Announcement

Collapse
No announcement yet.

Tour de France 2011

Collapse
This topic is closed.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Samo cu reci Thor zivotinja
    Covek napada na usponu HC....svaka ti dala majstore....
    There's something wrong with me chemically
    Something wrong with me inherently
    The wrong mix in the wrong genes
    I reached the wrong ends by the wrong means
    It was the wrong plan
    In the wrong hands
    With the wrong theory for the wrong man
    The wrong lies, on the wrong vibes
    The wrong questions with the wrong replies

    Comment


    • Ma svetski sampion klasicna mrcina



      Samo gazi Thor!




      EDIT: Norveski Bog Thor!!!
      sigpic


      "The last time I was intimidated was when I was 6 years old in karate class. I was an orange belt and the instructor ordered me to fight a black belt who was a couple years older and a lot bigger. I was scared s---less. I mean, I was terrified and he kicked my ass. But then I realized he didn’t kick my ass as bad as I thought he was going to and that there was nothing really to be afraid of. That was around the time I realized that intimidation didn’t really exist if you’re in the right frame of mind." - Kobe Bryant

      Comment


      • Etapa:

        1.HUSHOVD T.GRM 3h 47' 36"
        2.MONCOUTIE D.COF 00' 10"
        3.ROY J.FDJ 00' 26"
        4.BAK L.THR 05' 00"
        5.PINEAU J.QST 05' 02"
        6.HAGEN E.SKY 05' 03"
        7.GUSEV V.KAT 05' 08"
        8.PETACCHI A.LAM 05' 16"
        9.TJALLINGII M.RAB 05' 16"
        10.GILBERT P.OLO 06' 48"

        Kao prvo svaka cast Hushovdu,majstorski je odvezao trku,samo jedan duboki
        Kao drugo,Moncoutie ima 36 godina,i na kraju je zavrsio drugi,svaka cast majstore..
        Kao trece,Roy je i juce bio u begu,i danas je odlicno vozio,svaka cast..

        Zuta majica:

        1.VOECKLER T.EUC 55h 49' 57"
        2.SCHLECK F.LEO 01' 49"
        3.EVANS C.BMC 02' 06"
        4.SCHLECK A.LEO 02' 17"
        5.BASSO I.LIQ 03' 16"
        6.CUNEGO D.LAM 03' 22"
        7.CONTADOR A.SBS 04' 00"
        8.SANCHEZ S.EU S04' 11"
        9.GILBERT P.OLO 04' 35"
        10.DANIELSON T.GRM 04' 35"

        Sve je ostalo isto,samo je Gilbert usao u top10 vozaca..

        Zelena majica:


        1.CAVENDISH M.THR 264 Pts
        2.ROJAS J.MOV 251 Pts
        3.GILBERT P.OLO 240 Pts
        4.HUSHOVD T.GRM 192 Pts
        5.GREIPEL A.OLO 164 Pts
        6.EVANS C.BMC 146 Pts
        7.FARRAR T.GRM 106 Pts
        8.HAGEN E.SKY 105 Pts
        9.DELAGE M.FDJ 82 Pts

        Tackasta majica:

        1.ROY J.FDJ 45 Pts
        2.SANCHEZ S.EUS 40 Pts
        3.VANENDERT J.OLO 34 Pts
        4.SCHLECK F.LEO 24 Pts
        5.HOOGERLAND J.VCD 22 Pts
        6.THOMAS G.SKY 18 Pts
        7.KADRI B.ALM 18 Pts
        8.VOECKLER T.EUC 17 Pts
        9.BASSO I.LIQ 16 Pts
        10.MONCOUTIE D.COF16 Pts

        Timovi:

        1.TEAM GARMIN - CERVELOGRM 166h 54' 52"
        2.TEAM LEOPARD-TREKLEO 00' 05"
        3.TEAM EUROPCAREUC 01' 25"
        4.AG2R LA MONDIALEALM 02' 26"
        5.KATUSHA TEAMKA T 02' 39"
        6.TEAM RADIOSHACKRSH 04' 28"
        7.COFIDIS LE CREDIT EN LIGNECOF 12' 18"
        8.SKY PROCYCLINGSKY 13' 41"
        9.EUSKALTEL - EUSKADIEUS 14' 07"
        10.FDJFDJ 18' 09"
        CZ-JK-Elton John-Diva

        Comment


        • Posle ovoga moze se reci da je Thor nevidjena legenda
          Ne znam stvarno jos je i bio u zaostatku....
          Zaista klasicna mrcina.....Svaka cast....
          There's something wrong with me chemically
          Something wrong with me inherently
          The wrong mix in the wrong genes
          I reached the wrong ends by the wrong means
          It was the wrong plan
          In the wrong hands
          With the wrong theory for the wrong man
          The wrong lies, on the wrong vibes
          The wrong questions with the wrong replies

          Comment


          • Pobedi ova mrcina
            Salim se,svaka cast coveku,iznenadio me je jako svojom borbenoscu i pokazao da je uz Petakija najkompletniji sprinter(ne i najbolji),ostaje da se sutra presvuce Vokler(jos jedna mrcina)
            sigpic
            http://www.youtube.com/watch?v=Ziqdpca6bBw

            Comment


            • Today's stage (Saint-Gaudens – Plateau de Beille ; 168.5 km) analysis by Bernard Hinault



              Edit:Kloden se povukao sa Tura..Imao je u 9.etapi tezak udes,ali je ipak odlucio da nastavi trku.Ali pao je sad u petak,i ne moze da nastavi trku..Strasno..
              Radioshack izgleda ostao bez citavog tima,bez Janeza Brajkoviča, Krisa Hornera i Jaroslava Popoviča,Brajkovič je u padu tokom pete etape zaradio lom ključne kosti i potres mozga, a tri dana kasnije Horner je slomio nos, dok je Popovič zbog bolesti bio primoran da odustane.

              Za sada ostaje Levi Lajphajmer,kojki je imao 4 udesa na Turu,ali je ipak ostao u trci,koji sve pehovi za Radioshack,ne mogu da verujem..
              Last edited by Kalu; 16-07-11, 09:31.
              CZ-JK-Elton John-Diva

              Comment


              • Vokler je i danas muski izdrzao ali treba reci da su svi mnogo kalkulisali, bez pravih napada

                Ponovo par dana zatisja a onda kulminacija u Alpima
                Pancho Gonzalez ; Ivan Lendl ; Andre Agassi ; Rafael Nadal

                sigpic

                Comment


                • Etapa:

                  1.VANENDERT J.OLO 5h 13' 25"
                  2.SANCHEZ S.EUS 00' 21"
                  3.SCHLECK A.LEO 00' 46"
                  4.EVANS C.BMC 00' 48"
                  5.URAN R.SKY 00' 48"
                  6.CONTADOR A.SBS 00' 48"
                  7.VOECKLER T.EUC 00' 48"
                  8.SCHLECK F.LEO 00' 48"
                  9.PERAUD J.ALM 00' 48"
                  10.ROLLAND P.EUC 00' 48"

                  Zuta majica:

                  1.VOECKLER T.EUC 61h 04' 10"
                  2.SCHLECK F.LEO 01' 49"
                  3.EVANS C.BMC 02' 06"
                  4.SCHLECK A.LEO 02' 15"
                  5.BASSO I.LIQ 03' 16"
                  6.SANCHEZ S.EUS 03' 44"
                  7.CONTADOR A.SBS 04' 00"
                  8.CUNEGO D.LAM 04' 01"
                  9.DANIELSON T.GRM 05' 46"
                  10.DE WEERT K.QST 06' 18"

                  Zelena majica:


                  1.CAVENDISH M.THR 264 Pts
                  2.ROJAS J.MOV 251 Pts
                  3.GILBERT P.OLO 240 Pts
                  4.HUSHOVD T.GRM192 Pts
                  5.GREIPEL A.OLO 164 Pts
                  6.EVANS C.BMC 159 Pts
                  7.FARRAR T.GRM 106 Pts
                  8.HAGEN E.SKY 105 Pts
                  9.DELAGE M.FDJ 102 Pts

                  Tackasta majica:

                  1.VANENDERT J.OLO74 Pts
                  2.SANCHEZ S.EUS72 Pts
                  3.ROY J.FDJ45 Pts
                  4.SCHLECK A.LEO28 Pts
                  5.EVANS C.BMC26 Pts
                  6.SCHLECK F.LEO24 Pts
                  7.HOOGERLAND J.VCD22 Pts

                  Timovi:

                  1.TEAM LEOPARD-TREKLEO 182h 46' 31"
                  2.TEAM EUROPCAREUC 00' 06"
                  3.AG2R LA MONDIALEALM 02' 32"
                  4.TEAM GARMIN - CERVELOGRM 03' 43"
                  5.KATUSHA TEAMKAT 08' 31"
                  6.COFIDIS LE CREDIT EN LIGNECOF 14' 14"
                  7.EUSKALTEL - EUSKADIEUS 16' 28"
                  8.TEAM RADIOSHACKRSH 16' 32"
                  9.SKY PROCYCLINGSKY 27' 49"
                  10.SAXO BANK SUNGARDSBS 28' 39

                  Kao sto rece ClayWarrior ovo je zatisje pred buru,danas se mnogo kalkulisalo,i ja iskreno sam ocekivao vise od ove etape.Sada ne znam koliko se npr. Kontadoru isplati da ovoliko kalkulise,jer ako zeli zutu majicu,trebao je sada da napadne,mislim da ce biti kasno u Alpima.Svaka cast Vanendertu pokazao je kvalitet,i da je za sada kralj planina ispred Sanceza.Vokler je zadrzao zutu majicu,skoro bez ikakvog zaostatka i borio se kao lav.Izgleda da mu samo ostaje da prezivi Alpe i da pobedi Tur,ali to je lako reci nego uciniti.Sada,svi kazu da je Kontador ranjen i da nije bas u punoj formi,tako se i meni cini,i mislim da su Basso,braca Schleck i Evans trenutno jaci od njega,i ja iskreno od Kontadora ne ocekujem nista na ovom turu.
                  Pitanje je da li Evans moze nesto da uradi?Ja mislim da ne,jer on je odlican da drzi nekome tocak,ali da sam napadne i stvori prednost-tesko.Jer ako nije uspeo da presvuce Hushovda kada je zaostajao 1s,ne verujem da ce sada presvuci Voklera ili nekog drugog.Znaci Evans je najopasniji kada ima zutu majicu,kada samo treba da je zadrzi,kada samo nekome treba da drzi tocak.
                  Basso je eksplozivan vozac,odlican brdas,ali za sada nista nije pokazao.Mislim da je on od favorita najjaci u brdima,i mozda eksplodira u Alpima,i napravi neku prednost u odnosu na pomenute favorite.Ipak je Basso dvostruki pobednik Djira.

                  I naravno ostaju kao glavni favoriti braca Schleck.Neki od njih dvojice ce imati zutu majicu na kraju Tura,jer u odlicnoj su formi,boljoj od Kontadora,vec imaju 2 minuta i vise prednosti u odnosu na Kontadora,odmoriji su od Kontadora(nisu vozili Djiro),i imaju strasnu ekipu iza sebe,najmocniju na Turu,za razliku od Kontadora.To su glavni faktori zasto im dajem mnogo vece sanse za zutu majicu u Jelisejskim poljima,nego Kontadoru.

                  Vokler ako izdrzi brda i nekako zadrzi zutu majicu onda ce verovatno i osvojiti Tur,jer je mnogo jaci hronometras od brace Schleck,cini mi se i od ostalih favorita.

                  Mada hronometar nece puno uticati,jer ne moze tu bas mnogo da se nadoknadi.

                  Moja 3 favorita za osvajanje Tura:

                  1.Andy Schleck
                  2.Frank Schleck
                  3.Ivan Basso

                  Koji su vasi za sada?
                  CZ-JK-Elton John-Diva

                  Comment


                  • Srecom, Pistolero ne zaostaje za Endijem ni puna dva minuta, Frenk mi nije bitan trenutno

                    Danas se ocigledno nikome nije isplatilo da napada i trosi snagu jer ih tek ceka pakao pred kraj a i ne verujem da bi ih ostali pustili. I dalje mislim da ce Frenk raditi za mladjeg brata ali opet nije nemoguce da na kraju budu prvi i drugi na Jelisejskim poljima, sve zavisi od Alberta. On je danas delovao bolje nego proslih dana ali i dalje ostaje problem koji je nastao na samom startu i koji mu sigurno daje psiholosko breme u odnosu na bracu

                    Od Evansa ne ocekujem nista a za Basa nisam siguran, nesto ne verujem da moze da se drzi sa ovom trojicom do samog kraja ali za sada je vise nego spreman

                    Odmoricemo dobrih par dana pa onda resavamo novog pobednika za mene najlepseg sportskog dogadjaja na svetu
                    Pancho Gonzalez ; Ivan Lendl ; Andre Agassi ; Rafael Nadal

                    sigpic

                    Comment


                    • Originally posted by ClayWarrior View Post
                      Srecom, Pistolero ne zaostaje za Endijem ni puna dva minuta, Frenk mi nije bitan trenutno

                      Danas se ocigledno nikome nije isplatilo da napada i trosi snagu jer ih tek ceka pakao pred kraj a i ne verujem da bi ih ostali pustili. I dalje mislim da ce Frenk raditi za mladjeg brata ali opet nije nemoguce da na kraju budu prvi i drugi na Jelisejskim poljima, sve zavisi od Alberta. On je danas delovao bolje nego proslih dana ali i dalje ostaje problem koji je nastao na samom startu i koji mu sigurno daje psiholosko breme u odnosu na bracu

                      Od Evansa ne ocekujem nista a za Basa nisam siguran, nesto ne verujem da moze da se drzi sa ovom trojicom do samog kraja ali za sada je vise nego spreman

                      Odmoricemo dobrih par dana pa onda resavamo novog pobednika za mene najlepseg sportskog dogadjaja na svetu
                      Meni je velika nedoumica Frank Schleck da li radi za brata,ili vozi svoju trku.

                      Secas se proslog Tura,kada je Alberto bio u punoj snazi,mnogo odmorniji,i nije uspevao nikako da se odvoji od Andy-a i da nadoknadi tih 8 sekundi u brdima,sve dok Andy nije imao defekt i problem sa biciklom.Tako da ako saberemo cinjenice,Alberto je ranjiviji i umorniji jer je morao da vozi Djiro nego prosle godine,i jos sada mora da nadoknadi 1.45,a prosle godine nije uspeo da pobegne Andy-u i da napravi prednost od 8 sekundi,ako cemo ovako kroz cinjenice,Alberto nema velike sanse za Tur,iako navijam za njega iz sveg srca,ali sve je moguce,ovo su samo neke pretpostavke i poredjenja.

                      Takodje od Evansa ne ocekujem nista,naveo sam razloge,a u Bassa verujem i imam neki osecaj da moze nesto da napravi ovde.

                      Slazem se ClayWarrior sa tobom da je ovo najlepsi dogadjaj na svetu,i ne razumem ljude,kojima je biciklizam dosadan...
                      CZ-JK-Elton John-Diva

                      Comment


                      • Takodje se slazem da biciklizam ne moze biti dosadan...jednostavno ne moze....
                        E sad Pistolero nije morao da vozi Djiro nego mu je to zivotna zelja da osvoji i Giro i TOur i Vueltu u istoj godini i kako stvari stoje on to zeli da uradi ove godine e sada pitanje je da li ce moci....nije on toliko umoran nego covek kalkulise....ceka 18 etapa i onda eksplozija kao sto uvek biva sa njim.....ali tu si braca Schleck...ja mislim da Frank vozi trku za sebe nzm sto jednostavno imam takav osecaj i deluje mi najspremnije od svih favorita....

                        Evans, Basso, Sanchez iz senke....
                        Kako stvari stoje izgleda da ce hornometar biti veoma bitan osim ako ta 18 etapa ne donese prvog favorita....
                        There's something wrong with me chemically
                        Something wrong with me inherently
                        The wrong mix in the wrong genes
                        I reached the wrong ends by the wrong means
                        It was the wrong plan
                        In the wrong hands
                        With the wrong theory for the wrong man
                        The wrong lies, on the wrong vibes
                        The wrong questions with the wrong replies

                        Comment


                        • Originally posted by Indigo View Post
                          Takodje se slazem da biciklizam ne moze biti dosadan...jednostavno ne moze....
                          E sad Pistolero nije morao da vozi Djiro nego mu je to zivotna zelja da osvoji i Giro i TOur i Vueltu u istoj godini i kako stvari stoje on to zeli da uradi ove godine e sada pitanje je da li ce moci....nije on toliko umoran nego covek kalkulise....ceka 18 etapa i onda eksplozija kao sto uvek biva sa njim.....ali tu si braca Schleck...ja mislim da Frank vozi trku za sebe nzm sto jednostavno imam takav osecaj i deluje mi najspremnije od svih favorita....

                          Evans, Basso, Sanchez iz senke....
                          Kako stvari stoje izgleda da ce hornometar biti veoma bitan osim ako ta 18 etapa ne donese prvog favorita....
                          Mislim da je pre vozio Djiro zbog tog doping skandala,jer nije bio siguran da li bi vozio Tur.Mozda zeli da sve tri trke u jednoj godini,ali veruj mi Indigo,pretesko je to,ogroman napor i snaga ti treba da osvojis Tur,a tek 3 klasika u razmaku od par meseci.

                          Nije skoro niko vezao ni Djiro i Tur,mislim da je to bilo 97-98 poslednji put,a kamoli Djiro-Tur-Vuelta,ja stvarno ne znam dal' je neko uspeo da to uradi.
                          CZ-JK-Elton John-Diva

                          Comment


                          • Djiro je ove godine bio strasan i opet moram da kazem da mi je jako drago sto je onako izvezao citavu trku, koja je bila veoma teska. Nije mi zao ako je zbog toga umanjio sanse na Turu, a sigurno jeste. Voleo bih da dodje do podijuma i onda negde pronajde snagu i motiv da napadne i Vueltu, neko bi pored Armstronga pomislio da postoji jedna velika trka u godini..

                            Treba biti realan i reci da bi i bez problema na startu Endi sada bio favorit, decko je odavno pokazao kakav potencijal ima i sve je ulozio na osvajanje Tura.. bez ikakve sumnje ce biti visestruki pobednik

                            Biciklizam me je oduvek fascinirao jer se ovi momci izlazu nadljudskim naporima, rizikujuci cesto teske povrede ali i gole zivote na nekim spustovima. Nema jos mnogo sportova gde se moze videti grimasa cistog bola na licu, kada u nogama ostaje sve manje snage a uspon nikako da prodje. I uvek me razalosti mizeran novac koji za sve to dobijaju, iako ih nagoni cista ljubav prema sportu

                            Nekome ce naravno biti dosadno da gleda Tur dve nedelje a da ne vidi mnogo u direktnoj borbi rivala ali zaboravljaju koliko ludacki izgleda grupni sprint na kraju. Meni cak ni to ne bi trebalo, gledao bih u lepote Francuske i uzivao, sanjajuci da jednom mogu da budem u kamperu pored puta i pozdravim ih, od prvog do poslednjeg
                            Pancho Gonzalez ; Ivan Lendl ; Andre Agassi ; Rafael Nadal

                            sigpic

                            Comment


                            • Originally posted by Kalu View Post
                              Mislim da je pre vozio Djiro zbog tog doping skandala,jer nije bio siguran da li bi vozio Tur.Mozda zeli da sve tri trke u jednoj godini,ali veruj mi Indigo,pretesko je to,ogroman napor i snaga ti treba da osvojis Tur,a tek 3 klasika u razmaku od par meseci.

                              Nije skoro niko vezao ni Djiro i Tur,mislim da je to bilo 97-98 poslednji put,a kamoli Djiro-Tur-Vuelta,ja stvarno ne znam dal' je neko uspeo da to uradi.
                              Posao vredan jednog titana!! Samo Anketil, Djimondi, Merks, Ino i Kontador imaju pobede na sve tri trke, niko nikada nije uzeo trke u istoj godini a dovoljno je reci da su samo Petaki i jos dva lika 50 godina pre njega uzeli etapu na sve tri trke u godini
                              Pancho Gonzalez ; Ivan Lendl ; Andre Agassi ; Rafael Nadal

                              sigpic

                              Comment


                              • Da li se slazete samnom kad kazem da je Merks najkompletniji biciklista ikada....
                                Svaka cast Armstrongu na svemu uradjenom u karijeri ali ovaj covek je pobedjivao i na sprinterskim etapama i na brdima je bio dominantan, najagresivniji vozac Toura u istoriji...ima 34 etapne pobede na Touru, osvojio je 60-ih Svetsko amatersko prvenstvo u biciklizmu, 7 puta pobednik clasica MIlan-San remo, 5 Tour de France, 5 Gira, 1 Vueltu, 3 Paris-Nice....pa to se zasita ne moze ni nabrojati......
                                There's something wrong with me chemically
                                Something wrong with me inherently
                                The wrong mix in the wrong genes
                                I reached the wrong ends by the wrong means
                                It was the wrong plan
                                In the wrong hands
                                With the wrong theory for the wrong man
                                The wrong lies, on the wrong vibes
                                The wrong questions with the wrong replies

                                Comment

                                Working...
                                X