio u nekom cudnom stanju, bila su to nejgova dosta bleda izdanja, a i preterano agresivna, cak i za njega. Sa te strane, mislim da bi mu trebalo dati vece sanse. Ali, McLaren je sredinom prosle godine razvijao bolid za njega, a Button se daleko bolje snalazio... Tako da je Button prilagodljiviji od nejga, i to dosta rekao bih. A ove godine su izjavili da izgled vara i da im je bolid mnogo agresivniji nego so se cini... Sa tim uzetim u obzir, trebalo bi dati Jensonu vece sanse nago Lewisu.

                      A, da, i Kimiju daju vece sanse neo Webberu! Nije mi smesno zato sto je netacno, naprotiv... Cak su i oni to skontali!

                      Comment


                      • Ako ništa, trebaju da daju Kimiju dobru kvotu zbog poštovanja prema njegovom talentu.Vebera nije bilo nigde do 2009. a čak je i Fetel u slabijem Toro Rosu pobedio 2008. godine i osvojio još neke dobre rezultate.I to što sad ima (mislim na Vebera) mu je previše.
                        Ne znam kako su mogli da stave Hamiltona i Batona toliko slabije u odnosu na Alonsa a pogledajte kvote za timove.Zar je moguće da ih Masa koči više nego što ja to mislim?Promeniće se kvote za timove odmah posle prvog testiranja u Barseloni i nadam se da će malo više da se prikažu kvalifikacioni kvaliteti.Da vidimo da li je istina to da je MekLaren slab i da je ono Hamiltonovo vreme bilo postavljeno sa Q podešavanjima.
                        I subjektivno i objektivno me jako interesuje šta može Lotus i kakav im je bolid trenutno i kakav će tek biti.Pošto sam njihov navijač, mogu da kažem da do sada ništa nisu slagali što su rekli za svoje planove.
                        ,,MO8, nemoj da se salis sa zivotom, zna se raspored: basket, F1, Nole, pa sve ostalo... Dakle No1e>skola... Na izvrsavanje!"

                        "Cekamo sutra da se ozvanici Kimster i mogla bi da krene lagana dominacija plus kada bi i Ross dosao....ludilo :)
                        I eto nama novog paketa u Ferari: Allison + Raikkonen + Slade + MarkedOne8 :D mozda jedino da je zvucniji transfer Bejla od ovog naseg novog :biggrin:"

                        sigpic

                        Comment


                        • Nemci povodom MP4-27 pisu jedno (to da je na Q podesavanjima i da Hamilton uopste nije zadovoljan), Britanci potpuno drugo... Sta reci?

                          Sa jedne strane, mislim da Nemci ne moraju da imaju ista protiv McLarena, RB je bolji od njih, Mercedes to skoro nece biti i nemaju neku preku potrebu da budu subjektivni i da menjaju iskaze. Dok su Britanci poznati po neprestanim hvalospevima svojih sportista, cak i kad nisu najbolji... Kad im ide bas lose, jednostavno zaborave na njih, ne pominju ih... Potpuno suprotno Italjianima, koji su tad sposobni da svoje sportiste i timove srozaju na nivo amatera u roku od jedne veceri.

                          Comment


                          • Baš zato se ja trudim da za Lotus tražim vesti i informacije iz izvora koji su što bliži samom timu.Kimi će dovesti njih u redu, a taj proceso je već odavno u toku.Ako je istina da napuštaju FOTA-u zbog limitiranja budžeta, to znači da im budžet nije slab.Nevezano za budžet, vidi se koliko im je bolid drugačiji od prošlogodišnjeg ne samo po pitanju izduva nego i prednje krilo, zadnje krilo, da ne nabrajam sad.To meni kao njihovom navijaču daje do znanja da oni rade nešto i da tim radom potvrđuju ambicije.Mislim da su zadali sebi nizak zadatak da na kraju sezone imaju 4. mesto, ali bolje je i tako pa da postignu više nego kao Ferari i Mercedes koji su prošle godine najavljivali titule.Samo neka ulažu a još više da rade jer novac je za ulaganje a ne za stajanje i biće to dobar tim.
                            ,,MO8, nemoj da se salis sa zivotom, zna se raspored: basket, F1, Nole, pa sve ostalo... Dakle No1e>skola... Na izvrsavanje!"

                            "Cekamo sutra da se ozvanici Kimster i mogla bi da krene lagana dominacija plus kada bi i Ross dosao....ludilo :)
                            I eto nama novog paketa u Ferari: Allison + Raikkonen + Slade + MarkedOne8 :D mozda jedino da je zvucniji transfer Bejla od ovog naseg novog :biggrin:"

                            sigpic

                            Comment


                            • Masa-totalni autsjder.
                              Meni je cudno to sto Sumaheru daju vise sanse da osvoji nego Roybergu koji ga je nadmasio u prethodne dve sezone.
                              Sto se tice Kimija, videli da dominira na testiranja, pa da malo spuste kvotu.
                              Mene ponajvise interesuje da li ce zaostajati McLarenov bolid u odnosu na Red Bullov i da li ce uopste zaostajati, jer kako se prosla sezona blizila kraju tako su im se priblizavali.

                              Comment


                              • Velika je razlika taj EBD kog ove godine nemamo, on je najvise donosio RBu, pa potom McLarenu... Oni nisu pravili citav bolid oko tog sistema, ali i sami su rekli da su sidepodove radili u L profilu zbog tog sistema...

                                Zaostajace, u to budi ubedjen, koliko videcemo, jer i njima je naskodilo zabranjivanje EBDa, to mogu nadoknaditi drugim stvarima, ali cisto sumnjam u toj meri da uopste ne zaostaju za RBom... Men vise interesuje da li ce celu sezonu izdrzati sa takvim nosem, jer izgleda da je kljunarov... kljun sasvim aerodinamicki prihvatlji, pa i pozeljan ako se pravilno iskoristi.

                                Comment

                                Working...
                                X