Announcement

Collapse
No announcement yet.

NBA Offseason 2011 (opste diskusije, vesti, tracevi, draft i jos mnogo toga...)

Collapse
This topic is closed.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Prethodni post koji sam napisao dao mi je povoda da pokusam da sagledam predlozeni Hard Cap iz jednog, uslovno, drugog ugla. Preciznije, u jednom od ranijih postova naveo sam razloge za uvodjenje Hard Cap-a. Sada bih samo posebno sagledao dva, od svih navedenih razloga:
    - klubovi koji ne zaradjuju
    - konstantan pad interesovanja za ligu
    Kao sto sam i ranije navodio, veliki deo zarade klubova, a samim tim i Uprave NBA lige, potice od prodaje ulaznica, prava na prenose, medija, raznih sponzora, prodaje dresova i ostalih rekvizita. Da bi taj segment funkcionisao valjano, klubovi i liga moraju da imaju "sta da prodaju". Medjutim, ispostavilo se po finansijskim izvestajima da NBA klubovi to nemaju. Iz tog razloga dolazi do konstantnog pada interesovanja za ligu, a posledica toga je negativno finansijsko poslovanje. Sada se postavlja pitanje u cemu je zapravo srz pomenutog problema? Odgovor bi se mogao potraziti u mentalitetu prosecnog amerikanca.
    Za razliku, recimo, od Engleza ili Nemaca, koje su klasicne fudbalske nacije i ciji fudbalski klubovi imaju svoje verne navijace koji pasionirano prate svaki potez svog kluba i lige i aktivno ucestvuju u njihovom zivotu, to nije slucaj kod vecine prosecnih amerikanaca. Mali broj ljudi u SAD-u se moze podvesti pod termin "verni navijac nekog NBA kluba" koji svuda i uvek prati svoj klub. Toj maloj skupini ljudi mozemo pridodati jos profesionalce (analiticare, novinare, statisticare...) koji profesionalno prate NBA klubove i ligu. Ali od njih se "ne zivi". Zivi se i zaradjuje se od "sirokih masa", od prosecnog americkog coveka. Medjutim, on za razliku od Engleza ili Nemca nece ici na utakmice ukoliko mu se ne ponudi "zabava". Takodje nece ulagati svoj novac u sportske kladionice koje su veoma bitna karika u celom finansijskom lancu. "Zabavu" bih definisao kao "SHOW na parketu". Znaci, klub u kome se nalaze zvezde koje su u stanju da prikazu na svakoj utakmici nesto "spektakularno, zanimljivo, zadivljujuce..." i kojima ce se narod diviti i klanjanti. Iz tog razloga moze se reci da je Uprava Miami Heat-a ove sezone napravila odlican finansijski potez dovodjenjem Lebron-a James-a i C-Bosh-a. Napravili su "monster tim", a rezultati tog poduhvata postali su vidljivi vec na samom startu sezone. Rasprodate ulaznice, uvek puna American Airlines Arena, bezbroj rasprodatih dresova, majica...ucestvovanje sponzora, medija...pune dvorane klubova kojima je Miami Heat dolazio na gostovanje (kada je Miami u zadnjoj utakmici regularnog dela gostovao Raptors-ima, javio mi se jedan prijatelj iz Toronto-a i rekao da ide da gleda utakmicu. S obzirom da nije nikakav poseban ljubitelj kosarke, pitao sam ga zasto? Odgovor jr bio:"Da bih video onu trojicu." Ne treba biti uopste inteligentan i shvatiti da ce Miami Heat ovu sezonu zavrsiti u "debelom" finansijskom plusu i da je "BIG 3" finansijski opravdao svoje postojanje i svaki $ svoje plate.
    Medjutim, to je jedan klub. Uz njega ce jos par klubova izneti sezonu sa pozitivnim poslovanjem, dok ce ostatak klubova zavrsiti sa minusom kao i liga.
    Predlozeni Hard Cap resava ovu situaciju.
    Naime, od drafta 2003. liga nije imala veci priliv velikih igraca kao ni stvaranje istih. Klubovi su po standardima prosecnog amerikanca postali "jadni", a liga dosadna (opet cu navesti da ovo iskljucuje mali broj pasioniranih zaljubljenika u NBA ligu i profesionalce). Posle James-a, Wade-a, Mela, Bosh-a, pojavili su se samo D-Howard, D-Rose i K. Durant. Od ove sezone tu su i J. Wall i B. Griffin ali oni tek treba da pokusaju da stasaju u zvezde koje ce biti idoli i koje ce puniti dvorane. Jasno je da obican gradjanin nece platiti 100$, koje vrlo tesko zaradi, da bi gledao utakmicu Cleveland-Sacramento, Toronto-Washington, GSW-San Antonio... kao sto nece kupiti dres izvesnog Kirilenka, Turkoglua, Asika i njima slicnih igraca koji cine vise od 90% lige.
    Hard Cap gore opisanu situaciju "anulira". Smanjenjem plata igracima, smanjenjem iznosa novca koji liga daje klubovima, ukidanjem Luxury Tax-a... liga ce preci na pozitivno poslovanje uz sve svoje troskove koje ima prema Drzavi.
    Veliki i sampionski timovi poput Boston-a, Lakers-a, Miami-a, New York-a, Bulls-a mozda nece biti u stanju da zadrze sve svoje zvezde i mozda ce doci do njihovog rasturanja ali ce zato, sa druge strane, klubovi poput Detroit Pistons-a i New Orleans-a, koji se nalaze na samom finansijskom dnu, "profitirati". Hard Cap bi u startu doveo do stabilizacije ovih timova na trzistu, po nekim prognozama podigao im nominalnu vrednost za 30% i na taj nacin privukao potencijalne kupce da uloze u te klubove jer im se garantuje da nece morati da povecavaju plate, da nece imati nikakvih nepredvidjenih troskova, da ce imati za njih pozitivne ugovore sa igracima...itd.
    Znaci, racunica je veoma prosta. Ako ne mozemo da napravimo 15 "monster timova" koji ce nam donositi basnoslovnu zaradu - sve timove cemo svesti na isti nivo, smanjiti troskove poslovanja i na taj nacin zaraditi novac koji ne dolazi od samih gradjana. A sa kvalitetom lige sta god da bude.

    Za kraj cu ponoviti da je ovo samo pokusaj jednog vidjenja Hard Cap-a iz jednog drugog ugla.
    S obzirom da imamo najnoviju informaciju o drasticno povecanoj TV gledanosti PO-a u odnosu na prethodne godine daje mi za pravo da se nadam da ce ovaj spor ipak biti resen povoljno po obe strane, a bez rasturanja velikih timova.
    Last edited by Branislav; 02-06-11, 15:35.

    LEBRON "KING" JAMES - GLOBALNI FENOMEN. G.O.A.T.!
    sigpic
    RUSSELL-WILT-JABBAR-JORDAN-LEBRON
    - 4xMVP -

    Comment


    • Svaka cast Bane, upravo o tome sam i pricao...
      Ako se ne varam i trenutno je u NBA-u neka vrsta hard cap-a, s tim sto timovi mogu da je probiju kada se potpisuje novi i jaci ugovor sa igracima koji su vec deo te ekipe. Upravo iz tog razloga Bulls-i nisu zeleli da dovode SG-a jer bi se mozda desilo da zahvaljujuci novom CBA-u ne bi mogli da zadrzimo Rose-a sto bi bilo ravno samoubistvu...
      Za nas ce generalno biti lose ako se uvede klasican hard cap jer ce se Miami raspasti, LA ce se raspasti, Orlando i jos dosta snaznih ekipa koje su debelo preko salary cap-a. Svakako treba smanjiti plate igracima, ali zasto po cenu unistavanja velikih fransiza i velikih timova?
      United Center je recimo rasprodat na svakom mecu, bilo da igramo protiv Cleveland-a ili da igramo protiv Boston-a i tako je vec nekih dvadesetak godina. Cak i u ovih zadnjih susnih 10 godina, ljudi su dolazili da gledaju i podrzavaju Bulls-e, ne znam zasto tako nije i u drugim gradovima. LBJ najbolje zna to, ali cini mi se da je Cleveland recimo jako cesto imao punu halu ove sezone, a svi znamo kakav im je bio roster (on ce me ispraviti ako gresim), isto tako i Sacramento, Golden State... Medjutim, slazem se da glupavim Amerikancima treba dodatak od 3 hot doga, velike koka kole i Big Mac-a kako bi dosli na neke utakmice sto je smejurija...
      sigpic


      "The last time I was intimidated was when I was 6 years old in karate class. I was an orange belt and the instructor ordered me to fight a black belt who was a couple years older and a lot bigger. I was scared s---less. I mean, I was terrified and he kicked my ass. But then I realized he didn’t kick my ass as bad as I thought he was going to and that there was nothing really to be afraid of. That was around the time I realized that intimidation didn’t really exist if you’re in the right frame of mind." - Kobe Bryant

      Comment


      • @T-Mac
        Apsolutno se slazem. Prakticno pricamo o istoj stvari. Bulls-i su velika i jaka fransiza, kao i Boston, Lakers-i...i velika ce steta biti da oni izgube na rosteru. Tek tada ce liga postati "jadna". Ali znas i sam kada su novac i profit u pitanju da tu nema nikakve milosti. I lepo si primetio sta je Amerikancima potrebno. Ostaje nam samo da se nadamo da ce resenje biti takvog karaktera u kome ce biti obe strane na neki nacin zadovoljne ali ne po cenu rasturanja velikih fransiza.
        Iskreno, ja jedva cekam da se potpise novi Kolektivni ugovor jer silno zelim da vidim kako ce biti koncipirane njegove osnovne i glavne odredbe. To ce biti nesto potpuno novo za mene.

        LEBRON "KING" JAMES - GLOBALNI FENOMEN. G.O.A.T.!
        sigpic
        RUSSELL-WILT-JABBAR-JORDAN-LEBRON
        - 4xMVP -

        Comment


        • Evo, cak se i Angel of Stern nada da nece biti lockout-a... Samo sto je problem sto on zeli da to bude po njegovim uslovima...


          http://sports.yahoo.com/nba/news?slu...iations_060111


          Naravno, sve se vrti oko para, ja se samo nadam da ce "zarad viseg cilja" doneti pametnu odluku i da ce svi biti zadovoljni. Realno, hard cap-om ispastamo i mi i igraci, samo ce Angel of Stern i vlasnici videti jos $$$$$.
          Realno, vlasnici nekih fransiza bi morali malo da se potrude i da promovisu svoje ekipe kako bi zainteresovali ljude. Memphis-u ce recimo nakon ovoga sto su momci napravili u PO-u verujem naredne sezone hala biti gotovo puna na svakoj utakmici, a setimo se pocetkom i sredinom sezone da je bilo poluprazno. Mora malo da se radi, ne moze sve preko noci... Samo sto i vlasnicima izgleda treba ono sto i prosecnim Amerikancima, hoce pare, punu halu i jak tim, a da sedi kuci i 'ladi jaja...
          sigpic


          "The last time I was intimidated was when I was 6 years old in karate class. I was an orange belt and the instructor ordered me to fight a black belt who was a couple years older and a lot bigger. I was scared s---less. I mean, I was terrified and he kicked my ass. But then I realized he didn’t kick my ass as bad as I thought he was going to and that there was nothing really to be afraid of. That was around the time I realized that intimidation didn’t really exist if you’re in the right frame of mind." - Kobe Bryant

          Comment


          • @T-Mac
            Da... Vidim da su posle zadnjeg susreta izrazili "nadu". Neka misao koja mene licno drzi u nadi je da Stern, bez obzira na sve, nece smeti da izgubi svoje "zlatne koke". Znaci James, Wade, Rose, Howard, Bryant, Amare, Melo, Bosh... na neki nacin moraju biti zadovoljeni. Nema Rose nigde da ide nego da sedi u Chicago-u i puni UC, James-Wade moraju ostati zajedno, Howard bi po meni bio odlicno i igracko i finansijsko resenje za Bulls-e, Bryant-u se mora obezbediti bar jedna zvezda...itd. Negde kalkulisem da ce koncipiranje Ugovora zavisiti mnogo od ovog malog broja igrackih zvezda koje donose novac.

            A sto se tice vlasnika drugih, slabijih, fransiza, oni bi morali ne da rade nego da uopste ne spavaju. Ali verujem da ce novim ugovorom biti jednostavno primorani na to. Niko nece vise sedeti skrstenih ruku.

            P.S. Mnogo ce od stava samih igraca, pogotovo zvezda, zavisiti odredbe ugovora i to da li ce dopustiti vlasnicima da samo sede ili ce ih naterati na rad koji im pripada.
            Last edited by Branislav; 02-06-11, 16:19.

            LEBRON "KING" JAMES - GLOBALNI FENOMEN. G.O.A.T.!
            sigpic
            RUSSELL-WILT-JABBAR-JORDAN-LEBRON
            - 4xMVP -

            Comment


            • Bane hvala na tom objasnjenju.

              E sad, mozda gresim, ali na neki nacin meni je mozda i ok, da tipa, ne postoje 2-3 ili cak i 4 "monster" ekipe, dok su ostali jadnici, svi mi volimo da pored dobre kosarke i gledamo neku zvezdu kako sabija, s' tim sto se slazem da su ameri malo zahtevniji i potrebana je neka hrana iz Mac-a za dz, stoka debela. Ali, tipa sad, i ako je lepo gledati BIG 3, meni je lepse kad ti u timu imas 1 superstara i odlicne igrace, gde bi bili tim i igrali kao tim, mislim da bi prosto bilo lepse kosarke (mozda i gresim, nisam kosarkaski potkovan znanjem). Koliko sam shvatio taj salary cudo, ustvari tera timove da mogu max da imaju jednog superstara koji ce biti okruzen odlicnim ili dobrim igracima, i nece uopste moci da bude timova kao tipa Majami sad. Meni se to na neki nacin i svidja, jer bi vise timova imalo svog superstara koji bi vodio ekipu, i bilo bi verujem vise timova koji bi bili po skillu u nekom istom rangu ili slicnom, jos bi teze bilo pobediti, verujem da je ovo samo pozitivna strana ovog "plana", i da ima negativnih kao useravanje tih velikih fransiza. Ali, taj problem oko preplacvanja odredjenih igraca je odavno trebalo da se dovede u red, da budu bolje ali i ne ovako monstruozno placeni, ali ocigledno kao i uvek se to ide do kraja dok na kraju moras nesto da ucinis jer se polako sve raspada.

              Ako sam nesto lose shvatio recite, da ne zivim u zabludi.

              Comment


              • Načuo se trač da bi Phil Jackson mogao da postane trener Knicks-a 2012. nakon isteka ugovora D'Antoni-ja?
                I to pričaju novinari koji su bliski NY Knicks-ima...

                Veća verovatnoća je da se ovo neće desiti ali ajde da vidimo...

                Inače kao sada Toronto traži D'Antoni-ja ali njegov agent demantuje da će on napustiti Knicks-e ove godine.
                Za narednu sezonu je on siguran trener Knicks-a ali za 2012/2013 ima male šanse...
                IO NON RUBO IL CAMPIONATO
                ED IN SERIE B NON SON MAI STATO
                C'E SOLO L'INTER

                Comment


                • Originally posted by Branislav View Post
                  @T-Mac
                  Da... Vidim da su posle zadnjeg susreta izrazili "nadu". Neka misao koja mene licno drzi u nadi je da Stern, bez obzira na sve, nece smeti da izgubi svoje "zlatne koke". Znaci James, Wade, Rose, Howard, Bryant, Amare, Melo, Bosh... na neki nacin moraju biti zadovoljeni. Nema Rose nigde da ide nego da sedi u Chicago-u i puni UC, James-Wade moraju ostati zajedno, Howard bi po meni bio odlicno i igracko i finansijsko resenje za Bulls-e, Bryant-u se mora obezbediti bar jedna zvezda...itd. Negde kalkulisem da ce koncipiranje Ugovora zavisiti mnogo od ovog malog broja igrackih zvezda koje donose novac.

                  A sto se tice vlasnika drugih, slabijih, fransiza, oni bi morali ne da rade nego da uopste ne spavaju. Ali verujem da ce novim ugovorom biti jednostavno primorani na to. Niko nece vise sedeti skrstenih ruku.

                  P.S. Mnogo ce od stava samih igraca, pogotovo zvezda, zavisiti odredbe ugovora i to da li ce dopustiti vlasnicima da samo sede ili ce ih naterati na rad koji im pripada.


                  Da, posebno sto su mnogo dobri drugari, a ujedno i glavni manekeni Adidas-a + Chicago je ogromno trziste, treci najveci grad u USA, tako da bi to bio neverovatan finansijski bum za sve strane...
                  Mada, Bulls-i kao fransiza obrcu velike pare svake sezone... Jerry Reinsdorf (vlasnik, a takodje u njegovom vlasnistvu je i MLB fransiza Chicago White Sox) redovno trlja ruke, a sisa do ove sezone nije hteo da se otvori za nove igrace i vece plate.


                  Ma nema sta Bane, sve se slazemo, jos samo da Stern cita ovo...
                  sigpic


                  "The last time I was intimidated was when I was 6 years old in karate class. I was an orange belt and the instructor ordered me to fight a black belt who was a couple years older and a lot bigger. I was scared s---less. I mean, I was terrified and he kicked my ass. But then I realized he didn’t kick my ass as bad as I thought he was going to and that there was nothing really to be afraid of. That was around the time I realized that intimidation didn’t really exist if you’re in the right frame of mind." - Kobe Bryant

                  Comment


                  • Originally posted by T-Mac View Post
                    Svaka cast Bane, upravo o tome sam i pricao...
                    Ako se ne varam i trenutno je u NBA-u neka vrsta hard cap-a, s tim sto timovi mogu da je probiju kada se potpisuje novi i jaci ugovor sa igracima koji su vec deo te ekipe. Upravo iz tog razloga Bulls-i nisu zeleli da dovode SG-a jer bi se mozda desilo da zahvaljujuci novom CBA-u ne bi mogli da zadrzimo Rose-a sto bi bilo ravno samoubistvu...
                    Za nas ce generalno biti lose ako se uvede klasican hard cap jer ce se Miami raspasti, LA ce se raspasti, Orlando i jos dosta snaznih ekipa koje su debelo preko salary cap-a. Svakako treba smanjiti plate igracima, ali zasto po cenu unistavanja velikih fransiza i velikih timova?
                    United Center je recimo rasprodat na svakom mecu, bilo da igramo protiv Cleveland-a ili da igramo protiv Boston-a i tako je vec nekih dvadesetak godina. Cak i u ovih zadnjih susnih 10 godina, ljudi su dolazili da gledaju i podrzavaju Bulls-e, ne znam zasto tako nije i u drugim gradovima. LBJ najbolje zna to, ali cini mi se da je Cleveland recimo jako cesto imao punu halu ove sezone, a svi znamo kakav im je bio roster (on ce me ispraviti ako gresim), isto tako i Sacramento, Golden State... Medjutim, slazem se da glupavim Amerikancima treba dodatak od 3 hot doga, velike koka kole i Big Mac-a kako bi dosli na neke utakmice sto je smejurija...
                    Tacno tako, Cleveland je u svakoj utakmici imao gotovo potpuno pun QuickenLoans . Protiv manje "atraktivnih" timova bilo je otprilike 150 praznih mesta, a protiv Kelta, Jezerasa i Heata sva sedista su bila zauzeta . Sada cu bas da vidim statistiku, koliku prosecnu gledanost imamo ...

                    Ali to je upravo ono sto me cini srecnim, nema veze sto smo pukli od Lakersa 50 razlike, sto smo imali najgori niz ikada u NBA-u, gubili od slabijih timova, vazno je da idalje ima ljudi koji podrzavaju Cavse, sto su idalje tu da svoj glas trose na miljenike grada ... zbog toga sam veoma ponosan na ovu sezonu .


                    EDIT:

                    Kapacitet QLA - 20,562
                    Prosecna poseta - 20,112

                    Last edited by ЕлБиЏеј; 02-06-11, 18:35.

                    Comment


                    • Howard demantovao da produzuje ugovor sa Orlandom... bar ne za sada...

                      http://www.orlandosentinel.com/sport...,6857959.story
                      "Moja generacija je zivela na ulici. Mi smo imali tu srecu da smo imali pripadnost kraju,
                      odnosno cosku. Tu smo se obrazovali, tu smo postali ljudi, tu smo postali lopovi,
                      fudbaleri... A ulica je kao sto znate jedan veliki univerzitet."

                      Comment


                      • Originally posted by Ernesto View Post
                        Howard demantovao da produzuje ugovor sa Orlandom... bar ne za sada...

                        http://www.orlandosentinel.com/sport...,6857959.story

                        Da, ja sam pogresio kad sam otpisao mogucnost da napusti Orlando ovog leta, vest je bila da su mu oni spremili i ponudili produzetak ugovora, ali daleko od toga da je bilo sta gotovo!
                        sigpic


                        "The last time I was intimidated was when I was 6 years old in karate class. I was an orange belt and the instructor ordered me to fight a black belt who was a couple years older and a lot bigger. I was scared s---less. I mean, I was terrified and he kicked my ass. But then I realized he didn’t kick my ass as bad as I thought he was going to and that there was nothing really to be afraid of. That was around the time I realized that intimidation didn’t really exist if you’re in the right frame of mind." - Kobe Bryant

                        Comment


                        • @LBJ
                          Slucajno sam uzeo Cleveland za primer kada sam pisao post. I za mene je ovo nova i bitna informacija koju si ti izneo. Poenta onoga sto sam hteo da kazem je da vecina klubova, pogotovo slabijih, ne moze da napuni hale i da posluje negativno iz vise razloga.

                          @T-Mac
                          Ostao sam duzan odgovor u vezi potpisivanja novog ugovora sa igracem koji je vec u klubu. Tu postoji jedna osnovna klauzula: igrac ima pravo da ide u klub koji ponudi najvise. Ako maticni klub zeli da zadrzi tog igraca on najmanje sto mora da uradi je da izjednaci ponudu sa klubom koji je dao najvecu ponudu. U tom slucaju moze stvoriti sebi sansu da zadrzi zeljenog igraca s tim sto placa Luxury Tax. Ova odredba potpada pod normalno poslovanje.
                          Hard bi bio, recimo, kada bi ekipa imala pravo na zadrzavanje jednoga igraca (najvece zvezde tima) bez obzira na ponude drugih klubova i zelje igraca. Znaci da klub ima neku vrstu monopola nad jednim igracem. Glavni "adut" igraca u sadasnjim pregovorima protiv donosenja ovakve odredbe je Zakon o slobodi kretanja koji proizilazi iz samog Ustava SAD-a.
                          I samo da jos Stern procita sve ovo i uvazi nase zelje i misljenja!
                          Last edited by Branislav; 02-06-11, 21:29.

                          LEBRON "KING" JAMES - GLOBALNI FENOMEN. G.O.A.T.!
                          sigpic
                          RUSSELL-WILT-JABBAR-JORDAN-LEBRON
                          - 4xMVP -

                          Comment


                          • @Nikola
                            Sve si ti ok shvatio. Na neki nacin tvoj stav i predstavlja pozitivnu stranu Hard Cap-a. Ono sto je meni na neki nacin problem u toj prici je pitanje da li ce Hard Cap, koji ce u startu staviti sve klubove na isti finansijski nivo, zaista dovesti do kvalitativnog poboljsanja lige? Sta ako se to ne desi, a velike fransize primorane da se odreknu svojih zvezda i rasturene?
                            Ima tu jos mnogo otvorenih pitanja. Ali videcemo kako ce teci pregovori i kako ce izgledati novi Ugovor.
                            Da bi mogli da sagledamo i shvatimo ovaj problem u celini i sa svih strana morali bi biti najmanje GM-ovi klubova!
                            Last edited by Branislav; 02-06-11, 21:33.

                            LEBRON "KING" JAMES - GLOBALNI FENOMEN. G.O.A.T.!
                            sigpic
                            RUSSELL-WILT-JABBAR-JORDAN-LEBRON
                            - 4xMVP -

                            Comment


                            • http://espn.go.com/nba/attendance/_/sort/allPct

                              Evo sezonski...

                              Comment


                              • Originally posted by Branislav View Post
                                @Nikola
                                Sve si ti ok shvatio. Na neki nacin tvoj stav i predstavlja pozitivnu stranu Hard Cap-a. Ono sto je meni na neki nacin problem u toj prici je pitanje da li ce Hard Cap, koji ce u startu staviti sve klubove na isti finansijski nivo, zaista dovesti do kvalitativnog poboljsanja lige? Sta ako se to ne desi, a velike fransize primorane da se odreknu svojih zvezda i rasturene?
                                Ima tu jos mnogo otvorenih pitanja. Ali videcemo kako ce teci pregovori i kako ce izgledati novi Ugovor.
                                Da bi mogli da sagledamo i shvatimo ovaj problem u celini i sa svih strana morali bi biti najmanje GM-ovi klubova!
                                Pa prvo ce zvezde morati da prihvate da ce manje zaradjivati, ako se to desi, verujem da ce doci do poboljsanja lige, u suprotnom verujem da ce da beze u Evropu, ne vidim 3cu opciju.

                                Comment

                                Working...
                                X