Announcement

Collapse
No announcement yet.

GRAN PREMIO IVECO TT ASSEN

Collapse
This topic is closed.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #46
    Gearbox- kutija sa zupcanicima, odnosno deo u kom se nalaze zupcanici koji kad se upare, donose do prenosa obrtanja radilice motora, tj. zamajca, preko te kutije, tj. menjaca do pogonskog(ih) tocka(ova)... Tako je na kolima, trebalo bi da je i na motorima...
    EDIT: Naravno da sam zaboravio najbitniju stvar, za svaku brzinu postoji i odgovarajuci zupcanik, sto je brzina veca, precnik zupcanika je manji, kako bi se povecala brzina obrtanja tocka(ova)... Ako hoces princip rada detaljnije, sutra cu, vec sam poceo da kljucam...
    Last edited by Vanja #66; 20-06-11, 22:49.

    Comment


    • #47
      pazi Dukati je strasan motor laicki gledano, ali u poredjenju sa japancima je krbulja koja nije razvijana bar 2 godine nista specijalno ako i to. Bice pobeda nesumnjivo da ce biti, trud i tezak rad se na kraju uvek isplati, tako da sam siguran da ce Rossi imati 1 pobedu (realno nadam se) ove sezone. Za sledecu 2012..pa vreme ce pokazati.

      EDIT: hehe moj reply je bio pod rednim brojem 46
      Last edited by Culi; 20-06-11, 22:49.

      Comment


      • #48
        Originally posted by vesna8.11 View Post


        Valentino Rossi To Attack Assen With 2012 Frame and New Gearbox

        Sve ovo ukazuje na neke radikalne promene.Samo ipak da jos malo sacekamo. Da ne 'ureknemo'.

        P.S. Ako neko zna sta je to gearbox, molila bih ga da mi objasni--ne mislim na prevod,
        ..sa prevodom ili bez njega,menjac je menjac..:;)

        Originally posted by Vanja #66 View Post
        Ovo je tako epic slika!!! Au, koliko je dobra, a komentara mozes da napises koliko ti dusa iste... Jao, ima da je stavim u potpis, al sutra, sad me mrzi!
        ..nisam je ja postavio..Zeka je...e pa svaka mu cast,kako Zeki,tako fotografu..
        sigpic

        Comment


        • #49
          Originally posted by Vanja #66 View Post
          Gearbox- kutija sa zupcanicima, odnosno deo u kom se nalaze zupcanici koji kad se upare, donose do prenosa obrtanja radilice motora, tj. zamajca, preko te kutije, tj. menjaca do pogonskog(ih) tocka(ova)... Tako je na kolima, trebalo bi da je i na motorima...
          EDIT: Naravno da sam zaboravio najbitniju stvar, za svaku brzinu postoji i odgovarajuci zupcanik, sto je brzina veca, precnik zupcanika je manji, kako bi se povecala brzina obrtanja tocka(ova)... Ako hoces princip rada detaljnije, sutra cu, vec sam poceo da kljucam...
          Hvala na objasnjenju.Sad mi je sve jasno!!!

          A mozes li da mi to nacrtas?
          Last edited by vesna8.11; 20-06-11, 22:53.

          Comment


          • #50
            Originally posted by vesna8.11 View Post
            Hvala na objasnjenju.Sad mi je sve jasno!!!
            Ne mogu jednostavnije... Aj probacu sutra preko pp i sa nekoliko slika i videa... Nije toliko komplikovano kao sto zvuci, samo je tesko zamisliti, zato ce sa slikama biti lakse...

            EDIT: Obecavam, sutra ujutru ti saljem pp sa detaljnim objasnjenjima, a sad odoh u najlepse carstvo na svetu... Laku noc svima!

            Comment


            • #51
              Originally posted by Vanja #66 View Post
              Gearbox- kutija sa zupcanicima, odnosno deo u kom se nalaze zupcanici koji kad se upare, donose do prenosa obrtanja radilice motora, tj. zamajca, preko te kutije, tj. menjaca do pogonskog(ih) tocka(ova)... Tako je na kolima, trebalo bi da je i na motorima...
              EDIT: Naravno da sam zaboravio najbitniju stvar, za svaku brzinu postoji i odgovarajuci zupcanik, sto je brzina veca, precnik zupcanika je manji, kako bi se povecala brzina obrtanja tocka(ova)... Ako hoces princip rada detaljnije, sutra cu, vec sam poceo da kljucam...
              ..,pa kazi jednostavno MENJAC!..ali 4 za objasnjenje,pogresio si samo oko,kako si ti to nazvao"prenosa obrtanja radilice motora"-mozda si mislio ali nisi uspeo lepo da se izrazis..:menjac ili ti gearbox prenosi snagu koju radilica dobija iz klipa motora,preko zamajca itd,itd...jao Vanjice,Vanjice...,imao bi cistu 5 da si se lepo skoncetrisao(ne sumnjam da ovo ne znas!!),ali si me slatko nasmejao,iskreno..ne kazem ovo zlurado!!!!naprotiv..
              Last edited by Rossini; 20-06-11, 23:11.
              sigpic

              Comment


              • #52
                @Vesna


                ..mozda si i u pravu,ali..ne bih bas reko..bice tu jos mnogo toga...ono sto ja sad vidim ovako iz ovog ugla,trenutno rade najvise na usaglasenju prednjeg i zadnjeg kraja..oni su kao rastimovan instrument sada..traze taj najfiniji balans koji omogucava odlican ulaz i izlaz iz krivine..zato su i skinuli snagu tom motoru pod broj 1,i redukovali menjac broj 2..inace ne bi onako Dovi prosao pored njega..za snagu sam i ja video odavde,da su je redukovali,ali za menjac sam procitao(ustvari mi je preneo jedan drug iz Stutgarta,a on je procitao,kako kaze on,nezvanicno iz pouzdanih izvora preneo sport bild,a njih ne treba smatrati neozbiljnim),tako da ce posle usaglasavanja balansa,paralelno raditi na liniji balans-menjac,a na kraju i vratiti tu snagu koju sam motor dukatija poseduje,odnosno kako je on prvobitno konstruisan..tako da ce za te finese biti potrebno neko odredjeno vreme..



                odavno sam pisao ovo.....ali ajd prvo da skocimo,pa kazemo hop(kako kaze Vesna)
                sigpic

                Comment


                • #53
                  Pa to za snagu je bilo ocigledno, ali nema svrhe odrzavati istu snagu ako nista drugo ne funkcionise, vec mora da se smanji kako bi se sve ostalo sredilo... Kad se sve sredi, vracaj snagu, daj bolji menjac i da se vrati tih 20 km/h!

                  Rossini, potpuno si u pravu, ja bas sad citam sta sam tu napisao, sam sebe ne razumem... Dobro je da nisam duze ostao, ko zna sta bih jos lupio...

                  Comment


                  • #54
                    Zelim da se zahvalim Vanji, Hurricane-u i Rossiniju, sto su se toliko potrudili da mi objasne zbog cega je toliko bitan jedan obican menjac.

                    Sad, mogla bih da kazem da mi je sve jasno, posebno sto mi je Hurricane, putem PP, detaljno sve objasnio, a i zbog video-klipa koji mi je poslao Vanja.

                    Pa, malo mi je jasnije, ali definitivno mi nije jasno kao sto je vama.

                    Zato hvala jos jednom na ulozenom trudu, nije bas bio u potpunosti uzaludan.

                    Comment


                    • #55
                      Da bi ste u potpunosti uzivali u ovom sportu tezite ka tome da imate sto vise fanova kako medju vozacima tako i medju timovima! Razloga za radost imacete po zavrsetku gotovo svake trke!
                      Vozace sam podelio na one koje vise gotivim i na one koje manje gotivim! I od onda mojoj sreci nema kraja, vise mi se ne desava da padnem u bedak kad Iannone izleti sa staze ili kad Rossi nije u borbi za podijum! SuviĊĦe su retki i dragoceni motoGP vikendi da biste dozvolili da vam ispadanje licnog favorita pokvari ceo ugodjaj. Mnogi ce reci da nisam u pravu, ali ja otkad to praktikujem poceo sam da uzivam u trkama kao nikad pre.
                      Mada priznajem da i dalje postoji nekoliko imena koja da budem iskren nastojim da ne mrzim, ali i dalje nikako ne gotivim, tako da nije bas da sam uvek najsrecniji na kraju trke, posebno ne u 125cc i moto2 kategoriji! Hehehehe, sad sam se izofir'o.

                      A, iskreno se nadam i nekom iznenadjenju u Asenu, bar u dve od tri kategorije!!!
                      http://diehipster.wordpress.com<!-- google_ad_section_end -->

                      Comment


                      • #56
                        Originally posted by Hayate.33 View Post
                        Da bi ste u potpunosti uzivali u ovom sportu tezite ka tome da imate sto vise fanova kako medju vozacima tako i medju timovima! Razloga za radost imacete po zavrsetku gotovo svake trke!
                        Vozace sam podelio na one koje vise gotivim i na one koje manje gotivim! I od onda mojoj sreci nema kraja, vise mi se ne desava da padnem u bedak kad Iannone izleti sa staze ili kad Rossi nije u borbi za podijum! SuviĊĦe su retki i dragoceni motoGP vikendi da biste dozvolili da vam ispadanje licnog favorita pokvari ceo ugodjaj. Mnogi ce reci da nisam u pravu, ali ja otkad to praktikujem poceo sam da uzivam u trkama kao nikad pre.
                        Mada priznajem da i dalje postoji nekoliko imena koja da budem iskren nastojim da ne mrzim, ali i dalje nikako ne gotivim, tako da nije bas da sam uvek najsrecniji na kraju trke, posebno ne u 125cc i moto2 kategoriji! Hehehehe, sad sam se izofir'o.

                        A, iskreno se nadam i nekom iznenadjenju u Asenu, bar u dve od tri kategorije!!!
                        Mislim da ovome ne treba nista dodati.Upravo je u tome sustina gledanja motogp-a.

                        Naravno da je normalno imati favorite, ali ne treba biti ostrascen i mrzeti druge vozace. Uzivati u dobrim borbama, dobrim trkama.

                        Hayate, mogu samo reci

                        Comment


                        • #57
                          Originally posted by Hayate.33 View Post
                          Da bi ste u potpunosti uzivali u ovom sportu tezite ka tome da imate sto vise fanova kako medju vozacima tako i medju timovima! Razloga za radost imacete po zavrsetku gotovo svake trke!
                          Vozace sam podelio na one koje vise gotivim i na one koje manje gotivim! I od onda mojoj sreci nema kraja, vise mi se ne desava da padnem u bedak kad Iannone izleti sa staze ili kad Rossi nije u borbi za podijum! SuviĊĦe su retki i dragoceni motoGP vikendi da biste dozvolili da vam ispadanje licnog favorita pokvari ceo ugodjaj. Mnogi ce reci da nisam u pravu, ali ja otkad to praktikujem poceo sam da uzivam u trkama kao nikad pre.
                          Mada priznajem da i dalje postoji nekoliko imena koja da budem iskren nastojim da ne mrzim, ali i dalje nikako ne gotivim, tako da nije bas da sam uvek najsrecniji na kraju trke, posebno ne u 125cc i moto2 kategoriji! Hehehehe, sad sam se izofir'o.

                          A, iskreno se nadam i nekom iznenadjenju u Asenu, bar u dve od tri kategorije!!!
                          Nema potrebe ista dodavati, sjajan pogled na trke! Delimo misljenje!

                          Comment


                          • #58
                            Originally posted by vesna8.11 View Post
                            Zelim da se zahvalim Vanji, Hurricane-u i Rossiniju, sto su se toliko potrudili da mi objasne zbog cega je toliko bitan jedan obican menjac.

                            Sad, mogla bih da kazem da mi je sve jasno, posebno sto mi je Hurricane, putem PP, detaljno sve objasnio, a i zbog video-klipa koji mi je poslao Vanja.

                            Pa, malo mi je jasnije, ali definitivno mi nije jasno kao sto je vama.

                            Zato hvala jos jednom na ulozenom trudu, nije bas bio u potpunosti uzaludan.
                            A friend request... Totalno sam zanemaren... ...................

                            Comment


                            • #59
                              Znao sam da nisam jedini koji tako razmislja, jer to je najbolji recept za "ultimate fun".
                              Nego nikako da se ubacim u superbike, poceo sam ove godine da pratim samo zbog Melandrija, ali da budem iskren ne greje mi srce ni blizu kao motogp! Ne znam da li sam u pravu ili je mozda sve samo stvar navike?
                              http://diehipster.wordpress.com<!-- google_ad_section_end -->

                              Comment


                              • #60
                                Originally posted by Hayate.33 View Post
                                Znao sam da nisam jedini koji tako razmislja, jer to je najbolji recept za "ultimate fun".
                                Nego nikako da se ubacim u superbike, poceo sam ove godine da pratim samo zbog Melandrija, ali da budem iskren ne greje mi srce ni blizu kao motogp! Ne znam da li sam u pravu ili je mozda sve samo stvar navike?
                                Ja iskreno volim da gledam F1, MotoGP i Le Mans seriju zbog vozila, mnogo volim svako cudo koje ima tockove, ali posebno volim takve prototipove kakvi se ovde mogu videti... Sto se tice trka, koga god da pitam, svi kazu da su SBK ubedljivo najbolje trke koje se danas mogu gledati, od svih serija koje postoje. Ali dzaba je to meni, ni ja ne mogu da se ubacim, nekako mi nije to to. Mozda je i zbog komentatora. Rossini prati i SBK, njega je najbolje da pitas za info iz prve ruke.

                                Comment

                                Working...
                                X