Announcement

Collapse
No announcement yet.

NBA Offseason 2011 (opste diskusije, vesti, tracevi, draft i jos mnogo toga...)

Collapse
This topic is closed.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Minnesota ce sutnuti Rambis-a, ali ce sacekati da se zavrsi draft kako bi to i ozvanicili.


    http://sports.yahoo.com/nba/news?slu..._rambis_062211
    sigpic


    "The last time I was intimidated was when I was 6 years old in karate class. I was an orange belt and the instructor ordered me to fight a black belt who was a couple years older and a lot bigger. I was scared s---less. I mean, I was terrified and he kicked my ass. But then I realized he didn’t kick my ass as bad as I thought he was going to and that there was nothing really to be afraid of. That was around the time I realized that intimidation didn’t really exist if you’re in the right frame of mind." - Kobe Bryant

    Comment


    • http://sports.yahoo.com/nba/news;_yl...ug=ap-nbalabor

      Igracima se nikako ne svidja "flex cap" i u petak je mozda i kljucni sastanak sa vlasnicima...Tesko ce ovo izaci na dobro...

      Comment


      • Mislis Fisher-u se ne svidja flex cap?

        Koliko sam ja skontao, flex cap znaci da u proseku ne sme salary cap da bude preko 62 miliona. Znaci lupam ako je Miami probio cap do 72 miliona, a New Orleans je na 46 to je u redu jer su u proseku na 59. E, samo sto to nece ici bas tako lako, tj ja mislim da nece ici nikako.
        sigpic


        "The last time I was intimidated was when I was 6 years old in karate class. I was an orange belt and the instructor ordered me to fight a black belt who was a couple years older and a lot bigger. I was scared s---less. I mean, I was terrified and he kicked my ass. But then I realized he didn’t kick my ass as bad as I thought he was going to and that there was nothing really to be afraid of. That was around the time I realized that intimidation didn’t really exist if you’re in the right frame of mind." - Kobe Bryant

        Comment


        • A nije Fisher sad neki baja tamo,on samo predstavlja igrace

          Nemam pojma sta su smislili,ali ocigledno da ne ide...

          Comment


          • Po onome sto je objavljeno u poslednjih 15 sati mislim da je Lockout gotovo izvestan. Pitanje je samo da li ce sezona kasniti ili je uopste nece biti?
            U vise tekstova sam naisao na ono o cemu je ovde bilo indirektne ili direktne rasprave, a to je da vlasnici i liga hoce preko Hard Capa-a "zagarantovanu profitabilnost" = besmisleno i da im Hard Cap omoguci stabilizaciju finansijski ruiniranih klubova!

            Evo jos malo "pikanterija" oko pregovora (ovo je tek "vrh" - vlasnici traze da im igraci vrate 160 miliona $ tzv. deponovanog poreza koji treba da im se isplati u Avgustu i na taj nacin bi "srusili" zagarantovanih 57% na 52.8%; igraci pristaju da im se zagarantovanih 57% od ukupnog prihoda lige smanji na 54.6% pod uslovom da ostane klasican Salary Cap, a pristaju bezuslovno na Hard Cap ako im se od ukupnog prihoda dodeli 60%-65%...neka cita kome nije mucno)

            http://sports.espn.go.com/nba/news/story?id=6694528

            A evo nesto malo i o efektima potencijalnog Lockout-a na sutrasnji draft i eventualne moguce trade-ove (obratite paznju na klauzulu koja zabranjuje koriscenje bilo kakvih novcanih sredstava posle 01.07.2011. ukoliko vlasnici u Utorak u Dallas-u proglase Lockout)

            http://www.onlinemarketgurus.com/int...011-nba-draft/

            LEBRON "KING" JAMES - GLOBALNI FENOMEN. G.O.A.T.!
            sigpic
            RUSSELL-WILT-JABBAR-JORDAN-LEBRON
            - 4xMVP -

            Comment


            • Originally posted by Branislav View Post
              Dobro si konstantovao da se sve "vrti oko biznisa, trzista i profita i da to i vrapci znaju". Takodje dobro uvidjas i da verovatno "postoje treca zainteresovana lica". E vidis, problem i jeste u "trecim licima" jer niko od njih nece da kupuje "krs i lom" vec da napravi sigurnu investiciju. Naime, da liga hoce da se odrekne nekih klubova koji finansijski ne mogu da se odrze i proglasi njihov bankrot stvari bi bile potpuno "ciste". Ti klubovi bi se nasli na trzistu i berzi kao finansijski propali "pa ko voli nek' izvoli". Sta bi liga dobila za uzvrat? Dobila bi smanjeni broj klubova, time i manje izdatke koje ima prema njima (57% bi ostalo zagarantovano svakom klubu ali zbog kvantitativnog manjka unutar lige sama cifra bi bila manja za ligu), dobila bi profitabilnije klubove jer bi se vise jakih igraca tada koncentrisalo u manji broj klubova i time bi se prodaja ulaznica, TV prenosa i ostalog povecala (najbolji primer za to su Miami, Chicago, New York i Lakers-i), ne bi morali da uvode Hard jer ne bi bilo potrebe za time zbog toga sto bi sami porezi bili manji te Luxury tax ne bi ugrozavao ligu time sto bi osnovnih 57% "podizao" do 60% (novca bi bilo dovoljno da se pokriju svi troskovi)...itd.
              Medjutim sta se desava?
              Imamo jednu situaciju u kojoj se pokusavaju izvuci odredjene ekipe iz finansijskog "blata" kako bi se stabilizovale i time privukle potencijalne kupce (treca lica). Jedan od razloga za uvodjenje Hard-a sa kojim ce jake fransize doci u veoma ozbiljan i opasan problem. Svi treba da se strpaju pod 45 miliona sto je nemoguce, da bi odredjeni klubovi preziveli (ponavljam opet da je ovo samo jedan od razloga za Hard). Zato sam napisao da mi nije jasno kome je toliko stalo da se svi klubovi odrze? Ako imas neke informacije bio bih ti veoma zahvalan.

              Btw. predlozeni "flex" igraci i dalje tumace kao cisti Hard jer je predlozena cifra od 62 milona ipak limitirana tj. ne moze se prekoraciti. Znaci, fransize ce koristiti razlicitu kolicinu novca za svoje poslovanje ali nijedna nece smeti da prekoraci utvrdjeni limit. Zagarantovanih 57% po klubu ne sme otici ni 0.0001% vise. Salary za ovu sezonu je iznosio 58 miliona. Sada se daje 62 miliona ali bez prekoracenja. Jasno je da igraci nisu zadovoljni takvom ponudom iako je moj licni stav da bi to trebali da prihvate. Ostaje pitanje sta ce biti sa novcem koji ostane neutrosen unutar jedne fransize? A mislim da je takva situacija realna i sasvim moguca. Mozda bi se sa time moglo doci do bukvalno pravog "flex-a"?
              Ako neko ima informaciju o tome ili neko misljenje voleo bih da ga iznese.
              Pazi,transakcije u biznisu koje se vrte oko americkih profesionalnih sportova(NBA,MLB,NHL,NFL),toliko su velike da igraci predstavljaju samo pione u svom tom poslovanju!Njima se nude opcije,cisto radi zadovoljenja liberalizma i demokraticnosti,ne pitaju se oni tu mnogo,plate dolaze zbog popularizacije sporta,moze im se...BIZNIS!Tu postoji dogovor,siguran sam,vec odavno,jer ne verujem da ce to sad da izraste u neku pomamu za tim cap-ovima,ili sta vec...jednostavno,liga posluje kao veliki konglomerat,sto je karakteristika jakih kapitalistickih firmi;pa tako u okviru NBA(a i ostalih americkih pro sportova),imamo veoma mnogo aktivnosti koje spadaju u domen lige koje se raspostiru i sire(npr NBA Cares),i uticu na propagandu,zaradu i popularnost.Ne moram ovo ni da pisem,znate i sami da je u USA propaganda vrlo bitna stvar,a i Stern zasigurno zna sve,nego ne iznosi u javnost...cisto privlacenje paznje(barem za ljubitelje kosarke),a za biznismene,prilika da otkinu kintu!Sve je povezano!Tako da,NBA ce se nastaviti,sa lock-out-om,ili bez njega,ali ne mislim da ce doci do te lock out situacije,cim klubovi vec iznose svoje opcije,zna se to sve!!!A pogledajte 1998. Jordan zavrsio karijeru,Bulsi zavrsili sa dinastijom,pa ajmo da privucemo paznju poslodavaoca za pocetak,a fanovi nek se iscimaju,da bi lga znacila nesto,da bi se zainteresovanost povecala...Zna se da je tad popularnost NBA prilicno pala,cak iza NHl-a,sto se retko desava u Americi,moralo se povuci par poteza!Mozda se nesto slicno desava sada,a morace se prihvatiti ti uslovi,jer liga nalazi novi nacin da posluje sa dobitkom,svidelo se to nekom ili ne...
              P.S.Nisam ovo nasao na netu,nego na osnovu dugog pracenja americkog sporta,pisem ovu pretpostavku
              P.S.(2) Nek se neizvesnost brzo zavrsi,pa da uzivamo u NBA ligi,opet,bez strepnji
              Last edited by JimJarmush; 23-06-11, 04:53.

              Comment




              • Oraspoložite se malo
                How do you know you've found Lebron James' cell phone?



                It vibrates and receives calls, but doesn't have a ring!



                :dw::lol1: :pp:

                Comment


                • Spominje se da bi Courtney Lee mogao u Milwaukee za 10. pika...


                  Pa da li je moguce, a mi im pre 3 meseca nudili 3 pika prve runde + Taj-a.
                  sigpic


                  "The last time I was intimidated was when I was 6 years old in karate class. I was an orange belt and the instructor ordered me to fight a black belt who was a couple years older and a lot bigger. I was scared s---less. I mean, I was terrified and he kicked my ass. But then I realized he didn’t kick my ass as bad as I thought he was going to and that there was nothing really to be afraid of. That was around the time I realized that intimidation didn’t really exist if you’re in the right frame of mind." - Kobe Bryant

                  Comment


                  • @JimJarmush

                    Nema nicega u tvom postu sa cim se ne bih slozio. Sve sto si napisao je tacno i ima smisla. Ja bih se samo osvrnuo na par odredjenih konstantacija:
                    1. Liga = ogromni finansijski konglomerat - tacno je da igraci nemaju puno opcija i da se ne pitaju bas mnogo. Vec sam pisao o tome da njih u ovom kontekstu treba dozivljavati kao ciste radnike. Medjutim, cinjenica je da su oni ipak glavni nosioci zarade lige i sta god liga uradila ili odlucila cinjenica je da ne moze bez igraca. Cinjenica je takodje i da se besomucno trosilo zadnjih godina na prosecne igrace koji nisu nista znacajno finansijski doprineli klubovima, da se prekoracivao Salary, pa se na kraju finansijske godine konstantuje negativni saldo. Ali to je greska vlasnika. Sada ce da ispravljaju te greske pokusavajuci da sve svrstaju pod "istu kapu". Ja licno mislim da je to pogresan put. Superstarovi, zvezde, fransizni igraci...moraju biti adekvatno placeni jer su oni glavni nosioci zarade. Zbog njih se kupuju ulaznice, njihovi dresovi se prodaju, oni privlace sponzore, zbog njih se otkupljuju TV prava... Odbi od lige recimo Wade-a, Rose-a, James-a, Kobe-a, Howard-a, Mela, Amare-a, CP3-a, Dirk-a... i sta ti ostaje? Gomila prosecnih igraca za koje ne vredi dati ni 100$ za ulaznicu. Oni koji se ozbiljno bave kosarkom i koji zaista vole taj sport ce i dalje pratiti ligu ali prosecan amerikanac od koga liga uzima novac nece da gleda neke anonimuse vec hoce "show na parketu". Iz tog razloga veliki igraci (radnici) i jake fransize moraju imati odgovarajucu novcanu nadoknadu i to vlasnici i celnici lige jako dobro znaju ali se sve zapetljalo zbog nekih sasvim drugih razloga.
                    2. Liga pokusava da pronadje novi nacin da posluje sa dobitkom - sasvim u redu i normalno za svaku kompaniju ili onoga ko se bavi bilo kakvim biznisom. Medjutim, sve bi ovo bilo normalno i legitimno da se nacin na koji se pokusava ostvariti dobitak ne kosi sa osnovnim pravilima slobodnog trzista. Naime, liga pokusava da provuce klauzule sa kojima bi sebi obezbedila garantovanu profitabilnost. To nema nikakvog smisla. Na slobodnom trzistu ti niko i nista ne garantuje. Tako dolazimo u situaciju da liga u stvari, prosto receno, bude monopolista. To je definitivno neprihvatljivo za igrace. Novi CBA treba da zadovolji obe strane, da regulise prava i obaveze za sve zaposlene i da preraspodeli novac na nacin koji je u interesu svih. Do sada objavljene informacije o ponudama koje je iznela liga upucuju na to da novi CBA treba da zadovolji samo vlasnike i celnike lige. Iako smatram da igraci treba da prihvate predlozeni "flex" (iz vise razloga) on je ipak odradjen na njihovu stetu. Odredjeni "raspali" klubovi ce se stabilizovati, njihova vrednost na trzistu ce skociti po nekim prognozama cak i do 30%, potencijalni kupci ce imati garancije za svoje investicije ali to nema nikakve veze sa igracima. Pogotovo nema veze sa velikim zvezdama kojih je sve manje sto pokazuje i priliv novih igraca koji su uglavnom prosecni. Opet cu se vratiti na gore napisanu konstantaciju: veliki igraci "vuku" zaradu, stvaraju popularnost, vrse propagandu...Ne moze se profitabilnost stvarati "rezanjem" velikih zvezda i fransiza. Veliki igraci i velike fransize imaju pravo i na veliku potrosnju (bar ja tako mislim).
                    3. Domeni lige - u svakom slucaju veoma razliciti i raznovrsni. Necu ih sada nabrajati niti pisati o njima samo cu se osvrnuti na pomenuti NBA Cares. Takve stvari imaju svoju propagandnu svrhu ali pre svega se obavljaju radi oslobadjanja ili smanjenja poreskih stopa tj. dobijanja poreskih olaksica. Svaka humanitarna akcija povlaci za sobom neku finansijsku beneficiju.

                    Daj Boze da je sve ovo farsa, kako ti smatras, da bi se privukla medijska paznja i da ce se sve dobro zavrsiti i da je signal tome pravljene raznih opcija od strane klubova u vezi draft-a i potencijalnih trade-ova. Videcemo veceras pa cekamo Utorak u Dallas-u.
                    Last edited by Branislav; 23-06-11, 17:49.

                    LEBRON "KING" JAMES - GLOBALNI FENOMEN. G.O.A.T.!
                    sigpic
                    RUSSELL-WILT-JABBAR-JORDAN-LEBRON
                    - 4xMVP -

                    Comment


                    • Imam neki lud osecaj da ce veceras Stern cim bude izasao na "binu" reci da je sve dogovoreno i da nema lockouta

                      Show bi bio,a Ameri to zele i vole

                      naravno,ovo su samo pusti snovi

                      Comment


                      • Ljubomire al' spamujes za sve pare.
                        Pa zar i ti brate.

                        Comment


                        • Pa i nije,diskutujem...

                          Sve u svemu,sutra cemo mozda znati na cemu smo...ne sluti na dobro.

                          Comment


                          • Originally posted by T-Mac View Post
                            Minnesota ce sutnuti Rambis-a, ali ce sacekati da se zavrsi draft kako bi to i ozvanicili.


                            http://sports.yahoo.com/nba/news?slu..._rambis_062211

                            malo mi je zao Rambisa, ali stvarno treba da ga isutiraju, nema tu leba sa njim... (pitam se zasto nisu ranije uradili, kao sto smo mi, na vreme i upecali novog coacha)
                            http://i1180.photobucket.com/albums/...g?t=1298387143

                            Comment


                            • Ja posle ovoga mislim da treba da se desi cudo, pa da se uopste i igra naredna sezona.
                              sigpic


                              "The last time I was intimidated was when I was 6 years old in karate class. I was an orange belt and the instructor ordered me to fight a black belt who was a couple years older and a lot bigger. I was scared s---less. I mean, I was terrified and he kicked my ass. But then I realized he didn’t kick my ass as bad as I thought he was going to and that there was nothing really to be afraid of. That was around the time I realized that intimidation didn’t really exist if you’re in the right frame of mind." - Kobe Bryant

                              Comment


                              • Na pomalu trade izmedju phile,san antonia i utah jazza

                                Prema najavama Igoudala bi trebao da pojaca utah jazz a u suprotnom smeru bi trebali otisli raja bell,mehmed okur i treci izbor nocasnjeg drafta,sto bi bilo sjajno za philu mogli bi dobiti sjajnog defanzivca bella i 3 izbor kojim bi mogli ugrabiti kantera ili nekog drugog lotery igraca.
                                San Antonio bi dali Parkera utahu za 12 izbor sa nocasnjeg drafta uz taj pik dobili bi i harrisa kao i speigtsa iz phile

                                Comment

                                Working...
                                X