Announcement

Collapse
No announcement yet.

NBA Offseason 2011 (opste diskusije, vesti, tracevi, draft i jos mnogo toga...)

Collapse
This topic is closed.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Dakle, da ne dodje do zabune...

    Chris Sheridan: Owners are willing to do 50/50 split. Stern made that clear. Players are at 53 pct. Monday is the deadline to save the start of the season.
    Ajde sada lepo igraci da prihvate ovih 50% do ponedeljka, jer ocigledno ovi im vise nece dati, pa da zavrsavamo sa ovim sranjem.

    Smorio sam se k`o ucitelj Splinter...
    "Moja generacija je zivela na ulici. Mi smo imali tu srecu da smo imali pripadnost kraju,
    odnosno cosku. Tu smo se obrazovali, tu smo postali ljudi, tu smo postali lopovi,
    fudbaleri... A ulica je kao sto znate jedan veliki univerzitet."

    Comment


    • Nek ga glodju igraci ako ne prihvate 50-50!

      Sto rece Ernesto smorio sam se kao ucitelj Splinter.

      Comment


      • Dal nece prihvatiti 50-50...pa to je realno i ok

        Znaci oni su dobili ponudu od fifti fifti i do ponedeljka treba da odgovore?

        Comment


        • Ja koliko sam uspeo da procitam i zvanicno je predsezona otkazana (dakle svih 114 predsezonskih utakmica) i verovatno prve dve nedelje regularne sezone. Sto je i potvrdjeno na NBA.COM-u odakle su ukolonili raspored predsezonskih utakmica. E sada, koliko vidim Sheridan i dalje veruje da pocetak sezone moze da se spasi ukoliko dodje do dogovora do ponedeljka! Ali najgore od svega je to sto sledeci sastanak nije jos zakazan i postoji opasnost da ga ( kao sto sam vec i napisao) uopste i ne bude u narednih mesec ili dva (po nekim najavama). Ali verujem da samo jedu govna i da ce do sastanka doci ranije, nadamo se pre ponedeljka... E sad, igraci su verovatno bili savetovani (od strane njihovih predstavnika) da ne prihvate nista ispod 53% koliko su trazili, ni pod kojim uslovima, a vlasnici su navodno ponudili 50-50 podelu prihoda koje su igraci odbili i time se sastanak momentalno zavrsio. Evo i teksta o tome sta se sve desavalo na danasnjem sastanku, a Bane ce to verovatno u crevca da objasni...

          League, players about $80 million apart

          There were no fireworks, no tantrums and no tirades. There was all the resignation and disappointment of doomsday, but none of the reality.

          The reality is that the NBA owners and players, after showing most of their cards Tuesday in a bargaining session that failed to save an on-time start to the regular season, are approximately $80 million-a-year apart on the economics of a new collective bargaining agreement, multiple sources with knowledge of the negotiations told CBSSports.com.

          Though no additional negotiations are scheduled and the process now enters the dangerous and unpredictable phase where any slipups could jeopardize a large chunk of the regular season, the two sides are closer than they publicliy divulged in a pair of dueling news conferences in adjacent meetings rooms of a Times Square hotel.

          Here is where they are, according to multiple people involved in the negotiations: After the owners offered the players a 50-50 split of revenues that effectively was a 47 percent share with about $350 million in expenses deducted first, the two sides met in small groups in the hallway while each side's larger group caucused in separate rooms. As the hour grew late, the tension was rising and becoming palpable. Both sides recognized it was time to try everything possible to make a deal.

          In the group for the league side were commissioner David Stern, deputy commissioner Adam Silver and Spurs owner Peter Holt, the chairman of the labor relations committee. For the players, it was union president Derek Fisher, outside counsel Jeffrey Kessler and two of the brightest stars who attended Tuesday's crucial bargaining session -- Kobe Bryant and Kevin Garnett, according to one of the people with knowledge of the side meeting.

          In that group, the league -- sensing that the opportunity for a deal was there -- proposed a 50-50 split with no additional expense reductions over a seven-year proposal, with the seventh year being a players' option, one of the people said. This was the offer Stern described in his news conference Tuesday evening, one that he and Silver thought would be enough to finally close the enormous gap between the two sides.

          The league's offer, according to a person familiar with it, came in the form of a range of 49-51 -- with 49 percent guaranteed and a cap of 51 percent, the sources said.

          Stern told the players and Kessler that he was bringing this proposal to his owners in an attempt to sell it, making no bones about the fact that he would. In fact, Stern said in the news conference, he did sell it. The owners were prepared to sign off on this 49-51 percent band, and with many of the most polarizing system issues resolved, the framework of a deal was in sight.

          While the owners were caucusing, a member of the players' group returned with a counterproposal -- approximately 52 percent of BRI for the players with no additional expenses deducted. The players' counterproposal followed the format presented by the owners -- a 51-53 percent band with 51 percent guaranteed and a cap of 53. The league rejected the offer, the sources said.

          So while Hunter and Stern remained publicly entrenched in the ecoomic positions of their most recent formal proposals -- with the players asking for 53 percent and the league offering effectively 47, the reality is this: the gap has closed to 2 percentage points of BRI, the difference between the midpoint of the two offers.

          With each percentage point of BRI worth about $40 million, the two sides -- who were at one time $8 billion apart over 10 years -- are now a mere $80 million apart on an annual basis. So you can see what the two sides saw Tuesday -- the road to a deal that both sides eventually can find a way to live with that is better than the alternative of missing a substantial portion of the regular season.
          "Moja generacija je zivela na ulici. Mi smo imali tu srecu da smo imali pripadnost kraju,
          odnosno cosku. Tu smo se obrazovali, tu smo postali ljudi, tu smo postali lopovi,
          fudbaleri... A ulica je kao sto znate jedan veliki univerzitet."

          Comment


          • What really happened: #NBA, players only $80 million apart, multiple sources say. #lockout bit.ly/pcaim5


            Mene neko stvarno zajebava...pa ludi su ako ne prihvate 50-50...ali cini mi se da je Hunter rekao da tih "neformalnih" 50-50 je "formalnih" 53-47...znam da vas zbunjujem,ali ni ja ne kapiram,pa ako neko moze sve lepo da objasni.

            al ipak mi je ovaj quote jako interesantan

            Comment


            • To je ono sto i mene buni sto ce Bane da nam objasni...

              After the owners offered the players a 50-50 split of revenues that effectively was a 47 percent
              EDIT 1: A ha, mislim da sam ukapirao sada cu i da pojasnim, a nek me ispravi neko ako gresim...

              EDIT 2: Dakle, ova recenica iznad koju sam izvukao iz teksta "After the owners offered the players a 50-50 split of revenues that effectively was a 47 percent" dobija na smislu ako se procita nastavak (logicno ) "share with about $350 million in expenses deducted first"

              Znaci prvobitnih 47% prihoda kojih bi pripadalo igracima je bilo odbijeno od strane igraca, a onda su predstavnici vlasnika ponudili 50% odnosno 50-50 ili kako oni kazu izmedju 49-51 s mogucnoscu variranja (dakle sredina je 50%, a 49% garatovan prihod). Onda su igraci rekli ok, sacekaj da razmislimo i razdvojili su se u dve prostorije kako bi odlucili sta dalje. U tom trenutku Stern i kompanija je vec mislila da je dogovor gotovo neminovan. Ali tuku, igraci se posle kratkog konsultovanja vracaju sa novim predlogom a to je da podela bude izmedju 51-53%, dakle garantovanih 51% sa mogucnoscu 53% (sredina 52%), sto su vlasnici naravno odbili i sastanak je zavrsen. Zakljucak, sve se svodi na ova jebena 2% sto je u prevodu 80 miliona $ (odnosno to je deo od one 4 milijarde $ prihoda koje su planirane u narednih (cini mi se) 10 godina) iz naslova. Ako ce zbog ova jebena 2% pregovori da propadnu i da se ladimo celu sezonu, onda neka ide sve u kurac!
              Last edited by Ernesto; 05-10-11, 03:35.
              "Moja generacija je zivela na ulici. Mi smo imali tu srecu da smo imali pripadnost kraju,
              odnosno cosku. Tu smo se obrazovali, tu smo postali ljudi, tu smo postali lopovi,
              fudbaleri... A ulica je kao sto znate jedan veliki univerzitet."

              Comment


              • Koji smo mi ludaci...citam na drugom nekom mestu ljudi se raduju zbog lockouta,naravno glavni razlozi tog slavlja su Pekovic,Milicic itd...a mi bi dupe dali samo da se igra nba

                EDIT : Erni,zar ti ne deluje nerealno da zbog 80 miliona ode cela sezona...jbm li ga,meni je to nepojmljivo.

                Ko zna sta je stvarno u pitanju...

                P.S. Igram PES,pa ti odgovaram posle svake tekme
                Last edited by Ljuba90; 05-10-11, 03:14.

                Comment


                • Eno objasnio sam (barem sam ja tako shvatio celu pricu).

                  EDIT:

                  UPDATE: Though there were no immediate plans for the two sides to meet Wednesday, two people close to the discussions said a Thursday meeting was possible. Several key parties to the process will be unavailable from sundown Friday to sundown Saturday for Yom Kippur, the most solemn day of the Jewish calendar.

                  Complications remain, of course, not the least of which is the fact that this sidebar, informal discussion of the two BRI bands would have to be worked through the formal process of getting each side's committee to sign off -- and then, it would have to be negotiated further. Also, by walking out without a deal Tuesday, the players' association is subject to the influence of agents who have made it clear they are unhappy with the course of negotiations and have openly threatened encouraging their clients to decertify the union.

                  Two people with direct knowledge of the strategy being invoked by a group of seven super agents who wrote a letter to their clients over the weekend said the group -- including Arn Tellem, Bill Duffy, Mark Bartelstein, Dan Fegan, Jeff Schwartz, Leon Rose and Henry Thomas -- is willing to accept no less than 52 percent. There is disageement within the ranks on that figure, with a hard-line faction pushing for the players not to retreat at all from the 57 percent of BRI they received under the previous CBA.

                  The more time that goes by without closing the now comparatively narrow gap between the two sides, the more opportunity there will be for players and their agents to apply pressure to the union -- and perhaps even encourage clients who are unhappy with the course of negotiations to hold a decertification vote, which would stall the talks.

                  One of the people with direct knowledge of the super agents' strategy said at least two strong voices in that camp have quelled their pursuit of decertification, which would remove the process from the negotiating room and throw it into federal court under anti-trust law. Such a move at this stage, the person with knowledge of the agents' approach said, would inject too much chaos with a deal within reach.

                  With most system issues preserved from the previous deal, one of the high-powered agents has told associates that he would accept 52 percent and "call it a wrap," a source said Tuesday.

                  Recognizing the uncertainty and risk that lies ahead -- the rest of the preseason was canceled after the bargaining session Tuesday and regular season games are potentially days away from being lost -- Fisher took direct aim Tuesday at the agents who have most vocally objected to the union's legal and bargaining strategies.

                  "The only people that really decide whether we accept and ratify a deal are the guys that are standing right here and the other 400-plus guys that aren't here right now," Fisher said, flanked by several committee members and superstars Bryant, Paul Pierce and Kevin Garnett. "And not out of disrespect, I'm just not inclined to engage in a discussion about what a group that doesn’t control any part of this process has to say."
                  Moguce da ce u cetvrtak biti odrzan novi sastanak. Kao sto rekoh (pise u tekstu), igraci (a i sta se moze ocekivati od polupismenih ljudi) su pod velikim uticajem agenata koji im nedozvoljavaju da prihvate nista ispod 52%, a cak su neki od njih isli toliko daleko da su ih savetovali da ne prihvataju ispod 57% BRI-a koliko je bilo zagaratovano u prethodnom CBA-u koji je istekao 1. jula!
                  Nadam se da ovih 2% procenta nece biti nepremostiva prepreka i da ce se dogovoriti pre pocetka sledece nedelje...
                  Last edited by Ernesto; 05-10-11, 07:48.
                  "Moja generacija je zivela na ulici. Mi smo imali tu srecu da smo imali pripadnost kraju,
                  odnosno cosku. Tu smo se obrazovali, tu smo postali ljudi, tu smo postali lopovi,
                  fudbaleri... A ulica je kao sto znate jedan veliki univerzitet."

                  Comment


                  • Obe strane su usrane, zedne i alave gnjide, mater da im jebem! Jebem ih u svakog Dzordza Vosingtona koji su ikada zaradili i u svaki dijamant koji su dali njihovim sponzorusama i u svaku zlatnu igracku koju su poklonili detetu, mater im njihovu americku! Ko da im nije dovoljno ovo sto imaju, pa to je vise nego sto cemo mi sa foruma zaraditi zajedno.
                    Last edited by ЕлБиЏеј; 05-10-11, 17:14.

                    Comment


                    • Ovo vazi samo ako ostane na snazi Salary Cap sto podrazumeva i Luxury Tax!
                      Da vidimo mi sta se sada ovde desava (smorio sam se kao ucitelj Joda).
                      Od samog pocetka lockout-a odgovornost za gubitke koje je dozivela liga se svaljuje na igrace. Preciznije, na preplacenost osrednjih i losih igraca. Sada liga pokusava da bude "konstruktor idealnog resenja" praveci efikasan sistem podele BRI-a kako bi podigli "iz mrtvih" finansijski lose stojece timove (citaj: podigli im cenu na berzi i prodali ih po vec ranije opisanom metodu ili uspesno iz njih izvukli novac). Medjutim, ovo se nikako ne dopada najbogatijim vlasnicima jer ne zele da dele svoj profit na propale ekipe sto je negde i logicno jer nisu komunisti. Zato je i propao onaj predlog o ravnomernoj raspodeli novca unutar lige bez uvodjenja Hard Cap-a. Jerry Buss i Donald Sterling su uspeli da ubede svoje kolege da su igraci i postojeci CBA (sada vec bivsi) glavni krivci za njihove gubitke za koje niko ne zna tacno koliko iznose. Ovo je nonsens jer su, kako sam vec ranije objasnio, plate igraca diktirane u okviru zagarantovanih 57% od BRI-a te se samim tim i nisu mogle povecavati ukoliko se i sam BRI paralelno nije povecavao. Ali postoji jedna druga stvar koju ovde treba uzeti u obzir, a to je da je Luxury Tax kojim se probija prvobitnih 57% automatski podizao BRI u korist igraca te je liga zbog toga snosila realne troskove od oko 60%. Dakle, iz tog razloga se kao prvobitno resenje namece uvodjenje Hard Cap-a. Medjutim, ovo nije proslo kod Unije pa se krenulo na nove kalkulacije kako bi se pronaslo resenje koje ce zadovoljiti obe strane ali pre svega ligu.
                      Neko procenjuje na osnovu raznih parametara da BRI po novom CBA treba da bude 46%, naravno, uz ukidanje Hard Cap-a i potrazivanje lige od igraca da im vrate 161 milion $ i redefinisanjem Luxury Tax-a od "jedan za jedan" na "cetiri za jedan". Ovim predlogom liga dobija svoj novac nazad i tera fransize na manju potrosnju, a samim tim se smanjuje i potrosnja same lige.
                      Uniji je ovaj procenat neprihvatljiv iako su dobili Salary Cap i mogucnost da plate "navlace" preko Luxury Tax-a. Unija je prihvatila zvanican podatak lige o gubitku od 300 miliona $ i pristala da pokrije 2/3 tog iznosa, a to iznosi 53% od BRI-a. Znaci, odustali su od prvobitnih 54.3% i na taj nacin napravili ustupak ligi zbog ukidanja Hard Cap-a. Sve bi ovo bilo lepo da je ovim svako zadovoljio svoju racunicu. Medjutim, predlozenim resenjima ocigledno niko nije zadovoljan. Zasto? Zato sto liga ne moze da upumpava novac preko ruiniranih klubova, a igraci (osim najboljih) ne mogu da imaju vile sa 5 bazena i golf terenom. U NBA ligi svi vole da igraju golf!
                      I tako konacno dolazimo do famoznih 50-50. Strucnjaci kazu da to zapravo nije 50% nego efektivno 47%. I potpuno su u pravu jer se u startu od tih 50% odbija igracima 350 miliona $ pa tako dolazimo do 47%. Medjutim, ne vidim da bilo ko pominje Luxury Tax ili mi je mozda promaklo? Ako ovu stavku dodamo na tih 47% onda to vise nece biti taj procenat. On ce se po automatizmu povecati. A liga je ovo ubacila u svoje kalkulacije. S obzirom da igraci nisu pristali na ovu opciju predstavnici lige su vrlo pametno predlozili 49-51. Sta bi to zapravo znacilo? Dacemo vam 49% koji ce biti zagarantovani ali necete preci 51%. Liga na ovaj nacin stiti sebe i svoje interese i opet dolazimo do neke vrste ogranicavanja u trade-ovima i platama. Unija nije zadovoljna ni sa ovim predlogom jer nece da pokrije ni cent vise od 2/3 ukupnih gubitaka lige te iznosi svoj predlog 51-53. Znaci da se opet vracamo na pocetak tj. 53% koje Unija trazi od lige.
                      Sa druge strane, menadzeri i agenti (najveci lopovi) nisu zadovoljni nisacim jer oni iz ove price izlaze kao najveci gubitnici. I opet hajka na polupismene igrace da podrze desertifikaciju - iskljucenje Unije iz pregovora (njeno razbijanje) i tuzba federalnom sudu po osnovu Antimonopolskog zakona. Ne vidim samo gde je monopol ako je ukinut Hard Cap? Tuzbom bi mogli svi dalji pregovori da se uruse.
                      Dakle da rezimiramo: imamo alave igrace (pogotovo one osrednje i lose), jos alavije predstavnike lige i vlasnike koji nisu hteli ni javno da otvore svoje knjige i najalavije menadzere koji hoce da zaradjuju bar onoliko koliko su i do sada zaradjivali.
                      Bilo bi lepo da se dogovore oko ova 2% oko kojih je sada nastao opsti haos, a koji u osnovi nemaju blage veze sa novim CBA. Jer ako bi igraci pristali na 49-51 (sto je po meni sasvim realno) vratili bi poslodavcima 2% vise od 2/3 gubitaka ali bi imali sezonu, posao, zagarantovane plate, ugovore, sponzorstva, reklame... i "nategli" bi BRI do 51% sto je u ovom trenutku sasvim dovoljno za vise nego pristojan zivot.
                      Ako ih menadzeri prevare onda ce njih 20 da ode u Kinu, 20 u Evropu, a 400 ce da ostane bez posla i novca. Liga je u prednosti u svakom slucaju jer imaju monopol nad klubovima i u krajnjoj liniji oni su poslodavci. Stern propasti nece ako se otkaze i cela sezona ali ce mnogi igraci osiromasiti.
                      Last edited by Branislav; 05-10-11, 18:00.

                      LEBRON "KING" JAMES - GLOBALNI FENOMEN. G.O.A.T.!
                      sigpic
                      RUSSELL-WILT-JABBAR-JORDAN-LEBRON
                      - 4xMVP -

                      Comment


                      • Dakle samo tih 2% koci dogovor izmedju Unije i Sterna... Valjda ce se dogovoriti, Sterna boli uvo, on nije na gubitku, ali ce zato igraci ispastati i to dosta.
                        sigpic

                        “We have to change, from doubters, to believers, now.”
                        -Jürgen Klopp

                        Comment


                        • Originally posted by FresHMaN91 View Post
                          Dakle samo tih 2% koci dogovor izmedju Unije i Sterna... Valjda ce se dogovoriti, Sterna boli uvo, on nije na gubitku, ali ce zato igraci ispastati i to dosta.
                          U principu, dogovorom oko podele novca bi se i resilo pitanje lockout-a, odnosno resili bi dve krupne stavke i ostao bi jos taj famozni sistem (Salary Cap i Luxury Tax).

                          @ Bane

                          Ne pominje se Luxury Tax zato sto to jos nije doslo na dnevni red! Ono oko cega se oni trenutno dogovaraju je samo (kako oni kazu) "ekonomija" odnosno raspodela novca a sistem (Salary Cap i Luxury Tax) tek treba da dodje na red, a vremena sve manje. Drugim recima, kao sto si ti vec rekao, dati su predlozi kako bi SC i LT trebali da izgledaju u novom CBA-u ali oko detalja se jos nije raspravljalo.

                          Ono sto je pozitivno je to sto Stern okleva sa odlaganjem prve dve nedelje regularne sezone upravo zato sto veruje da do dogovora moze da dodje do ponedeljka kao sto je Sheridan rekao.
                          Dakle, postoje dva termina kada mogu da se sastanu a to su cetvrtak i nedelja (petak i subota otpadaju zbog jevrejskih praznika).
                          Last edited by Ernesto; 05-10-11, 15:35.
                          "Moja generacija je zivela na ulici. Mi smo imali tu srecu da smo imali pripadnost kraju,
                          odnosno cosku. Tu smo se obrazovali, tu smo postali ljudi, tu smo postali lopovi,
                          fudbaleri... A ulica je kao sto znate jedan veliki univerzitet."

                          Comment


                          • Originally posted by Ernesto View Post
                            @ Bane

                            Ne pominje se Luxury Tax zato sto to jos nije doslo na dnevni red! Ono oko cega se oni trenutno dogovaraju je samo (kako oni kazu) "ekonomija" odnosno raspodela novca a sistem (Salary Cap i Luxury Tax) tek treba da dodje na red, a vremena sve manje. Drugim recima, kao sto si ti vec rekao, dati su predlozi kako bi SC i LT trebali da izgledaju u novom CBA-u ali oko detalja se jos nije raspravljalo.
                            A ja ispisa ceo tekst uzimajuci u obzir da je na snazi Salary Cap jer jedino u tom slucaju ovi procenti imaju smisla. Moram to naglasiti u prvoj recenici.
                            Ako bi kojim slucajem bio zaveden Hard (Flex) Cap onda sve ovo dobija potpuno drugaciji smisao.

                            LEBRON "KING" JAMES - GLOBALNI FENOMEN. G.O.A.T.!
                            sigpic
                            RUSSELL-WILT-JABBAR-JORDAN-LEBRON
                            - 4xMVP -

                            Comment


                            • Originally posted by ЕлБиЏеј View Post
                              Obe strane su usrane, zedne i alave gnjide, mater da im jebem! Jebem ih u svakog Dzordza Vosingtona koji su ikada zaradili i u svaki dijamant koji su dali njihovim sponzorusama i u svaku zlatnu igracku koju su poklonili detetu, mater im njihovu americku! Ko da im nije dovoljno ovo sto imaju, pa to je vise nego sto cemo mi sa foruma zaraditi zajedno.
                              Pa mi smo bedna drzava,ne mozemo ni da pomisljamo na takvu alavost,a njima se moze-basnoslovne plate,pa ako vec imaju mnogo,zasto ne bi imali i vise od toga;niko nece da poklekne,svi teraju svoje u svoju korist;a siguran sam da ni mi da se nadjemo u takvoj situaciji ne bi nista blaze postupali.Jedno me zanima,nisam pratio forum u skorije vreme:Kada bi liga najranije mogla da pocne,posle dosadasnjih runda pregovora?Znam da se mozda cela nece igrati,sto je najgora opcija.Ali sta je u ovom trenutku najbolja opcija za pocetak sezone?Procitao sam da ukoliko se do ponedeljka ne dogovore Unija i vlasnici,nece se sigurno odigrati prve dve nedelje sezone,sto je vec veliki udarac i po timove i finansijski uopste,s obzirom da je predsezona ukinuta...Ovo je pitanje za sve na forumu,pa ko bude mogao,neka ukratko odgovori

                              Comment


                              • Sad sam pogledao izvestaj Davida Aldridge-a koji kaze da od pocetka lokauta ima dobru komunikaciju sa igracima i da ovi ni u jednom trenutku nisu cak ni razmatrali bilo sta ispod tih 53% koje traze, i da je gotovo siguran da nece prihvatiti postojecu ponudu vlasnika (bar kolko ja razumem engleski). Dakle, vlasnici 100 % nece pristati na uslove igraca, ovi 99% nece prihvatiti ponudjene uslove, tako da je izvesno da ce se otkazati prve dve nedelje sezone zbog ta 2% (j...m ih alave, pogotovo igrace).

                                E sad, meni od pocetka lokauta nesto nije jasno. Igraci izjavljuju kako su spremni da izgube celu sezonu (i pored velikih gubitaka koje bi imali) da bi dobili uslove koje zele. Vlasnici izjavljuju kako su spremni da izgube celu sezonu (i pored velikih gubitaka koje bi imali, mada ne tolke kao igraci) da bi dobili uslove koje zele...a ko i jednima i drugima garantuje da ce posle godinu dana dobiti uslove koje zele??? Ako sezona ne bude odigrana, ja sam ubedjen da ce svi postati jos tvrdoglaviji i da tek onda nece odustajati od svojih zahteva, jer nema logike da nakon izgubljene sezone bilo ko od njih prihvati uslove koji su im bili ponudjeni pre godinu dana, znajuci da su vec milione dolara izgubili jer nisu prihvatili te uslove, i onda ne bi bio problem zrtvovati jos jednu sezonu, pa onda jos jednu itd...

                                Ipak mislim da vise stvari ide na ruku vlasnicima, jer oni ce ipak imati i druge prihode ako ne bude sezone, dok su igracima to jedini prihodi i na kraju ce se naci u bezizlaznoj situaciji i morace da prihvate uslove vlasnika kako bi mogli da nastave sa svojim luksuznim zivotima. Bilo bi lepo da igraci to sto pre shvate i da prihvate to sto im je ponudjeno.

                                Comment

                                Working...
                                X