Announcement

Collapse
No announcement yet.

Ferrari

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Ferrari je danas preko tvitera odgovarao navijacima i tviterasima...



    Procitao sam dosta, mislim da su ovi najzanimljiviji...
    Last edited by Vanja #66; 28-03-12, 18:07.

    Comment


    • Kimi... da ne komentarišem dalje, čak su i oni morali da priznaju ma kakav god temperament i ponos da imaju.
      ,,MO8, nemoj da se salis sa zivotom, zna se raspored: basket, F1, Nole, pa sve ostalo... Dakle No1e>skola... Na izvrsavanje!"

      "Cekamo sutra da se ozvanici Kimster i mogla bi da krene lagana dominacija plus kada bi i Ross dosao....ludilo :)
      I eto nama novog paketa u Ferari: Allison + Raikkonen + Slade + MarkedOne8 :D mozda jedino da je zvucniji transfer Bejla od ovog naseg novog :biggrin:"

      sigpic

      Comment


      • Niko ne osporava talenat, ima ga u izobilju, ali radne navike su mu misaona imenica cim se malo ohladi... Alonso ogroman deo svog vremena trenutno provodi sa inzenjerima u Maranellu, a tako je jos od sredine prosle godine... ;)

        Comment


        • Originally posted by Vanja #66 View Post
          ali radne navike su mu misaona imenica cim se malo ohladi...
          Pazi, leden spolja (prema novinarima) ne znači leden i iznutra (prema timu).Jesi čitao koliko su puta iz Lotusa rekli da im daje mnogobrojne i kvalitetne informacije (feedback) o bolidu.
          ,,MO8, nemoj da se salis sa zivotom, zna se raspored: basket, F1, Nole, pa sve ostalo... Dakle No1e>skola... Na izvrsavanje!"

          "Cekamo sutra da se ozvanici Kimster i mogla bi da krene lagana dominacija plus kada bi i Ross dosao....ludilo :)
          I eto nama novog paketa u Ferari: Allison + Raikkonen + Slade + MarkedOne8 :D mozda jedino da je zvucniji transfer Bejla od ovog naseg novog :biggrin:"

          sigpic

          Comment


          • Originally posted by MarkedOne8 View Post
            Pazi, leden spolja (prema novinarima) ne znači leden i iznutra (prema timu).Jesi čitao koliko su puta iz Lotusa rekli da im daje mnogobrojne i kvalitetne informacije (feedback) o bolidu.
            To je sada, stvarno je posle osvojene titule mentalno zapao u problem, izgubio je motivaciju. Sada je opet ima, ali zalicemo sto nije stalno takav, ima talenat da bude barem trostruki sampion.
            Na celom svetu samo Crvena zvezda

            Comment


            • Originally posted by NebojsaNS View Post
              To je sada, stvarno je posle osvojene titule mentalno zapao u problem, izgubio je motivaciju. Sada je opet ima, ali zalicemo sto nije stalno takav, ima talenat da bude barem trostruki sampion.
              Nemam sta da dodam... Mislim imam, ali ovo je sazeta poenta.

              Gotivim ga, ali 2008. morao je da odbrani titulu, F2008 je bio definitivno najbolji auto, a on je zavrsio sezonu sa samo 2 pobede, i to u prve 4 trke. Uzeo je 29 poena u te 4 trke, sasvim fino, vodio samiponat, a onda u preostalih 14 trka, uzeo jos 46 - smesno... Da je nastavio u pocetnom ritmu, uzeo bi 125-130 poena te sezone... ;) Oduvao bi sve ostale... Kakav Hamilton, ne bi on video te titule, a i sad bi bio van McLarena... Avaj.

              Massa, sa druge strane, uzeo je 18 poena u prve 4 trke, a za ostatak sezone jos 79 - sjajno. Podigao je nivo, nije bilo dovoljno, ali pokazao je borbenost. Tu borbenost licno ne vidim vec godinu i po dana, a Domenicali poredi pocetak ove sezone sa 2008... Idiotizam, spali su na najgore moguce argumente.

              EDIT:
              O ovome sam pricao kad sam rekao da ce Alonso sad sve da ih siba... Italijani su to, dovoljno im je malo da se totalno napale. Osecam da sad svi gutaju TNT do momenta da im oci svetle u mraku, malo-malo pa su u poseti pisoaru i zuje po fabrici kao Kinezi u Pekingu...
              Last edited by Vanja #66; 29-03-12, 14:38.

              Comment


              • Zašto je Kimi bio tako slab sredinom i krajem te sezone, to je kao da tumačimo Jevanđelja.Jedni viču da je jednostavno slab vozač, drugi da je izgubio motivaciju, treći govore da je Ferari favorizovao Masu tako što je prilagođavao bolid njegovom vozačkom stilu.Ja podržavam ovu treću ne zato što sam Kimijev fan već zato što mi deluje najlogičnije.Da je Kimi ikada gubio motivaciju, napustio bi još ranije F1.Koliko je prilika imao da je napusti, trebao je pre svega posle 2005. sezone, a možda već posle Nirburgringa.Kimi ni u jednom intervjuu od kada ga znam nije rekao da je motivacija bila ikada problem.Zašto da mu ne verujemo kad znamo da se ređe obraća medijima, a kada se već obraća to radi dobro i iskreno.Još jedna stvar koja ide u prilog tome da je Ferari favorizovao Masu jeste da je pred 2008. iz Ferarija otišao Tod koji je izabrao Kimija da zameni Šumahera.Kad je Tod otišao, Feraristi su rekli ,,Ok, otišao je Tod sad ne moramo više da trpimo Kimija.".Iako je Kimi osvojio titulu, italijanski ego i ponos su preveliki da oni trpe nekoga ma koliko im dobra donosio.
                ,,MO8, nemoj da se salis sa zivotom, zna se raspored: basket, F1, Nole, pa sve ostalo... Dakle No1e>skola... Na izvrsavanje!"

                "Cekamo sutra da se ozvanici Kimster i mogla bi da krene lagana dominacija plus kada bi i Ross dosao....ludilo :)
                I eto nama novog paketa u Ferari: Allison + Raikkonen + Slade + MarkedOne8 :D mozda jedino da je zvucniji transfer Bejla od ovog naseg novog :biggrin:"

                sigpic

                Comment


                • Pa bas i nije kao Jevandjelja... Prva opcija otpada za svakog ko je gledao vise od 5 njegovih trka. Druga pije vodu. Treca... znas kako, koliko god ti mislio drugacije, neces svetskom sampionu uskratiti mogucnost da se bori za pobede tako sto ces poboljsavati bolid za nekog pacovcica... Sa druge strane, demotivacija moze da bude i kad te Lewis spuca u Kanadi s ledja... Demotivacija moze da bude kad te motor izda u Magny Coursu... I onda odes i drmnes votku, pojedes Magnum i kazes sebi: "Ma ko ga je*e, uvek imam sledecu sezonu..." I zbog takvog stava, a dodatno te dotuce sto je tim te sledece sezone napravio krs koji nije ni za kiseli kupus, tim odluci da im treba neko ko ce se truditi bilo rezultata ili ne, a Alonso je pokazao da je takav vozac u Renaultu, pobedama 2008. u Singapuru i Japanu... Singi mozda jeste bilo na prevaru, ali Japan nije. ;)

                  Comment


                  • A možda je ipak mučk'o kolu pa je pros'o po Ferariju.XD
                    ,,MO8, nemoj da se salis sa zivotom, zna se raspored: basket, F1, Nole, pa sve ostalo... Dakle No1e>skola... Na izvrsavanje!"

                    "Cekamo sutra da se ozvanici Kimster i mogla bi da krene lagana dominacija plus kada bi i Ross dosao....ludilo :)
                    I eto nama novog paketa u Ferari: Allison + Raikkonen + Slade + MarkedOne8 :D mozda jedino da je zvucniji transfer Bejla od ovog naseg novog :biggrin:"

                    sigpic

                    Comment


                    • Raikonen je relativno skoro izjavio da mu nikad nije nedostajalo motivacije,po mom misljenju problem je sto je u nekim trkama tokom 2008-e bio premotivisan.

                      Comment


                      • Originally posted by dstroj View Post
                        Raikonen je relativno skoro izjavio da mu nikad nije nedostajalo motivacije,po mom misljenju problem je sto je u nekim trkama tokom 2008-e bio premotivisan.
                        Zato sam i naveo Magny Cours, riknuo mu auspuh, ne verujem da to nije bila posledica sto ga je gario kao ludak... A cini mi se da je to imalo svojih posledica.

                        Kasnije trke su mi ostavile krajnje bled utisak, imao je i problema potpuno nevezanih za njega (Singapur i pit iza Masse), ali ponekad mi je izgledalo kao da ne daje ni 70% svojih mogucnosti...

                        Comment


                        • Vanja, auspuh ne može da se odvali tek tako.Ti bolidi su stalno pod maksimalnim pritiskom i ako će motor ili neka druga komponenta da rikne to je zbog nedovoljno dobrog održavanja (loše servisiranje, kasno primećivanje problema itd.) ili dotrajalosti.Taj auspuh se odvalio jer ga mehaničari nisu dobro pričvrstili.Niti su bile visoke temperature, staza je bila vlažna pa i da je hteo nije mogao da ga gazi.Jednostavno greška mehaničara, što im se i dan-danas jako često dešava u boksu s time što su izgleda popravili malo stanje u 2012.
                          ,,MO8, nemoj da se salis sa zivotom, zna se raspored: basket, F1, Nole, pa sve ostalo... Dakle No1e>skola... Na izvrsavanje!"

                          "Cekamo sutra da se ozvanici Kimster i mogla bi da krene lagana dominacija plus kada bi i Ross dosao....ludilo :)
                          I eto nama novog paketa u Ferari: Allison + Raikkonen + Slade + MarkedOne8 :D mozda jedino da je zvucniji transfer Bejla od ovog naseg novog :biggrin:"

                          sigpic

                          Comment


                          • Originally posted by dstroj View Post
                            Raikonen je relativno skoro izjavio da mu nikad nije nedostajalo motivacije,po mom misljenju problem je sto je u nekim trkama tokom 2008-e bio premotivisan.
                            Ne mozes ocekivati od njega da kaze da je problem motivacija, znaju oni kako treba da se ponasaju sa medijima. A poznato je da njega cesto boli ona stvar, prosto je takav karakter, zato ga i volimo.
                            Na celom svetu samo Crvena zvezda

                            Comment


                            • Originally posted by MarkedOne8 View Post
                              Vanja, auspuh ne može da se odvali tek tako.Ti bolidi su stalno pod maksimalnim pritiskom i ako će motor ili neka druga komponenta da rikne to je zbog nedovoljno dobrog održavanja (loše servisiranje, kasno primećivanje problema itd.) ili dotrajalosti.Taj auspuh se odvalio jer ga mehaničari nisu dobro pričvrstili.Niti su bile visoke temperature, staza je bila vlažna pa i da je hteo nije mogao da ga gazi.Jednostavno greška mehaničara, što im se i dan-danas jako često dešava u boksu s time što su izgleda popravili malo stanje u 2012.
                              Nije morao da prezivljava samo na trci, taj auspuh prezivljava ceo vikend... I ne vidim kako mozes da tvrdis da ga nisu dovoljno pricvrstili, svaki deo se zateze sa kljucevima podesenim na odredjeni obrtni moment... Ne zateze se to kao kod nasih majstora, po osecaju...

                              Comment


                              • Originally posted by Vanja #66 View Post
                                Nije morao da prezivljava samo na trci, taj auspuh prezivljava ceo vikend... I ne vidim kako mozes da tvrdis da ga nisu dovoljno pricvrstili, svaki deo se zateze sa kljucevima podesenim na odredjeni obrtni moment... Ne zateze se to kao kod nasih majstora, po osecaju...
                                Tako su tada govorili komentatori na FOX-u (današnja Prva).Kako god, lom izduvne cevi ne može da bude vozačka greška.
                                ,,MO8, nemoj da se salis sa zivotom, zna se raspored: basket, F1, Nole, pa sve ostalo... Dakle No1e>skola... Na izvrsavanje!"

                                "Cekamo sutra da se ozvanici Kimster i mogla bi da krene lagana dominacija plus kada bi i Ross dosao....ludilo :)
                                I eto nama novog paketa u Ferari: Allison + Raikkonen + Slade + MarkedOne8 :D mozda jedino da je zvucniji transfer Bejla od ovog naseg novog :biggrin:"

                                sigpic

                                Comment

                                Working...
                                X