Announcement

Collapse
No announcement yet.

Monster Energy Grand Prix de France

Collapse
This topic is closed.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Originally posted by Srdjan Erceg View Post
    "I saw the problem between Marco and Dani just one time, but for me, this time Simoncelli was [riding] too hard," Rossi said.[/URL]
    mozda da pogleda jos jednom....a on je prvi koji vozi ko muva bez glave i prolazi i gde se moze i gde ne moze.jao doktore doktore
    don't be scared homie
    sigpic

    Comment


    • Evo gledam više puta incident i pokušavam da procenim da li smo pogrešili ili nismo. Pogledao sam više puta snimak i par stvari primećujem na ovom snimku:

      http://v.youku.com/v_show/id_XMjY3MjY2MDAw.html

      00:00-00:07 Dani je u ovom delu neprekidno ispred Simončelija i ima unutrašnju liniju.

      00:07 Prilaze senci. Dani prvi dolazi do senke. Na izlasku iz senke su izjednačeni, možda je Simončeli tik ispred. Dani ima unutrašnju stranu krivine - lošiju, Simončeli spoljnu - bolju i brže će proći kroz istu i to se jasno vidi. Daleko od toga da je Simončeli ispred, pogotovo ne celu dužinu motora. S obzirom na pozicije na stazi, jasno je da će imati veću brzinu ako drži idealnu putanju i da može da zalupi vrata, pa ko bolje prođe. Dakle, računa se da će biti svestan i jedan i drugi vozač, šta će se destiti ukoliko ne popuste u duelu... Marko sam ne bi nikada obišao nekoga sa unutrašnje strane da ne računa da će onaj koga obilazi biti svestan situacije.

      Vanja #66 je lepo rekao, ni jedan, ni drugi neće da popuste, ali s obzirom da je Marko jasno video Pedrosu sa unutrašnje strane i ispred sebe do gotovo samog temena krivine, mišljenja sam da je znao da ide u klinč i da je mogao da to izbegne. Rosi je lepo rekao, ušao je u nepotreban rizik i svi su platili cenu. Da, žestoka vožnja i za jednog i za drugog, a mislim da, ako se meri Simončelijevim standardima Pedrosa zaslujžuje orden. Evo zašto. Marko sa unutrašnje strane. Niko nije kažnjen: http://v.youku.com/v_show/id_XMjEzNjA1Nzc2.html Trkački incident, idemo dalje. Pritom je Aojama bio daleko ispred Simončelija.

      Da sumiram. Svodi se na navijanje i strasti. Ako Marko napadne sa unutrašnje strane, onda je to superkul manevar, ako to uradi Pedrosa onda je on devojčica... Hm. Malo neobjektivno, zar ne.

      Što se tiče kazne, mislim da ju nije zaslužio za vreme same trke, jer je ovo incident podležan tumačenjima i trebalo je da sačekaju i polako izanaliziraju sve. Nismo ni spomenuli kaznu tokom samog prenosa, jer nismo bili sigurni da li je zaista zaslužena ili ne, samo smo je konstatovali.

      Rekao bih i da su manji vozači u problemu u ovom situacijama. Nemaju dovoljno kilaže za duel. Vrlo sam ozbiljan. Marko prolazi bolje i sa spoljne i sa unutrašnje strane. Oni se samo odbijaju od njega i očigledno je da imaju ako ne strah, svest da će biti težak duel sa njim. Zato uvek i kažemo da očekujemo agresivan manevar, kada vidimo Marka. Ne vidim šta je loše u tome da kažemo da je agresivan. Dosta se insistira na muškosti, a ne smemo da kažemo da je agresivan? Pa jeste agresivan, ali to ne znači da je to loše, samo da nije nežan, niti to bilo ko traži od njega ili bilo koga drugog. Videli ste šta je agresivnost u 125 kubika - Vinjales... Majstorski.

      Ne mogu da pričam u Aleksandrovo ime, ali i dalje smatram da je Simončeli pogrešio više nego Pedrosa u celoj priči, ali se i slažem da je trebalo da čekaju sa kaznom.

      Da ne zaboravim Stonerov incident od jutros. Da, već je postalo dosadno što se stalno buni, ali zar nije i to bilo muški i hrabro da udari De Punijea? Nije izabrao baš najsitnijeg protivnika. Žao mi je što su i njega kaznili. Više bih voleo da je De Punije posetio Stonera posle treninga. I samo da zaključim i tu, da je De Punije udario Stonera, svi bi rekli da je to superkul. Dakle, sve je to navijanje. Nije važno šta se uradi, već ko kome.

      I za kraj, ko je ovde ispred, a ko napada iz daljine;) Upozorenje za Rosijevce, u pitanju je provokacija i nemojte se ljutiti http://www.youtube.com/watch?v=v_zkBhUuc8o

      Comment


      • Originally posted by YAMAHAY View Post
        MotoGPJules Julian Ryder



        ... Dovi no complaints about Jorge cos he says it was just a mistake on the brakes.
        Dobro si mi skrenuo pažnju na jedan Džulijanov komentar. Šta mislite da motiviše ovog momka?

        http://today.msnbc.msn.com/id/407531...e-racing-team/

        http://socialitelife.com/enlargedima...postid=5346721

        Comment


        • ...zao mi je Danija,zao mi je Marka..2 najveca gubitnika danas..ako bih se ja pitao,za incident je kriv sam Dani..bas tako...a zasto?mnogo prosto..u obicnom saobracaju pravilo kaze ,,pravilo desne strane,,a u Gp(a i ne samo u gp,f1,f3,dtm,cart,itd,itd) kaze,,onaj ko ima vise od dve trecine prednosti pre ulaska u krivinu,preticani je duzan da ga propusti,,..Marko je jos pritom imao pred sobom i unutrasnju stranu sledece krivine..prema tome,kraj..to sto je on kaznjen(po meni apsolutno nezasluzeno),govori samo o tome u kom se pravcu krece Gp..dvostruki standardi,kao u politici,kao u slucajevima gde jaci gazi slabijeg,pa da se slucajno onaj jaci ne kazni(Stoner,a morao je biti kaznjen bar 10 pozicija,ako ne i diskvalifikovan),da ne govorim o drugim sportovima,gde je to takodje izrazeno..Repsol honda(a i njeni vozaci) ne sme i ne moze biti kaznjena,ali zato neka druga moze i mora..kazem jos jednom,dva najveca gubitnika,a pogotovo Dani..opet se polomio(svojom krivicom,normalno)..ali mi ga je zao iskreno to kazem..
          sigpic

          Comment


          • Originally posted by Rossini View Post
            ...zao mi je Danija,zao mi je Marka..2 najveca gubitnika danas..ako bih se ja pitao,za incident je kriv sam Dani..bas tako...a zasto?mnogo prosto..u obicnom saobracaju pravilo kaze ,,pravilo desne strane,,a u Gp(a i ne samo u gp,f1,f3,dtm,cart,itd,itd) kaze,,onaj ko ima vise od dve trecine prednosti pre ulaska u krivinu,preticani je duzan da ga propusti,,..Marko je jos pritom imao pred sobom i unutrasnju stranu sledece krivine..prema tome,kraj..to sto je on kaznjen(po meni apsolutno nezasluzeno),govori samo o tome u kom se pravcu krece Gp..dvostruki standardi,kao u politici,kao u slucajevima gde jaci gazi slabijeg,pa da se slucajno onaj jaci ne kazni(Stoner,a morao je biti kaznjen bar 10 pozicija,ako ne i diskvalifikovan),da ne govorim o drugim sportovima,gde je to takodje izrazeno..Repsol honda(a i njeni vozaci) ne sme i ne moze biti kaznjena,ali zato neka druga moze i mora..kazem jos jednom,dva najveca gubitnika,a pogotovo Dani..opet se polomio(svojom krivicom,normalno)..ali mi ga je zao iskreno to kazem..
            Ne mogu da se slozim sa tobom.Osim u cinjenici da nije trebalo kaznjavati Marka, jer se takvi incidenti i ranije dogadjali, pa niko nije kaznjavan.
            Ono sto sam ja primetila, kod vecine, Pedrozu potcenjuju u smislu da nije nikakav borac, da nije dobar vozac itd. Sada, kada se suprostavio Marku, opet je on kriv.
            Da nije, bilo bi " sta smo kazali, Dani se plasi duela"! Malo objektivnosti i postovanja prema ovom izuzetnom vozacu, ne bi bilo na odmet.
            A ko je najvise profitirao ovim Markovim potezom? Naravno, onaj ko se najvise i zali na Markovu voznju, Lorenco. Zahvaljujuci njemu, i dalje je vodeci u sampionatu.
            Sada bi trebalo da se zahvali Marku i da povuce sve sto je pricao o njemu.
            Neko stvarno ima mnogo vise srece, nego pameti--Lorenco!

            Comment


            • [QUOTE=Srdjan Erceg;492763]Evo gledam više puta incident i pokušavam da procenim da li smo pogrešili ili nismo. Pogledao sam više puta snimak i par stvari primećujem na ovom snimku:

              Marko je jednostavno bio nestrpljiv kao i Rosi u Herezu. Bilo je evidentno da je Pedro počeo da popušta (iz nekog razloga, rame ili nešto drugo) u tempu i da ga Marko ima, s druge strane Kejsi je bio nedostižan. Pedro je imao bolji izlaz tačnije ubrzanje iz predhodne krivine (gde ga je Marko obišao) zahvaljujući svojoj kilaži i činjenici da je Marko kočio jako. Na pravcu ga je lako dobio ali mi se čini da se malo prekočio, leva noga kao stres metar je očigledna, s druge strane Marko je ušao nešto zatvorenije i to je to, trebao je malo više prostora da ostavi.

              Comment


              • Ja stvarno nznm sta je jos potrebno ako devetostruki sampion sveta i jedan od najagresivnijih vozaca kaze da je Simoncelli pogresio. On je imao izbor ili da vozi paralelno sa Danijem, ili da ne obrati paznju da ovaj uopste postoji i primora ga da se zakuca u njega. Izabrao je ovo drugo, dok Dani nije uopste imao izbor.
                A reci da je Dani pogresio je isto kao kad bismo rekli da svaki vozac koji prestize koristeci unutrasnju putanju ustvari gresi.
                sigpic

                Comment


                • Originally posted by vesna8.11 View Post
                  Ne mogu da se slozim sa tobom.Osim u cinjenici da nije trebalo kaznjavati Marka, jer se takvi incidenti i ranije dogadjali, pa niko nije kaznjavan.
                  Ono sto sam ja primetila, kod vecine, Pedrozu potcenjuju u smislu da nije nikakav borac, da nije dobar vozac itd. Sada, kada se suprostavio Marku, opet je on kriv.
                  Da nije, bilo bi " sta smo kazali, Dani se plasi duela"! Malo objektivnosti i postovanja prema ovom izuzetnom vozacu, ne bi bilo na odmet.
                  A ko je najvise profitirao ovim Markovim potezom? Naravno, onaj ko se najvise i zali na Markovu voznju, Lorenco. Zahvaljujuci njemu, i dalje je vodeci u sampionatu.
                  Sada bi trebalo da se zahvali Marku i da povuce sve sto je pricao o njemu.
                  Neko stvarno ima mnogo vise srece, nego pameti--Lorenco!
                  ..ne znam u cemu ne mozes da se slozis?ono sto sam rekao za pravila,to je tako i nikako drugacije(osim kad ih mocnici posmatraju,citaju i rezonuju),a sto se tice Danija(pretpostavljam da se u vezi njega ne slazemo),rekao sam da mi ga je iskreno zao..ja nikad nisam rekao da nema Dani petlju,ili da je los vozac,ili slicno tome,rekao sam da se ne ponavlajm,po meni mu fali jedna lestvica da bude sampion..znas o cemu ja govorim..Dani je svoju krivicu zasluzio odnosno dobio u zaru borbe,i nista vise od toga..da je nije borben,on bi stisnuo jace kocnicu i sve bi bilo ok..ja ne potcenjujem Danija,samo je trebao biti svestan da gubi dah,ili da ga povreda jos sprecava da pruzi svoj maksimum...cak smatram da je bilo koji drugi vozac bio na njegovom mestu(Danijevom)isto postupio..ili bar vecina..
                  sigpic

                  Comment


                  • Samo da ne zaboravimo dva važna trenutka:

                    1. Maverik Vinjales proslavio prvu pobedu u karijeri u svetskom šampionatu.
                    2. Mark Markez proslavio prvu pobedu u karijeri u Moto2 šampionatu sveta.

                    More to come, što bi rekli Englezi.

                    Comment


                    • Race direction gave Simoncelli a ride-through penalty for his part in the incident, which the Italian felt was unfair.
                      "For me, the thing I don't like... for me this penalty is because in the last days and at the last race, everybody spoke a lot [about me]," he said.
                      "They penalised me, but if the same thing had happened with some other rider or without me, for me nobody would have been penalised."
                      He did not believe he had been at fault in the crash.
                      "I tried to pass him and to do the corner. I tried also to give him some space to do the corner, but I think that he did a little mistake and he arrived a little bit out of the line," said Simoncelli.
                      "He touched me on the back, I tried to pick up the bike, but he crashed. I'm so sorry for this and the points I've lost."

                      Comment


                      • Originally posted by Srdjan Erceg View Post
                        Evo gledam više puta incident i pokušavam da procenim da li smo pogrešili ili nismo. Pogledao sam više puta snimak i par stvari primećujem na ovom snimku:

                        I za kraj, ko je ovde ispred, a ko napada iz daljine;) Upozorenje za Rosijevce, u pitanju je provokacija i nemojte se ljutiti http://www.youtube.com/watch?v=v_zkBhUuc8o
                        Rossi ga je sasvim ok okinuo, mada i da je Sete ovdje odlucio da ga presjece kao Sic Danija sve ok sve regularno, al jbg majstor ga je izbacio i racunao je na to
                        [pic]http://img525.imageshack.us/img525/7776/80747749.gif[/pic]

                        Comment


                        • Originally posted by Srdjan Erceg View Post
                          Samo da ne zaboravimo dva važna trenutka:

                          1. Maverik Vinjales proslavio prvu pobedu u karijeri u svetskom šampionatu.
                          2. Mark Markez proslavio prvu pobedu u karijeri u Moto2 šampionatu sveta.

                          More to come, što bi rekli Englezi.
                          Mene raduje cinjenica da je neko zaustavio Terola, jer je sampionat poceo da biva dosadan, kada su 125cc u pitanju.
                          Maverik je opravdao svoje ime.
                          Markez, drago mi je sto los pocetak sezone nije ostavilo nikakvih posledica. Opet je onaj "stari".
                          Janone, nije mi jasno zbog cega je pao, ali mi je strasno krivo. To bi bila prava borba , izmedju njega i Markeza.

                          Comment


                          • Originally posted by YAMAHAY View Post
                            "I tried to pass him and to do the corner. I tried also to give him some space to do the corner, but I think that he did a little mistake and he arrived a little bit out of the line," said Simoncelli.
                            "He touched me on the back, I tried to pick up the bike, but he crashed. I'm so sorry for this and the points I've lost."
                            Upravo ono o cemu je Zeka pricao i Sandra, covjek se zaletio, i usao prejako u krivinu al ovaj ga je i dalje imao na kasnom kocenju, pitanje jeste bilo ko ce se prvi povuci isto kao Stoner/Rossi u Jerezu. Jos je Stoner navodno odlucio da pusti Rossia al ga je isto ispratio u krivinu obojica pali niko nije kaznjen i ovdje Simonceli ima ogromnu poentu. Samo zaro sto su pricali o njemu poslednjih dana odlucili su da ga kazne da bi izgledalo da komisija djeluje na stazi i slusa vozace pa im je zrtveni jarac Simonceli. Opeth ne navijam za njega postao mi je drag zbog nacina na koji vozi ali kazna uopste nije bila fer pogtovo zato sto komisija nije mogla za 1.34 koliko treba da se odvozi krug da vidi tacno svaki ugao/detalj i da se dogovori, donese odluku i ajmo Marco kroz pit.
                            [pic]http://img525.imageshack.us/img525/7776/80747749.gif[/pic]

                            Comment


                            • Originally posted by Srdjan Erceg View Post
                              Samo da ne zaboravimo dva važna trenutka:
                              1. Maverik Vinjales proslavio prvu pobedu u karijeri u svetskom šampionatu.
                              More to come, što bi rekli Englezi.
                              Jako smijesno oko njegove pobjede jeste da se Terol igrao sa njim cijelu trku propustio ga pa se vratio (jasno kao dan)
                              al na kraju kad je trebalo da odvozi Terol bez greska mali se pokazao kao da vozi cijeli zivot i iskusno ga sasjekao. Onaj manevar je takodje bio
                              jako agresivan, al zato volimo ovaj sport jer voze svi na limitu.
                              [pic]http://img525.imageshack.us/img525/7776/80747749.gif[/pic]

                              Comment


                              • Originally posted by vesna8.11 View Post
                                Janone, nije mi jasno zbog cega je pao, ali mi je strasno krivo.
                                Hladne gume.

                                Comment

                                Working...
                                X