Announcement

Collapse
No announcement yet.

NBA Offseason 2011 (opste diskusije, vesti, tracevi, draft i jos mnogo toga...)

Collapse
This topic is closed.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Kako bi Ettore Messina mogao da utice na napad LA Lakers-a...



    http://www.sportklub.info/forum/thre...366#post544366
    sigpic


    "The last time I was intimidated was when I was 6 years old in karate class. I was an orange belt and the instructor ordered me to fight a black belt who was a couple years older and a lot bigger. I was scared s---less. I mean, I was terrified and he kicked my ass. But then I realized he didn’t kick my ass as bad as I thought he was going to and that there was nothing really to be afraid of. That was around the time I realized that intimidation didn’t really exist if you’re in the right frame of mind." - Kobe Bryant

    Comment


    • Zelju da igraju u evropu u slucaju lockouta izarazili su i danilo galinari i nicolas batum,videcemo sta ce biti kako stvari stoje evorliga ce se zvati ELNBA

      jel ste culi da je magazin forbs inace jedan od najpoznatijih casopisa ne samo u americi nego i sire izjavili da NBA posluje sa dobitkom od 180000miliona,ali odmah su celinici NBA lige izjavili kako oni mogu to znati kada ne znaju nista o finansijama, ovi iz forbsa ce dignuti takvu prasinu da je to strasno

      Comment


      • Comi, samo dva posta unazad idi, pa onda jedno tri cetiri, i videces da li smo culi.

        Comment


        • Originally posted by miki1 View Post
          Zelju da igraju u evropu u slucaju lockouta izarazili su i danilo galinari i nicolas batum,videcemo sta ce biti kako stvari stoje evorliga ce se zvati ELNBA

          jel ste culi da je magazin forbs inace jedan od najpoznatijih casopisa ne samo u americi nego i sire izjavili da NBA posluje sa dobitkom od 180000miliona,ali odmah su celinici NBA lige izjavili kako oni mogu to znati kada ne znaju nista o finansijama, ovi iz forbsa ce dignuti takvu prasinu da je to strasno
          Au miki, pa vodila se citava polemika o tome. Prelistaj malo strane, Bane je napisao odlican post o tome...
          "Moja generacija je zivela na ulici. Mi smo imali tu srecu da smo imali pripadnost kraju,
          odnosno cosku. Tu smo se obrazovali, tu smo postali ljudi, tu smo postali lopovi,
          fudbaleri... A ulica je kao sto znate jedan veliki univerzitet."

          Comment


          • Originally posted by Ernesto View Post
            Au miki, pa vodila se citava polemika o tome. Prelistaj malo strane, Bane je napisao odlican post o tome...

            gle stvarno nisam video,procitacu,nego povukla me odma ova vest pa reko odma da nakacim hvala u svakom slucaju na informaciji;)

            edit: procitah tekst, i moram priznati jedan od boljih tekstova koje sam procitao na ovom forumu,svaka cast bane, i potpuno se slazem da kada bi FBI proveravala knjige NBA lige mislim da bi opusteno mogli reci zbogom kosraci,jos jednom svaka cast na postu;)




            Izbrisan deo posta koji nema veze sa temom
            Last edited by miki1; 06-07-11, 22:45.

            Comment


            • Ne mogu da se setim da li je ovo vec bilo postavljeno, posto je poprilicno stara vest... al` u svakom slucaju...

              Minnesota Timberwolves forward Michael Beasley was cited for marijuana possession and speeding in Minnetonka last week
              "Moja generacija je zivela na ulici. Mi smo imali tu srecu da smo imali pripadnost kraju,
              odnosno cosku. Tu smo se obrazovali, tu smo postali ljudi, tu smo postali lopovi,
              fudbaleri... A ulica je kao sto znate jedan veliki univerzitet."

              Comment


              • bynum ce posvetiti ovo vreme dok je lockout da trenira boks,inace u slobodno vreme on se time bavi,a to smo i mogli videti i u duelu dallasa i lakersa kada je bareu grubo faulirao

                Comment


                • Napisao bih par redova u kojima bih izneo svoje licno glediste na upravo nastalu situaciju u NBA ligi, a povodom objavljivanja odredjenih inkriminisucih informacija u casopisu "Forbes" u vezi finansijskog poslovanja unutar lige.
                  Unapred se ogradjujem od mogucih tumacenja ovog posta time sto navodim da je ovo iskljucivo moje misljenje koje za sada nema uporiste u cinjenicama. T-Mac, ako smatras da je post isuvise spekulativne prirode ili suvisan nemam nista protiv da ga obrises.

                  Elitni casopis za ekonomiju i finansije "Forbes" objavio je pre dva dana niz informacija o poslovanju NBA lige i njenih klubova, a clanak o tome objavljen je u "New York Times"-u, koje potpuno diskredituju celnike lige i vlasnike klubova u svojim navodima o negativnom poslovanju lige. Cak stavise, iznete informacije su veoma ozbiljne i ukoliko bi se ispostavilo da su tacne ceo slucaj bi zavrsio na Vrhovnom sudu SAD-a. Objavljeni podaci bacili su u veliku senku celnike lige i vlasnike klubova koji su odmah, veoma neubedljivo, demantovali sve sto je navedeno u pomenutom casopisu. Naravno, skoro proglaseni lockout ovim dobija jednu potpuno novu konotaciju.

                  U nekim ranijim postovima postavio sam pitanje:"Kome je u interesu da se odrzi svih 30 klubova unutar NBA lige uvodjenjem Hard Cap-a kada se taj broj moze smanjiti gasenjem krajnje neprofitabilnih fransiza i time izbeci lockout i unistavanje velikih i mocnih klubova i cele lige?" Najnovije informacije koje su se pojavile daju odgovor na ovo pitanje. Interes za odrzavanje svih 30 klubova imaju celnici lige i vlasnici krajnje neprofitabilnih timova ali ne zbog unapredjivanja kosarke kao sporta i lige u svojoj sveukupnosti. Sta oni zapravo dobijaju time?
                  Ako uzmemo hipoteticki da je tacna informacija o tome da se klubovi prodaju po mnogo vecoj ceni nego sto je njihova realna trzisna vrednost onda stvari postaju mnogo jasnije. Neka vrsta jednostavne formule pomenute koristi izgledala bi ovako:
                  Hard Cap = finansijska stabilizacija propalih timova
                  Hard Cap = rast vrednosti propalih klubova na trzistu
                  Hard Cap = sigurnost novom vlasniku prilikom investiranja u klub
                  Odredjeni klubovi se zatim prodaju. Dobija se mnogo veci kapital nego sto sam klub vredi. Medjutim, sada se javlja problem. Po izvestajima "Forbes"-a NBA liga i njeni klubovi uopste ne stoje finansijski tako lose kao sto se prikazuje. Iz ovoga sledi zakljucak da novi vlasnik zapravo i nema nikakva posebna nesigurna ulaganja. Na osnovu ovoga dolazim do dva pitanja:
                  -zbog cega neko placa vise od onoga sto je stvarna trzisna cena nekog kluba?
                  -sta se desava sa razlikom kapitala koja nastaje izmedju prave vrednosti kluba i dobijene cene?
                  Jedini zakljucak koji mogu izvesti je da novi vlasnik to radi jer zna unapred da ce profitirati od kupljenog kluba i visestruko uvecati ulozeni kapital, a razlika kapitala se "sliva" u privatne dzepove dok "paralelno knjigovodstvo" tu razliku kapitala prikazuje kao nepostojecu.
                  Hard Cap bi u ovoj konstelaciji stvari dosao vise kao zastitna mera u slucaju da se ne pronadju kupci za odredjene fransize jer on sam po sebi obezbedjuje dobit u iznosu od 500 miliona $ godisnje ligi i vlasnicima.

                  Sada bih samo jos skrenuo paznju na to da se sve ovo desava bukvalno neposredno po aktiviranju lockout-a. A to nije slucajno. Zapravo, ovim je neko hteo da zada udarac celnicima lige i vlasnicima ili da im posalje veoma jasnu poruku.
                  Svi ste culi za tzv. "narucene novinske clanke". Objavljene informacije nisu od juce niti je "Forbes" dosao u njihov posed "preko noci". Znaci, neko je izlobirao da sve ovo izadje u javnost i to bas preko "Forbes"-a i "New York Times"-a koji spadaju u red najelitnijih casopisa i novina na svetu (svaki clanak koji se objavi u ovim novinama mora proci visestruku procenu i kontrolu da bi "ugledao svetlost dana").
                  Ostaje pitanje ko je uspeo ovo da izvede i u cijem je interesu i licno me ne bi zacudilo da vlasnici i igraci uspeju da se dogovore oko svake klauzule novog CBA. Ali o tome drugom prilikom.

                  Jos jednom navodim da je ovo samo jedno spekulativno razmatranje trenutnog stanja u kome se nalazi liga posle objavljivanja neproverenih informacija od strane casopisa "Forbes".
                  Last edited by Branislav; 07-07-11, 00:32.

                  LEBRON "KING" JAMES - GLOBALNI FENOMEN. G.O.A.T.!
                  sigpic
                  RUSSELL-WILT-JABBAR-JORDAN-LEBRON
                  - 4xMVP -

                  Comment


                  • Deron Williams se dogovorio sa Besiktas-em!


                    http://www.ntvspor.net/haber/basketb...chulia-hamlesi



                    Sa druge strane, Kirilenko se ponudio Real Madrid-u za ugovor od 4 miliona evra po sezoni, ali Spanci nisu spremni da placaju toliko.



                    http://www.marca.com/2011/07/07/balo...310028414.html
                    sigpic


                    "The last time I was intimidated was when I was 6 years old in karate class. I was an orange belt and the instructor ordered me to fight a black belt who was a couple years older and a lot bigger. I was scared s---less. I mean, I was terrified and he kicked my ass. But then I realized he didn’t kick my ass as bad as I thought he was going to and that there was nothing really to be afraid of. That was around the time I realized that intimidation didn’t really exist if you’re in the right frame of mind." - Kobe Bryant

                    Comment


                    • auuuuuuu sunce ti poljubim...bas sam bio protiv toga da superstarovi predju u Evropu...Ala ce cudno da izgleda D-Will sa 50 poena i 20 asistencija po tekmi

                      Comment


                      • Naravno, postoji klauzula u ugovoru po kojoj se D-Will vraca u NBA ukoliko se prekine lockout.
                        sigpic


                        "The last time I was intimidated was when I was 6 years old in karate class. I was an orange belt and the instructor ordered me to fight a black belt who was a couple years older and a lot bigger. I was scared s---less. I mean, I was terrified and he kicked my ass. But then I realized he didn’t kick my ass as bad as I thought he was going to and that there was nothing really to be afraid of. That was around the time I realized that intimidation didn’t really exist if you’re in the right frame of mind." - Kobe Bryant

                        Comment


                        • Originally posted by T-Mac View Post
                          Naravno, postoji klauzula u ugovoru po kojoj se D-Will vraca u NBA ukoliko se prekine lockout.
                          To se podrazumeva...Ne zelim da gledam tako dobrog igraca u tako smesnoj konkurenciji(za njega naravno).Samo da se desi neko cudo i da nastavimo da gledamo njegove asistencije ka Lopezu,Kardashianu i novajliji Brooksu

                          Comment


                          • A, tacno mi je smesno gledati Williams-a sa boranijom kako igra.

                            Ajde da tim igra Evroligu pa i nekako, ali ni tu ga ne mogu zamisliti. Jednostavno NBA superzvezda i Evropa nikako ne idu zajedno.
                            sigpic

                            Sever celi sada se veseli, crveno-beli, 'ajmo u napad zajedno! Sa severa nek zapeva svako, nek grmi jako, Zvezda šampion!

                            "Nema velike ljubavi bez velike radosti, ali i bez velike patnje. E, to vam je Crvena zvezda. Ima da se raduješ do neba, ali sekiracija ti ne gine." Gospodin Ljuba Tadic

                            Batica Wilshere je gospodin covek...

                            All hail the Chan-Chan man!

                            Comment


                            • licno me ne bi zacudilo da vlasnici i igraci uspeju da se dogovore oko svake klauzule novog CBA. Ali o tome drugom prilikom.
                              Ostaje nam da verujemo velikom magu Banetu da ce sve biti u redu I zelimo da ta "druga prilika" bude sto pre.

                              Comment


                              • http://www.rts.rs/page/sport/ci/stor...%88%D1%83.html
                                ?

                                Comment

                                Working...
                                X