Announcement

Collapse
No announcement yet.

2011 Formula 1 Canadian Grand Prix - Circuit Gilles Villeneuve

Collapse
This topic is closed.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Originally posted by NebojsaNS View Post
    Cilj opravdava sredstva. Nikolo Makjaveli, jedan od najvecih mislilaca svih vremena

    Nemoj me shvatiti pogresno, niti opravdavam niti govorim da je dobro izgurati ljude, mada vecina sampiona tako razmislja. Ali su po meni oba slucaja o kojima govoris bili trkacki incidenti, bez Dzensonove zelje da nekoga izbaci. I to govorim kao neko ko Batona ne podnosi, a obozava Alonsa.
    Kunem ti se, kao da sebe slusam! Osim sto je meni Button gotivan, a obicno ne volim Britance, mnogo su nadmeni.

    Realno, Button je vozio svoju trku, ono su bili milimetri kontakta, ovog puta se lose zavrsilo po drugu stranu, sledeci put ce mozda Jenson ispasti...
    Za razliku od Lewisa, koji retko kada razmislja o tome sta radi drugima na stazi, Button nijednom nije svesno isao u opasnu situaciju u kojoj se vrlo lako moze desiti da se ni jedan ni drugi ne izvuku.

    Ja sinoc nisam ni odgledao do kraja, sram me bilo, cim je Alonso ispao otisao sam na spavanje, mislio sam da ce to biti jos jedna lagana pobeda Vettela, al´ zamalo...

    Cestitke Buttonu i Schumacheru (iako nije zavrsio na podijumu), mada mislim da se ovaj sampionat sad krece u jednom vrlo jasnom smeru, tj. dupla krna Vettela i RBRa i novi najmladji dvostruki sv. sampion!
    Tako ne zelim da sam u pravu, ne zbog Vettela, naprotiv, vec zbog zanimljivosti sampionata, ali sve nam govoi tome u prilog...

    Comment


    • Sledeca 2 trke su presudne iz nekoliko razloga. Ipak najbitniji je promena pravila za blow difuzore. Od Valensije je zabranjeno toplo duvanje, a od Silverstona bilo kakvo koriscenje ovog sistema. Sve ovo ce ici na ruku Meklarenu koji najmanje koristi ovaj sistem. Najvise ce kostati Red Bul. Ako u te dve trke Fetel ocuva veci deo prednosti mozemo da zatvarmo sampionat. Ako se pak dogodi da Red Bul pocne da gubi tempo u kvalifikacijama, u trkama tesko da ce ga imati, a onda je sve moguce. Mnogo je veca i mogucnost incidenta i greske kada se boris za pozicije nego kad jezdis na prvom mestu bez brige. Zato mislim da sampionat jos nije gotov.
      Medjutim i pored svega sam alergican na te odluke FIAe kojom se kontrolise dominacija jedne ekipe. Neko ce reci da to doprinosi zanimljivosti. Ipak, da povucem jednu fudbalsku paralelu. Ovo je sada kao kada biste ogranicili broj dodavanja i posed lopte koji jedna ekipa moze imati zbog toga sto Barselona igra na taj nacin, pa eto malo da izjednacimo druge. To je los nacin.
      Na celom svetu samo Crvena zvezda

      Comment


      • Ma naravno, cista glupost!

        Ako pogledamo cijeve koje F1 ima kao sport, jedan od bitnijih je isprobavanje novih tehnologija koje bi se potencijalno mogle koristiti u komercijalnim vozilima, dakle inovacije su pozeljne i neophodne. Naravno da ce bogatiji timovi uvek biti bolji na tom polju i naravno da ce siromasniji timovi uvek kaskati, koliko god imali dobre vozace. Nepotrebno je ogranicavati inovacije. Neka se ogranici nesto drugo, sto nije novo, pa neka bude izjednacenije...

        Naravno, sad svako moze biti pametan i upirati prstom u greske koje FIA pravi, ali ovo vec postaje smesno i licemerno.
        Uvek volim da gledam F1 zbog novih stvari, zato sam poceo da pratim i Le Man i zato i ne pratim sampionate u kojima svi voze iste bolide, to meni nije zanimljivo, iako su sami sampionati mnogo neizvasniji i mnogo su bolje trke.

        U pravu si i za sampionat, ali previse mi je RBR ozbiljan da propusti 60 poena prednosti, koliko god sve sto si napisao bilo tacno... Opet, nadam se da gresim...

        Comment


        • U sistemu gde pobeda nosi 25 poena, 60 poena na 2/3 sezone i ne izgleda tako mnogo. Pre sam ja zabrinut koliko Meklaren moze postizati rezultate u kontinutetu, gde ce dva njihova vozaca jedan drugom biti konkurencija i otkidati bodove. Mislim da Nanda i ostale mozemo zaboraviti za ovu sezonu. Trenutno jedino Baton i Hamilton mogu da stignu Red Bulove. I ova pobeda ce biti dobra za Batona zbog samopouzdanja, pobedio je posle godinu dana. Ipak, mora da pobedi jednom na cist tempo, a ne na okolnosti u trci. Hamiltonu bar samopouzdanja nikad nije nedostajalo. Mora bolje voziti kvalifikacije, a kao sto rekoh kada se RBRu i Ferariju izbije prednost koju imaju na difuzore, i to ce biti moguce. Ne smemo ni Fetela precenjivati (naravno ni potcenjivati), sjajan je, ali nije on bezgresan vozac, sto je i dokazao u Kanadi, prodrmajte mu kavez, i mozda nesto izadje odande. Hej, ovo je F1, i ovako velike prednosti je moguce stici.
          Last edited by Nebojsa; 13-06-11, 23:18.
          Na celom svetu samo Crvena zvezda

          Comment


          • Sada Ferrari zaostaje 100 bodova tj mislim na Alonsa tako da je sezona po meni izgubljena , to su 4 pobede da Vettel izlece ... No Way
            Sale Stanojevic : , ,,Misija će biti ispunjena kada sa Partizanom ostvarim evropske snove, a to je veliki korak napred u Ligi šampiona ,.

            Comment


            • Alonso se prosle godine ptaj Boga kako vratio i bio skoro blizu da postane sampion.Mogao bi on ove sezone do drugog mesta.

              Comment


              • Bila je manja razlika i Ferari je imao tempo, a Red Bul nije bio ovako dominantan i pouzdan. Tako da je (cini mi se) nemoguce.
                Na celom svetu samo Crvena zvezda

                Comment


                • Sve su manje razlike izmedju Red Bulla i ostatka, zapravo gotovo da ne postoje, jedino da ostale ekipe rese problem kvalifikacija i to je to. U trci su Meklaren i Ferrari definitivno konkurentni. Pa Button je na 20 krugova do kraja zaostajao za Vettelom oko 20s, znaci skidao je sekund po krug, to dovoljno govori.
                  Bice izuzetno zanimljive trke, a za sampionat je mozda kasno.
                  sigpic

                  Comment


                  • Ja mislim da jos nje kasno za sampionat.
                    Na celom svetu samo Crvena zvezda

                    Comment


                    • Ako Vettel krene da izlece sa staze mozda bude nesto od sampionata
                      Sale Stanojevic : , ,,Misija će biti ispunjena kada sa Partizanom ostvarim evropske snove, a to je veliki korak napred u Ligi šampiona ,.

                      Comment


                      • Ne mora Fetel da izlece, dovoljno je da samo taj bolid krene da se kvari, jos nijednom im se nista nije desilo sem KERSa, moras i za to ispuniti neke kvote...
                        Na celom svetu samo Crvena zvezda

                        Comment


                        • u monaku pritisli ga alonso i baton spasio ga SC te je došao do pobjede, u kanadi pritisnuo ga baton pravi grešku i gubi trku. nadam se zbog svih nas da još nije ništa riješeno u šampionatu ima još 12 trka da se vozi duga je sezona. gledajući ove zadnje dvije trke mislim da mu neće biti baš tako lako da osvoji šampionat, a nadam se da će biti još većih pritisaka od strane meklarena i ferarija.

                          Comment


                          • Ne znam da li se sampionat moze spasiti, al svakako da je Red Bul uplasen zabranom gasova kroz difuzor. Meni je to veoma drago, ne zbog toga sto mi nisu omiljeni tim, nego jer cemo konacno imati uzbudljive kvalifikacije.
                            Do not believe what they say about me ... The truth is much worse!!!

                            Comment


                            • Originally posted by John Doe View Post
                              Ne znam da li se sampionat moze spasiti, al svakako da je Red Bul uplasen zabranom gasova kroz difuzor. Meni je to veoma drago, ne zbog toga sto mi nisu omiljeni tim, nego jer cemo konacno imati uzbudljive kvalifikacije.
                              John, dobrodosao na Forum i na F1 pdf. Nadam se da ce ti biti ugodno i da ces ucestvovati u diskusijama.

                              Slazem se sa tobom. Vidi se po reakcijama iz Red Bula da im je izbijen glavni kec iz rukava i da ce sada dosta toga biti drugacije. Vec smo pricali ovde o tome kako RBR pokida u kvalifikacijama i na startu, a da po tempu u trci mogu da im pariraju Meklaren i Ferari, cesto budu i bolji. Jedva cekam nastavak sezone, zivo me zanima sta ce se desavati u Valensiji, a Silverston ce nam verovatno biti indikator za nastavak sezone.
                              Na celom svetu samo Crvena zvezda

                              Comment


                              • Originally posted by NebojsaNS View Post
                                John, dobrodosao na Forum i na F1 pdf. Nadam se da ce ti biti ugodno i da ces ucestvovati u diskusijama.

                                Slazem se sa tobom. Vidi se po reakcijama iz Red Bula da im je izbijen glavni kec iz rukava i da ce sada dosta toga biti drugacije. Vec smo pricali ovde o tome kako RBR pokida u kvalifikacijama i na startu, a da po tempu u trci mogu da im pariraju Meklaren i Ferari, cesto budu i bolji. Jedva cekam nastavak sezone, zivo me zanima sta ce se desavati u Valensiji, a Silverston ce nam verovatno biti indikator za nastavak sezone.
                                Hvala na dobrodoslici
                                Slazem se s tobom da cemo posle Silverstona biti pametniji
                                Do not believe what they say about me ... The truth is much worse!!!

                                Comment

                                Working...
                                X