Announcement

Collapse
No announcement yet.

Razgovor sa komentatorima

Collapse
This topic is closed.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Ma ja vise nemam zivaca, gledam na netu, Andreas, iljadu, sa Ferarijom, Marko, bankina, smeje se glupim fazonima, svojim, maaa...nemam reci vise

    Comment


    • Originally posted by nikola0406 View Post
      Ma ja vise nemam zivaca, gledam na netu, Andreas, iljadu, sa Ferarijom, Marko, bankina, smeje se glupim fazonima, svojim, maaa...nemam reci vise
      Pametno!

      Comment


      • Originally posted by Srdjan Erceg View Post
        Ciao svima

        Kao i uvek, tu smo da odgovaramo na pitanja, prihvatamo ideje, kritike, pohvale;)

        Samo pišite, da napredujemo i da prenosi i forum formule 1 budu najbolji.

        Hvala svima.

        Pozdrav,

        Pavle i Srđan
        Ne želim da ponavljam ono što sam postovao, a ni ono što su drugi rekli.
        Skrenuo bih pažnju na činjenicu da je pokretač ove teme Srđan Erceg a u potpisu stoje oba komentatora. U međuvremenu od 31.05. (ako sam dobro video) nema ih u ovoj temi. NebojsaNS pokušava to da objasni i da ih amnestira sa verovatnoćom njihove zauzetosti.
        Zahvalio bih NebojsaNS-u na pravom moderatorskom ponašanju, ali se gomila primedbi ne odnosi na njega, nego na one koji su ovom temom želeli da ćuju te primedbe.
        Ostalo zaključite sami.
        "If you can't convince them, confuse them."

        Comment


        • Poslao sam poruku Srdjanu i nadam se da ce se uskoro javiti, ipak on ne visi na forumu kao mi non stop. Zato bih vas zamolio za malo strpljenja. Hvala.
          Na celom svetu samo Crvena zvezda

          Comment


          • Za vreme prenosa, u trenutku jednog od pit stopova Ferarija, Pavle je u čuđenju spomenuo (u vezi grešaka Ferarija u strategiji, koji su inače nedvosmisleni) postavljanje korištenih pneumatika na bolid.
            Svima koji ne prate detaljno upotrebu pneumatika za vreme trke, treba da kažem da to uopšte nije čudno, naročito kada su trke sa više pit stopova. Razlog za to je broj novih pneumatika (3 prajm i 3 opcijska kompleta) koji su na raspolaganju za kvalifikacije i za trku zajedno.
            Tako da to nije strateška greška Ferarija.

            Ovde možete videti detalje oko upotrebe pneumatika, na velikoj nagradi Evrope.
            "If you can't convince them, confuse them."

            Comment


            • @Jos

              Da, cak je tokom testiranja sprobavana neka varijanta da se tvrdja mesavina odvoza 2-3 kruga, da se pusti da se ohladi i da se posle postizu bolji rezultati i bolja izdrzljivost. Tako je bila neka teorija, nesto oko vulkanizacije guma, ni ne secam se tacno svega. Tako da uopste to nije bez neke.
              Na celom svetu samo Crvena zvezda

              Comment


              • Originally posted by NebojsaNS View Post
                @Jos

                Da, cak je tokom testiranja sprobavana neka varijanta da se tvrdja mesavina odvoza 2-3 kruga, da se pusti da se ohladi i da se posle postizu bolji rezultati i bolja izdrzljivost. Tako je bila neka teorija, nesto oko vulkanizacije guma, ni ne secam se tacno svega. Tako da uopste to nije bez neke.
                E, to sam cuo negde, ali nikako nisam uspeo da nadjem na jos nekom mestu da potvrdim to.
                Oko vulkanizacije, kada guma malo oseti stazu, dolazi do zagrevanja. Potom se ohladi i postane cvrsca, slicno kao i celik, gvozdje, zapravo, bilo sta sto moze da se prekali. O tome se radi. To je posebno izrazeno kod Pirellijevih guma jer su mnogo mekse i "neznije" od Bridgestoneki, njih nije ni bilo potrebe vulkanizovati, a i temperature potrebne za to bi verovatno morale da budu daleko vece i potencijalno razarajuce.
                I, da, to jedino moze sa tvrdjima, meke i supermeke su jednostavno previse... meke.

                Comment


                • To je vrlo tesko moguce izvesti zato sto se smanjenjem temperature guma smanjuje i prijanjanje.Svaki odnos smese ima svoju idealnu temperaturu kao i pritisak na kojoj daje najbolje performanse po kolicini degradiranja.Gume u F1 se bukvalno ne mogu hladiti jer bi sa onim grejacima koji su banovani dostigle oko 80 stepeni Celzijusa i tokom trke bi te temperature samo rasle.Dakle, vozaci mogu samo pazljivo da voze bez jakih ubrzavanja i proklizavanja jer i niske temperature mogu da uzrukuju nestabilnost i dovoljno je da se samo malo agresivnije i brze odveze krivina da bi se one znatno pregrejale.Najbolje je gume drzati na konstantnim temperaturama jer ih nagle promene brzo degradiraju.
                  ,,MO8, nemoj da se salis sa zivotom, zna se raspored: basket, F1, Nole, pa sve ostalo... Dakle No1e>skola... Na izvrsavanje!"

                  "Cekamo sutra da se ozvanici Kimster i mogla bi da krene lagana dominacija plus kada bi i Ross dosao....ludilo :)
                  I eto nama novog paketa u Ferari: Allison + Raikkonen + Slade + MarkedOne8 :D mozda jedino da je zvucniji transfer Bejla od ovog naseg novog :biggrin:"

                  sigpic

                  Comment


                  • Originally posted by Vanja #66 View Post
                    Pametno!

                    Nema potrebe za cinizmom. Ja kao i vecina fanova je bila odusevljena kada je konacno neko strucan i profesionalan poceo da radi prenose F1 kod nas, mislim na Acu i Fox, pa sam se obradovao kada je neka nasa tel.pocela da radi ove god prenose, ne samo trka i kvalifikacija, nego i nezvanicnih treninga, ali Pavle kao da se trudi da upropasti svaki prenos...Ja kad ovo kazem kazem iz najbolje namere, pa nemam ja nista protiv coveka, ali neko ko je po svojim recima odrastao u vreme Senna , ne moze i ne sme da se tako sopa sa terminima. Jednostavno pravi isuvise gresaka....Srdjan je sasvim solidan, ali Pavle daleko ispod svakog kriterijuma za prenosenje uzivo takvog sportskog dogadjaja kakav je F1. Reci da se u Monaku ocekuje najmanje 5 zaustavljanja u boxu je van svake pameti....Vettel odradio jedan...pa sve i da nije bilo safety car na stazi i crvene zastave, to ae samo jedan primer od desetine...navodili su ih i drugi forumasi. Pozz
                    Last edited by nikola0406; 28-06-11, 13:45.

                    Comment


                    • Originally posted by vesna8.11 View Post
                      Mislila sam na velike tv kuce, kao stp je rtl i sl.
                      Reklame, kada je u pitanju F1 i mogu da idu. Narocito kada se vozikaju iza sigurnosnih kola.
                      Kada je motogp u pitanju, primer--Britanski eurosport, reklame oduzmu jednu trecinu trke. A tamo je i sekunda dovoljna da se nesto dogodi, a dogadja se.
                      I to je prava katastrofa za gledaoce.Ne vide najvaznije stvari.
                      Srdjan Erceg je daleko bolji komentator, novinar i mnogo je vise posvecen ovom poslu od mnogih stranih. To smem da rvrdim.
                      Cisto sumnjam da neko od tih stranih posvecuje toliko paznje i gledaocima, redovno cita njihove poruke i odgovara na sva njihova pitanja.
                      Ne mora ni da posvećuje....Zamisli Martin Brundlea kako posvećuje pažnju fanovima F1...To je gubitak vremena, ali zato on svo svoje vreme posvećuje Formuli 1 i onome što radi i zato je tu gde jeste...On nema vremena, nema grešaka i on je profesionalac....

                      Nemoj da pomisliš da imam nešto protiv komentatora, nemam, jer da bi imao nešto protiv čoveka moram da ga poznajem...Ali ja sam jedan od najvećih fanova Formule 1 kod nas, i mnogi me znaju sa svih mogućih foruma i sajtova, i meni smeta kad se tako komentariše moj omiljeni sport, a veruj mi da, posle moje porodice, najviše na svetu volim Formulu 1.....Iznad svega...Ja sam najveći fanatik ovog sporta na balkanu....I smeta mi kad čujem izvale i gluposti, posebno u imenima vozača, tipu guma koji koriste i sl. Čak sam više puta čuo i da mešaju timove, kao npr. Renault i Lotus....Ima li to smisla ?
                      A prve prenose pratim na BBC-u, ali uvek odgledam i prenose na SK Prime, jer sam željan da gledam F1 na našem jeziku i sa našim komentatorima, a onda često sebe upitam da li sam normalan što to radim i mučim sebe da gledam prenos na SK Primeu....
                      Izvinjavam se ako sam nekog uvredio, samo iznosim činjenice koje mi smetaju...

                      Ja želim da se komentatori uozbilje i da postanu profesionalni u tome što rade, da bih ja, kao i svi drugi zaboravili na RTL, BBC ili neki drugi strani prenos....
                      Last edited by Frenky; 28-06-11, 17:03.

                      Comment


                      • Hoće li biti prenosa Goodwood’s Festival of Speed ?

                        Comment


                        • Originally posted by Frenky View Post
                          Hoće li biti prenosa Goodwood’s Festival of Speed ?
                          Iskreno, nema sanse.
                          ,,MO8, nemoj da se salis sa zivotom, zna se raspored: basket, F1, Nole, pa sve ostalo... Dakle No1e>skola... Na izvrsavanje!"

                          "Cekamo sutra da se ozvanici Kimster i mogla bi da krene lagana dominacija plus kada bi i Ross dosao....ludilo :)
                          I eto nama novog paketa u Ferari: Allison + Raikkonen + Slade + MarkedOne8 :D mozda jedino da je zvucniji transfer Bejla od ovog naseg novog :biggrin:"

                          sigpic

                          Comment


                          • Originally posted by Frenky View Post
                            Hoće li biti prenosa Goodwood’s Festival of Speed ?
                            e to bi bilo odlicno !! ja gledam na Motors TV
                            www.balkansimracing.com/forum

                            Real cars. Real racing. Dobrodosli

                            Comment


                            • I meni se to gleda, ali mislim da nema sanse da bude na SK.
                              Na celom svetu samo Crvena zvezda

                              Comment


                              • pored ovog ja jedva cekam Race of champions u decembar to ce bit na Eurosport-u
                                www.balkansimracing.com/forum

                                Real cars. Real racing. Dobrodosli

                                Comment

                                Working...
                                X