Announcement

Collapse
No announcement yet.

Razgovor sa komentatorima

Collapse
This topic is closed.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #76
    Originally posted by nikola0406 View Post
    Postovani, prvo da se zahvalim na prenosenju Formule 1 ove godine, konacno da se neko setio u ovoj drzavi punoj turskih serija, Farmi , Stala, Bratova , da postoji nesto sto se zove Svetski sampionat Formula 1. Imam jednu zamerku, poprilicnu, a to su komentatori, tj njihovo ne poznavanje takmicenja, termina koji se koriste i njihovo iznosenje licnih stavova o vozacima. Na primer, ....udario je bolidom u BANKINU.... Pitam se kakavu crnu BANKINU, ja mislim da znam sta je bankina, znaci mogao je da udari bolidom u BARIJERU, ili ZASTITNI ZID, ili samo ZID, ili u ZASTITNU OGADU. Naime mislio sam da je u pitanju lapsus ali nije, vas komentator to stalno ponavlja i to strasno bode usi ljudima koji prate ovaj sport decenijama. Drugo, reci da jedan Adrian Sutil ne spada u vrhunske vozace je van svake pameti...svaki vozac F1 je vrhunski vozac i sigurno je da ne bi bio u bilo kom timu F1 da nije tako...dakle zadrzite svoja licna misljenja za sebe, molim vas...
    Ima jos dosta gresaka, zamerki na njih ali i ovo je dovoljno....npr...on sa svojim Ferarijom.... mislim da se kaze sa Ferarijem, ali mozda gresim...dakle molim vas prenesite kolegama da se potrude oko sopstvene edukacije terminima motosporta, da se stari ljubitelji ne bi snalazili online i pratitli trke na BBC1 Sport kanalu kada vec imamo svoj. S postovanjem....
    Znas kako ja pratim neki sport koji prenose komentatori koji mi se ne dopadaju? Jednostavno se iskljucim, ne ton, vec ih ja ne slusam, gledam i sama donosim zakljucke.
    Tako je najbolje, jer i ovi sa BBC i drugi isto mnogo grese, navijaju, to narocito, jer imaju svoje vozace.

    Comment


    • #77
      Ne smeta meni navijanje ni malo, normalno je da ljudi imaju favorite, pa naravno da ce Britanci navijati za Britance Moj post je bio dobronameran, svaji pocetak je tezak....Necu da gledam BBC ili kao sto sam ranije gledao HRT a ne nase jer su bili uzas, blagi. I da, molim vas, ne zovite Veljka Petrovica, uz svo duzno postovanje prema njemu, vreme je coveku odavno proslo.

      Comment


      • #78
        Pozdrav komentatorima!
        Ponovo me zbunjujete sa max 120 minuta. Po vazecim pravilima, vreme pod crvenom zastavom se dodaje na max 120 minuta i trka moze toliko da traje.
        Da li je tri sata maximum koji se nikako ne moze prekoraciti, to nisam nasao nigde pa mi potvrdite.
        "If you can't convince them, confuse them."

        Comment


        • #79
          Malezija.
          Na celom svetu samo Crvena zvezda

          Comment


          • #80
            Originally posted by NebojsaNS View Post
            Malezija.
            To htedoh da kazem.Malezija 2009. 29. krug ja mislim da je bio.I setite se Nirburgringa 2007. kada je isto bio restart koji je trajao 15 minuta.
            ,,MO8, nemoj da se salis sa zivotom, zna se raspored: basket, F1, Nole, pa sve ostalo... Dakle No1e>skola... Na izvrsavanje!"

            "Cekamo sutra da se ozvanici Kimster i mogla bi da krene lagana dominacija plus kada bi i Ross dosao....ludilo :)
            I eto nama novog paketa u Ferari: Allison + Raikkonen + Slade + MarkedOne8 :D mozda jedino da je zvucniji transfer Bejla od ovog naseg novog :biggrin:"

            sigpic

            Comment


            • #81
              Ne znam da li sam odabrao pravu temu da ovo napisem, ali bih voleo da vam skrenem paznju da i dalje stoji to pravilo da trka moze da traje najvise 2 casa ali kada je trka suspendovana, tj. kada je pod crvenom zastavom, taj casovnik koji to meri je takodje zaustavljen... Takva su pravila...
              Pozzzz

              Comment


              • #82
                Ako kisa ovako nastavi, dzaba to, bice prekinuto.
                Ali dobrodosao i hvala sto si ukazao. Uzivaj.
                Na celom svetu samo Crvena zvezda

                Comment


                • #83
                  Koje ste vi legende. Barem ste nam cekanje ucinili zanimljivim (svaka cast).

                  Imam jedno pitanje za vas. Da li postoji neko (tajno) pravilo za koje mi ne znamo, da kad Luis prestigne Masu ili neki od Ferarija automatski popije kaznu? Zeleo sam ovo da pitam jos ranije ali nisam (potsetila me prethodna trka). Mozete reci i tokom prenosa, javno da znamo.
                  Last edited by salesam; 12-06-11, 19:49.

                  Comment


                  • #84
                    ja ipak mislim da je bio Indijanopolis 2009 kad je samo 6 bolida bilo na stazi a počela je i kiša da pada. Tad je bilo dva dobavljača guma, jedan dobavljač nije sigurao za svoje gume za tu trku, pa je samo 6 bolida izašlo na stazu a u prvoj trećini trka je prekinuta jer je pao sličan pljusak kao sad.

                    Comment


                    • #85
                      Ne to je bilo 2005.

                      http://en.wikipedia.org/wiki/2005_Un...tes_Grand_Prix

                      Tijago Monteiro na podijumu
                      Na celom svetu samo Crvena zvezda

                      Comment


                      • #86
                        Za komentatore

                        registrovao sam se samo da izrazim ogromno nezadovoljstvo sa komentatorima koji rade prenos F1...ovo je vezano za svaku trku do sada koju ste prenosili: prvo nemojte da se smejete tokom prenosa pogotovo ako se smejete nekim svojim neinteligentim internim salama, totalno gubite svaki kredibilitet kao komentatori i delujete vrlo neozbiljno i nedoraslo poslu koji obavljate. O profesionalnosti i da ne pominjem. Drugo i vrlo bitno, vas posao je da prenosite trku i mozda neke informacije koji vi dobijate a gledaoci nemaju, tehnicke stvari i odvijanje toka trke a ne da spulisete i prognozirate sta ko misli i sta ce mozda da se desi. Predlazem da pogledate sa neta prenos Speed Channel-a koji se emituje u Americi i Kanadi ili BBC-a kome cak doprinosi David Coultrad da vidite kako se profesionalno i sa nekim znanjem prenose trke F1. Naucicete mnogo toga ako pogledate bar deo prenosa ovih kanala. Srdjan je ipak iole OK komentator u odnosu na svog kolegu. dajte malo profesionalizma i ozbiljnosti ...

                        Comment


                        • #87
                          Originally posted by dragan46 View Post
                          ja ipak mislim da je bio Indijanopolis 2009 kad je samo 6 bolida bilo na stazi a počela je i kiša da pada. Tad je bilo dva dobavljača guma, jedan dobavljač nije sigurao za svoje gume za tu trku, pa je samo 6 bolida izašlo na stazu a u prvoj trećini trka je prekinuta jer je pao sličan pljusak kao sad.
                          Joj druze nisi ni blizu Taj cuveni Indy sa 6 bolida je bio 2005 i to nema veze sa kisom, nego sto Michelin nije imao sigurne, tj bezbedne pneumatike za poslednju krivinu kojoj je povrsina bila izrazito hrapava i zato su se povukli svi sa tim gumama....Indy nije ni vozen 2009;)
                          Last edited by nikola0406; 12-06-11, 21:26.

                          Comment


                          • #88
                            Originally posted by F1 fan View Post
                            registrovao sam se samo da izrazim ogromno nezadovoljstvo sa komentatorima koji rade prenos F1...ovo je vezano za svaku trku do sada koju ste prenosili: prvo nemojte da se smejete tokom prenosa pogotovo ako se smejete nekim svojim neinteligentim internim salama, totalno gubite svaki kredibilitet kao komentatori i delujete vrlo neozbiljno i nedoraslo poslu koji obavljate. O profesionalnosti i da ne pominjem. Drugo i vrlo bitno, vas posao je da prenosite trku i mozda neke informacije koji vi dobijate a gledaoci nemaju, tehnicke stvari i odvijanje toka trke a ne da spulisete i prognozirate sta ko misli i sta ce mozda da se desi. Predlazem da pogledate sa neta prenos Speed Channel-a koji se emituje u Americi i Kanadi ili BBC-a kome cak doprinosi David Coultrad da vidite kako se profesionalno i sa nekim znanjem prenose trke F1. Naucicete mnogo toga ako pogledate bar deo prenosa ovih kanala. Srdjan je ipak iole OK komentator u odnosu na svog kolegu. dajte malo profesionalizma i ozbiljnosti ...
                            +1 i ovo i ono sto sam vec rekao. Srdjan jos nekako Pavle uz duzno postovanje ili da mnooogo uci ili da sto manje prica, jer je stvarno vec mucno....

                            Comment


                            • #89
                              Ljudi ja nepamtim da sam gledao uzbudljiviju trku od ove danasnje u Montrealu..Pa ovo je epska trka! Imam pitanje za komentatore da li je moguce da postavite neki link za ovu danasnju trku? Nemam tv karticu u kompujteru pa da snimam, a ovo je stvarno mnogo dobra trka bila, pogotovu sto sam fan Schumi-ja i prosto sam odusevljen kako je odvozio covek, obilazenje Mase i Kobajasija...Nerealno Steta sto je bolid stvarno smesan, pa ga Red Bull i Mclaren obidjose po suvom kao da stoji, nadam se boljem! Tako da Vas molim da odgovorite na ovo pitanje da li postoji mogucnost da objavite snimak ove trke za download?

                              Comment


                              • #90
                                Iz sportskih pravila F1 2011. (2011 FORMULA ONE SPORTING REGULATIONS)
                                5.3 Dužina svake trka, od signala za start pa do karirane zastave, treba da bude jednaka najmanjem broju kompletnih krugova čija ukupna dužina prelazi 305 km (Monako 260 km). Međutim ako dva sata protekne pre kompletiranja predviđenog broja krugova, vodećem u trci će biti pokazana karirana zastava na kraju kruga u kome je isteklo dva sata. Izuzetno ako je trka bila suspendovana (crvena zastava), vreme trajanja suspenzije se dodaje na spomenutih dva sata (član 41).

                                41.4 Ako je trka suspendovana:
                                - niti se trka smatra prekinutom niti se oficijalno merenje vremena zaustavlja, ipak, u skladu sa članom 5.3 vreme trajanja suspenzije trke će biti dodato na period od maksimalnih dva stata;
                                ----------------- kraj mog prevoda za koji smatram da ispravno tumači duh pravila -------------------

                                Komentatorima bih uputio kritiku, da od Monaka (kada su prvi put proizvoljno tumačili ovo pravilo) pa do Kanade nisu proverili pravila (iako sam lično sugerisao na Forumu), i tako ponovo zbunjivali gledaoce tokom prenosa iz Kanade.
                                Sa druge strane želim naglasiti da uopšte nije lako komentarisati uživo tako dinamičan događaj kao što je F1. Pomislite na to da lično radite taj posao.
                                Na kraju komentatorima želim da nastave punom snagom (kao što se videlo u Kanadi i snaga zatreba), a da naše
                                kritike (ako su valjane), prihvate kao zajednički doprinos poboljšanju kvaliteta ovih prenosa.
                                Last edited by Jos; 13-06-11, 10:30. Reason: precizniji opis
                                "If you can't convince them, confuse them."

                                Comment

                                Working...
                                X