Announcement

Collapse
No announcement yet.

Ferrari

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #76
    Originally posted by MarkedOne8 View Post
    Alonso nije imao ništa manje dominantniji bolid 2005. i 2006. nego Fetel 2010. i 2011.Tada se čak i Fizikela borio za pobede i pol-pozicije.Iako ima dve titule, ja Alonsu ni te dve zajedno ne priznajem kao Kimijevu jednu ili Fetelovu.Uvek je imao neke afere iza sebe.Taj Renoov motor je bio predominantan.
    Malo sutra da je imao tako dominantan bolid, Schumacher u Ferrariu je do zadnje dve trke bio podjednako uspesan te sezone, a cim se mass-dumper ukinuo (nelegalan) poceli su njegovi nesto bolji rezultati, ali opet ne dovoljno bolji da osvoji titulu. Cak i da je pobedio u Suzuki, a i da mu je motor preziveo, ne bih smeo da se kladim da bi pobedio, jer ga je Alonso stizao pola sekunde (ako me pamcenje sluzi) po krugu a bio je nekih 10ak iza, jer su bili na drugacijim strategijama. Alonso je pobedio u Brazilu, Scuhmacher uzeo neke male bodove, i Alonso je imao vise nego pobedu prednosti na kraju sezone od Schumachera. Ja sam tad navijao za Schumia (nije da i dalje ne navijam, ali ne vidim vise od tih 7 titula kraj njegovog imena), bilo mi je jako zao za Suzuku, ali vec posle Brazila se videlo da svejedno ne bi osvojio. Tako da ta teza o bolidu podjednako dominantnom kao i Vettelov ove godine ne stoji.

    Originally posted by MarkedOne8 View Post
    Da je Mercedesov bolid bar malo bio izdržljiviji Alonso bi danas imao titulu manje a Kimi jednu više.Neću o tome šta bi bilo kad bi bilo ali treba sagledati kompletne karijere ako poredimo vozače.Nije ni Šumaher bio bolji u svoje vreme.Mislim na 1994. i 1995. kada je Beneton bio optuživan za višestruko tehničko varanje.Alonso je sa Ferarijem ušao u aferu sa timskim naredbama.Kada je sustizao Masu prošle godine u Hokenhajmu, rekao je timu ,,Ovo je suludo!".Onda se odmah urgiralo u timu da ga Masa propusti.Kad ćete čuti Batona, Kimija, Fetela da tako nešto govore?Batona ćete čuti kako se preko radija žali na predupravljanje, Kimi će da se žali na mehanički kvar (kers, menjač itd.), Fetel nikad nije tražio da ga propuste čak je u Brazilu sada on propuštao.Kako ti vozači koji se bore za titulu, kako ne razmišljaju o savesti?Složiti neku priču za javnost je najmanji problem, ali kako se ne boje da sami sebe pogledaju u ogledalo i da kažu šta su radili tokom sezone da bi postigli nešto što drugi postižu samo radom i srećom?
    Afera sa Ferrariem 2007. nijednog se trenutka nije povezivala sa vozacima McLarena, glavni "krivac" za to je bivsi tehnicar u Scuderii, koji je kopirao dokumenta za McLaren i potom im ponudio. Odakle ti ideja da bi jedan od vozaca zeleo da ucestvuje u tako necem, pre svega jer to njima malo znaci? Sto se tice proslogodisnjeg Hockenheima, ponovicu ovo po ko zna koji put. Turska i RB iste godine, plus cinjenica da je Alonso sustizao Massu 0.5-0.7s po krugu. Ove godine u Koreji se njegovo "This is rediculous" dok je bio iza Masse odnosilo na uzasnu stazu i cinjenicu da se tako tesko moze prestici cak i sa DRSom... Ne znam samo kako je potom sustizao Hamiltona, Webbera i Buttona i do sekund po krugu i parirao u potpunosti Vettelovim vremenima na MED (za koje znamo da Ferrariu nisu godile do 2/3 sezone uopste, a da su potom bili nesto bolji nego ranije na njima) gumama starim 20 krugova? Da ga nije mozda Massa gurao nekako po stazi, onako 30s udaljen iza njega? Sumnjam.

    Cudi me da si zaboravio da spomenes Singapur 2008, ali dobro, verovatno ti je stao mozak u trenutku...

    Inace, zasto Kimi nije odbranio titulu 2008, a sam si rekao, nesto sto je vrlo ocigledno, da je F2008 bolji od F2007. Slazem se, bio je i manjak srece u toj sezoni faktor, ali nije to sve, ima nesto i u toj preteranoj nezainteresovanosti i melanholicnosti. Nesto zbog cega mi je bilo, i pored toga sto ga obozavam, drago sto je otisao iz Ferraria 2009. On nije nista izgubio (u novcanom smislu), ne donosi rezultate koji su neophodni, zamenjen je nekim ko je gladniji od njega. Ne verujem da cemo imati sledece dve godine priliku da vidimo nezainteresovanog Kimija, zato se radujem, ali kad taj period ponovo nastupi, a nastupice, rezultati ce pokazati.

    I za kraj, ovo je fan tema, molio bih te ispostujes to i da ubuduce zaobices ovaj deo foruma ako imas da dodas nesto poput ovog teksta...

    Comment


    • #77
      potpumno se slazem sa vanjom....slucajno sam pritisnuo like onaj markedov post
      www.balkansimracing.com/forum

      Real cars. Real racing. Dobrodosli

      Comment


      • #78
        Ne pričam o 2006. i Šumaheru nego o 2005. i Kimiju.

        Nisam pominjao aferu 2007.

        Nisam govorio o Koreji nego Nemačkoj 2010.Ako ga je već toliko sustizao što ga nije pretekao onda nego je hteo da mu se skloni.

        Kimi nezainteresovan a postavio je 10 najbržih krugova u sezoni?Druge stvari su uticale da Kimi ne odbrani titulu 2008. a ne njegova nezainteresovanost.

        Kako da donosi rezultate sa F60 kad je taj bolid bio pravi trash od tehnike.Naprotiv, sa tim bolidom je Kimi pravio čuda.Nekoliko podiuma od toga 4 uzastopna, za 0.024 mu je izmakla pol-pozicija u Monaku i pobeda u Spa.

        F150 Italia je mnogo bolji nego što je bio F60 u odnosu na konkurenciju pa je Alonso jedva pobedio u Silverstonu i to sve zahvaljujući ukidanju produvanih difuzora.Da toga nije bilo, Alonso ove godine ne bi imao ni jednu pobedu.Svega jedna pobeda i jedan najbrži krug uz ukupno 10 podiuma a Kimi je 2009. imao 5 podiuma sa krntijom.
        Last edited by MarkedOne8; 06-12-11, 14:18.
        ,,MO8, nemoj da se salis sa zivotom, zna se raspored: basket, F1, Nole, pa sve ostalo... Dakle No1e>skola... Na izvrsavanje!"

        "Cekamo sutra da se ozvanici Kimster i mogla bi da krene lagana dominacija plus kada bi i Ross dosao....ludilo :)
        I eto nama novog paketa u Ferari: Allison + Raikkonen + Slade + MarkedOne8 :D mozda jedino da je zvucniji transfer Bejla od ovog naseg novog :biggrin:"

        sigpic

        Comment


        • #79
          ode ova tema u k.....ako hocete da pricate o kimiju nadjite neko drugo mesto..ili otovrite novu temu afere i ostala sranja...
          www.balkansimracing.com/forum

          Real cars. Real racing. Dobrodosli

          Comment


          • #80
            Originally posted by Vanja #66 View Post
            More mrs!

            Ja najvise volim Nanda! Za njega zivim i za trenutak kad cu mu kao matorom coveku kuvati kafu i donositi mu novine svakog dana!

            Joj, kako na me lose utice ovaj Novak, totalno sam prolupao! Nando, Novak svejedno!

            Uživaj :-)



            Direktan link .... http://www.dodaj.rs/f/3v/HM/2CeyUpEa...rst-ferrar.jpg

            Comment


            • #81
              ne trebao si rec direktan link moj profil hheh?
              www.balkansimracing.com/forum

              Real cars. Real racing. Dobrodosli

              Comment


              • #82
                Bzvz odoste u of. Mislim da je bespredmetno ulaziti u te afere jer nemamo sve informacije. I Nando nikad nije pojedinacno kaznjen, ali kazem glupo ulaziti u to.
                Mozemo ih porediti po nekim vozackim karakteristikama. Ipak, moramo uzeti u obzir da pobedjuje kombinacija vozaca i masine. Dobar vozac u losem bolidu nece daleko stici. Isto i obrnuto.Tako da ne postoji nepostena titula. Nejednakost bolida je jedna od cari sporta, da nema toga svi bi bili na istim homologizovanim bolidima i vozdra. A vidimo da nije tako. Da je bilo tako F1 nikada ne bi postala kult. To je igraliste timova i proizvadjaca koliko i vozaca.
                Ponavljam: Titula nije nepostena zato sto je ostvarena boljim bolidom. Ako ista to je cini jos zasluzenijom. Ali vratimo se na temu. Fernando Alonso je jedan od najboljih vozaca danasnjice. Tacka. Fetel,Luis, stari Mihael i Kimi su takodje odlicni vozaci i oni su neka podjednaka prva klasa i ko je osvojio titulu zavisilo je uvek od trenutnog odnosa bolida.
                Na celom svetu samo Crvena zvezda

                Comment


                • #83
                  Moram da se nadovezem da je neko rekao da je Vettel uspeo da dodje do pobede sa Toro Rossom koji je tada bio u tom trenutku po jacini 4 bolid u F1 , svi znamo kakve su oni rezultate tada pravili , Burde je znao biti 5 u kvalifikacijama tada ... Znaci imali su odlican bolid a zaboravljamo sta je Alonso radio u Renaultu koji je bio 7 bolid po jacini , kada je Piquet pa kasnije i Grosjean ispadao u Q1 redovno a Alonso dobio Japan i Singapur , Singapur je recimo sretno dobio ali takticki sretno a Japan je pokazao zasto je majstor a zaboravljamo i pole position u Valensiji i Madjarskoj , u Madjarskoj zbog idiota u boxu izgubio tj morao odustati
                  Sale Stanojevic : , ,,Misija će biti ispunjena kada sa Partizanom ostvarim evropske snove, a to je veliki korak napred u Ligi šampiona ,.

                  Comment


                  • #84
                    Nisu bili 4. po jacini sigurno. Te kvalifikacije u Italiji su bile incident, TR je nasao najbolje setup i najbolje su se prilagodili na kisu. Posle Burde nista u trci nije napravio. Fetel je bio stalno u bodovima, Burde je bio 4 puta. Sta tek reci za 2007. kada je tek dosao u tim koji nije osvojio bodove do tad, pa je Seb u Japanu bio 3. i onda je napravio glup incident sa Veberom. Ili sto je odmah u prvoj voznji BMWa bio 1. na treningu u petak. Suma sumarum Fetel je sjajan vozac i kod Nanda je proradio sindrom kiselog grozdja, on ima dobar bolid ja ne. Volim ja Alonsa, ali je jako los gubitnik. Uvek je bio takav.
                    Na celom svetu samo Crvena zvezda

                    Comment


                    • #85
                      Originally posted by NebojsaNS View Post
                      Suma sumarum Fetel je sjajan vozac i kod Nanda je proradio sindrom kiselog grozdja, on ima dobar bolid ja ne. Volim ja Alonsa, ali je jako los gubitnik. Uvek je bio takav.
                      Upravo to.

                      Inace, Miko valjda pominje Singapur i Japan 2008. tada je Reno bio i dalje 4. tim.2008. Toro Roso sigurno nije mogao da bude 4. jer su ispred bili Ferari, Meklaren, BMW, Reno i najmanje jos Red Bul i možda Vilijams.Dakle, Toro Roso je tad bio najviše 6. po jačini.A Reno iz 2009. je bio katastrofa i Alonso je tada u Mađarskoj uzeo pol-poziciju i podium u Singapuru.
                      ,,MO8, nemoj da se salis sa zivotom, zna se raspored: basket, F1, Nole, pa sve ostalo... Dakle No1e>skola... Na izvrsavanje!"

                      "Cekamo sutra da se ozvanici Kimster i mogla bi da krene lagana dominacija plus kada bi i Ross dosao....ludilo :)
                      I eto nama novog paketa u Ferari: Allison + Raikkonen + Slade + MarkedOne8 :D mozda jedino da je zvucniji transfer Bejla od ovog naseg novog :biggrin:"

                      sigpic

                      Comment


                      • #86
                        srbenda moja

                        www.balkansimracing.com/forum

                        Real cars. Real racing. Dobrodosli

                        Comment


                        • #87
                          Ovu sam ja sliku dugo vremena drzao na MSN ... Nema sta , dusa moja
                          Sale Stanojevic : , ,,Misija će biti ispunjena kada sa Partizanom ostvarim evropske snove, a to je veliki korak napred u Ligi šampiona ,.

                          Comment


                          • #88
                            Originally posted by NebojsaNS View Post
                            TR je nasao najbolje setup i najbolje su se prilagodili na kisu.
                            I to sa podesavanjima za suvu trku.


                            Inace,ove Alonsove price kako Fetel ne moze da pobedjuje bez najbrzeg bolida jednostavno ne stoje,pored Monce 2008,i ove godine na par trka definitvno nije imao najbrzi bolid,pa je pobedio(Spanija,Monako-verovatno slican po brzini sa Meklarenom,ali sigurno ne brzi).Sto se tice osvajanja boljih pozicija sa bolidom koji po brzini te pozicije ne zasluzuje,to se desava samo kad brze bolide voze ili ocajni vozaci ili im se desavaju razne gluposti tipa mehanickih kvarova ili taktickih brljotina,sto Alonso odlicno zna na osnovu toga kako je dolazio do rezultata u par prethodnih sezona.Mnogi ovakve njegove izjave smatraju psiholoskim igrama,ali ne verujem da ih iko od vozaca uzima za ozbiljno,jer nije prvi put da Alonso prica besmislice,mislim da se vecina vozaca vodi onom Raikonenovom zjavom:"I couldn’t care less what that man thinks."

                            Comment


                            • #89
                              dstroj je sve pojasnio.Apsolutno se slažem sa svakom rečenicom.
                              ,,MO8, nemoj da se salis sa zivotom, zna se raspored: basket, F1, Nole, pa sve ostalo... Dakle No1e>skola... Na izvrsavanje!"

                              "Cekamo sutra da se ozvanici Kimster i mogla bi da krene lagana dominacija plus kada bi i Ross dosao....ludilo :)
                              I eto nama novog paketa u Ferari: Allison + Raikkonen + Slade + MarkedOne8 :D mozda jedino da je zvucniji transfer Bejla od ovog naseg novog :biggrin:"

                              sigpic

                              Comment


                              • #90
                                Najiskrenije, sa Ferarijem nema šanse.Postoji mnogo razloga.Pre svega, otpustili su glavno ljudstvo Costu i Tombacisa koji su bili glavni inženjeri a ostavili su Domenikalija.
                                ,,MO8, nemoj da se salis sa zivotom, zna se raspored: basket, F1, Nole, pa sve ostalo... Dakle No1e>skola... Na izvrsavanje!"

                                "Cekamo sutra da se ozvanici Kimster i mogla bi da krene lagana dominacija plus kada bi i Ross dosao....ludilo :)
                                I eto nama novog paketa u Ferari: Allison + Raikkonen + Slade + MarkedOne8 :D mozda jedino da je zvucniji transfer Bejla od ovog naseg novog :biggrin:"

                                sigpic

                                Comment

                                Working...
                                X